طرز تهیه قهوه فرانسوی یا فرنچ پرس

آیا تا به حال قهوه دم شده در فرنچ پرس را امتحان کرده اید؟

دم کردن فرنچ پرس نه تنها محبوب است، بلکه روشی لذت بخش برای تهیه قهوه است. آن را تصور کنید: یک میز صبحانه آفتابی، یک روزنامه در دست، و دانه‌های قهوه‌تان در حال دم کردن در مقابل شما، که به آن فنجان قهوه کامل و غنی منتهی می‌شود. اما آیا واقعا به همین سادگی است؟ مهمترین نکته برای درست کردن قهوه فرانسه، خرید قهوه فرانسه درجه یک و تازه رست شده هستش، ما به شما عزیزان خرید قهوه از مسترکافی رو پیشنهاد میکنیم، در حالی که استفاده از فرنچ پرس ممکن است کمی عملی تر از قرار دادن قهوه آسیاب شده در دستگاه و فشار دادن یک دکمه باشد، به نظر پیچیده به نظر نمی رسد – و اینطور نیست! با این حال، چند نکته و ترفند آسان، قهوه دم کرده فرنچ پرس شما را حتی بهتر می کند.

قهوه فرانسه چیست؟

یک فرنچ پرس از دو قسمت اصلی تشکیل شده است: ظرف (معمولاً از شیشه ساخته می شود، اما گاهی اوقات از فولاد ضد زنگ ساخته می شود) و پیستون (معمولاً به درب آن متصل می شود). فرنچ پرس ممکن است در اندازه های مختلف باشد. لیوان های کوچک ممکن است به عنوان 3-4 فنجان برچسب گذاری شوند، اما اجازه ندهید اندازه آنها شما را فریب دهد – این 3-4 فنجان استاندارد است که بسیار کوچکتر از لیوان متوسط ​​شما است. یک فرنچ پرس 3-4 فنجان قهوه برای 1-2 نفر درست می کند.

چرا از قهوه فرانسوی استفاده می شود؟

طعم قهوه از فرنچ پرس به طور قابل توجهی با روش های ریختن یا قطره ای متفاوت است. این تفاوت عمدتاً به این دلیل است که یک فرنچ پرس بر خلاف فیلترهای کاغذی که این روغن ها را به دام می اندازد، اجازه می دهد تا روغن های طبیعی قهوه بیشتری در دم باقی بمانند.

هنگامی که از فرنچ پرس استفاده می کنید، قهوه شما از نظر فیزیکی توسط پیستون فیلتر می شود. در قهوه‌تان تفاله نمی‌گیرید، اما روغن‌ها در فنجان‌تان باقی می‌مانند. این یک طعم متفاوت – اما خوشمزه می‌دهد! – تجربه طعم

همچنین می توانید قهوه خود را به سلیقه شخصی خود دم کنید. برخلاف دستگاه چکه‌کن، شما کنترل می‌کنید که تفاله‌های قهوه چه مدت در آب خیس شوند.

خرید قهوه فرانسه

درست کردن قهوه فرانسوی عالی

هر چند ساده به نظر می رسد، می توانید با دنبال کردن چند مرحله ساده، تجربه فرانسوی خود را حتی بهتر کنید:

با آب با کیفیت خوب شروع کنید: 97 درصد از یک فنجان قهوه را آب تشکیل می دهد. اگر آب لوله کشی شما برای نوشیدن طعم خوبی دارد، خوب است که با آن قهوه درست کنید. در صورت امکان بهتر است از آب لوله کشی سرد و تازه ریخته شده استفاده کنید. اگر آب لوله کشی شما طعمی ماندگار دارد، برای بهترین نتیجه از آب چشمه طبیعی استفاده کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که آب را بجوشانید.

دانه های تازه آسیاب شده کلید هستند: با هر روشی برای دم کردن قهوه، همیشه ایده آل است که دانه های خود را درست قبل از دم کردن، آسیاب کنید. با روش فرنچ پرس، به ویژه مهم است. هر چه دانه های شما اخیراً آسیاب شوند، فنجان قهوه شما بهتر خواهد بود. استفاده از قهوه درشت آسیاب شده برای اطمینان از عملکرد صاف پیستون ضروری است. آسیاب های ریز می تواند باعث مسدود شدن پیستون شود و تمیز کردن آن را سخت کند و در نتیجه یک فنجان قهوه کدر شود. قهوه تازه آسیاب شده خود را به فرنچ پرس اضافه کنید. پس از جوشاندن آب، بسیار مهم است که اجازه دهید به مدت 30 ثانیه خنک شود. این مرحله تضمین می کند که آب در دمای ایده آل برای استخراج طعم بهینه از لوبیاها باشد.

برای بهترین طعم، کارشناسان ما نسبت خاصی را توصیه می کنند: دقیقاً 55 گرم یا 11 قاشق غذاخوری قهوه در هر لیتر آب. این نسبت به دقت آزمایش شده است تا هر بار یک فنجان متعادل و لذت بخش تضمین شود. اگر جوانه های چشایی شما میل به چیزی قوی تر دارند، با خیال راحت مقدار قهوه را برای آن ضربه اضافی افزایش دهید.

آن را تماشا کنید: وقتی آب داغ با تفاله قهوه برخورد می کند، CO2 خارج شده و منبسط می شود. این یک “شکوفه” ایجاد می کند. هنگامی که این کار کامل شد، تفاله‌های قهوه بسیار پذیرای جذب آب هستند که منجر به استخراج بهتر طعم‌ها می‌شود.

به زبان ساده، مخلوط کردن قهوه با آب داغ، محیط مناسبی را برای همه آن طعم‌های لذیذ و ظریف ایجاد می‌کند.

وقتی قهوه شما شکوفا شد، آن را خوب هم بزنید.

صبر کنید: زمان ایده آل برای دم کردن قهوه چهار دقیقه است. این بهترین زمان برای ورق زدن روزنامه خود در حالی است که استراحت می کنید و فنجان قهوه شگفت انگیزی را که در عرض چند دقیقه می خورید پیش بینی می کنید.

به آرامی غوطه ور شوید: وقتی چهار دقیقه تمام شد، پیستون را به آرامی فشار دهید و بلافاصله سرو کنید. اجازه ندهید قهوه برای مدت بیشتری در فرنچ پرس بماند. انجام این کار به این معنی است که قهوه به دم کشیدن ادامه می دهد و ممکن است بیش از حد استخراج شود که باعث تلخی می شود. پیروی از این مراحل ساده هر بار یک فنجان قهوه خوشمزه به شما می دهد!

برای حفظ آن و همچنین حفظ طعم قهوه خود، به شما توصیه می کنیم :

پس از هر بار استفاده، فرنچ پرس خود را با دقت تمیز کنید.
هر عنصر را زیر آب تمیز قرار دهید و 3 عنصر فیلتر را جدا کنید تا بقایای قهوه کاملاً از بین برود.
به طور مرتب پارچ را با آب مخلوط شده با کمی جوش شیرین پر کنید و بگذارید یک شب بماند.
از استفاده از ماشین ظرفشویی خودداری کنید و مهمتر از همه به دستورالعمل های سازنده مراجعه کنید.

منبع : فروشگاه آنلاین خرید قهوه مسترکافی

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.