معرفی ۵ گیاه آپارتمانی مقاوم به نور + شرایط نگهداری

در این مقاله به معرفی 5 گیاه آپارتمانی مقاوم به نور که خانه شما را زیباتر می‌کنند خواهیم پرداخت. انواع گیاه آپارتمانی مقاوم به نور را می‌توانید در محیط خانه و محل کار به راحتی نگهداری کنید و همچنین از  خواص تصفیه‌کنندگی هوا و زیبایی آن‌ها نیز استفاده کنید. با سایت پارت نیوز همراه باشید.

انواع گیاه آپارتمانی مقاوم به نور

گیاهانی که در ادامه به معرفی آن ها می‌پردازیم می‌توانند در شرایط مختلف به خوبی رشد کنند.

 

آگلونما

گل آگلونما یکی از انواع گل و گیاه پرطرفدار است که خواص زیادی در تصفیه هوای محیط دارد. جالب است بدانید آگلونما آلودگی هوا و مواد شیمیایی موجود در هوا محیط اطراف خود را جذب کرده و با آزاد سازی اکسیژن موجب تصفیه هوا می شود، به همین علت اکثر افراد برای افزایش کیفیت خواب این گیاه را در اتاق خواب خود نگهداری می‌کنند. برای نگهداری از این گیاه باید به موارد زیر توجه کرد:

آگلونما نیاز نوری کمی دارد و در بین گیاهانی که تقریبا بدون نور زنده می‌مانند، در رتبه‌های اول قرار دارد. بهترین مکان برای آن، جایی در پشت پنجره شمالی با نور غیر مستقیم است.

در این گیاه باید زمانی اقدام به آبیاری کنید که رویه‌ی خاک کاملا خشک شده باشد و دمای مناسب نگهداری آن 18 الی 25 درجه سانتیگراد است.

 

برگ عبایی

برگ عبایی - پارت نیوز

یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی مقاوم برگ عبایی است. این گیاه که از خانواده سوسنی هاست و بومی کشور چین و ژاپن می باشد. اگر به خوبی از این گیاه نگهداری کنید گل های بنفش زیبایی می دهد که البته دوام خیلی زیادی ندارند.

این گیاه مقاومت بسیار بالایی در برابر نبودن نور خورشید دارد و به خوبی می‌تواند سایه و فضاهای کم نور را تحمل کند. در واقع برگ عبایی به نور مستقیم خورشید بسیار حساس است و این امر باعث خشک شدن و سوختگی برگ‌های آن می‌شود. بنابراین لازم است آن را زیر نور غیر مستقیم خورشید قرار دهید.

برگ عبایی به آبیاری زیادی نیاز ندارد بنابراین برای نگهداری از گل برگ عبایی در منزل لازم است خاک گلدان را با دست چک کنید و اگر خاک خشک بود آبیاری را مجددا تکرار کنید.

دمای محیط خانه را برای گونه گیاهی باید بین 10 تا 20 درجه سانتی گراد نگه دارید.

سانسوریا

به گزارش پارت نیوز؛ سانسوریا یک گیاه آپارتمانی مقاوم به نور است که از خانواده ساکولنت‌ها به ‌شمار می‌رود. این گیاه محبوبیت بسیاری دارد، محبوب از این جهت که در عین زیبایی و تنوع گونه‌ها، نگهداری آسان داشتی و جز گیاهان سرسخت و مقاوم است.

سانسوریا خیلی سریع خود را با محیط وفق می دهد؛ یعنی حتی در نور خیلی زیاد هم به رشد خود ادامه می دهد. همین موضوع باعث شده سانسوریا یک گیاه آپارتمانی مناسب و جزء گیاهان مقاوم به نور کم باشد، منتها نور ایده‌آل برای این گیاه نور غیرمستقیم و به نسبت زیاد است. در نتیجه بهتر است آن را در نزدیکی پنجره جنوبی که بیشتر از سایر قسمت‌های خانه نورگیر است قرار دهید.

گیاه سانسوریا یا برگ شمشیری به آب خیلی کمی برای رشد نیاز دارد و بهتر است هر دو هفته یک بار خاک آن را چک کنید و فقط اگر خیلی خشک بود به آن آب بدهید. این گیاه زیبا نسبت به دما مقاوم است و دمای کم یا زیاد تاثیر چندانی در رشد آن ندارد؛ اما برای اینکه بهترین شرایط را برای گیاه فراهم کنید، لازم است آن را در محیطی با دمای متعادل نگهداری کنید.

 

نخل شامادورا

نخل شامادورا

نخل شامادورا یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی مقاوم به نور است و از سازگاری بسیار بالایی نسبت به شرایط مختلف برخوردار است. شامادورا از گیاهان آپارتمانی سازگار با نور کم است و حتی در محیط‌های بسیار کم نور نیز رشد می‌کند. این گیاه به مراقبت بسیار کمی نیاز دارد و تنها زمانی که خاک خشک است گیاه را آبیاری کنید وگرنه آن را خلی زود خواهید کشت.

 

قاشقی

پپرومیا یا قاشقی گیاه آپارتمانی مقاوم به نور کوچک، زیبای و بسیار براق است. این گیاه خاک و رطوبت کمی مرطوب را دوست دارد. پاشیدن آب روی برگ‌های این گیاه برای حفظ رطوبت موثر است. قاشقی در نور محدود و کم نیز قابل استفاده است و برای میز شرکت‌ها و ادارات با نور کم گزینه مناسبی است.

 

جمع بندی

شما می توانید درباره نحوه نگهداری انواع گل و گیاه در سایت پارت نیوز بخوانید و درباره نگهداری و مشکلات گیاهان مثل علت افتادگی برگ کاج مطبق نیز اطلاعات بسیاری کسب کنید و بیشتر از قبل بتوانید از گیاهان خود مراقبت کنید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.