تکنولوژی های جدید ماشین ظرفشویی

در نظر بسیاری از افراد شستن ظرف‌ها کاری بسیار سخت و خارج از حوصله است؛ به‌خصوص هنگامی که مهمانان زیادی را به خانه خود دعوت کرده‌اید و با حجم انبوهی از ظروف کثیف و چرب مواجه می‌شوید. به دلیل مشکلاتی همچون کمبود وقت، مصرف زیاد آب و مواد شوینده، ایجاد خستگی و… ماشین‌هایی مخصوص شستن ظروف طراحی و تولید شدند و کار انسان‌ها راحت‌تر کردند.

می‌توان گفت تکنولوژی ظرف‌شویی یکی از محبوب‌ترین تکنولوژی‌ها برای خانم‌ها به شمار می‌آید؛ زیرا زمان زیادی در طول روز صرف شستن ظروف می‌شد که ماشین ظرف‌شویی باعث صرفه‌جویی در این زمان شد.

برندهای مختلفی به طراحی و تولید ماشین‌های ظرف‌شویی مشغول هستند که امروزه یک فضای رقابتی سنگین میان آن‌ها وجود دارد. سامسونگ، دوو و ال جی سه برند مطرح و مشهور در سراسر دنیا هستند که لوازم برقی باکیفیتی از جمله ظرف‌شویی تولید می‌کنند. در هر سری تولید، هر برندی آپشن‌ها و تکنولوژی‌های جدیدی را به این دستگاه اضافه می‌کند تا از رقبای خود پیشی بگیرد.

تکنولوژی ماشین ظرف‌شویی سامسونگ

سامسونگ، این برند کره ای برای حفظ جایگاه خود و رقابت با سایر برندها همواره تلاش می‌کند تا از تکنولوژی‌های جدید در لوازم برقی خود بهره ببرد.  یکی از بهترین لوازم برقی‌هایی که این برند تولید می‌کند، ماشین ظرف‌شویی است. برای اطلاع و فعال کردن تکنولوژی های جدید این برند میتوانید با نمایندگی سامسونگ تماس بگیرید. برخی از این تکنولوژی‌ها عبارت‌اند از:

1. تکنولوژی Smart Chek

در زندگی‌های مدرن امروزه گوشی‌های هوشمند یکی از وسایلی هستند که انسان‌ها در هر زمان و هر مکانی با خود به همراه دارند. در بیشتر مواقع که بیرون از خانه حضور دارید، با تلفن همراه خود با افراد درون خانه ارتباط برقرار می‌کنید و از آن‌ها می‌خواهید که کارهایی را برای شما انجام دهند؛ مانند شستن ظرف‌ها، خاموش‌کردن لوازم برقی، خاموش‌کردن گاز و… در برخی مواقع ممکن است کسی در خانه نباشد و شما با دغدغه و نگرانی روز خود را سپری کنید. ماشین‌های ظرف‌شویی سامسونگ نسل جدید از یک قابلیت فوق‌العاده خوبی برخوردار هستند که به آن تکنولوژی Smart Chek می‌گویند.

شما با نصب یک اپلیکیشن بر روی گوشی خود می‌توانید به‌راحتی فعالیت ماشین ظرف‌شویی خود را از راه دور کنترل کنید. با این تکنولوژی در هر زمان و هر مکانی می‌توانید به ظرف‌شویی خود متصل شوید و به آن برنامه شستشو دهید. می‌توانید ماشین ظرف‌شویی خود را روشن و یا خاموش کنید و حتی زمان فعالیت آن را برنامه‌ریزی کنید.

2. تکنولوژی WaterWall

ماشین‌های ظرف‌شویی به طور معمول دارای دو بازوی شستشو هستند؛ یکی در پایین دیگ، زیر سبد پایینی و یکی سمت راست زیر سبد بالایی قرار گرفته است. مهندسین سامسونگ برای  توزیع آب در این دستگاه‌ها تغییراتی به وجود آوردند تا موجب عملکرد بهتر این ماشین‌ها شوند. شرکت سامسونگ با انجام یک عمل بسیار هوشمندانه آب را  از طریق دیواره‌های این دستگاه ازیک‌طرف دیگ به آن طرف اسپری کرد. این تکنولوژی ظرف‌شویی موجب می‌شود ظرف‌ها به‌خوبی تمیز شوند. در این تکنولوژی 6 افشانه برای اسپری کردن آب بر روی ظروف مورداستفاده قرار می‌گیرد. این افشانه‌ها بر روی میله‌هایی قرار دارند که آب از طریق آن‌ها عبور می‌کند.

3. تکنولوژی باز شدن خودکار درب

یک تکنولوژی بسیار خوب و کارآمد در ماشین‌های ظرف‌شویی نسل جدید برند سامسونگ، باز شدن خودکار درب این دستگاه است. این تکنولوژی  موجب  افزایش سرعت خشک شدن ظروف می‌شود. درب دستگاه پس از اتمام کار شستشو به‌صورت خودکار باز شده و بخار موجود در ظرف‌شویی خارج می‌شود و هوای محیط به دستگاه ورود پیدا می‌کند. تکنولوژیStorm Wash، Flex Tray و ZoneBooste از جمله دیگر تکنولوژی‌های جدید به‌کاررفته در ماشین‌های ظرف‌شویی سامسونگ هستند.

تکنولوژی ماشین ظرف‌شویی ال جی

برند ال جی یکی از برندهای خوش‌نام و پرآوازه در جهان است که لوازم برقی‌های  بسیار  با کیفیتی را تولید و به بازار عرضه می‌کند. این برند در ایران نیز از محبوبیت فراوانی برخوردار است. در خانه اکثر ایرانی‌ها یکی از محصولات ال جی وجود دارد و به دنبال یک نمایندگی ال جی مطمئن می گردند. ماشین ظرف‌شویی‌های این برند از قابلیت‌های بسیاری برخوردار هستند و طرف‌داران زیادی هم دارند. برخی از این تکنولوژی‌های جدید عبارت‌اند از:

1. تکنولوژی  Dual Zone  

این تکنولوژی ظرف‌شویی در دستگاه‌هایی وجود دارد که دارای موتور بدون تسمه هستند. با این تکنولوژی می‌توانید فشار آب در هر طبقه را تنظیم نمایید. ظروفی همچون لیوان‌ها که از کثیفی کم‌تری برخوردار هستند، با فشار پایین در طبقه بالا و ظروف چرب‌تر با فشار بیشتر در طبقه پایین این دستگاه شستشو می‌شوند. این تکنولوژی باعث می‌شود که تا حدود زیادی در مصرف آب صرفه‌جویی شود.

2. تکنولوژی  MultiMotion 

ماشین‌های ظرف‌شویی که از این تکنولوژی برخوردار هستند شامل یک بازوی اضافی می‌شوند. این ماشین‌ها قابلیت حرکت رفت‌وبرگشت و دورانی به‌صورت هم‌زمان دارند. این بازوی اضافی موجب می‌شود که همهٔ ظروف با هر شکلی در هر قسمت این دستگاه به‌خوبی شسته شوند. یک مزیت بسیار مهم این تکنولوژی ظرف‌شویی صرفه‌جویی در زمان است؛ زیرا در کم‌تر از یک ساعت ظروف شما را به‌خوبی شستشو می‌دهد.

3. تکنولوژی TrueSteam

این تکنولوژی در ماشین‌های ظرف‌شویی ال جی  باعث ایجاد ابری از بخار آب داغ می‌شود. این تکنولوژی موجب شستشوی تمیزتر و بهتر ظروف شده و از ایجاد لکه‌های آب جلوگیری می‌کند. قدرت پاک‌کنندگی در این تکنولوژی بسیار بالا است؛ به‌طوری که ماشین ظرف‌شویی با این تکنولوژی قادر است مواد غذایی خشک شده و یا سوخته شده ظروف را تمیز کند.

تکنولوژی ماشین ظرف‌شویی دوو

محصولات لوازم‌خانگی برند دوو این روزها یکی از پرمصرف‌ترین محصولات در سراسر دنیا محسوب می‌شود. محصولات برند دوو در بیشتر کشورها از جمله ایران به فروش می‌رسند. قطعاً شما نیز نمایندگی‌ دوو را در جای‌جای شهر خود دیده‌اید. تکنولوژی ظرف‌شویی دوو از کیفیت خوبی برخوردار است که مشتریان را به خرید ترغیب می‌کند. برخی از این تکنولوژی‌ها عبارت‌اند از:

1. تکنولوژی Rapid

این تکنولوژی ظرف‌شویی برند دوو موجب می‌شود ظروف پذیرایی و فنجان‌های شما در زمان کم‌تری شستشو شوند. به طور معمول در این تکنولوژی شستشوی ظروف شما در 30 دقیقه انجام می‌شود.

 2. تکنولوژی glass 40

این تکنولوژی برای شستشوی ظروف بسیار حساس و شکننده در نظر گرفته شده است. در این تکنولوژی ظروف شما با فشار آب پایین، یعنی در دمای 40 درجه شسته می‌شوند و شما می‌توانید با خیال راحت به این تکنولوژی اطمینان کنید.

3. تکنولوژی Eco

این تکنولوژی در برند دوو مخصوص شستشوی ظروفی است که چربی کمی دارند و از کثیفی ناچیزی برخوردار هستند. این قابلیت موجب صرفه‌جویی در میزان مصرف آب و انرژی می‌شود؛ در نتیجه یک تکنولوژی اقتصادی به شمار می‌آید.

سخن پایانی

شستن ظرف‌ها، مخصوصاً در مهمانی‌ها، همیشه یک کار سخت محسوب می‌شود. ظرف شستن موجب می‌شود شما زمان زیادی را جلوی ظرف‌شویی بایستید و مشغول این فعالیت باشید. خستگی، درد در ناحیهٔ پا و کمر و شانه‌ها، اتلاف وقت و… از جمله مشکلاتی هستند که ظرف شستن برای شما ایجاد می‌کند. امروزه تکنولوژی ظرف‌شویی به‌جای شستشوی دستی مورداستفاده قرار می‌گیرد که طرف‌داران بسیاری در سراسر دنیا دارد. این دستگاه‌ها باعث می‌شوند شما دغدغه شستن ظرف‌هایتان را نداشته باشید و در مهمانی‌ها می‌توانید به‌جای ایستادن کنار سینک ظرف‌شویی، در کنار مهمانان خود اوقات خوبی را سپری کنید.

شرکت‌های بزرگ مختلفی در جهان از جمله سامسونگ، ال جی و  دوو  که در حوزه تولید لوازم‌خانگی فعالیت می‌کنند، برای طراحی و عرضه ماشین ظرفشویی با تکنولوژی‌های جدید تلاش می‌کنند. میان تولیدکنندگان لوازم‌خانگی بازار رقابتی شدیدی وجود دارد که موجب می‌شود این شرکت‌ها با علم روز دنیا پیش بروند و از تکنولوژی‌های جدید بهره بگیرند.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.