نکات مهم برای خرید آسانسور و بالابر

با گسترش روز افزون شهرنشینی و افزایش تعداد ساختمان های بلند مرتبه، استفاده از آسانسورها نیز گسترش یافته و زندگی را برایمان راحت تر ساخته است. آسانسور را می توان یک وسیله حمل و نقل عمودی نامید که برای جا به جایی انسان و کالا در بین طبقات ساختمان ها به کار برده می شود. آسانسورها در واقع نوعی بالابر هستند که با توجه به نوع کاربرد آن ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند و هر کدام کاربرد مشخصی دارند. قیمت آسانسور نیز با توجه به نوع و ظرفیت آن ها می تواند متفاوت باشد و در انتخاب آسانسور مناسب تاثیر زیادی دارد.

بالابرها ماشین ها و دستگاه هایی هستند که برای حمل انسان و بار تا ارتفاع مشخصی کاربرد دارند. این دستگاه ها در بسیاری از زمینه ها مانند صنایع مختلف، کارخانجات وحتی استفاده های شخصی کاربرد دارند. بالابرها نیز دارای انواع مختلفی هستند و در کاربردهای گوناگون می توان از آن ها بهره گرفت. در ادامه به بررسی نکات مهم برای خرید آسانسو و بالابر خواهیم پرداخت.

استعلام قیمت آسانسور

نکات مهم در خرید آسانسور

قطعات مختلف آسانسورها توسط شرکت های مختلف تولید می شوند و از لحاظ کیفیت با یکدیگر تفاوت دارند. برای آنکه یک آسانسور استاندارد خریداری نمایید باید از شرکت های معتبر اقدام نمایید تا از مشکلات آینده پیشگیری شود. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که فقط خرید تجهیزات باکیفیت ضامن بهره مندی از یک آسانسور استاندارد نیست بلکه نحوه نصب این قطعات نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر فرآیند نصب آسانسور به درستی انجام نشود، حتی در صورت استفاده از بهترین قطعات نیز ممکن است آسانسور عملکرد مطلوب را نداشته باشد. برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است با مشورت گرفتن از سازندگان و شرکت های معتبر، افراد ماهر و باتجربه را برای نصب آسانسور خود انتخاب نمایید. در ادامه به بررسی عوامل موثر در خرید آسانسور می پردازیم.

نوع آسانسور

آسانسورها انواع مختلفی دارند که از آن جمله می توان به آسانسور هیدرولیک، کششی، مغناطیسی و… اشاره کرد. هر یک از این آسانسورها کاربرد خاص خودشان را دارند و از لحاظ قیمت نیز با یکدیگر تفاوت دارند. برای خرید آسانسور اولین قدم انتخاب نوع آسانسور مناسب با ساختمان و شرایط آن می باشد. برای انتخاب نوع آسانسور مناسب باید عوامل متعددی از جمله تعداد طبقات ساختمان، میزان ترافیک، نوع کاربری و سایر عوامل دیگر در نظر گرفته شوند. در صورت اشتباه در انتخاب نوع آسانسور هزینه های زیادی متحمل خواهید شد پش برای این کار با افراد متخصص مشورت کنید.

ظرفیت آسانسور

نکته مهم دیگری که باید در هنگام خرید آسانسور به آن دقت نمایید، ظرفیت آسانسور است. ظرفیت آسانسور عبارت است از تعداد افراد یا میزان باری که توسط آسانسور امکان حمل وجود دارد.  کابین آسانسور با توجه نوع آسانسور و کاربری آن در ابعاد و اندازه های مختلف امکان طراحی و ساخت دارند. برای تعیین ظرفیت مناسب آسانسور در ساختمان باید عواملی از جمله میزان ترافیک ساختمان، تعداد آسانسورهای ساختمان و تعداد طبقات در نظر گرفته شوند. برای این کار بهتر است از متخصصین در این زمینه مشورت بگیرید تا انتخابی مطمئن داشته باشید. در صورت اشتباه در تعیین ظرفیت آسانسور تعداد دفعات استفاده از آسانسور افزایش می یابد که باعث بالا رفتن هزینه های سرویس و نگهداری آسانسور و افزایش زمان انتظار کاربران می شود و نارضایتی کاربران را به دنبال خواهد داشت.

قیمت آسانسور

قیمت آسانسور

قیمت آسانسور از جمله مواردی است که خرید آسانسور نقشی اساسی دارد. مالکان ساختمان ها برای خرید آسانسور بودجه مشخصی دارند و به دنبال خرید سیستمی هستند که از لحاظ قیمت مقرون به صرفه باشد. برای آنکه بتوان آسانسور استاندار با قیمت مناسب را تهیه نمود باید اطلاعات کافی در مورد انواع آسانسور و مسائل مربوطه کسب نمود. شرکت های زیادی در زمینه فروش آسانسور و تجهیزات آن ها فعالیت دارند که هر کدام قیمت متفاوتی برای یک سیستم آسانسور مشخص ارائه می دهند. دلیل این اختلاف قیمت تفاوت در کیفیت قطعات و نحوه ساخت آن ها می باشد. انتخاب از بین این شرکت های سازنده ممکن است دشوار باشد به همین منظور تصمیم گرفتیم تا با راه اندازی سامانه لیفتر امکان استعلام قیمت آسانسور به صورت آنلاین را فراهم سازیم تا فقط با چند کلیک ساده به قیمت آسانسور ارائه شده توسط شرکت های آسانسوری مختلف دست یابید.

ایمنی آسانسور

ایمنی آسانسور از جمله موارد مهم برای هر سیستم آسانسوری می باشد و باید با دقت و حساسیت بالایی موارد مربوط به آن بررسی گردند. اگر آسانسور ایمنی کافی نداشته باشد می تواند جان کاربران را به خطر بیاندازد و خسرات جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. در این راستا باید سابقه فعالیت شرکت طرف قرارداد خود را به دقت بررسی نمایید تا از صحت عملکرد آن ها اطمینان حاصل نمایید. آسانسورها پس از نصب در ساختمان باید توسط کارشناسان مورد بررسی و بازبینی قرار گیرند تا استانداردهای لازم را دریافت نمایند.

عوامل موثر در خرید بالابر

دستگاه بالابر یکی از ابزارهای حیاتی در صنعت، ساختمان‌سازی و حتی استفاده شخصی است. انتخاب و خرید یک دستگاه بالابر مناسب، نیازمند مطالعه دقیق و توجه به نکات مهمی است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

نوع و کاربرد بالابر

اولین گام در خرید بالابر، تعیین نوع و کاربرد آن است. اینکه شما قرار است از این دستگاه برای چه منظوری استفاده نمایید بسیار مهم است زیرا بالابری که برای مصارف شخصی مورد استفاده قرار می گیرد با دستگاه بالابری که در صنعت ساختمان سازی کاربرد دارد بسیار متفاوت است و از لحاظ قیمت نیز تفاوت زیادی با یکدیگر دارند.

ظرفیت باربری

ظرفیت باربری یک دستگاه بالابر، یکی از نکات مهم در خرید آن است. قبل از خرید، باید مطمئن شوید که دستگاه بالابر توانایی حمل و جابجایی بار مورد نظر شما را دارد. انتخاب دستگاه با ظرفیت باربری مناسب، از جمله موارد حیاتی در خرید بالابر است.

خرید بالابر

ارتفاع و دامنه عملکرد

بسته به نیاز شما، باید ارتفاع و دامنه عملکرد دستگاه بالابر را در نظر بگیرید. اینکه هدف شما از خرید بالابر صرفا دستیابی به ارتفاع بالا باشد و یا نیاز به دستیابی به ارتفاعی متوسط اما با دامنه حرکتی بیشتر دارید، قطعا در انتخاب بالابر تاثیر خواهد داشت.

ایمنی بالابر

حتماً باید اطمینان حاصل کنید که دستگاه بالابر دارای استانداردهای ایمنی لازم برای استفاده از آن می‌ باشد. این مورد شامل وجود سیستم‌های ایمنی، آزمون‌های فنی منظم و رعایت دستورالعمل‌های ایمنی است.

قیمت بالابر و هزینه سرویس و نگهداری

قیمت دستگاه بالابر و هزینه‌های نگهداری و تعمیرات بعدی نیز از جمله نکات مهم در خرید محسوب می ‌شود. قبل از خرید بالابر، باید هزینه‌های مربوط به نگهداری و تعمیرات را نیز در  نظر بگیرید و صرفا به دلیل قیمت پایین یک بالابر را انتخاب ننمایید.

خدمات پس از فروش

انتخاب یک شرکت تولید کننده یا فروشنده دستگاه بالابر با خدمات پس از فروش مناسب، از جمله موارد حائز اهمیت در خرید آن است. اطمینان حاصل کنید که شرکت تولید کننده یا فروشنده، خدمات پس از فروش مناسب را ارائه می ‌دهد و در صورت نیاز به تعمیرات یا سرویس دستگاه، مشکلی نخواهید داشت.

اگر قصد خرید آسانسور یا بالابر را دارید توصیه می کنیم قبل از خرید، نسبت به استعلام قیمت این دستگاه ها از سامانه لیفتر اقدام فرمایید تا از قیمت انواع مختلف این دستگاه ها که توسط شرکت های معتبر ارائه شده است مطلع شوید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.