پرفکت مانی میتواند مشکل پرداخت خارجی را حل کند

پرفکت مانی

به دلیل وجود تحریم‌های بین‌المللی، نه تنها بانک‌های ایرانی، بلکه کلا ایرانیان به سیستم‌های پرداخت جهانی همانند پی پل، ویزا کارت و … دسترسی ندارند. از طرف دیگر، با توجه به وجود نیاز برای خریدهای خارجی، کاربران ایرانی باید به فکر چاره‌ای برای انجام این تراکنش‌ها باشند.این نیاز و ضرورت، تقریبا در میان تمامی اقشار جامعه مشاهده شده و هر فرد، به نوعی با مشکلات پرداخت خارجی، دست و پنجه نرم می‌کند. در این مقاله، قصد داریم سیستم پرداخت الکترونیکی پرفکت مانی را به شما معرفی نموده و روش استفاده از آن را بیان کنیم. شاید این زیرساخت قدرتمند جهانی، بتواند نیازهای پرداخت خارجی شما را برطرف نماید.

پرفکت مانی چیست

پرفکت مانی یک سامانه الکترونیک جهانی است که فعالیت خود را از سال 1386 (یا همان 2007 میلادی) شروع کرده است. این سامانه، به افراد در سرتاسر جهان اجازه می‌دهد که تنها با یک ایمیل، حساب کاربری ایجاد کرده (نیازی به احراز هویت هم نیست) و پول الکترونیک خود (دلار، یورو و …) را در حساب خود، نگهداری کنند. از آنجاییکه احراز هویت اجباری نیست، کاربران سراسر دنیا بدون دغدغه‌ی تحریم و مالیات، می‌توانند از این بستر استفاده کنند. پرفکت مانی، یکی از امن‌ترین زیرساخت‌های پرداخت الکترونیک در سرتاسر جهان بوده که روزانه صدها هزار تراکنش را اجرا می‌کند.

استفاده از پرفکت مانی

به صورت کلی، استفاده از سیستم جهانی به دو شکل انجام‌پذیر است. در حالت اول، شما با استفاده از ایمیل خود، یک حساب کاربری باز کرده و سپس به روش‌های بیان شده، موجودی را به حساب خود منتقل می‌کنید. روش‌های مورد قبول برای واریز/برداشت از حساب پرفکت مانی در تصویر زیر نمایش داده شده است:

خرید پرفکت مانی

متاسفانه اکثر این روش‌ها در ایران در دسترس نبوده و یا کارمزد بالایی دارد. بنابراین، بهتر است روش دوم استفاده از خدمات پرفکت مانی را بیان کنیم. در روش دوم، شما می‌توانید از خدمات صرافی پرفکت مانی که در حقیقت نماینده‌ی مجموعه‌ی پرفکت مانی در ایران است، استفاده نمایید. این صرافی‌ها دارای درگاه پرداخت ریالی بوده و در صورتی که از یک صرافی معتبر استفاده نمایید (مثلا صرافی گندم)، همه‌ی درخواست‌ها به صورت آنی انجام خواهد شد. صرافی پرفکت مانی به شما اجازه می‌دهد بدون افتتاح حساب پرفکت مانی، تراکنش‌های خارجی خود را انجام دهید. برای مثال، اگر قصد شارژ کردن پنل کاربری در یک وبسایت خارجی را داشته باشید، به سادگی درخواست خود در صرافی را ثبت کرده، معادل ریالی را پرداخت می‌کنید و در کمتر از چند دقیقه، درخواست شما انجام می‌شود. خدمات صرافی پرفکت مانی به شرح زیر است.

خرید پرفکت مانی

درصورتیکه قصد شارژ حساب کاربری خود را داشته باشید، می‌توانید مبلغ دلاری مد نظر را انتخاب کرده و پس از خرید پرفکت مانی این مبلغ را به آدرس والت مدنظر خود انتقال دهید. بدین ترتیب، شما تنها با استفاده از کارت بانکی خود و با بهره‌گیری از سیستم پرداخت شتابی، دلار پرفکت مانی (یا یورو پرفکت مانی) خریداری کرده وبه حساب مقصد انتقال می‌دهید. بدین‌ترتیب، در کمتر از چند دقیقه، موجودی حساب شما شارژ شده و از همان لحظه می‌توانید خرید خود را انجام دهید. برای مثال، اگر قصد فعالیت در بروکر فارکس را داشته باشید، به سادگی می‌توانید از پرفکت مانی استفاده کرده، مبلغ مد نظر خود را خریداری و سپس به حساب معاملاتی خود در بروکر، انتقال دهید. نمونه‌ی ووچر پرفکت مانی را در تصویر زیر مشاهده می‌نمایید.

خرید ووچر پرفکت مانی

روش ساده‌تر شارژ حساب کاربری در وبسایت‌های خارجی، استفاده از ووچر پرفکت مانی است. دلار پرفکت مانی از یک حساب مشخص به یک حساب دیگر منتقل می‌شود، اما ووچرها همانند کارت هدیه بوده که پس از صدور، محل استفاده از آن کاملا مخفی بوده و هیچکس متوجه نخواهد شد که این ووچر، در چه وبسایتی استفاده شده است. به همین دلیل نیز در بسیاری از وبسایت‌های پیش‌بینی ورزشی، از روش شارژ با ووچر پرفکت مانی استفاده می‌شود. در مقاله آموزش خرید ووچر پرفکت مانی به روش خرید و استفاده از این کدهای الکترونیکی، اشاره کرده‌ایم.

فروش پرفکت مانی

در صورتیکه شما درآمد دلاری داشته‌اید، می‌توانید درآمد خود را به شکل دلار پرفکت مانی دریافت کرده و سپس به صرافی دیجیتال مراجعه نمایید. در صرافی‌های دیجیتال همانند صرافی گندم، شما می‌توانید دلار پرفکت مانی خود را به حساب صراف منتقل کرده و سپس معادل ریالی آن را در حساب بانکی خود، دریافت نمایید. بنابراین، صراف‌های پرفکت مانی این امکان را به شما می‌دهند که هم پرداخت خارجی داشته باشید و هم درآمد خارجی خود را نقد نمایید. برای مثال، اگر در بروکرهای فارکس فعالیت می‌کنید، موجودی خود را می‌توانید به حساب پرفکت مانی صرافی انتقال داده و سپس معادل ریالی آن را در کمتر از چند دقیقه، دریافت نمایید.

فروش ووچر پرفکت مانی

دقیقا همانند فروش دلار پرفکت مانی، شما می‌توانید تمام یا باقیمانده ووچر پرفکت مانی خود را به صرافی واگذار کرده و مبلغ معادل ریالی آن را دریافت نمایید. تمامی این پروسه‌ها در صرافی‌های معتبر، تمام اتوماتیک بوده و بدون هرگونه اتلاف وقتی انجام می‌شود. اما شرط آن، انتخاب درست صرافی پرفکت مانی است. در ادامه، نکات کلیدی برای انتخاب بهترین صرافی پرفکت مانی را به شما خواهیم گفت.

انتخاب بهترین صرافی پرفکت مانی

در یک مقاله جامع، مراحل انتخاب بهترین صرافی پرفکت مانی بررسی شده است. این مقاله توسط وبسایت بهترین هست نگارش شده و در اختیار خوانندگان قرار داده شده است. گزیده‌ای از این نکات مهم را در اینجا به شما خواهیم گفت. اول از هر چیز، باید مطمئن شوید که صرافی معتبر بوده و عملکرد مناسبی در سال‌های گذشته داشته باشد. بنابراین، فریب تبلیغات متعدد مبنی بر فروش پرفکت مانی بدون احراز هویت را نخورید. تمامی صرافی‌های معتبر در ایران، ملزم به احراز هویت کاربران بوده و در صورت تخلف، وبسایت فیلتر شده و درگاه بانکی آنان مسدود خواهد شد. لازمه عملکرد صحیح صرافی پرفکت مانی، تبعیت از قوانین بانک مرکزی است.

احراز هویت هوشمند

احراز هویت کاربران برای تمامی مشتریان صرافی، اجباری است. اما این پروسه احراز هویت در بعضی صرافی‌ها به صورت دستی و در بعضی به صورت اتوماتیک (استفاده از هوش مصنوعی) انجام شده که همین امر نیز باعث می‌شود پروسه احراز هویت، در زمان کمتر یا بیشتری انجام شود. برای مثال، اگر در نیمه‌های شب و یا روزهای تعطیل قصد احراز هویت داشته باشید، شاید عملا پشتیبانی وجود نداشته باشد که حساب کاربری شما را تایید نماید. اما در صرافی‌های معتبر (مثلا صرافی گندم)، هرگز چنین مشکلی وجود ندارد.

صدور آنی ووچر

مهمترین نکته در خصوص انتخاب صرافی پرفکت مانی، فرآیند صدور و انتقال وجه است. متاسفانه بیشتر صرافی‌های فعلی، مراحل را به صورت دستی انجام داده که همین امر باعث زمانبر شدن آن خواهد بود. صرافی‌های معتبر پرفکت مانی، از API خود شرکت استفاده کرده و تمامی تراکنش‌ها را به صورت آنی انجام می‌دهند. برای مثال، صرافی گندم این پروسه را در کمتر از 45 ثانیه و با کمک API خود Perfect Money انجام داده و در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

قیمت گذاری اصولی

عموما وبسایت‌هایی که عملیات خرید و فروش را به صورت دستی انجام می‌دهند، مشتری کمتری داشته و میل و رغبتی برای به روز نگهداشتن قیمت‌ها ندارند. از آنجاییکه قیمت پرفکت مانی نیز همانند قیمت دلار نوسان داشته، لازم است که همواره میان فروشندگان (معتبر) بررسی‌های لازمه را انجام دهید تا مطمئن شوید که بهترین قیمت در اختیار شما قرار داده شده است. صرافی‌های پرطرفدار و پر مشتری، عموما فرآیند قیمت‌گذاری تمام اتوماتیک داشته که بر اساس قیمت دلار در بازار آزاد انجام می‌شود.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.