نحوه کار دستگاه بسته بندی حبوبات از نگاه تیم البرز ماشین کرج

دستگاههای بسته بندی در سالهای اخیر توانسته اند از تکنولوژی های پیشرفته ای در زمینه بسته بندی برخوردار شوند. این دستگاهها قادر هستند تا با استفاده از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا بصورت کاملا پیشرفته و با سرعت بالا اقدام به بسته بندی محصولات متنوع کنند. در این سالها شرکت های بزرگ و کوچک به تاثیر فروش محصولات خود در بسته بندی های متنوع پی برده اند و شاهد این هستیم که محصولات متنوعی را داخل بسته بندی های مختلف تولید و روانه بازار میکنند. بسته بندی محصولات داخل سلفون و پاکت میتواند از مزیت های فراوانی برخوردار باشد نظیر رعایت نکات بهداشتی و خرید به میزان مورد نیاز که میتواند در فروش بالای محصولات بصورت مستقیم تاثیرگذار باشد. در این مطلب تلاش خواهیم کرد تا شما را با دستگاههای بسته بندی حبوبات و نحوه کار آن ها آشنا کنیم تا بتوانید در صورت نیاز، از این دستگاهها استفاده مفید داشته باشید. پس با ما همراه باشید.

دستگاه بسته بندی حبوبات چیست؟

دستگاه بسته بندی حبوبات نوع خاصی از دستگاههای بسته بندی میباشد که میتواند بصورت کاملا مکانیره و با سرعت و دقت بسیار بالا اقدام به بسته بندی محصولات گرانولی نظیر حبوبات کند. این دستگاه ها میتوانند انواع حبوبات را بصورت بسته بندی های سلفونی و یا پاکتی و کیسه ای با سرعت و دقت بالا بسته بندی کنند. حبوبات از جمله انواع محصولات مورد استفاده در بازار بصورت بسته بندی و فله ای میباشند که در سالهای اخیر محصولات بسته بندی شده از فروش بسیار خوبی برخوردار شده اند و توانسته اند کارخانه جات را مجاب به استفاده از محصولات بسته بندی شده کنند. بازار ایران با توجه به انبوه تولید محصولات حبوبات در رده یکی از کشورهای تولید کننده حبوبات قرار گرفته است که از پتانسیل بسیار بالایی برای بازار بسته بندی حبوبات برخوردار است. دستگاههای بسته بندی حبوبات در رده دستگاههای بسته بندی عمودی قرار میگیرند که میتوانند حبوبات را از وزن های 50 گرم تا 50 کیلوگرم بسته به نوع دستگاه مورد نظر بسته بندی کنند. این دستگاهها از تنوع زیادی برخوردار هستند و میتوانند بسته به نیاز تولید کننده حبوبات، کاملا سفارشی سازی شوند. در ادامه به چند نمونه از این دستگاهها اشاره میکنیم. پس با ما همراه باشید.

دستگاه بسته بندی گرانولی

دستگاههای بسته بندی گرانولی نوع خاصی از دستگاههای بسته بندی عمودی هستند که میتوانند برای بسته بندی محصولات گرانولی نظیر حبوبات مورد استفاده قرار بگیرند. این دستگاههای بسته بندی قادر هستند تا بصورت مستمر برای بسته بندی حبوبات مورد استفاده قرار بگیرند. دستگاههای بسته بندی گرانولی معمولا بصورت توزین دار ساخته میشوند. این دستگاهها قادر هستند تا با استفاده از توزین های خود اقدام به وزن کشی و پرکردن کیسه مربوطه کنند. با توجه به اینکه حبوبات در رده محصولات گرانولی قرار میگیرند پس بنابراین از دستگاههای بسته بندی گرانولی میتوان برای بسته بندی انواع حبوبات استفاده کرد. دستگاههای بسته بندی توزین دار از تعدد توزین برخوردار هستند و میتوانند با افزایش توزین از سرعت بالاتری نیز برخوردار شوند. دستگاههای بسته بندی توزین دار از تک توزین تا شش توزین و از 6 توزین تا 10 توزین طراحی و ساخته میشوند. هر چه میزان توزین ها افزایش پیدا کند به همین منوال سرعت بسته بندی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بعنوان مثال در یک دستگاه بسته بندی 4 توزین سرعت بسته بندی حبوبات در وزن های 900 گرمی چیزی در حدود 25 تا 35 بسته در هر دقیقه میباشد. این عدد با استفاده از تغییر وزن و توزین ها میتواند کاملا متغیر باشد. دستگاههای بسته بندی تک توزین که در بازار با عنوان دستگاههای کیسه و کارتن پرکن شناخته میشوند از تکنولوژی نیمه اتوماتیک و آنالوگ استفاده میکنند که میتوانند انواع کیسه ها را در وزن های 2 تا 50 کیلوگرم بسته بندی کنند. این نوع دستگاهها قابلیت بسته بندی و پرکردن کیسه های برنج، غلات و حبوبات و هر نوع محصولات گرانولی را دارند و میتوانند با سرعت و دقت بالا بسته به نوع محصول و سرعت اپراتور اقدام به بسته بندی کنند.

دستگاه بسته بندی حبوبات دوی پک

دستگاههای بسته بندی حبوبات دوی پک نوع خاص و البته جدید دستگاههای بسته بندی هستند که قادرند با استفاده از پاکت های آماده اقدام به بسته بندی حبوبات کنند. این دستگاهها میتوانند برای بسته بندی محصولات گرانولی نظیر حبوبات، بسته به نوع حبوبات و میزان وزن آن ها بین 10 تا 15 بسته را در هر دقیقه بسته بندی و آماده کنند. پروسه کار در این دستگاه به اینصورت است که میبایست پاکت های آماده را در دستگاه در جایگاه ویژه پاکت قرار دهید و سپس مخزن دستگاه را با استفاده از محصولات مورد نظر که همان حبوبات است پر کنید. سپس با فشردن دکمه استارت در دستگاه، عملیات بسته بندی آغاز میشود و دستگاه شروع به برداشتن پاکت های آماده و پرکردن آن ها میکند. این کار بصورت کاملا اتوماتیک انجام میگیرد و نیاز به استفاده از اپراتور برای انجام عملیات بسته بندی نیست. دستگاههای بسته بندی دوی پک از انواع دستگاههای بسته بندی بسیار پیشرفته و البته جدید هستند که میتوانند برای بسته بندی حبوبات مورد استفاده قرار بگیرند.

دستگاه بسته بندی توزین دار حبوبات-البرز ماشین کرج

دستگاه بسته بندی حبوبات کیسه ای

دستگاه بسته بندی حبوبات بصورت کیسه ای یا همان کیسه پرکن ها نوع خاص دیگری از انواع دستگاههای بسته بندی حبوبات هستند که میتوانند با استفاده از تکنولوژی ویژه خود اقدام به بسته بندی حبوبات در کیسه و کارتن ها کنند. این دستگاهها در حقیقت نوعی از دستگاههای بسته بندی توزین دار هستند که از یک توزین برخوردار هستند و برای اقدام به بسته بندی نیازمند دستور از طرف اپراتور هستند. عملیات بسته بندی در این دستگاهها بصورت نیمه اتوماتیک و آنالوگ انجام میگیرد و بسته به نوع محصول و سرعت عمل اپراتور میتوانند بین 2 تا 5 بسته را در هر دقیقه بسته بندی کنند. وزن بسته ها میتوانند بین 1 تا 50 کیلوگرم باشد.

بهترین روش خرید دستگاه بسته بندی حبوبات

برای خرید دستگاه بسته بندی حبوبات میتوان از چند روش استفاده کرد. اولین روش استفاده از اینترنت و فضای مجازی است. امروزه اغلب شرکت های تولید کننده محصولات و ماشین آلات بسته بندی اقدام به راه اندازی وب سایتهایی در زمینه تولید و ساخت دستگاههای تولیدی خود کرده اند. با استفاده از این روش میتوان با سرعت بسیار بالا اقدام به بررسی محصولات و ماشین آلات تولیدی این شرکت ها در زمینه های مختلف کرد. روش دوم مراجعه به درب کارخانه های تولیدی و بررسی دستگاههای بسته بندی حبوبات از نزدیک میباشد. شما میتوانید با استفاده از این روش اقدام به بررسی دستگاههای مربوطه با استفاده از محصول خود کنید. شرکتهای بسیاری در بازار ایران اقدام به طراحی و ساخت دستگاه بسته بندی حبوبات میکنند که در این بین شرکت البرز ماشین کرج یکی از معتبرترین شرکت های تولید کننده ماشین آلات بسته بندی حبوبات در ایران است که میتوانید با خیال آسوده اقدام به خرید دستگاه بسته بندی حبوبات از این شرکت کنید. امیدواریم توانسته باشیم در زمینه ماشین آلات بسته بندی حبوبات اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار داده باشیم. خوشحال میشویم تا در صورت داشتن تجربه کافی در زمینه تولید حبوبات، نظرات و تجربیات خود را با ما در پایین همین مطلب در میان بگذارید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.