روش های تشخیص فندک زیپو اصلی از تقلبی – ایران لایتر

نمونه های فیک و تقلبی بسیاری از فندک های زیپو در بازار وجود دارد اما نگران نباشید؛ فندک های تقلبی مشخصه هایی دارند که با دانستن آن ها می توانید فندک زیپوی اصلی را از نوع تقلبی تشخیص دهید. قبل از هر چیز باید بدانید که برای خرید یک فندک زیپو اصل بهتر است از فروشگاه های مطمئن و معتبر خرید کنید. ایران لایتر مفتخر است تا با بیش از 8 سال سابقه در این کار، فندک های اصل زیپو و سایر برند های محبوب را به شما ارائه دهد.

بررسی بدنه زیپوها

از روش‌های تشخیص فندک زیپو اصلی از تقلبی توجه به بدنه فندک های زیپو و می تواند به راحتی دست فندک های تقلبی را برای شما رو کند. نمونه های تقلبی فندک زیپو کمی باریکتر و بلندتر به نسبت زیپو های اصلی هستند.

همچنین ضخامت بدنه ی فندک های تقلبی گاه کمتر و یا بیشتر از نمونه های اصلی است. جای جوش لولا بر روی در و بدنه فندک های زیپو نکته قابل توجه دیگری در اصل و یا تقلبی بودن این فندک‌ها است. در زیپوهای اصلی جای جوش تقریبا به شکل بیضی و محو است اما در اکثر نمونه های تقلبی، جای جوش به شکل دایره است. همچنین لولای فندک زیپوی اصلی درب را در زاویه ی حدود 45 درجه متوقف می کند اما در زیپوهای تقلبی درب تا اخر پایین می رود. قسمت زیرین بدنه زیپو اصلی حکاکی های عمیق و ظریفی دارد.

بررسی بدنه فندک زیپو اصل و تقلبی

چرخ سنگ چخماق

فلز زیرین چرخ سنگ چخماق و مغزی آن از دو جنس متفاوت است که به وسیله ی جوشکاری به هم متصل شده اند و خش دار است. چرخ سنگ چخماق، فلزی آلیاژی دارد که در طول فرایند برش و صیقل دادن سطح نا همواری پیدا کرده و این یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد آن است.

بررسی مغزی های فندک زیپو

مهم ترین بخش هر فندک مغزی آن است. اگر مغزی کیفیت پایینی داشته باشد شعله مناسب را تولید نخواهد کرد. کارکرد درست زیپوی شما به مغزی آن وابسته است. مغزی ها اجزای متفاوتی دارند از جمله:

بدنه مغزی: بدنه مغزی اصلی لبه های فلزی یکسانی دارد، بر روی هم چفت شده وجوش خورده اند و همچنین از استحکام بالایی برخودار است.

پنبه مغزی: که به طور استاندارد در حدود 7 میلی متر ضحامت دارد و در فندک های تقلبی فشردگی پنبه ها کمتر و باریک تر هستند.

از سال 2011 پنبه های مغزی با عبارت life to fill با رنگ قرمز نشانه گذاری شده اند و قبل از این سال به رنگ مشکی دیده میشد.

بدنه ی مغزی های تولید شده قبل از سال 2010 عبارت: MADE IN ZIPPO U.S.A و از سال 2010 به بعد عبارت: ZIPPO MADE IN U.S.A حک شده است.

بر روی بدنه ی مغزی مانند قسمت زیرین زیپو تاریخ تولید آن حک شده است. اما به دلیل این که مغزی و فندک دو خط تولید مجزا از یکدیگر دارند؛ تاریخ تولید حک شده نیز با هم متفاوت است. شانس کمی وجود دارد تا تاریخ تولید مغزی و قسمت زیرین فندک مشابه هم باشند.

تفاوت تاریخ تولید مغزی و فندک نشان تقلبی بودن فندک نیست اما اگر تاریخ تولید بر روی مغزی حک نشده باشد می توان گفت که آن فندک تقلبی است.

بررسی مغزی فندک زیپو برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن آن

اسکن بارکد جعبه زیپو

پشت جعبه فندک های زیپو بارکدی وجود دارد که با اسکن کردن آن می توانید از اصالت فندک خود مطلع شوید.همچنین این بارکد اطلاعات مفیدی از تولید محصول به شما می دهد.

فندک های تولید شده در مناطق امریکای شمالی، اروپا و خاورمیانه دارای بارکد اصالت بوده که پشت جعبه فندک زیپو اصل چسبیده شده است.

دفترچه فندک زیپو اصل

در جعبه فندک زیپو دفترچه راهنمایی وجود دارد که شامل ادرس و اطلاعات تماس نمایندگی های موجود زیپو در سر تا سر جهان است. وجود این دفترچه اگرچه لازم و ضروری است اما دلیل کافی بر اصالت کالا نیست. محصولات تولیدی زیپو در پنج منطقه ی مختلف تولید می شوند که عبارتند از اروپا اسای شرقی خاورمیانه امریکای شما و مرکزی و امریکای جنوبی. فندک های تولید شده در اسای شرقی دارای دفترچه های ژاپنی اند که بر خلاف دیگر مناطق انگلیسی نیستند در نتیجه انگیلیسی نبودن دفترچه ی راهنمای زیپو اصالت آن را زیر سوال نمی برد.

قیمت زیپوها

از قیمت فندک زیپو با توجه به گران بودن یا ارزان بودنش نمی‌توان اصلی یا تقلبی بودن آن را فهمید. شما می توانید با جستجو کردن کد و مدل فندک خود در سایت زیپو از قیمت اصلی آن به دلار اگاه شوید. مثلا اگر فندک مورد نظر شما در سایت کمپانی زیپو 30 دلار است، با مقایسه قیمت پیشنهادی به شما (کمتر یا بیشتر) متوجه هدف سودجویانه برخی فروشندگان خواهید شد. فندک های زیپو به داشتن گارانتی مادام العمر خود معروف هستند. و اگر فندک شما نیاز به تعمیر پیدا کرد، فروشگاه های معتبر آن را به صورت رایگان برای شما تعمیر خواهند کرد و هرگونه دریافت هزینه در مقابل تعمیر فندک شما، سودجو بودن فروشندگان را می رساند.

اگر میخواهید خریدی حرفه ای و مطمئن داشته باشید، همه ابعاد محصول مورد نظر خود را مورد بررسی قرار دهید و مقایسه کنید؛ چرا که تحقیق در مورد کالا اولین قدم برای تجربه ی یک خرید لذت بخش و مطمئن می باشد.

ارتباط با ایران لایتر:

  • سایت ایران لایتر: https://iranlighter.com/
  • تماس با کارشناسان ایران لایتر:0991771462 – 02188732640
  • فروشگاه ایران لایتر جهت خرید حضوری:تهران، خیابان سهروردی شمالی، خیابان خرمشهر (آپادانا) (مراجعه حضوری نیازمند هماهنگی قبلی می‌باشد)

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.