دوره های روانشناسی با مدرک معتبر؛ مورد تایید وزارت علوم

می‌گویند که دنیای امروز، پر از چالش‌های روانشناسی است. تروماهای کودکی، شکست‌های بزرگسالی، عدم توانایی برای برقراری ارتباط، تربیت جنسی، فرزند پروری و… همگی موضوعات رواشناسی‌ای هستند که به طور روزمره با آن سر و کار داریم. همین موضوع و ناآگاهی اغلب ما، نیاز به انواع گرایش‌های روانشناسی را زیاد کرده است. از همین جهت است که شغل روانشناسی امروزه به یکی شغل‌های پردرآمد تبدیل شده است. گذراندن دوره های روانشناسی با مدرک معتبر راهی‌ست که می تواند شما را وارد بازار کار و رزومه ی شما را تقویت کند.

دوره های روانشناسی چیست؟

دوره های روانشناسی دوره های آموزشی‌ای است که به دو صورت به مسائل روانشناسی می پردازد. یکی دوره های عمومی که هر کس می تواند برای آشنایی شخصی و بهبود زندگی خود آن ها را بگذراند و در مسیر اهداف خود، مثلا برای فرزندپروری یا خودشناسی استفاده کند. دسته دوم دوره‌های تخصصی‌تر است که برای علاقمندان به روانشناسی و دانش‌آموختگان این دوره مفید است. روانشناسی بازار کار خوبی دارد و گذراندن این دوره ها برای کسانی که قصد اشتغال در این رشته را دارند، کارآمد است. این دوره ها، اطلاعات روانشناسان را به صورت تخصصی بالا می برند و رزومه را قوی تر می کنند. در نتیجه بازار کار بهتری را پیش رو می آورند.

چرا باید دوره های روانشناسی را بگذرانیم؟

نیاز جامعه است که نیاز به آموزش را سمت و سو می دهد. اهمیت مسائل روانی و روحی برکسی پوشیده نیست. حتی معمولی‌ترین رفتارهای ما در زندگی، ریشه در روان و شخصیت ما دارد. با نگاه به زندگی شخصی خود، در محیط خانوادگی، کار، تحصیلات و حتی انتخاب ها، در اغلب اوقات نیاز به روانشناسی و مشاوره حس می شود.

روانشناسی به ما در انتخاب‌ها، روابط‌، رسیدن به اهداف و آینده خانوادگی و شغلی کمک می‌کند.

این دوره ها، برای روانشناسان و کسانی که در این رشته مشغول به کار هستند یا قصد ورود به آن را دارند، جز الزامات است. افزودن دانسته‌ها بالاتر از آنچه در طول تحصیلات آکادمیک آموخته‌اند، تبحر را بیشتر می‌کند. دوره های روانشناسی اطلاعات را بروزرسانی می کند و نتیجه کار را بهبود می بخشد.

روانشناس متبحر چه ویژگی هایی دارد؟

مهمترین ویژگی هر روانشناسی قاطعیت و خودکنترلی است. یک روانشناس متبحر، می تواند تعادل روانی خود را حفظ کند. در نتیجه در ارتباط موثر با بیمار اتفاق می افتد.

صبر و صداقت در طی دوره درمان اهمیت دارد. این دو ویژگی است که به بیمار حس امنیت می دهد و امکان ارتباط را فراهم می آورد.

درونگری ویژگی دیگری‌ست که با مطالعه و تحصیل تخصصی به دست می‌آید. ممکن است بیمار خواسته یا ناخواسته چیزی مغایر با واقعیت به زبان بیاورد. این روانشناس است که باید توانایی تحلیل درست داشته باشد و خروجی مناسب بدست آورد.

همدلی و ارتباط کلامی قوی، اعتماد بیمار را به روانشناس بیشتر می کند و روند درمان را بهبود می بخشد.

ذهن باز و بروز بودن اطلاعات، از دیگر ویژگی های مهمی است که روانشناس را در شناخت و تشخیص یاری می دهد. تشخیص درست است که درمان مثمر ثمر را به وجود می آورد.

بازار کار روانشناسی کجاست؟

اگر هدف شما از گذراندن دوره های روانشناسی ورود به بازار کار باشد، شناخت این بازار اهمیت پیدا می کند. روانشناسان می توانند در کلنیک های روانشناسی مشغول به کار شوند. معمولا در این کلینیک ها متخصص یا پزشک روانشناسی و روانپزشکی مجوزهای را اخذ می کند و با استخدام روانشناسان و مشاوران گرایش های مختلف روانشناسی ویزیت مراجعین و بیماران اتفاق می افتد.

مدارس و دانشگاه ها، خوابگاه ها دانشجویی، ندامتگاه ها، بیمارستان ها، آسایشگاه های مختلف و… همگی نیازمند به گرایش های مختلف روانشناسی هستند.

بسیاری از اپلیکیشن های روانشناسی وجود دارند که روانشاسان می توانند برای خود رزومه بسازند و به صورت غیرحضوری، مراجعه کننده بپذیرند.

مشاوران تلفنی، در مراکز دولتی و غیردولتی نیز، عرصه ی کاری گسترده ای است که نیازمند گرایش های مختلف روانشناسی هستند.

روانشناسان می توانند در اپلیکیشن های مختلف ارتباطی، برای خود صفحه داشته باشند و به طور مستقیم به جذب بیماران بپردازند.

چرا مدرک در دوره روانشناسی مهم است؟

مدرک در رشته ای گواهی‌ای بر دانسته های شماست. مدرک، گواهی ای است نشان می دهد، توانایی های لازم را برای انجام کار دارید. بنابراین یک مدرک معتبر، رزومه ای برنده می سازد. بدون مدرک، شما قادر نیستید که تبحر خود را ثابت کنید. مدرک داشتن، تسهیل کننده ارتباط شما با کارفرما و مراجعه کننده است. مخصوصا برای مراجعه کننده، اطمینان خاطری را به ارمغان می آورد که در نهایت به مثمر ثمر بودن روند درمان کمک می کند.

در کجا دوره روانشناسی بگذرانیم؟

در یک کلام باید گفت: در موسسه ای معتبر.

در انتخاب موسسه دقت کنید که تجربه کافی و پیشنیه‌ای روشن داشته باشد. استفاده از اساتید مطمئن و کارآموزده باید از ویژگی های موسسه مورد انتخاب شما باشد. برگزاری دوره های مختلف با سرفصل های مشخص، می تواند نشان دهنده تجربه کافی موسسه در برگزاری دوره های مختلف در نظر گرفته شود. در چنین موسسه ای شما امکان این را دارید که چند دوره را همزمان بگذرانید و به کار خود سرعت ببخشید. همچنین اعتبار مدرک اهمیت زیادی دارد. مهم نیست که شما چقدر دوره بگذرانید یا در کارگاه های روانشناسی شرکت کنید. اگر مدرک نداشته باشید نمی‌توانید وارد بازار کار شوید.

ما به شما موسسه خرد را معرفی می کنیم. این موسسه سال هاست که در زمینه روانشناسی و گرایش های مختلف آن، دوره های آموزشی برگزار می کند. گستردگی گرایش های آموزشی و مشخص بود سرفصل های هر دوره، از ویژگی های بسیار مثبت این موسسه برای انتخاب است. برخی از دوره های روانشناسی که در موسسه خرد برگزار می شوند عباتند از دوره آموزشی روانشناسی شخصیت ، دوره تفسیر تست های پرکاربرد روانشناختی، دوره کنترل خشم، زوج درمانی و ….

همچنین در این موسسه پس از پایان دوره می توانید مدرک معتبر وزارت علوم دریافت کنید. مدرک موسسه خرد، قابلیت ترجمه و استعلام دارد. بنابراین رزومه شما را داخل و خارج از کشور تقویت می کند.

منبع :
دیدبان ثروت

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.