بهترین ویندوز برای لپ تاپ کدام است؟ [معرفی و بررسی کامل انواع ویندوز]

0

شرکت مایکروسافت در طی 3 دهه اخیر تقریبا حدود 30 نسخه از انواع سیستم عامل های خود را در بازار جهانی انتشار داده است که گاها بعضی از آن ها مورد استقبال ویژه ای قرار گرفته و برخی دیگر علاوه بر محبوبیت کمتر مورد انتقاد بوده اند. در این میان بهترین ویندوز برای لپ تاپ ها نیز مورد توجه ویژه ای قرار گرفت که در اخبار و ترفندهای تکنولوژی امروز به معرفی و بررسی کامل آن ها می پردازیم.

بهترین ویندوز برای لپ تاپ

بهترین ویندوز برای لپ تاپ و معرفی انواع آن

ویندوز XP

ویندوزهای MS-Dos، 95، 98 و 2000 از نسخه های اولیه سیستم عامل های شرکت مایکروسافت بوده اند که بعد از آن ها ویندوز XP ارائه گشت تا با رابط کاربری بالاتر و همچنین گرافیک بهترنسبت به آنان نظر کاربران را به خود جلب کند. علاوه بر آن، با بالا رفتن کیفیت سخت افزارها، کاربران قادر بودند تا از همه فضا و گنجایش هسته نرم افزار ویندوز XP استفاده کنند و به واسطه آن به مدت طولانی در طی چندین سال محبوبیت خود را حفظ نماید.

ویندوز 7

ویندوز 7 نسخه کامل شده ویندوز منسوخ شده ویستا است که امنیت بالاتر و پایداری قابل قبول تری نسبت آن دارد. همچنین سرعت اجرای بیشتری داشته و رابط کاربری ساده تری را شامل می شود که گزینه هایی مانند اضافه شدن (پین شدن) آیکون نرم افزارها به ویندوز 7 اضافه شد تا دسترسی کاربر به برنامه های مورد علاقه اش را راحت تر کند.

ویندوز 7 شباهتی با نسخه های ویندوز ارائه شده بعد از خودش ندارد اما کار با آن به قدری راحت و آسان است که کاربر احساس می کند تمام لپ تاپ و یا کامپیوتر را تحت کنترل خود دارد و دیگر خبری از تبلیغات مایکروسافت در قسمت منو وجود ندارد.

شرکت مایکروسافت پشتیبانی از این ویندوز را در ماه ژانویه سال 2020 قطع کرد اما با این وجود کاربران زیادی هنوز از آن استفاده می کنند و محبوبیت خود را از دست نداده است چرا که ویندوز 7 بهترین ویندوز ارائه شده در میان نسخه های دیگر کمپانی مایکروسافت می باشد.

ویندوز 8

ویندوز 8 در مقایسه با ویندوز 7 تفاوت زیادی ندارد و تنها از نظر گرافیکی بالاتر و از نظر امنیتی قوی تر شده است و حذف شدن Start Menu که یک ایراد اساسی در آن بود در نسخه اصلاح شده 8.1 رفع گردید.

جالب است بدانید ویندوز 8 یک ویندوز هیبریدی است که می توان آن را در انواع تبلت و کامپیوتر و لپ تاپ نصب و اجرا نمود.

ویندوز 10

ویندوز 10 در سال های اخیر بسیار سر و صدا کرد و یکی از بهترین ویندوزها برای لپ تاپ و سیستم خانگی به شمار می رود؛ چرا که یک سیستم عامل قدرتمند، کاربر پسند و به اصطلاح پایدار بوده که تقریبا 1 میلیارد نفر در دنیا از آن بهره می گیرند.

گفتنی است که ویندوز 10 در ابتدای انتشارش از سوی کاربران مورد انتقاد قرار گرفت به طوری که شرکت مایکروسافت بیان کرد در نسخه های آپدیتی آن مشکلات موجود در ویندوز 10 را رفع خواهد کرد، بدین ترتیب با آمدن نسخه های اصلاحی شاهد تغییرات متعددی در آن خواهیم بود.

ویندوز 11

ویندوز 11 را می توان از بهترین ویندوز ها برای لپ تاپ با توجه به پیشرفت های موجود در لپ تاپ و لوازم جانبی آن دانست به طوری که نسبت به سیستم عامل ویندوز 10 تغییرات چشم گیری را داشته و نیاز کاربران را از هر نظر رفع کرده است.

می توان گفت که این تغییرات بیشتر در بخش گرافیکی و ارتقای رابط کاربری می باشد. از دیگر قابلیت های ویندوز 11 اجرای برنامه ها و بهترین بازی های اندروید 2021 بدون اجرای شبیه ساز است.

همچنین پیام رسان های شرکت مایکروسافت در این نسخه از ویندوز ارائه شده توسط این شرکت به راحتی در دسترس کاربر قرار گرفته اند و کاربر می تواند از تمام ویژگی های آن ها برای انواع چت های صوتی و متنی و حتی تصویری بهره مند شود.

با نصب ویندوز 11 بر روی لپ تاپ شاید در نگاه اول کار با آن مقداری سخت به نظر برسد اما با گذشت زمان این سختی از میان رفته و ویژگی های مثبت این سیستم عامل نظر کاربر را به خود جلب خواهد کرد.

می توان  برخی از ویژگی ها در ویندوز 11 مانند ویجت ها، حالت Dark Mode، کار با نوار وظیفه و تنظیمات پیش فرض موجود در مرورگر آن را جزء گزینه های کم کاربرد در این نسخه از سیستم عامل دانست که امکان رفع آن ها در نسخه های آپدیتی بعدی ویندوز 11 وجود خواهد داشت.

امتیاز دهید

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.