ابزار و لوازم مهم برای شروع کسب و کار تعمیرات موبایل

در دنیای امروز، تلفن‌های هوشمند و دستگاه‌های موبایل جزئی مهم از زندگی ما شده‌اند و افراد به طور روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنند. با توجه به تعداد زیاد از این دستگاه‌ها و احتمال وقوع مشکلات و خرابی‌ها، کسب و کار تعمیرات موبایل به عنوان یک فرصت بسیار مناسب برای کسب درآمد و کارآفرینی مطرح است. اگر شما نیز به دنبال شروع یک کسب و کار تعمیرات موبایل هستید، لازم است که با ابزار و لوازم مورد نیاز در این زمینه آشنا شوید. در این مقاله، به بررسی ابزارها و لوازمی که برای شروع کسب و کار تعمیرات موبایل نیاز دارید، می‌پردازیم.

برای خرید ابزار تعمیرات موبایل  کلیک کنید.

برای خرید تاچ ال سی دی موبایل

ابزارهای دستی:

الزامی‌ها:

 • مجموعه ابزار تعمیرات موبایل: این مجموعه شامل انواع مختلف پیچ‌گوشتی، ابزار باز کننده، برداشتن کابل‌ها و… است.
 • پیچ‌گوشتی ‌ها و مته‌ها: برای باز و بسته کردن قطعات و اجزاء مختلف موبایل.
 • ابزارهای کوچک کاربردی
 • اختیاری:
 • دستگاه‌های گرمایی: مانند دستگاه‌های هیتر، دستگاه‌های IR و هواگرما که برای جدا کردن قطعات موبایل و لحیم کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. سپریتور یکی دیگر از دستگاهایی است که برای باز کردن گوشی موبایل به آن نیاز پیدا خواهید کرد
 • دستگاه‌های جداکننده مخازن چسب: برای جدا کردن قطعات چسبنده از یکدیگر.
 • میکروسکوپ و لوپ بازیابی: برای بررسی دقیق تر قطعات کوچک و انجام عملیات دقیق تر.
 1. هویه

هویه یکی از مهم ترین لوازم مورد نیاز تعمیرات موبایل است که از آن برای لحیم کاری قطعات کوچک استفاده می شود. هویه 50 وات برای اکثر کارهای تعمیر تلفن همراه مناسب است.هنگام خرید این ابزار، هویه ای را انتخاب کنید که راحت در دست گرفته شود و دست شما را نسوزاند.همچنین هویه دارای نوک های متفاوت برای لحیم کاری قطعات با سایزهای گوناگون است و این نوک ها نیز به راحتی قابل تعویض هستند.

 1. هیتر

هیتر یکی دیگر از وسایلی است که در تعمیرات موبایل ضروری است.این دستگاه هوای گرم را با فشار تنظیم شده ای به بیرون هدایت می کند.از این دستگاه برای حرارت دادن به سطوح مختلف برد و همچنین تعویض قطعات استفاده می کنند.برای برداشتن قطعات چند پایه مانند آی‌سی‌ها نیز از هیتر استفاده میکنند.لازم به ذکر است که هیترها دارای سری‌های مختلف و قابل تعویض هستند که مثلاً برای برداشتن IC ها از سری اندازه‌ی IC استفاده می‌شود.

 1. سپریتور سپراتور

به معنای جدا کننده هست که در صنعت های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. اما سپراتور ال سی دی، دستگاهی است که جهت جداسازی گلس ال سی دی از ال سی دی مورد استفاده قرار میگیرد. سپراتورها در سایز های 7 و 15 اینچ ساخته می شوند. سایز 7 اینچی برای تمامی موبایل ها و برندها مناسب است. و سایز بزرگ این دستگاه در جداسازی گلس تبلت ها استفاده می شود. سپریتور سفیر دارای موتور مکش دوگانه است که این امر باعث فیکس ماندن ال سی دی روی دستگاه میشود. به همین دلیل جداسازی گلس از ال سی دی به راحتی انجام می شود. بازرگانی سفیر این دستگاه را با استفاده از متخصصین خود در ایران تولید کرده.

 1. لوپ

لوپ‌ تعمیرات موبایل دو نوع است آنالوگ و دیجیتال و جزء ضروری ترین تجهیرات در میان ابزارهای لازم

برای تعمیرات موبایل به حساب می آید زیرا بعد از باز کردن موبایل نیاز دارید که اجزای آن را بزرگ و واضح ببینید. دستگاه لوپ با زوم و بزرگنمایی قطعات گوشی به شما کمک میکند کار تعمیرات موبایل را به راحتی انجام دهید.

قطعات و لوازم تعمیرات موبایل

 • صفحه‌نمایش و لمسی موبایل: این قطعات به دلیل شکستن یا خرابی‌ها معمولاً نیاز به تعویض دارند.

جهت خرید قطعات موبایل کلیک کنید

 • باتری و شارژر: اجزاء مهم و تأسیسی برای هر موبایل که به تعویض در مواقع نیاز دارند.
 • دوربین‌ها، بلندگوها و میکروفون‌ها: قطعاتی که ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند.
 • دستگاه‌های اندازه‌گیری الکترونیکی: مانند مولتی‌متر برای تست و اندازه‌گیری جریان‌ها و ولتاژها.

مصرفی و مواد اولیه:

 • چسب ال سی دی  برای تعمیرات و اتصال قطعات.
 • پد‌های تمیز کننده برای پاک کردن و تمیز کردن قطعات و اجزاء مختلف.

نرم‌افزارها و راهکارها:

 • نرم‌افزارهای تعمیرات موبایل: مانند نرم‌افزارهای تشخیص مشکلات و رفع خرابی‌های نرم‌افزاری.
 • فایل‌های فلش و فریمورها: برای بازیابی و نصب مجدد سیستم‌عامل موبایل.

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.