آیا لپ تاپ سیم کارت میخوره؟ + [ویژگی سیم کارت برای لپ تاپ]

1

آیا لپ تاپ سیم کارت میخوره سوالی است که می‌تواند دید افراد را نسبت به سایر مدل های لپ تاپ کمپانی های مختلف تغییر دهد. افراد معمولاً به دنبال تکنولوژی‌ های جدید در محصولاتی هستند که قصد خرید آن را دارند، همین امر سبب شده که کمپانی های برتر در سراسر دنیا سعی داشته باشند با افزودن برخی ویژگی و مزایا به توجه کاربران و مخاطبان را به خود جلب کنند. به همین دلیل در سال‌ های اخیر شاهد اضافه شدن اسلات و چیپ سیم‌ کارت به برخی لپ تاپ ها بودیم که به عنوان یک مزیت می توان از آن ها نام برد. رد بروز ترین و جدید ترین لپ تاپ و لوازم جانبی می توانید شاهد افزودن برخی اسلات ها باشیم که هر یک به نحوی می تواند عملکرد لپ‌تاپ را بهبود و سبب محبوبیت بیشتر آن شوند.
جدیدترین اخبار و ترفندهای تکنولوژی امروز را از دست ندهید، چرا که قصد داریم در رابطه با یکی از فناوری های به کار رفته شده در برخی لپ تاپ ها صحبت کنیم که می‌ تواند قابلیت‌ و امکانات خاصی را در اختیار کاربران قرار دهد. وجود ماژول سیم کارت خور در لپ تاپ ها سبب شده که اتصالات اینترنتی با مشکل کمتری صورت پذیرد و همین امر به عنوان یکی از مزیت های اصلی نام برده شود.

آیا لپ تاپ سیم کارت میخوره

آیا لپ تاپ سیم کارت خور وجود دارد؟

یکی از مهم ترین نکاتی که در زمان خرید لپ تاپ کاربران با آن فکر می‌کند امکان اتصال به اینترنت است استفاده از مودم و تجهیزات شبکه و یا وصل شدن به گوشی از طریق نقطه اتصال و…  راه بسیار قدیمی است که در نمی تواند پاسخ گوی برخی کاربران باشند، همین امر سبب شد که کمپانی ها از طراحان خود بخواهند تا یک راه ساده تر برای اتصال به اینترنت در اختیار کاربران قرار دهند. در سال‌های اخیر شاهد افزودن چیپ و اسلات سیم کارت به جدید ترین مدل های هر کمپانی بوده ایم. مدل های خاص که دارای این ماژول هستند می توانند به واسطه آن و تنها با استفاده از یک سیم کارت داخلی ارتباطات LTE را ایجاد و اتصالات را به سادگی امکان‌ پذیر کنند.
سرعت اتصال به اینترنت به واسطه این ماژول ها بستگی به نوع حجم و بسته خریداری شده شما دارد البته این نوع اتصالات دارای سرعت بالای هستند و اگر کار شما به گونه ای است که نیاز به سرعت اینترنت بالا در تمام طول روز  خودداری می توانید از این روش استفاده کنید. همچنین یکی از مزایای آن داشتن اینترنت در تمامی شرایط است حتی اگر به مسافرت بروید و در میان راه به اینترنت نیاز داشته باشید، می توانید بدون نگرانی از نبودن آنتن از اینترنت پر سرعت لذت ببرید.
است ماژول سیم کارت در برخی تجهیزات و سیستم ها سبب شده که مدل‌های مختلف سیم کارت خور در دسته بهترین لپ تاپ ها برای دانشجویان قرار بگیرد که البته لازم است بدانید این مزیت کمی در افزایش قیمت این مدل از لپ تاپ ها تاثیر بسزایی دارد.

ماژول سیم کارت لپ تاپ چیست؟

همانطور که عنوان شد وجود ماژول و اسلات سیم کارت در برخی لپ تاپ ها سبب محبوبیت آنها شده است به گونه ای که در دسته لپ تاپ های پرفروش بازار قرار گرفته اند. اما ماژول سیم کارت لپ تاپ چیست و کجا قرار دارد؟ سوال برخی از کاربران بوده و لازم است بدانید که در تولید و طراحی این لپ‌ تاپ‌ها بخش کوچکی به این چیب اختصاص داده شده است که امکان اتصالات و ارتباطات LTE را برای کاربران فراهم می کند. اگر به دنبال محل قرار گرفتن ماژول ها هستید، باتری لپ تاپ خود را پیدا و آن را باز کنید.

آیا لپ تاپ سیم کارت میخوره

چگونه می توان از لپ تاپ سیم کارت خور استفاده کنیم؟

همانطور که عنوان شد برای یافتن محل قرار گرفتن ماژول سیم کارت لپ تاپ لازم است که بخش ناحیه اتصال باتری لپ تاپ را بیابید. همانطور که در تصویر زیر می بینید ماژول لپ تاب معمولاً در این در این قسمت قرار دارد و شما می توانید با استفاده از اسلات سیم کارت به راحتی سیم کارت را درون لپ تاپ قرار دهید. توجه کنید که سیم‌ کارت باید از پیش فعال سازی شده باشد تا بتوان به راحتی از آن استفاده کرد.
البته لازم به ذکر است که بدانید محل قرار گیری و نحوه نصب اسلات سیم کارت روی لپ تاپ در برند های مختلف، متفاوت است و در برخی برند ها معمولا برای اینکه بتوان سیم کارت را اضافه کرد باید قاب پشتی را باز کنید.

وظیفه ماژول در لپ تاپ سیم کارت خور چیست؟

یکی از مواردی که کاربران از آن اطلاع ندارند این است که آنها تصور می‌کنند سیم کارت را در اسلات گذاشته و آن را در محل مورد نظر برای ماژول قرار دهند و ارتباط و اتصال به اینترنت برقرار می شود، این اتصال این تصور کاملا اشتباه است. برای اینکه سیم کارت اتصال پرسرعت را تجربه کرد، لازم است در ابتدا از ماژول استفاده کنیم. ماژول ها به نحوی برقراری ارتباط با شبکه را امکان پذیر می کند، در واقع وظیفه اصلی ماژول امکان ایجاد ارتباط بین سیم کارت اپراتور ها و برند لپ تاپ است. همچنین  یک کارت wwan نیاز دارید که با خرید این کارت می توانید به راحتی تمامی شبکه های مورد نظر را پیدا کنید و به شبکه مربوطه متصل شوید.

آیا لپ تاپ سیم کارت میخوره

نحوه استفاده از ماژول در لپ تاپ سیم کارت خور اچ پی و لنوو

خوب با توجه به آشنایی کامل با ماژول و وظیفه آن در لپ تاپ های سیم کارت خور، لازم است که با نحوه اتصال و استفاده از این ماژول در برند های مختلف نیز آشنا شوید. به عنوان مثال چنانچه قصد استفاده از سیم کارت در لپ تاپ های لنوو و اچ پی را دارید باید درایور مخصوص آن را نیز نصب کنید،  اگر این کار را انجام ندهید نمی‌ توانید از قابلیت‌ های سیم کارت و ماژول آن استفاده کنید. لازم به ذکر است که بدانید این درایور مخصوص سیم کارت، در برندهای مختلف به صورت کاملاً متفاوت و مجزا است و البته می توانید به صورت رایگان آن را از وب سایت برند لپ تاپ خود تهیه و دانلود کنید. اگر اتصال یا ورود به سایت لپ تاپ امکان پذیر نبود می توانید برای دانلود درایور و نصب آن از سایت های معتبر ایرانی نیز استفاده کنید.

ماژول در کدام قسمت لپ تاپ سیم کارت خور قرار دارد؟

همانطور که عنوان شد محل اختصاص داده شده به ماژول سیم کارت در لپ تاپ ها کاملاً متفاوت است، اگر لپ تاپ شما لنوو است باید حتماً قسمت جلوی آن در بخش کیبورد را باز کنید. برخی تصور می‌کنند که محل قرارگیری ماژول در واقع همان جایگاه اختصاص داده شده به سیم کارت است، توجه کنید که این دو بخش به هیچ عنوان هیچ ارتباطی با هم ندارد. اگر قصد یافتن محل قرارگیری ماژول در سیستم لپ تاپ های اچ پی را دارید، قاب زیر لپ تاپ را باز کنید.  این جایگاه در لپ تاپ های ایسر دقیقاً در پشت پاتری قرار گرفته و می توانید آن را در گوشه سمت چپ بیابید و معمولاً در دیگر مدل ها ماژول سیم کارت لپ تاپ لبه کیبورد قرار دارد.

چگونه لپ تاپ سیم کارت خور را به اینترنت متصل کنیم؟

خوب تا این مرحله با ماژول سیم کارت خور، محل قرارگیری آن و چگونگی استفاده از آن آشنا شده ایم. اما پس از اینکه محل قرارگیری را یافتیم و یا سیم کارت را به لپ تاپ اضافه کردیم، حال باید با این مرحله آشنا شویم که چگونه می‌توان با استفاده از لپ تاپ سیم کارت خور به اینترنت وصل شد، برای این کار لازم است که تنظیمات APN ویندوز را بررسی کنید.
یکی از مهم ترین نکات در زمان بررسی تنظیمات APN در ویندوز نوع اپراتور است که نوع برقراری ارتباط را تعیین می کند، این اپراتور می‌ تواند همراه اول، ایرانسل، رایتل و یا حتی شاتل موبایل باشد که به واسطه آن می توانید تغییرات لازم را در APN ویندوز اعمال نمایید.
برای ورود به بخش تنظیمات APN باید مسیر زیر را دنبال کنید.

  • تنظیمات —-> شبکه های بی سیم —> تلفن همراه و سیم کارت —> تنظیمات سیم کارت
  • خوب پس از این که مسیر فوق را دنبال کردید و وارد بخش تنظیمات سیم‌ کارت شدید، لازم است که روی گزینه Add Internet APN کلیک کنید.
  • صفحه باز شده دارای فیلد و کادر هایی است که با توجه به نوع اپراتور باید آنها را پر کنید لازم به ذکر است که بدانید در قسمت  Profile و APN می توانید از نام های دلخواه استفاده نمایید
  •   چنانچه اطلاعات درست می باشد روی دکمه SAVE کلیک کنید و به صفحه قبل برگردید
  • پس از بازگشت به صفحه اصلی در قسمت پایین کانکشنی که درست کرده اید را بیابید و روی آن ضربه بزنید تا انتخاب شده و با کلیک کردن روی گزینه Apply انتخاب آن تایید شود.
  • خب در این قسمت چنانچه تمامی موارد عنوان شده را درست رعایت کرده باشید عبارت Activated برای شما نمایش داده می شود و امکان آزمایش اتصال به اینترنت فراهم است. توجه کنید برقراری اتصال به اینترنت سیم کارت در قسمتی که اتصال وای فای نمایش داده می شود ، ظاهر خواهد شد.
امتیاز دهید
1 نظر
  1. هدیه می گوید

    با درود وخدا قوّت : بنده لب تاپ مدل v15-iiL لنوو دارم ۸۲C5 میخواست بدونم چطوری میتونم اینترنتشو راه اندازی کنم . باز هم از زحمات سرکار بانو احمدیان سپاسگزارم .

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.