چطور در سرچ اینستاگرام بالا بیاییم؟ [روش های سئو اینستاگرام]

0

چطور در سرچ اینستاگرام بالا بیاییم و چه اقداماتی برای بهتر دیده شدن وجود دارد؟ سوالاتی که ذهن و توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده و مدام به این موضوع فکر می کنند که چگونه وارد اولین سرچ های اینستاگرام شوند. بدون شک استفاده از روش های کاربردی و اول شدن در قسمت جستجو، تاثیر زیادی در افزایش بازدید اینستاگرام شما خواهد داشت.

همانطور که شاهد هستید در حال حاضر کسب و کارهای اینترنتی رونق زیادی داشته و با استقبال کاربران روبه رو شده اند. از جمله بسترهای رونق دهنده کسب و کارهای اینترنتی می توان به اینستاگرام اشاره کرد. پلتفرم اینستاگرام بهترین بستر برای گسترش کسب و کارها است. اما به نظر شما مهم ترین عامل برای پیشرفت در این شبکه اجتماعی چیست؟

پاسخ این سوال قسمت سرچ اینستاگرام است. در صورتی که شما هم از اینستاگرام به عنوان پلتفرمی برای گسترش کسب و کار خود استفاده می کنید باید بدانید که توسعه فعالیت شما در اینستاگرام تنها در گرو وقت و زمانی که برای راه اندازی پیج یا معرفی محصول گذاشته اید، نیست. بلکه عواملی مانند سرچ اینستاگرام هم در این زمنیه از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

اینکه بدانید در سرچ های اینستاگرام چگونه اول شوید، مطمئنا گامی بزرگ برای گسترش کسب و کار خود برداشته اید. حال ما در ادامه قصد داریم که بگوییم چگونه در سرچ اینستاگرام پیدا شویم و به طور کلی راه حل اول شدن در سرچ اینستاگرام چیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد همراه ما باشید!

آشنایی با قسمت جستجوی اینستاگرام

همانطور که در بالا هم گفته شد اینکه چطور در سرچ اینستاگرام بالا بیاییم ما را به هدف نهایی که در واقع گسترش کسب و کار اینترنتی است نزدیک خواهد کرد.

اغلب ما درمورد نحوه عملکرد موتورجستجوی گوگل آشنا بوده و می دانیم که مبنای جستجوهای گوگل چیست و با انجام چه کارهایی می توان به صفحه اول سرچ های گوگل راه یافت. اما اینکه چگونه در سرچ اینستاگرام پیدا شویم مسئله ای جدید بود و کاربران به خوبی با الگوریتم های این پلتفرم برای نمایش سرچ های خود آشنایی نداشتند. قواعد سئو سرورهای اینستاگرام برای نمایش سرچ های خود با قواعد سئو یا الگوریتم های گوگل از تفاوت بسیار زیادی بر خوردار است.

بهتر است بدانید قابلیت جستجو در اینستاگرام در نوامبر 2020 به این پلتفرم اضافه گردید، پس از اولین آپدیت اینستاگرام با این قابلیت نتایج جست و جو بر اساس مکان، هشتگ، نمایه و کلمات کلیدی عمومی نشان داده شد. برای مثال اگر یک کاربر در کپشن خود از کلمات کلیدی مختلف استفاده کند در صورت سرچ کلمه کلیدی آن پست به کاربران دیگر نشان داده می شود. اما بعد از آپدیت های دیگر تاریخ کپشن ها هم مانند سرچ لوکیشن در اینستاگرام به قسمت جست و جوی این پلتفرم افزوده شده اند.

با توجه به این مسئله باید گفت که الگوریتم های اینستاگرام مدام در حال تغییر بوده و اینکه به SEO اینستاگرام باید به عنوان عاملی مهم نگاه کرد. اینکه شما با سئو اینستاگرام آشنا باشید، کمک می کند تا جایگاه بهتری در سرچ های اینستاگرام به دست آورده و در این شبکه اجتماعی دیده شوید.

چرا-سئو-اینستاگرام-مهم-است؟

سئو اینستاگرام چیست و چه اهمیتی دارد؟

در بالا به سئو اینستاگرام اشاره کردیم، در واقع سئو اینستاگرام عاملی است که می توان تاثیر زیادی در این که چطور در سرچ اینستاگرام بالا بیاییم  داشته باشد. به طور کلی سئو روندی است که موجب بهینه سازی محتوای شما شده و به طبع به نمایش محتوای شما را در سرچ های اینستاگرام کمک می کند. شاید فکر کنید که بهینه سازی یا به طور کلی سئو جذابیت زیادی ندارد، اما مطمئن باشید با استفاده از سئو بسیاری از هزینه های شما برای تبلیغات پایین می آید.

به علاوه سئو کمک می کند که تعامل شما با کاربرانی که به دنبال تجارتتان هستند افزایش یابد، به عبارتی با انجام و رعایت قوائد سئو روی محتواهای خود می توانید در لیست جست و جوهای اینستاگرام قرار گرفته  ودر صورت جستجوی عکس مشابه در اینستاگرام یا یک محتوای مشابه مخاطبین را به مشتری های وفا دار تبدیل نمایید.

چگونه در سرچ اینستاگرام اول شویم؟

مطمئنا برای اینکه چطور در سرچ اینستاگرام بالا بیاییم  باید زمان زیادی صرف کنید، البته باید در این مسیر باید استراتژی ها و برنامه ریزی های خاص خود را داشته باشید. به طور کلی زمانی توجه الگوریتم های اینستاگرام به پیج شما جلب می شود که علاوه بر فعالیت طولانی در این پلتفرم، محتواهای سرگرم کننده ای تولید نمایید. به هر حال رعایت موارد زیر هم می تواند به شما برای اول شدن در سرچ های اینستاگرام کمک کند.

 • ساخت و آپلود پست ها به صورت روزانه
 • انتشار استوری هایی با قابلیت های پرسش و پاسخ، نظر سنجی و …
 • منتشر کردن لایو استوری
 • پاسخ به دایرکت ها
 • پاسخ به کامنت ها

این موارد می تواند به دیده شدن لوکیشن در سرچ اینستاگرام و به طور کلی محتواهای انتشار یافته شما کمک کند. در صورتی که می خواهید بدانید انجام این فعالیت ها تا چه میزان به شما در اول شدن سرچ های اینستاگرام کمک می کند، می توانید عامل های زیر را مورد بررسی قرار دهید:

 • تعداد لایک پست ها
 • میزان افزایش فالوورها
 • تعداد کامنت زیر پست ها
 • تعداد دایرکت های دریافتی
 • کلیک روی گزینه MORE در کپشن توسط کاربران
 • زمان اختصاص داده شده به دیدن پست ها یا خواندن کپشن های شما

در صورتی که فاکتورهای گفته شده کیفیت بیشتری داشته باشند، می توان نتیجه گرفت که فعالیت های شما در اینستاگرام مفید واقع شده است. در صورت تدوام این فعالیت ها بدون شک پست های شما در قسمت اکسپلور یا سرچ اینستاگرام به نمایش گذاشته شده و محبوبیت آن ها افزایش می یابد.

 پنج-نکته-طلایی-در-سئو-اینستاگرام

نکات کلیدی برای اول شدن در سرچ های اینستاگرام

بدون شک تولید محتواهای ارزشی قبل از هر چیز می تواند عاملی برای موفقیت شما باشد. اما عامل های دیگری هم وجود دارند که در صورت انجام آن ها هنگامی که کاربر به جستجوی عکس مشابه در اینستاگرام یا محتوای مشابه باشد، پست های شما به او نشان داده می شوند. برخی از این عوامل عبارت اند از:

 • انتخاب بهترین زمان برای انتشار پست ها

اهمیت این موضوع را نمی توان نادیده گرفت، شما باید بدانید که فعالیت مخاطبین شما در چه ساعاتی از شبانه روز افزایش می یابد و در همان ساعت پست های خود را آپلود نمایید. معمولا سر ظهر یا سر شب زمان های استراحت افراد و چک کردن فضای مجازی است. این زمان ها بهترین تایم برای آپلود پست های هستند.

 

 پست-ها-را-بهینه-کنیم

 • به تایم ویرایش پست ها توجه کنید

برخی از پست ها بعد از انتشار به ویرایش نیاز دارند. معمولا الگوریتم های اینستاگرام بعد از یک ساعت با توجه به تعداد لایک ها و کامنت ها تشخیص می دهند که کاربران پست شما را دوست دارند یا خیر. حال اگر شما قبل از تشخیص سرورهای اینستاگرام ویرایش پست هایتان را انجام دهید، سرورها قادر به قضاوت درست در مورد پست های شما نیستند. پس بهتر است که ویرایش پست ها حداقل 24 ساعت بعد از انتشار آن ها صورت گیرد.

 • استفاده از هشتگ ها

اگر می پرسید چطور در سرچ اینستاگرام بالا بیاییم یا اینکه چگونه پیج مورد نظر را بیابیم ؟ در پاسخ باید به شما بگوییم که هشتگ ها می توانند عاملی برای پیدا کردن پست ها در قسمت سرچ اینستاگرام باشند.

هشتگ ها از جمله مهم ترین ویژگی های اینستاگرام به شمار رفته و امکان بالا بردن تعاملات را برای شما فراهم کرده اند. کاربران در کنار سرچ لوکیشن در اینستاگرام معمولا هشتگ های مختلف را هم سرچ می کنند؛ بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم علاوه بر تولید محتوای جذاب، استفاده از 5 تا 10 هشتگ مرتبط را از یاد نبرید. همچنین استفاده نا به جا و زیاد از حد تاثیر منفی دارد.

 از-هشتگ‌ها-استفاده-کنید.

 • از ابزارهای اینستاگرام کمک بگیرید

ابزارهای اینستاگرام یکی از جادویی ترین ترفندهای این پلفترم برای بالا بردن تعاملات و اول شدن در سرچ های اینستاگرام است. به هیچ عنوان نیاز نیست که کارهای غیر منطقی مانند هک کردن الگوریتم های اینستاگرام یا خرید فالوورهای فیک را انجام دهید، تنها کافی است که از تمامی امکانات اینستاگرام نظیر هایلایت استوری، IGTV و… را استفاده نمایید.

به یاد داشته باشید که استفاده از امکانات اینستاگرام باعث می شود کاربران زمان بیشتری در این پلتفرم صرف کنند، پس اینستاگرام هم به طبع پست ها و محتواهای شما را در اختیار کاربران بیشتری قرار می دهد.

جمع بندی

قبل از پایان دادن به این موضوع بهتر است بگوییم که رسیدن به هدف در گرو انجام فعالیت های علمی و منطقی است. بدون شک با انجام فعالیت هایی که در بالا به آن شاره کردیم می توانید کسب و کار اینترنتی خود در اینستاگرام را توسعه دهید. امیدواریم پاسخ سوال چگونه در سرچ اینستاگرام پیدا شویم را دریافته باشید و از اینکه تا به اینجا همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم!

سوالات متداول

علاوه بر موارد عنوان شده ممکن است سوالات دیگری نیز ذهن کاربران را به خود مشغول کرده که پاسخ آن را به درستی در مطالب فوق درک نشده باشد به همین دلیل پیشنهاد می کنیم سوالات متداول زیر را مطالعه نمایید.

چگونه در سرچ اینستاگرام پیدا نشویم؟

عدم استفاده از هشتگ ها، نشر محتواهای بی ارزش، عدم استفاده از ابزارهای اینستاگرام، نشر محتوا در زمان نامناسب تنها برخی از عاملی هایی است که می توان در پاسخ سوال چگونه در سرچ اینستاگرام پیدا نشویم، ارائه کرد.

چرا سرچ اینستا کار نمی کنه؟

این مسئله در برخی مواقع به سرورهای اینستاگرام ارتباط دارد، برای حل آن می توانید به سرورهای اینستاگرام مسیج داده یا اینکه اپلیکیشن خود را آپدیت کنید.

 

5/5 - (2 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.