نحوه گذاشتن پست تبلیغاتی در اینستاگرام + نکات آموزشی

پر واضح است که امروزه اینستاگرام به یکی از بازارهای آنلاین پر تردد و شلوغ تبدیل شده است تا حدی که تقریبا بالای 80% افراد برای رفع نیازهای خود به آن رجوع می‌کنند و به احتمال زیاد، دست پر برمی‌گردند. همین نشان می‌دهد که کسب و کارها برای شناخته شدن و فروش بیشتر خدمات یا محصولات خود نیاز به فعالیت موثر در اینستاگرام و تبلیغات اصولی دارند.

بیزینس‌ها اگر قرار دادن پست‌های تبلیغاتی به طور اصولی را جدی بگیرند، با کمترین هزینه توانسته‌اند برای برند خود فرصت دیده شدن ایجاد کنند و تعاملات با مخاطبان را شدیدا افزایش دهند و هویت برندشان را به درستی در ذهن جامعه هدف جا اندازند.

از آن‌جایی که اهمیت این موضوع برای هر کسب و کاری بالا است و راه نجاتی برای بیرون آمدن از ناشناخته بودن و درآمد پایین می‌باشد، این مقاله را اختصاص می‌دهیم به نحوه گذاشتن پست تبلیغاتی در اینستاگرام و شیوه‌های گرفتن تبلیغات در اینستاگرام.

نحوه گذاشتن پست تبلیغاتی در اینستاگرام

یکی از اقدام‌های اولیه و مهم در گذاشتن پست تبلیغاتی این است که هدف خود از این کار را تعیین کنید. مشخص است که هدف شما نشان دادن برند کسب و کار مد نظر و افزایش نرخ فروش محصولات و خدمات‌تان است. بنابراین، باید به جذاب بودن پست‌ها جهت جلب نظر افراد و پست‌گذاری منظم جهت دیده شدن مکرر توسط مخاطبان توجه داشته باشید.

اولین قدم برای شروع فعالیت در اینستاگرام، ساخت پیج و انتخاب نام و عکس پروفایل مناسب و به یادماندنی است. فراموش نکنید که اهمیت این دو، مانند اهمیت نام و تابلو سردر فروشگاه‌ها است که مستقیما در اولین نگاه به چشم رهگذران می‌خورد و در ذهن‌شان حک می‌شود.

قدم بعدی، پر کردن فیلدها است. بعد از این که نام خود را وارد کردید، حتما یک متن بایو موثر حاوی اطلاعات کامل بیزینس‌تان را بنویسید و مشخص کنید که این پیج در چه زمینه‌ای مشغول کار است. سپس، آدرس وبسایت و تلفن تماس را هم اضافه کنید.

بعد از این موارد، به مهم‌ترین قسمت می‌رسیم و آن هم تولید محتوا است. یادتان باشد که شما دارید برای جلب توجه مخاطبان و تبدیل آن‌ها به مشتری، می‌جنگید پس باید جذاب باشید. از عکس‌های جذاب محصولات استفاده کنید و حتما داخل کپشن، اطلاعات مورد نیاز از جمله قیمت و … را قرار دهید.

اگر نحوه گذاشتن پست تبلیغاتی در اینستاگرام را به خوبی انجام دهید و پست‌های تبلیغاتی خلاقانه‌ای را طراحی کنید که مخاطب را ترغیب به تعامل کنند، بی شک کسب و کارتان آینده روشنی خواهد داشت.

گرفتن تبلیغات در اینستاگرام چگونه ممکن میشود؟

چرا افراد باید تبلیغات پیج‌شان را به شما بسپارند و بابت آن هزینه کنند؟ چون شما تعداد فالوورهای قابل توجهی دارید و طبیعتا هرچه تعداد افراد بیشتر باشد، می‌شود از بین‌شان مشتریان بیشتری را بیرون کشید. مورد بعدی این است که شما تاثیرگذار هستید و فالوورها ارتباط صمیمانه‌ای با شما دارند و به دلیل اعتمادی که به شما می‌کنند، می‌توانید تبلیغات را به طرز شگفت آوری موثر سازید.

برای این که پیج‌تان را به مرجعی برای تبلیغات تبدیل کنید، باید حتما محتوای مفید، باکیفیت و سرگرم‌کننده‌ای را تولید کنید تا روز به روز بر تعداد فالوورهای شما افزوده شود و در همین حین، با تاثیرگذاری روی مخاطبانی که دارید، اعتماد و پایبندی آن‌ها را جلب کنید.

در این صورت، تعداد زیادی از پیج‌ها برای تبلیغات ثمربخش به شما مراجعه می‌کنند و راضی هستند حتی هزینه بالایی را صرف این مسیر کنند.

تبلیغ در اینستاگرام بهتر است یا گوگل یا محلی؟

فعالیت کسب و کارها در گوگل و اینستاگرام می‌تواند میزان درآمد آن‌ها را تعیین کند و آن را به بالاترین حد بکشاند ولی در این میان،  اغلب دوست داریم تمام تمرکز خود را روی بهینه‌ترین مسیر بگذاریم تا خیلی زود با بیشترین میزان سود مواجه شویم.

به همین خاطر این سوال در ذهن‌مان ایجاد می‌شود که تبلیغ در اینستاگرام بهتر است یا گوگل؟ در پاسخ جا دارد بگوییم که تبلیغ در اینستاگرام نیازمند تلاش بسیار زیاد جهت جذب افرادی است که مخاطبان هدف ما هستند. این روند اگر بخواهد به طور ارگانیک تاثیر بگذارد، شاید کسل‌کننده، طولانی و ناامیدکننده باشد و نکته مهم این است که از بین همه مخاطبانی که جذب می‌کنید، ممکن است تعداد کمی از آن‌ها به محصول یا خدمت ارائه شده توسط شما نیاز داشته باشند.

در حالی که تبلیغات در گوگل، شما را به طور مستقیم و بدون صرف زمان زیاد جهت جذب مخاطب، به جامعه هدف‌تان وصل می‌کند. کاربران گوگل جهت رفع نیازهای خود، در این بازار بی سر و ته جست و جو می‌کنند و این بدان معناست که کاربران به دنبال شما می‌آیند به جای این که شما با آزمون و خطا به دنبال آن‌ها باشید.

تبلیغات محلی مثل ساخت تابلوهای led سردر مغازه نیز تنها در صورتی کاربردی که کار شما نیاز به حضور فیزیکی مخاطبان داشته باشد.

برای تبلیغات در گوگل چگونه پست بگذاریم؟

نحوه گذاشتن پست تبلیغاتی در اینستاگرام با گوگل تفاوت‌های زیادی دارد. برای تبلیغات در گوگل باید ابتدا طراحی یک سایت به طور کامل انجام شود و پس از اتمام آن، محتواها بر اساس سلیقه و نیاز مخاطبان هدف، نوشته و بارگذاری شوند تا مستقیما در نتیجه‌ی جست و جوی مخاطبان، پاسخگوی نیازشان باشد.

البته برعکس اینستاگرام که عموما انجام فعالیت‌هایش نیازمند تخصص بالا نیست، در تبلیغات داخل گوگل شما به تعدادی متخصص احتیاج دارید. متخصصین طراحی و ساخت سایت و در کنار آن‌ها، متخصص تولید محتوا و سئو جهت بهینه‌سازی محتواها برای مخاطب و گوگل. متخصصین حاضر در سایت‌های وبسیما، نیو سئو، ریسپانسیو, همیار وردپرس و … برای کمک به کسب و کارها در این زمینه آماده به خدمت هستند و عاقبت بیزینس‌هایی که با آن‌ها همکاری کرده‌اند را تضمین می‌کنند.

پست تبلیغاتی برای شرکت با کلینیک چه تفاوتی دارد؟

اصول تبلیغات برای یک شرکت داخل اینستاگرام

اگر شما می‌خواهید برای برند یک شرکت تبلیغات کنید، باید حتما هدف آن شرکت از تبلیغات را بدانید و سپس، استراتژی‌های راهبردی برندینگ را پیش بگیرید. استفاده از لوگو در پروفایل و تم دادن به پیج متناسب با طرح و رنگ پیشنهادی شرکت می‌تواند در ماندگار شدن آن تاثیر بسزایی بگذارد و مهم تر از آن، تولید محتوای خاص و مفید جهت معرفی برند در کنار تبلیغات برندینگ زیر سایه ارزش‌های شرکت مورد نظر، دست به دست هم می‌دهند تا نتیجه دیدنی را ارائه دهند.

اصول تبلیغات برای یک کلینیک در اینستاگرام

وقتی بحث سلامت به میان می‌آید، کمی جدی‌تر باید بود زیرا پای اعتماد و جان افراد در میان است. در کنار مواردی که داخل پاراگراف قبل گفتیم، باید به موضوعاتی مانند تولید محتوای آموزشی درست و دقیق توجه ویژه‌ای داشته باشید تا بتوانید اینگونه اعتبار کسب کنید و تبدیل به یک منبع شوید.

اصول قانونی تبلیغات

دقت کنید که در حوزه های کاری حساس، محدودیت های تبلیغاتی فراوانی میتواند وجود داشته باشد، که اگر شما آنها را رعایت نکنید، برای شما دردسرهای حقوقی مختلفی را خواهد داشت. از این جهت سعی کنید تا همواره از مشاوره با یک وکیل مجرب استفاده کنید. مثلا در حوزه وکالت نیز محدودیت های تبلیغاتی خاصی وجود دارد. پس اگر به عنوان یک وکیل قصد طراحی وبسایت حقوقی را دارید، حتما به محدودیت های تبلیغاتی خود دقت کنید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.