شرکت صدرامهاب تولید کننده تخصصی آب شیرین کن صنعتی در ایران

دستگاه آب شیرین کن صنعتی یکی از محصولات کاربردی در کاهش املاح موجود در آب است که در ظرفیت های مختلف توسط صدرا مهاب تولید می شود. محصولات این مجموعه دارای تنوع بالایی از نظر ظرفیت بوده و تعداد ممبران های داخلی نیز متناسب با نوع آب و ظرفیت دستگاه قابل تغییر هستند. به دلیل رعایت تمام استانداردها در طراحی و ساخت، دستگاه های تصفیه آب صنعتی صدرا مهاب دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند.

دستگاه آب شیرین کن صنعتی صدرا مهاب

دستگاه آب شیرین کن صنعتی چیست؟

آب های جمع آوری شده در رودخانه ها، دریا و غیره به دلیل عبور از لایه های خاکی و سنگی حاوی مقدار زیادی املاح هستند. به طوریکه طعم این آب ها تغییر پیدا نموده و به شوری گرایش دارند. با توجه به بحران خشکسالی و کمبود آب در تمام دنیا و مخصوصا ایران، بهترین کار تصفیه این قبیل آب ها و استفاده از آنها به عنوان آب شرب و غیره است. آب شیرین کن صنعتی یکی از انواع دستگاه های تصفیه آب هستند که با روش اسمز معکوس و کاملا عکس رفتار طبیعت و کلیه انسان ها، املاح را از آب جدا نموده و آن را به آب شیرین تبدیل می کند.

ساختار آب شیرین کن صنعتی

این دستگاه ها که در ظرفیت های مختلفی در صدرا مهاب تولید میشوند، حاوی ممبران و غشای نیمه تراوا هستند و منافذ بسیار ریز آنها مانع از عبور املاح موجود در آب میشود. در حالت کلی ساختار دستگاه های آب شیرین کن صنعتی صدرا مهاب از چند بخش تشکیل میشود که عبارتند از:

واحد پیش تصفیه فیزیکی

در این واحدها با استفاده از فیلترشنی، فیلتر کربنی و فیلتر کارتریج ذرات جامد معلق در آب جمع آوری و حذف میشوند. به همین دلیل در این واحدها شاخص های TDS تغییر نمی کند و تنها ذرات جامد در اندازه های بزرگ و متوسط قابل حذف هستند تا از انسداد ممبران ها در واحدهای بعد جلوگیری شود.

واحد پیش تصفیه شیمیایی

در آب تصفیه نشده ذرات معلق بسیار ریزی وجود دارد که به دلیل همنام بودن از نظر بار الکتریکی به هم متصل نمیشوند. در نتیجه وزن سبک آنها مانع از ته نشینی این ذرات می گردد. برای حل این مشکل در این واحد از مواد منعقدکننده برای جداسازی ذرات معلق درون آب استفاده میشود. این مرحله ذرات جامد معلق را حذف می کنند و تاثیری بر روی شاخص هایی از قبیل PH نخواهد داشت. این دو مرحله نوعی پیش تصفیه هستند و املاح آب را نمی توانند کاهش دهند.

واحد اسمز معکوس

مهم ترین بخش در این دستگاه ها، واحد اسمز معکوس است. در این واحد رفتاری عکس کلیه انسان و ریشه درختان به کمک ممبران ها و پمپ شبیه سازی میشود. در واحد اسمز معکوس آب وارد شده به مخزن که دارای املاح زیادی است با فشار پمپ به سمت ممبران ها هدایت میشوند. املاح درون آب امکان عبور از منافذ بسیار ریز ممبران ها را پیدا نمی کنند. در نتیجه آب بدون املاح از آن خارج می گردد.

با توجه به تعداد ممبران ها و سایز منافذ روی آنها، راندمان دستگاه تصفیه آب متفاوت خواهد بود. هر اندازه تعداد ممبران بیشتر و منافذ کوچک تر باشد، به همان نسبت نیز کیفیت آب خروجی در سطح بهتری قرار خواهد داشت.

ساخت آب شیرین کن صنعتی

اجزای آب شیرین کن

برای پیاده سازی تمام مراحل تصفیه آب که در بالا به آن اشاره شد، چندین قطعه لازم است در دستگاه تعبیه شود. از مهم ترین اجزای داخلی آب شیرین کن های صنعتی می توان به ممبران، فیلترشنی، فیلتر کربنی، فیلتر کارتریج، پمپ هوا، پرشر وسل اشاره کرد. لازم به ذکر است، تمام اجزای داخلی به کار رفته دستگاه های تصفیه آب صنعتی صدرا مهاب متعلق دارای کیفیت تضمین شده هستند. علاوه براین، متناسب با کیفیت آب خروجی بعد از ساخت و نصب امکان تغییر ممبران ها برای افزایش راندمان دستگاه وجود دارد.

کاربرد دستگاه تصفیه آب صنعتی

به دلیل تنوع بسیار بالا در ظرفیت این دستگاه ها و کیفیت خروجی مطلوب آنها از آب شیرین کن صنعتی صدرا مهاب در صنایع مختلفی می توان استفاده کرد. برخی از موارد کاربرد این دستگاه ها عبارتند از:

  • آب شیرین کن مرغداری
  • تصفیه آب کشاورزی
  • شیرین سازی آب دریا
  • تصفیه آب بیمارستان ها و واحدهای درمانی
  • تصفیه آب موتورخانه
  • تصفیه آب کارخانه های تولید مواد غذایی
  • تصفیه آب صنایع دارویی و تولید لوازم آرایشی و بهداشتی
  • تصفیه آب صنایع نساجی و رنگرزی
  • تصفیه آب دیگ بخار و بویلر

قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی

قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی تا حد زیادی به ظرفیت دستگاه و تعداد و نوع ممبران های به کار رفته در آنها بستگی دارد. این دستگاه ها در ظرفیت های مختلف 5، 10، 15 و 25 مترمکعب و بیشتر تولید شده و با افزایش ظرفیت قیمت نیز گران تر می شود. کیفیت اجزای داخلی و متریال به کار رفته برای بخش های مختلف دستگاه نیز عامل دیگری در تعیین قیمت به شمار می رود.

با توجه به اینکه صدرا مهاب تولیدکننده آب شیرین کن صنعتی است، لذا بدون واسطه و قیمت های ارزان تر از سایر مراکز محصولات خود را ارائه می دهد. دقت داشته باشید که تعداد تولیدکنندگان این دستگاه ها در ایران محدود هستند و سایر مراکز به عنوان واسطه عمل نموده و به همین دلیل قیمت محصولات آنها بالاتر است.

طراحی آب شیرین کن صنعتی اختصاصی

یکی از ویژگی های منحصر به فرد شرکت صدرا مهاب، طراحی اختصاصی محصولات است. بر اساس آنالیزهای انجام شده بر روی آب، کیفیت خروجی مورد نظر و دبی آب ورودی مقدار ظرفیت و تعداد و نوع ممبران ها تعیین می گردد. سپس بهترین متریال متناسب با شرایط محیط انتخاب و با رعایت استانداردها ساخت و تولید آب شیرین کن انجام میشود. از آنجا که ظرفیت دستگاه و تعداد و نوع ممبران های به کار رفته در آن با آب ورودی تناسب دارد، لذا راندمان بالای آن تضمین شده است.

خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی با گارانتی

اگر به دنبال یکی از بهترین انواع دستگاه تصفیه آب صنعتی با راندمان بالا و کیفیت تضمین شده هستید، محصولات صدرا مهاب می توانند گزینه ایده آلی باشند. محصولات این مجموعه به صورت سفارشی طراحی و تولید می گردد. علاوه براین، نصب دستگاه نیز توسط کارشناسان باتجربه این مجموعه انجام شده و بعد از تست های متعدد و اطمینان از استاندارد بودن دستگاه برگه گارانتی آن به مشتری ارائه می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید آب شیرین کن صنعتی صدرا مهاب می توانید از راه های ارتباطی پایین صفحه استفاده کنید:

آدرس: تهران، شریعتی، تقاطع دستگردی، بن بست افضل، پلاک 4

تلفن: 02188879479 و 02188876714

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.