معرفی سایت آیین تست: مرجع نمونه سوالات آیین نامه

0

رانندگی کردن یکی از مهارت‌های لذت‌بخش و شیرینی است که افراد بسیاری دوست دارند آن را یاد بگیرند و این مهارت عالی را تجربه کنند. برای رانندگی باید ابتدا مجوزهای لازم را دریافت کنید تا به شما اجازه رانندگی داده شود. قوانین راهنمایی و رانندگی در کشورهای مختلف با هم متفاوت است و و هر کشوری با توجه به قوانین خود در این رابطه اقدام می‌کند.

در کشور ایران نیز مانند هر کشور دیگری، قوانین راهنمایی و رانندگی خاصی وجود دارد. اولین شرط برای اینکه بتوانید رانندگی کنید این است که آزمون‌های مربوط به رانندگی را با موفقیت پشت سر گذاشته و نمره قبولی را در آن‌ها دریافت کنید.

 مرجع نمونه سوالات آیین نامه

سایت آیین تست

همان طور که می‌دانید، رانندگی یکی از مهارت‌های بسیار جذاب است. درست است که تمرین زیاد یکی از عوامل مهم برای تبدیل شدن به یک راننده حرفه‌ای است، اما برای اینکه بتوانید رانندگی را از همان روز اول به صورت اصولی یاد بگرید و به یک راننده حرفه‌ای تبدیل شوید، باید با تمامی قوانین و اصول رانندگی آشنا باشید.

سایت آیین تست یکی از سایت‌های معتبر و پرقدرت در زمینه آزمون رانندگی است. این سایت آموزش‌های کاملی در مورد تمام موارد مربوط به آزمون رانندگی و مواردی مفید و جامع برای تبدیل شدن به یک راننده حرفه‌ای را در اختیار کارآموزان قرار می‌دهد.

آزمون آیین‌نامه رانندگی

بعد از ثبت‌نام در آموزشگاه رانندگی و انجام یک سری از معاینات جسمی توسط دکتر معتمد نیروی انتظامی، باید در کلاس‌های آموزش تئوری شرکت کنید. این کلاس‌ها شامل 8 جلسه اموزش می‌شود که 6 جلسه آن آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی و 2 جلسه مربوط به آموزش فنی اتومبیل است.

توجه داشته باشید که حضور در این کلاس‌ها اجباری است و تمام کارآموزان موظف هستند در آن شرکت کنند. بعد از اتمام این کلاس‌ها، آزمونی تحت عنوان آزمون کتبی آیین‌نامه توسط افسر راهنمایی و رانندگی از شما گرفته خواهد شد که باید در آن نمره قبولی کسب کنید. افرادی که بتوانند نمره قبولی در این آزمون کسب کنند، می‌توانند وارد مرحله بعدی آموزش یعنی دوره‌های آموزش عملی و رانندگی با اتومبیل شوند.

البته کسانی که نتوانند در این آزمون قبول شوند باید در هفته‌های آتی دوباره در آزمون شرکت کنند تا نمره قبولی کسب کنند. آزمون آیین‌نامه کتبی دارای 30 سوال تستی است که باید بتوانید به 26 سوال از این 30 سوال پاسخ صحیح دهید تا در آزمون قبول شوید.

قبولی در این آزمون اندکی دشوار است و همین امر باعث شده تا عده بسیاری از افراد برای این ازمون آسترس داشته باشند و نتوانند در آزمون نمره قبولی کسب کنند. استفاده از دانلود نمونه سوالات آیین‌ نامه با جواب، یکی از مواردی است که به شما در امادگی برای این آزمون کمک کرده و احتمال قبولی شما را افزایش می‌دهد. سایت آیین تست با قرار دادن نمونه سوالات آیین‌نامه در اختیار مخاطبان خود، این امکان را فراهم می‌کند تا با مطالعه و مرور آن‌ها، در آزمون آیین‌نامه نمره قبولی کسب کنید.

می‌توانید به جای اینکه تمام کتاب آیین نامه را بخوانید، نمونه سوالات آیین‌نامه را خوانده و آن‌ها را به طور کامل یاد بگیرید. در این صورت با اطمینان کامل نمره قبولی کسب خواهید کرد. از آنجایی که باید 30 سوال آیین‌نامه را در مدت 20 دقیقه پاسخ دهید، ممکن است تمرکز کافی نداشته و اضطراب بر شما غالب شود. بنابراین، حتما قبل از آزمون اصلی خود، در خانه آن را شبیه سازی کنید و 30 تا از نمونه سوالات را در مدت 20 دقیقه انجام دهید تا بتوانید نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و آن‌ها را رفع کنید.

آزمون عملی رانندگی

بعد از قبولی در آزمون آیین‌نامه، نوبت به کلاس‌های عملی رانندگی خواهد رسید. این آزمون برای اکثر کارآموزان سخت‌ترین مرحله است و اغلب کارآموزان چند مرتبه در این آزمون مردود می‌شوند. به یاد داشته باشید که رانندگی نیز مانند هر مهارت دیگری نیاز به یادگیری و تمرین دارد.

برای قبولی در آزمون عملی، در وهله اول باید با تمام موارد مربوط به خودرو آشنایی داشته باشید. از نحوه سوار شدن به خودرو، روشن کردن آن، به راه افتادن، پارک کردن، دور زدن و بسیاری از موارد دیگر که همگی باید به طور کامل و درست فرا گرفته شوند تا بتوانید در آزمون موفق باشید.

برای قبولی در آزمون شهری باید موارد و نکات مهمی را رعایت کنید. برخی از این موارد عبارت‌اند از:

در اولین مرحله بعد از سوار شدن به ماشین، تنطیم صندلی و آینه را فراموش نکنید.

در روز آزمون بعد از اینکه سوار ماشین شدید، ابتدا صندلی خود را تنظیم کنید. تنظیم صندلی باید به گونه‌ای باشد که بتوانید به راحتی بر پدال‌ها تسلط داشته باشید. بعد از تنظیم صندلی، حتما آینه‌ها را بررسی کنید؛ چراکه به وسیله آینه‌ها می‌توانید محیط پشت و اطراف خودرو را مشاهده کرده و رانندگی ایمنی داشته باشید.

کنترل کاملی بر روی کلاچ داشته باشید.

کلاچ یکی از مهم‌ترین ابزار در خودرو است که باید کنترل و تسلط کاملی بر آن داشته باشید؛ در غیر این صورت ممکن است ماشین را خاموش کنید و این شتباه منجر به مردود شدن شما در امتحان می‌شود.

آرامش خود را حفظ کنید.

رانندگی نیز مانند تمام مهارت‌های دیگری است که تاکنون یاد گرفته‌اید. قطعا هیچ راننده‌ای از همان ابتدا حرفه‌ای نبوده و حتی راننده‌های حرفه‌ای نیز ممکن است اشتباه کنند. بنابراین خونسرد باشید و تمامی مواردی که آموخته‌اید به درستی اجرا کنید.

سایت آیین تست، به صورت کامل و با جزئیات به آموزش رانندگی تضمینی پرداخته و تمام موارد مهم در رانندگی و گرفتن گواهینامه را بیان کرده است.

آیین تست، مسیر شما را هموار می‌کند!

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، رانندگی دارای قوانین و مقررات خاصی است و هر راننده‌ای باید با این قوانین آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند یک رانندگی ایمن و حرفه‌ای را تجربه کند. سایت آیین تست، سایتی معتبر در این زمینه است که تمام موارد مهم مربوط به رانندگی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید با یادگیری روش‌های درست و اصولی در مدت زمان کمی به یک راننده حرفه‌ای تبدیل شوید.

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.