معرفی جفت ارز EUR/USD و هر آنچه که باید در موردش بدانید

EUR/USD نشانگر نرخ مبادله دلار یورو است. این یکی از اصلی‌ترین جفت‌های فارکس است و از آنجایی که بزرگترین اقتصادها و بلوک‌های تجاری جهان را نمایندگی می‌کند، نقدشوندگی‌ترین جفت‌ها نیز هست. EUR/USD نقدشونده‌ترین جفت ارز جهان است و به معامله‌گرانی که می‌خواهند آن را بخرند یا بفروشند، اسپردهای پایین را در سراسر جهان ارائه می‌دهد. به دلیل ترکیب منحصر به فرد نقدینگی و نوسان، این جفت برای همه نوع معامله گران، حتی تازه کارها، توصیه می شود.

 

خواندن قیمت جفت ارز EUR/USD

مانند هر جفت ارز دیگر، جفت ارز EUR/USD نشان دهنده قیمت ارز پایه (یورو) در رابطه با ارز مظنه (دلار آمریکا) است. بنابراین، هنگامی که قیمت جفت یورو-دلار در حال افزایش است، به این معنی است که یورو نسبت به دلار آمریکا تقویت می شود. و زمانی که قیمت یورو/دلار در حال کاهش است، به این معنی است که ارزش یورو نسبت به دلار آمریکا در حال کاهش است. مظنه قیمت یورو/دلار اساساً نشان دهنده مقدار دلاری است که برای خرید یک یورو نیاز است. بنابراین، برای مثال، وقتی قیمت یورو-دلار 1.20 است، به این معنی است که برای خرید 1 یورو، باید 1.20 دلار آمریکا پرداخت شود.

 

تاریخچه EUR-USD

از آنجایی که EUR-USD محبوب ترین جفت ارز در بازار معاملات فارکس است، تصور اینکه حدود 20 سال پیش وجود نداشت، دشوار است. یورو/دلار آمریکا تنها از اول ژانویه 1999، زمانی که یورو پس از تصویب یک واحد پولی 19 کشور اروپایی به وجود آمد، وجود داشته است. EUR-USD با ارزش 1.1795 شروع شد و در اکتبر 2000 به پایین ترین رقم تاریخ 0.8225 سقوط کرد زیرا کشورها همچنان در حال تطبیق با ارز مشترک بودند. با فراگیر شدن پذیرش شروع به افزایش کرد و در ژوئیه 2008 در طول بحران مالی جهانی به بالاترین سطح تاریخ 1.6037 رسید.

 

نهاد های اصلی موثر بر جفت ارز EUR/USD

نرخ بهره عامل اصلی تاثیرگذار بر یورو/دلار آمریکا است. به این ترتیب، ECB (بانک مرکزی اروپا) و فدرال رزرو (بانک فدرال رزرو ایالات متحده) ارگان های اصلی هستند که معامله گران EUR-USD برای دید بنیادی گسترده تری از این جفت ارز دنبال می کنند. فدرال رزرو هشت بار در سال نرخ وجوه فدرال را منتشر می کند، در حالی که بانک مرکزی اروپا این کار را ماهانه انجام می دهد. نرخ های واقعی مهم هستند، اما همچنین، معامله گران مراقب بیانیه نرخ همراه هستند که سرنخی از جهت گیری سیاست های آینده دو بانک مرکزی قدرتمند را ارائه می دهد. اعداد اشتغال نیز به طور قابل توجهی بر EUR/USD تأثیر می گذارد. در ایالات متحده، اعداد حقوق و دستمزد غیر کشاورزی توسط اداره آمار کار در اولین جمعه هر ماه منتشر می شود، با این داده ها معمولاً نوسانات زیادی برای این جفت ایجاد می شود. در اروپا، تعداد اشتغال تلفیقی برای منطقه، و همچنین اقتصادهای بزرگ، مانند فرانسه و آلمان، نیز بر قیمت یورو/دلار آمریکا تأثیر زیادی دارد.

 

همبستگی EUR-USD

EUR-USD همیشه یک همبستگی تقریباً منفی با USDCHF داشته است، به این معنی که تقریباً همیشه در زمانی که USDCHF در حال کاهش است افزایش یافته است. از سوی دیگر، EUR/USD همیشه یک همبستگی مثبت با GBPUSD نشان داده است. این همبستگی ها تقریباً کامل هستند و عمدتاً به این دلیل است که این جفت ها دلار آمریکا و همچنین میراث اروپایی را به اشتراک می گذارند. با این حال، همبستگی ها تغییر می کنند و معامله گران باید همیشه آنها را با دقت معامله کنند و تجزیه و تحلیل لازم را انجام دهند.

 

سوالات متداول اصلی معاملات EUR/USD

چرا EUR/USD اینقدر محبوب است؟

محبوبیت جفت EUR/USD جای تعجب ندارد. این به تقاضای ساده مربوط می شود، در درجه اول از سوی شرکت های چند ملیتی که نیاز به خرید و فروش در ایالات متحده و اروپا دارند. و از آنجایی که این شرکت‌ها حجم بالایی از نقدینگی را برای این جفت تولید می‌کنند، معامله‌گران خرده‌فروشی نیز برای بهره‌گیری از سهولت تجارت و اسپردهای بسیار فشرده به آن ملحق شده‌اند. به علاوه عوامل اقتصادی و سیاسی که می‌توانند دلار آمریکا و یورو را به حرکت درآورند کاملاً واضح و شفاف هستند و در اکثر موارد معامله‌گران را از هرگونه حرکت غافلگیرانه نجات می‌دهد.

 

آیا لازم است EUR/USD را معامله کنم؟

به عنوان پرمعامله ترین دارایی در جهان، مطمئناً نباید با معامله EUR/USD اشتباه کنید. شما همیشه نقدینگی عالی و اسپردهای بسیار کم خواهید داشت که به شما کمک می کند سود بیشتری را برای خود نگه دارید. حرکت ثابت در EUR/USD همچنین آن را به جفت ایده‌آل برای معاملات روزانه، معاملات نوسانی و اسکالپینگ تبدیل می‌کند، بنابراین می‌توانید هر استراتژی معاملاتی را برای این جفت اعمال کنید. در نهایت، شفافیت در اتحادیه اروپا و ایالات متحده تجزیه و تحلیل عوامل بنیادی مؤثر بر جفت و سنجش جهت معاملات صحیح را به یک کار ساده تبدیل می کند.

 

بهترین استراتژی برای تجارت EUR/USD چیست؟

نقدشونده ترین جفت ارز موجود، استراتژی های معاملاتی بسیار ساده و در عین حال موفقی را ارائه می دهد. استفاده از سطوح حمایت و مقاومت برای این استراتژی ها بسیار مهم است که از آن سطوح مهم قیمت بهره می برند. هر دو سطح حمایت و مقاومت را می توان به عنوان راهی برای تعیین مناطقی که می توان انتظارداشت قیمت عقب نشینی کند، که منجر به اصلاح شود، یا شکست، که منجر به افزایش نرخ جدید یا کاهش شدید کاهش می شود، استفاده شود. معامله گرانی که می توانند این مناطق را برای عقب نشینی و شکست شناسایی کنند، به زودی این استراتژی ساده را پیدا خواهند کرد تا موفقیت بزرگی را در تجارت EUR/USD به آنها بدهد.

منبع: رایکا فارکس

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.