اخذ گواهینامه احرازی مشاوران توسط موسسه ثبتی رتبه

مشاوران، به عنوان ارائه‌دهندگان خدمات مشاوره در زمینه‌های مختلف فنی و مهندسی، نقش مهمی در توسعه کشور دارند. برای اینکه بتوانند خدمات با‌کیفیت و استاندارد را به کارفرمایان عرضه کنند، نیاز به داشتن صلاحیت و توانایی لازم است. این صلاحیت و توانایی، با صدور گواهینامه احرازی مشاوران و اخذ رتبه مشاوران توسط سازمان‌های ذی‌ربط تایید می‌شود. در این مقاله، قصد داریم به بررسی اهمیت، شرایط، فواید و چالش‌های گواهینامه احرازی مشاوران و اخذ رتبه مشاوران بپردازیم.

گواهینامه احرازی مشاور چیست؟

گواهینامه احرازی مشاوران یک سند رسمی است که توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به مشاوران صادر می‌شود. این گواهینامه نشان‌دهنده این است که مشاور دارای شرایط لازم برای ارائه خدمات مشاوره‌ای در حوزه‌های مختلف است. اخذ رتبه مشاوران نیز یک فرآیند است که براساس آن، سطح توانمندی و کفایت مشاوران در زمینه‌های مختلف ارزیابی و رده‌بندی می‌شوند. رتبه مشاوران تعیین‌کننده حداکثر ارزش پروژه‌ای است که مشاور می‌تواند در آن شرکت کند.

رتبه احرازی مشاوران ، یک عدد است که براساس توان فنی مهندسی و امکانات فنی و نرم‌افزاری مشاور در هر تخصص و گروه تخصصی، به آن اختصاص داده می‌شود. رتبه‌های شرکت‌های مشاوره، شامل 3 گرید است که گرید 1 از گرید 2 و گرید 2 از گرید 3 بالاتر می‌باشد. رتبه مشاوران، براساس فعالیت‌های انجام شده در دوره‌های قبل و ارزش مالی و درصد موفقیت آن‌ها، تعیین شده و یا تغییر می‌کند.

شما می‌توانید برای اخذ رتبه مشاور و دیگر کارهای حقوقی خود مانند ثبت شرکت، اخذ جواز کسب، اخذ رتبه پیمانکاری و … به وب سایت موسسه رتبه مراجعه نمایید.

چرا گواهینامه احرازی مهم است؟

گواهینامه احرازی مشاوران و رتبه مشاوران دو عامل مؤثر در افزایش کیفیت و اعتبار خدمات مشاوره‌ای هستند. با داشتن گواهینامه احرازی، مشاور نشان می‌دهد که دارای دانش، تجربه، تخصص و صلاحیت مدیریت طرح برای انجام وظایف خود است. با داشتن رتبه، مشاور نشان می‌دهد که چقدر قادر است پروژه‌های پیچیده و بزرگ را به عهده بگیرد. همچنین، گواهینامه احرازی و رتبه مشاوران باعث می‌شوند که کارفرمایان و سایر ذی‌نفعان بتوانند به راحتی مشاوران مناسب برای نیاز خود را انتخاب کنند. همین حالا به موسسه ثبتی رتبه مراجعه کنید و صفر تا صد روند اداری دریافت این گواهینامه‌ها را به کارشناسان این مجموعه بسپارید.

چگونه گواهینامه احرازی را دریافت کنیم؟

برای دریافت گواهینامه احرازی مشاوران، شرکت‌های متقاضی باید ابتدا در سامانه مربوطه ثبت نام کنند. سپس باید فرم‌های مربوط به اطلاعات شرکت، افراد امتیازآور، تجارب و پروژه‌های انجام شده را تکمیل و بارگذاری نمایند. همچنین باید مدارک لازم را به صورت الکترونیکی یا فیزیکی به سازمان برنامه و بودجه ارسال کنند. این مدارک عبارتند از:

  • اساسنامه شرکت
  • گواهی ثبت شرکت
  • گواهی سابقه کار افراد امتیازآور
  • نداشتن رابطه استخدامی با دستگاه‌های اجرایی دولتی
  • سابقه فعالیت
  • مستندات تشخیص صلاحیت

پس از بررسی فرم‌ها و مدارک، سازمان برنامه و بودجه با استفاده از جدول‌های امتیاز‌بندی، نمرات شرکت‌های مشاور را محاسبه کرده و براساس آن، پایه و تخصص شرکت‌ها را تعیین می‌کند. شرکت نیز گواهینامه احرازی مشاوران را دریافت می‌نماید. شما می‌توانید تمامی مدارک مورد نیاز را به کارشناسان و مشاوران ما در این زمینه تحویل دهید و در کمترین زمان ممکن گواهینامه احرازی شرکت‌های مشاور را دریافت کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر جهت تکمیل مدارک نیز می‌توانید با ما تماس گرفته و به اطلاعات بیشتری در این زمینه دست پیدا کنید.

 پایه‌های شرکت‌های مشاور

جهت اخذ گواهینامه احرازی مشاوران، بهتر است با پایه‌های مختلف شرکت‌های مشاور و درجه‌بندی هر یک از آن‌ها بیشتر آشنا شوید. موسسه ثبتی رتبه قادر است براساس فعالیت‌های شرکت شما، بالاترین و مناسب‌ترین رتبه را اخذ نماید.

پایه ۱: بالاترین پایه که نشان‌دهنده تخصص و تجربه بالای شرکت مشاور است.

پایه ۲: پایه متوسط که نشان‌دهنده تخصص و تجربه متوسط شرکت مشاور است.

پایه ۳: پایه پایین که نشان‌دهنده تخصص و تجربه کم شرکت مشاور است.

تخصص‌های شرکت‌های مشاور

اقتصادی: شامل خدمات مشاوره در زمینه‌های برنامه‌ریزی، تحلیل، ارزیابی، بازاریابی، توسعه و اقتصادسنجی پروژه‌ها
فنی و مهندسی: شامل خدمات مشاوره در زمینه‌های طراحی، نظارت، اجرا، بهره‌برداری، نگهداری و تعمیرات پروژه‌های عمرانی، صنعتی، زیرساختی و فناوری

مدیریتی: شامل خدمات مشاوره در زمینه‌های بهبود کیفیت، افزایش بهره‌وری، توسعه سرمایه انسانی، تحول سازمانی، استاندارد سازی و فناوری‌های نوین اداری

پس از تعیین پایه و تخصص شرکت‌های مشاور، سازمان برنامه و بودجه گواهینامه احرازی مشاوران را به صورت فیزیکی و الکترونیکی صادر می‌کند. گواهینامه صلاحیت مشاوران دارای اعتبار ۱ سال است و برای تمدید آن، باید فرآیند فوق را دوباره طی کنید. برای ارتقا پایه گواهینامه صلاحیت مشاوران، باید حداقل ۳ سال در پایه قبلی فعالیت داشته باشید و نمرات لازم را کسب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می‌توانید به سایت موسسه رتبه مراجعه کنید.

خدمات موسسه ثبتی رتبه

در نهایت پس از ارائه اطلاعات در مورد نحوه اخذ گواهینامه احرازی مشاوران، قصد داریم به شما خدمات موسسه ثبتی رتبه را معرفی کنیم. موسسه ثبتی رتبه یکی از پیشروان در ارائه خدمات ثبت شرکت، تغییرات شرکت، اخذ مجوزها و گواهینامه‌های لازم برای فعالیت‌های اقتصادی است. موسسه ثبتی رتبه با دارا بودن کادر مجرب و حرفه‌ای، سال‌ها تجربه و دانش فنی، با سرعت و کیفیت بالای خدمات خود شناخته شده می‌شود. موسسه ثبتی رتبه با توجه به نیازهای مشتریان خود، خدمات متنوع و سفارشی را ارائه می‌دهد. برخی از خدمات موسسه ثبتی رتبه عبارتند از:

– ارائه مشاوره حرفه‌ای در زمینه ثبت رتبه و انتخاب رشته‌های مناسب

– تهیه و تنظیم اسناد و مدارک لازم برای ثبت رتبه در سامانه مربوطه

– پیگیری و انجام امور اداری و قانونی مربوط به ثبت رتبه و دریافت گواهینامه

– اخذ گواهینامه احرازی مشاوران و پیمانکاران

– ارائه خدمات پس از ثبت رتبه، از جمله تمدید گواهینامه، تغییر رشته، افزایش رتبه و غیره

– همکاری با شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی و خصوصی در زمینه ارسال درخواست‌های مناقصه

– ثبت شرکت‌های سهامی عام و خاص، مسئولیت محدود، تضامنی، نسبی و …

– تغییرات شرکت‌ها از قبیل تغییر نام، آدرس، سرمایه، هدف، مدیران و …

– اخذ مجوز‌های لازم برای فعالیت‌های اقتصادی مانند صادرات و واردات، گردشگری، حمل و نقل، بازرگانی و …

– اخذ گواهینامه‌های استاندارد و کیفیت مانند ISO 9001، ISO 14001، ISO 45001 و …

– اخذ جواز کسب

موسسه ثبتی رتبه همچنین با ارائه مشاوره حقوقی و مالی به مشتریان خود، در رفع مشکلات و پاسخ به سوالات آن‌ها کمک می‌کند. موسسه ثبتی رتبه با داشتن رضایت‌مندی بالای مشتریان خود، به عنوان یکی از معتبرترین و قابل اعتمادترین موسسات ثبتی در کشور شناخته شده است. اگر شما هم قصد دارید مجوزهای لازم برای فعالیت خود را دریافت نمایید و یا قصد اخذ گواهینامه احرازی مشاوران را دارید، به وب‌سایت موسسه ثبتی رتبه مراجعه کنید تا از خدمات حرفه‌ای این مجموعه استفاده نمایید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.