چگونه آموزش زبان انگلیسی را شروع کنیم؟

یادگیری زبان انگلیسی برای خیلی از افراد کار سختی است. با وجود این به دلیل اهمیت این زبان، یادگیری آن برای بیشتر افراد ضروری و مهم بوده و باید حتماً آن را یاد بگیرند. اگر شما هم نیاز دارید که این زبان را یاد بگیرید، باید از روش‌های مناسب استفاده کنید. آموزش زبان انگلیسی روش‌های بسیار متعددی دارد و شما باید متناسب با خودتان یکی از این روش‌ها را انتخاب کنید. مدت زمان یادگیری شما بستگی به توانایی و مهارت‌های شما در یادگیری و روش یادگیری زبان دارد.

از این رو شما باید قبل از شروع یادگیری، روشی مناسب را پیدا کنید تا بتونید این زبان را به‌آسانی و در مدت زمان کوتاهی یاد بگیرید. خوشبختانه ترفندها و روش‌های زیادی برای یادگیری این زبان وجود دارد که می‌تواند به شما بسیار کمک کند. چیزی که در یادگیری این زبان خیلی مهمه، شروع یادگیری زبان از یک پایهٔ محکم و درست است. در ادامهٔ این مقاله می‌خواهیم شما رو با بهترین ترفندهای آموزش زبان انگلیسی به‌طور کامل آشنا کنیم. اگر به یادگیری این زبان علاقه دارید، می‌توانید با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

چرا باید زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

زبان انگلیسی یک‌زبان بین‌المللی است و به همین دلیل افراد برای کار در کشورهای خارجی یا ارتباط برقرارکردن با مردم سایر کشورها، نیاز به این زبان دارند. به هر حال هر فرد ممکن است دلیل شخصی خود را برای یادگیری این زبان داشته باشد. یکی از مزیت‌های خوب این زبان، این است که به شما کمک می‌کند که ارتباط گسترده‌تری با دنیا داشته باشید و از این طریق در کسب‌وکار خود نیز پیشرفت کنید. تسلط کافی به زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند علاوه‌بر پیشرفت در کسب‌وکار، از فیلم‌ها، کتاب‌ها، مجلات و مقالات انگلیسی نیز به‌راحتی استفاده کنید. خوب است که بدانید یادگیری زبان‌های جدید روی عملکرد ذهن شما نیز تأثیر مثبتی دارد و عملکرد آن را بهبود می‌بخشد. همهٔ این چیزها باعث می‌شود که یادگیری و آموزش زبان انگلیسی در همه جای دنیا اهمیت داشته باشد. متدها و روش‌های مختلفی برای یادگیری این زبان به‌وجود آمده‌است و افراد امروزه به‌راحتی می‌توانند طی مدت زمان نه‌چندان طولانی، این زبان را یاد بگیرند.

یادگیری زبان را چگونه آغاز کنیم؟

افرادی که می‌خواهند یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنند، اولین سؤالی که مطرح می‌کنند این است که یادگیری زبان را از کجا شروع کنیم؟ همان‌طور که می‌دانید، در مدرسه‌ها نیز این زبان تدریس می‌شود؛ اما متأسفانه روش‌های آموزش آن به‌صورت کاربردی نیستند و کمکی به تسلط بر این زبان نمی‌کنند. از این رو افراد علاقه‌مند مجبور هستند که از روش‌های دیگری برای یادگیری آن استفاده کنند. کتاب های آموزش انگلیسی زیادی وجود دارد که اکثر افراد از آن‌ها استفاده می‌کنند؛ اما باید بدانید که اگر می‌خواهید این زبان را در مدت زمان کوتاهی یاد بگیرید و بتوانید تسلط کافی روی آن داشته باشید، تنها استفاده از این کتاب‌ها کافی نیست. شما به روش‌های بهتری نیاز دارید که راحت‌تر و سریع‌تر به شما کمک کنند. به همین دلیل در کنار کتاب های آموزش انگلیسی، حتماً از روش‌هایی که در ادامه بیان خواهیم کرد استفاده کنید.

قبل از این‌که یادگیری این زبان را شروع کنید، باید این موضوع را قبول کنید که برای تسلط به این زبان نیاز به تمرین زیاد، تکرار زیاد و گوش‌دادن زیاد دارید. به همین دلیل در مسیر یادگیری شما زیاد دچار اشتباه خواهید شد و باید بدانید که اشتباهات نیز بخشی از روند یادگیری هستند. پس از اشتباهات خود ناامید نشوید و مسیر یادگیری را رها نکنید. در ابتدای مسیر شما ممکن است بسیار گیج و سردرگم باشید؛ اما هرچقدر که جلوتر می‌روید، سرعت یادگیری و پیشرفت شما بیشتر می‌شود. ازجمله روش‌های آموزش زبان انگلیسی که می‌تواند به شما کمک کند عبارت است از:

  • خودتان را با زبان انگلیسی احاطه کنید

بهترین راه برای یادگیری یک زبان جدید، شنیدن مداوم آن است. اگر فرصت این را ندارید که در یک کشور انگلیسی‌زبان زندگی کنید، باید خودتان شرایطی را به‌وجود آورید که خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید. این کار قدرت شنوایی شما را به شدت تقویت می‌کند و بهترین راه برای یادگیری کلمات و جملات مختلف است. گوش‌دادن به پادکست‌های انگلیسی، دیدن فیلم‌های انگلیسی‌زبان، گوش‌دادن به آهنگ‌های انگلیسی و نوشتن کلمات انگلیسی روی برچسب‌های مختلف، می‌تواند به شما کمک کند که این زبان را سریع یاد بگیرید. در ابتدا شما نباید انتظار داشته باشید که مغزتان همهٔ کلماتی که می‌شنود را بفهمد. از خود توقع و انتظار زیادی نداشته باشید. این کار تنها شما را از ادامهٔ مسیر یادگیری ناامید می‌کند. به‌مرورزمان با شنیدن مداوم می‌توانید پیشرفت چشم‌گیری در یادگیری این زبان داشته باشید.

  • لغات جدید را در جایی ثبت کنید

این را فراموش نکنید که شما هر کلمه و لغت جدیدی که یاد می‌گیرید، در صورتی که آن را تکرار و در جایی ثبت نکنید، به‌راحتی آن را فراموش خواهید کرد. به همین دلیل زمانی که یک لغت جدید را یاد می‌گیرید، سعی کنید با آن جملات جدیدی را بسازید و با خود تکرار کنید. همچنین می‌توانید این جملات را روی کاغذ بنویسید. این کار باعث تقویت قدرت نوشتاری و گرامر انگلیسی شما نیز می‌شود.

  • هر روز انگلیسی یاد بگیرید

فرقی ندارد که در روز یک ساعت برای آموزش زبان انگلیسی وقت داشته باشید یا پنج ساعت، مهم این است که هر روز آن را انجام دهید. زمانی که یادگیری زبان جزو تمرینات روزمرهٔ شما شود در مدت زمان کوتاهی می‌توانید پیشرفت چشم‌گیری داشته باشید.

  • پارتنر بومی انگلیسی‌زبان پیدا کنید

پیدا کردن یک پارتنر بومی انگلیسی به شما کمک می‌کند که از همان ابتدا این زبان را به‌طور صحیح و اصولی یاد بگیرید. همچنین شما نیز برای حرف‌زدن و ارتباط برقرارکردن با او مجبور هستید که انگلیسی صحبت کنید. همهٔ این‌ها باعث می‌شود که روند یادگیری شما سریع‌تر باشد. در صورتی که اشتباه از کلمات استفاده کنید، پارتنر شما می‌تواند به‌راحتی اشتباهات شما را تصحیح کند.

  • صداهای سخت را تمرین کنید

یکی از قسمت‌های سخت هر زبان جدید، یادگیری صداهایی است که در زبان مادری شما وجود ندارد، به همین دلیل نیز اکثر افراد نزدیک‌ترین صدا به صداهای موجود در زبان مادری را انتخاب می‌کنند. این کار باعث تلفظ اشتباه کلمات می‌شود. از این رو شما باید سعی کنید از همان ابتدا، همهٔ صداها را به‌طور صحیح تلفظ کنید. با این کار شما تسلط بهتری روی این زبان پیدا خواهید کرد.

  • یک منبع مناسب برای یادگیری پیدا کنید

بدون شک برای یادگیری هر مهارت یا زبان جدید، نیاز به یک منبع معتبر و کامل دارید. برای یادگیری زبان انگلیسی نیز شما نیاز به یک منبع کامل و جامع دارید. بسیاری از افراد کلاس زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنند. کلاس‌ها می‌توانند گزینهٔ خوبی برای یادگیری باشند. به این شرط که مربی‌ای که زبان را آموزش می‌دهد، خود تسلط کافی بر مطالب داشته باشد. علاوه‌بر کلاس‌ها، استفاده از کتاب نیز برای یادگیری گرامر انگلیسی لازم است. کتاب تاپ ناچ یکی از کتاب‌های مفید و جامع برای یادگیری زبان در تمامی رده‌های سنی است. علاوه‌بر کلاس و کتاب، دوره‌های آنلاین و آفلاین زبان انگلیسی زیادی نیز وجود دارد که می‌توانند به شما کمک کنند.

خلاصه

یادگیری انگلیسی برای افرادی که می‌خواهند با کشورهای خارجی ارتباط برقرار کنند یا از منابع انگلیسی مانند کتاب، مقالات، فیلم و… انگلیسی استفاده کنند، بسیار ضروری است. روش‌های متعددی برای یادگیری این زبان وجود دارد، به همین دلیل همهٔ افراد در هر ردهٔ سنی، می‌توانند به‌راحتی آن را یاد بگیرند. کتاب، دورهٔ آموزشی و کلاس‌های حضوری، جزو روش‌های متداول برای آموزش زبان انگلیسی هستند.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.