بهترین قلم مناسب سری S سامسونگ در سال ۱۴۰۲ +[کیفیت عالی]

0

امروز در بخش جدید ترین اخبار تکنولوژی با معرفی بهترین قلم مناسب سری S سامسونگ در خدمت کاربران عزیز هستیم. در حال حاضر تقریبا ده سال از معرفی اولین سری از گوشی های نوت سامسونگ گذشته و ما عادت کرده ایم که به همراه گوشی های این سری، یک قلم جذاب و کاربردی را هم ببینیم. اما با معرفی آخرین مدل از سری S سامسونگ، یعنی Galaxy S21 این قلم ها از انحصار سری نوت خارج شده و به قابلیت های سری S اضافه شد.

زمانی که کمپانی سامسونگ سری گوشی های گلکسی نوت را به بازار عرضه کرد، پیش بینی کرده بود که قلم کوچک آن به نام S Pen با استقبال مواجه شده و کم کم نیاز به ارتقا پیدا می کند. به این ترتیب این ابزار جانبی روز به روز و با هر نسخه ی جدید پیشرفت کرد تا اکنون به یک قلم مناسب سری S سامسونگ تبدیل شده است.

اگر چه سری جدید از بهترین گوشی های سامسونگ با قلم های مختلفی سازگار است، اما به نظر می رسد بهترین انتخاب برای این گوشی، همان قلم انحصاری سامسونگ یعنی S Pen می باشد. در ادامه ویژگی های این قلم و انواع آن را با هم بررسی می کنیم.

بهترین قلم مناسب برای گوشی سری S سامسونگ

آشنایی با قلم گوشی سری S سامسونگ

همانطور که گفتیم، قلم مناسب سری S سامسونگ همان قلم های S pen می باشد. سامسونگ در جریان رونمایی از پرچمدار گلکسی S21 علاوه بر نسخه معمولی قلم هوشمند خود، نسخه Pro خود را نیز معرفی کرد. Galaxy S21 Ultra از هر دو قلم و حتی مدل های قدیمی پشتیبانی می کند.

نسخه معمولی S Pen جدید نسبت به مدلهای قدیمی بزرگتر است و این باعث سهولت کار کاربران می شود. Galaxy S21 Ultra فاقد محفظه ای برای قلم است. اما سامسونگ فریم هایی را برای گوشی هوشمند جدید خود طراحی کرده که این مشکل را برطرف می کند.
توجه داشته باشید که قلم جدید یک قلم منفعل، بدون باتری داخلی و بدون اتصال بلوتوث است. با این وجود، به لطف فناوری Wacom، وقتی S PEN در نزدیکی نمایشگر Galaxy S21 Ultra قرار می گیرد می تواند فشار وارد شده برای انجام عملیات یا میانبرهای مختلف را تشخیص دهد.

نسخه قدرتمندتر قلم هوشمند سامسونگ S Pen Pro نام دارد که بزرگتر از نسخه معمولی است و به بلوتوث مجهز است. S Pen Pro می تواند به عنوان یک کنترل از راه دور برای دوربین، پخش کننده موسیقی یا کارهای دیگر استفاده شود.
Samsung Galaxy S21 Ultra هم از تلفن های هوشمند جدید پشتیبانی می کند و هم می توانید از هر قلم فعلی یا قدیمی S Pen در این پرچمدار جدید سامسونگ استفاده کنید. این بدان معناست که حتی اگر تلفن قدیمی گلکسی نوت دارید که از قلم S استفاده نمی کند، باز هم می توانید از این قلم در Galaxy S21 Ultra استفاده کنید.

قلم هوشمند جدید سامسونگ با فناوری  Wacom

قلم هوشمند جدید S Pen در همه اندازه ها بزرگتر شده و این موضوع استفاده از آن را آسان تر می کند. این امر به این دلیل امکان پذیر است که دیگر نیازی به قرار دادن آن در بدنه باریک گوشی نیست و در جایگاه مخصوص خود در قاب مخصوص گلکسی S20 Ultra قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که قلم هوشمند جدید S Pen یک قلم پسیو است. این بدان معنی است که باتری وجود ندارد، بنابراین دیگر عملکرد مبتنی بر بلوتوث نخواهد بود که در سری Note شاهد بودیم.

به لطف همکاری و استفاده از فناوری Wacom ، Galaxy S21 Ultra می تواند در صورت نزدیک بودن S Pen Pro به صفحه نمایش و فشار دادن دکمه، برخی اقدامات و میانبرها را شناسایی و انجام دهد.

قلم هوشمند اس پن پرو

اگر بخواهیم S Pen Pro را بررسی کنیم، باید بگوییم که ما با یک قلم بزرگتر روبرو هستیم اما این بار اتصال بلوتوث وجود دارد و می توانید از آن برای عملکردهای مختلف از جمله استفاده از قلم به عنوان شاتر از راه دور استفاده کنید.

S Pen Pro محدود به Galaxy S21 Ultra نیست، بلکه به سادگی در دستگاه های سازگار با S Pen سامسونگ به محض اینکه به One UI 3.1 به روز شود کار می کند. این لیست شامل گلکسی نوت 10 و گلکسی نوت 20 و همچنین تبلت هایی مانند گلکسی تب اس 6 و گلکسی تب اس 7 است.

در عین حال می توان گفت که معرفی قلم های هوشمند با فناوری Wacom و همکاری با این شرکت به نوعی کار با شرکت های فروش قلم با پشتیبانی Wacom را تسهیل کرده است. در واقع این شرکت ها می توانند S Pen خود را با فناوری Wacom برای پشتیبانی از دستگاه های Galaxy با پشتیبانی S Pen ارائه دهند و تعداد این دستگاه ها در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت. از جمله قلم های هوشمند سازگار با Galaxy S20 Ultra می توان به قلم دیجیتال Mitsubishi Hi-Uni و قلم دیجیتال Norris Stedler اشاره کرد.

3/5 - (2 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.