لحاف ضد حساسیت | خواب بهتر – تنفس آسانتر:

برای داشتن خوابی بهتر، فواید یک لحاف ضد حساسیت را کشف کنید. بیاموزید که چگونه این محصولات می توانند به شما کمک کنند تا راحت تر نفس بکشید و بهتر بخوابید.

به گزارش ما از سایت روتختی سپارشی بیشتر افراد از علائم مختلف حساسیت نظیر سرفه، عطسه، آبریزش بینی، خارش بدن، سوزش چشم و حساسیت های پوستی رنج می برند بدون آنکه به مهم ترین و تاثیر گذارترین عامل بر این علائم یعنی رختخواب و لحاف خود توجه داشته باشند؛ هرچه باشد 8 ساعت در روز 7 روز هفته از عمر خود را در تماس مستقیم با این محصولات هستیم که لازم است مهمترین نکات در انتخاب، خرید و نگهداری لحاف روتختی را بدانیم و بکار ببریم …

 عوامل حساسیت زا در رختخواب چه چیزهایی هستند؟

آلرژن‌ها (عوامل حساسیت زا) در بستر لحاف و تشک موادی هستند که باعث ایجاد واکنش‌های آلرژیک در افراد خاص می‌شوند. این آلرژن ها شامل کنه های گرد و غبار، شوره حیوانات خانگی، هاگ های کپک و گرده هستند.

کنه‌های گرد و غبار در محیط‌های گرم و مرطوب مانند تخت‌خواب ما رشد می‌کنند و آن‌ها را به یک عامل رایج آلرژی تبدیل می‌کنند. شوره حیوانات خانگی به پوسته های ریز پوستی اطلاق می شود که توسط دوستان پشمالوی ما ریخته شده و می تواند روی رختخواب باقی بماند حتی اگر اجازه ندهیم حیوانات خانگی روی تخت بروند. هاگ های کپک در مناطق مرطوب رشد می کنند و می توانند به راحتی به مواد بستر بچسبند. گرده گل یکی دیگر از آلرژن های رایج است که هنگام ورود به داخل از فعالیت های خارج از منزل می تواند به لباس و ملافه بچسبد. همه این محرک‌ها می‌توانند طیفی از علائم از عطسه و خارش چشم تا مشکلات تنفسی شدیدتر مانند حملات آسم را ایجاد کنند.

لحاف ضد حساسیت چیست؟

لحاف های ضد حساسیت مانند لحاف هتلی که به عنوان روتختی ضد حساسیت نیز شناخته می شوند، مواد بستری هستند که می توانند به کاهش و جلوگیری از واکنش های آلرژیک کمک کنند. آنها از پارچه های خاصی ساخته شده اند که کنه ها، ذرات گرد و غبار و سایر آلرژن ها را که ممکن است باعث خارش، عطسه یا مشکلات تنفسی شوند، به دام نمی اندازند.

این لحاف ها به گونه ای طراحی شده اند که مانعی بین بدن شما و آلرژن های موجود در محیط (عوامل حساسیت زا) ایجاد کنند. آنها با مواد مصنوعی مانند الیاف پلی استر یا مخلوط میکروفیبر پر شده اند که از رشد کپک، باکتری و هاگ قارچ جلوگیری می کند. همچنین در سطح رویی از پارچه های ارگانیک و طبیعی مانند پنبه و کتان تولید می شوند؛ مراقبت از آنها آسان است و برای حفظ اثربخشی آنها نیاز به شستشوی دوره ای دارند. به طور کلی، این محصولات برای افرادی که از آلرژی رنج می‌برند تسکین می‌دهند بدون اینکه کیفیت خواب را به خطر بیندازند.

لحاف (روتختی) ضد حساسیت چطور کیفیت خواب را افزایش می دهد؟

لحاف ضد حساسیت برای افرادی که از آلرژی پوستی یا آسم رنج می برند، انتخابی عالی است. یک روتختی ضد حساسیت محیط خواب سالم‌تر و تمیزتری را ارائه می‌دهند. این محصولات همچنین نرم و سبک هستند و یک تجربه خواب راحت را بدون کاهش خصوصیات ظاهری یا گرما ارائه می دهند. بسیاری از لحاف های ضد حساسیت با پارچه‌های قابل تنفس عرضه می‌شوند که دما را تنظیم می‌کنند و تضمین می‌کنند که هنگام خواب زیاد گرم نشوید. این ویژگی به ویژه برای افرادی که تعریق بیش از حد دارند یا اغلب عرق شبانه را تجربه می کنند مفید است. بطور کلی این محصولات می‌توانند به شما کمک کند شب‌ها بهتر بخوابید و از واکنش‌های آلرژیک جلوگیری کنید و سلامت و تندرستی مطلوب را تضمین کنید.

لحاف ضد حساسیت با لحاف معمولی چه فرقی دارد؟

لحاف (روتختی) ضدحساسیت از جهات مختلفی با لحاف های معمولی متفاوت هستند.

–          مواد پرکننده لحاف ضد حساسیت:

روتختی های معمولی اغلب حاوی پر، پر یا سایر مواد طبیعی هستند که می توانند در برخی افراد واکنش های آلرژیک ایجاد کنند. از سوی دیگر، لحاف های ضد حساسیت با الیاف مصنوعی مانند پلی استر، الیاف سیلیکون یا هالو ساخته می شوند که خاصیت ضد حساسیت دارند.

–          فرآیند حساسیت زدایی لحاف:

لحاف های ضد حساسیت اغلب تحت فرآیندهای خاصی مانند درمان با عوامل ضد میکروبی قرار می گیرند تا از رشد آلرژن هایی مانند باکتری ها و کنه های گرد و غبار جلوگیری کنند. این امر خطر مشکلات تنفسی را برای کسانی که از آلرژی یا آسم رنج می برند کاهش می دهد.

–          جنس پارچه روتختی:

روتختی ضد حساسیت اغلب دارای خواص تنفسی و رطوبت گیر هستند که آنها را برای افراد با پوست حساس عالی می کند. به طور کلی، روکش های ضد حساسیت راه حلی کاربردی و راحت برای افرادی که واکنش های آلرژیک به مواد بستر سنتی را تجربه می کنند، ارائه می دهد. کتان، پنبه، لینن و  ابریشم طبیعی به لحاظ طبیعی بودن، تنفس داشتن و ارگانیک بودن عالی هستند، بهترین پیشنهاد  در این بین به لحاظ قیمت و دوام خرید روتختی تمام کتان است.

چطور لحاف ضد حساسیت مناسب را انتخاب کنیم؟

زمانی که نوبت به انتخاب لحاف ضد حساسیت مناسب می رسد علاوه بر مواردی که در پاراگراف قبلی ذکر شد، باید چند فاکتور کلیدی در نظر گرفته شود.

–          سایز لحاف (روتختی):

لحاف یکنفره: مناسب برای تخت یا تشک به ابعاد (90 در 200 سانتیمتر)

لحاف یک و نیم نفره: مناسب برای تشک به ابعاد (120 در 200 سانتیمتر)

لحاف دونفره: مناسب برای تشک به ابعاد (140 در 200 سانتیمتر)

لحاف دونفره کویین سایز: مناسب برای تشک به ابعاد (160 در 200 سانتیمتر)

لحاف دونفره کینگ سایز: مناسب برای تشک به ابعاد (180 در 200 سانتیمتر)

–          نوع روتختی:

سرویس لحاف: محصول کامل (شامل خود لحاف، ملحفه تشک و روبالش)

سرویس کاور لحاف: محصول بدون لحاف (شامل روکش (کاور) لحاف، ملحفه تشک و روبالش)

نگهداری و مراقبت از روتختی ضد حساسیت | مهمترین نکات:

خرید لحاف یا روتختی با کیفیت و ضد حساسیت تنها گام اول در حفظ سلامت، بهداشت و زیبایی اتاق خواب شماست؛ نکته ای که بسیاری از افراد از آن غفلت می کنند نگهداری محصول است. دانستن این نکات در هزینه های شما صرفه جویی می کند و رضایت شما را سالها برآورده خواهد کرد. یک سرویس روتختی شامل چندین جزء است که هریک مصرف خاص خود را دارد و باید به درستی از آن استفاده شود.

لحاف: رو انداز که خاصیت گرم کنندکی و در عین حال زیبایی اتاق خواب را دارد، باید بدانید که این قسمت از سرویس روتختی به عنوان روانداز استفاده می شود و خوابیدن روی آن بر ظاهر و عمر آن تاثیر منفی دارد؛ شستشوی روتختی هر سال 4 بار توصیه می شود که لازم است نکات شستشوی روتختی را در مورد آن حتما رعایت کنید.

ملحفه تشک: این قسمت روی تشک شما را پوشش می دهد معمولا برای استفاده بی دردسر ملحفه های کش دار توصیه می شوند که به راحتی روی تشک فیکس می شوند و لازم است هنگام انتخاب به سایز خود ملحفه و دیواره آن توجه کنید که با ابعاد تشک شما متناسب باشد، شستشوی ملحفه ها هر ماه دوبار توصیه می شود.

روبالش: پوشش بالش های شما بعده روبالش است، معمولا سایز استاندارد روبالش در همه جای دنیا 50 در 70 سانتیمتر است. بخصوص برای افرادی که حساسیت دارند؛ نگهداری صحیح این جزء چون در تماس مستقیم با پوست صورت و مجرای تنفسی است بسیار مهم است. شستشوی بالش ها را هرماه انجام دهید تا از شر عوامل آلرژن در امان بمانید.

کلام پایانی:

کنه های گرد و غبار، شوره حیوانات خانگی، هاگ های کپک و گرده از عوامل بروز حساسیت های پوستی و تنفسی هستند که در صورت ابتلا به آنها یا حتی پیشگیری برای خود یا نوزاد دلبندتان لازم است خود را از آنها مصون نگه دارید. تمیز نگه داشتن ملافه ها با برنامه همانطور که “در بخش نگهداری و مراقبت از روتختی ضد حساسیت” ذکر شد حیاتی است و از طریق شستشوی مکرر و سرمایه گذاری روی ملافه های ضد حساسیت قابل اجراست.

خرید کاور لحاف یک سرمایه گذاری خوب و اساسی است که برای همه افراد توصیه می شود؛ به لحاظ کاهش هزینه ها (جلوگیری از پرداخت هزینه خشک شویی) و به لحاظ کارآیی (شستشو و تعویض راحت در منزل) این محصول بهترین توصیه یک فروشگاه روتختی معتبر با بیش از یک دهه سابقه به شماست.

فروشگاه روتختی سپارشی

متفاوت ترین تجربه خرید آنلاین

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.