استابلایزر چگونه از وسایل الکترونیکی خانه در مقابل نوسان برق محافظت می کند؟

امروزه ما به دلیل زندگی در عصری که لوازم برقی جزء بسیار مهمی از آن است و آسایش و رفاه انسان به سلامتی این دستگاه ها و عملکرد صحیح آن ها بستگی دارد و در صورت خلل در آن ها در اسایش زندگی افراد مشکل به وجود می آید.

استابلایزرها از مهم ترین وسایلی هستند که می توانند این سلامت و عملکرد صحیح دستگاه های برقی را تامین و همچنین تضمین کنند به همین علت خرید استابلایزر  برای هر منزلی یک اقدام ضروری است. نوسانات الکتریکی موجب آشفتگی افراد می شود. البته این آشفتگی بسیار منطقی است، زیرا با افزایش روزانه قیمت ها، اگر یکی از دستگاه های برقی منزل دچار خرابی شود و یا نیازمند تعمیر باشد، باید هزینه زیادی برای تعمیر متحمل شد. در این مقاله سعی کرده ایم به معرفی انواع استابلایزر که برای حفاظت از وسایل خانگی برقی در برابر نوسانات الکتریکی تولید می شوند، بپردازیم.

نوسانات الکتریکی چیست و چگونه رخ می دهند؟

نوسانات الکتریکی شامل مجموعه ای از اتفاقاتی است که بر اثر افزایش یا کاهش مقدار جریان برق در سیستم الکتریکی رخ می دهند. اتفاقات زیادی می توانند موجب وقوع چنین اتفاقی شوند. به طور مثال الکتریسیته ساکن، رعد و برق، دستگاه هایی که برای عملکرد خود بیش از حد برق مصرف می کنند، خیس شدن مسیر سیم کشی، استفاده از دستگاه های برقی که دچار مشکل هستند و.. از جمله دلایل رخ دادن نوسانات الکتریکی هستند. نوسانات الکتریکی هم می توانند موجب کاهش عمر وسایل برقی خانگی شوند هم اتصالات برق ساختمان و فیوز آن را از کار بیاندازند و یا قطعات مختلف آنها را بسوزانند.

تعمیر استابلایزر

استابلایزرها بهترین ابزراها برای محافظت از وسایل برقی

درحقیقت هیچ چیز نمی تواند به طور قطع مانع از وقوع نوسانات ولتاژ شود و باید به وجود آنها عادت کرد و  برای سازگاری با ان ها از سیستم های جدید استفاده کرد. ساده ترین روش برای محافظت از وسایل برقی خانگی خرید استابلایزر از نمایندگی استابلایزر می باشد این دستگاه  می تواند مانع از رسیدن این نوسانات بالا یا پایین به وسایل برقی شود. استابلایزر وسیله ای است که موجب تثبیت ولتاژ می گردد. از استابلایزر فاران می توان به عنوان بهترین استابلایزر خانگی نام برد. این محصول از تولیدات داخلی است.

انواع تثبیت کننده های ولتاژ عبارت اند از:

  • تثبیت کننده های ولتاژ از نوع رله‌ای
  • تثبیت کننده های ولتاژ سروو موتوری
  • تثبیت کننده های ولتاژ ثابت

مزایای استفاده از استابلایزر

از مهم ترین مزایای استابلایزر خانگی حفظ دستگاه های برقی خانگی در برابر نوسانات الکتریکی است. خرید استابلایزر خانگی، موجب کاهش هزینه برق مصرفی می شود. چون وسایل برقی با وجود این دستگاه می توانند عملکردی کاملا استاندارد و صحیحی داشته باشند. همچنین دستگاه های الکتریکی خانگی خیلی دیر دچار فرسودگی می شوند و استهلاک آن ها به شدت کاهش پیدا می کند. طراحی استابلایزر به گونه ای است که حتی در هنگام نوسانات الکتریکی، برق دستگاه مورد نظر قطع نمی شود، بلکه باعث تثبیت ولتاژ شده و در نتیجه عمر دستگاه برقی افزایش می یابد.

خرید و فروش استابلایزر باکیفیت

امروزه بازار مربوط به خرید و فروش استابلایزر در کشور بسیار داغ است، اما لازم است هنگام خرید توجه داشته باشید که استابلایزر مورد نظر کاملا استاندارد باشد و برای وسایل برقی مختلف مناسب و کارآمد باشد. به این منظور می توانید از نمایندگی های  فروش یو پی اس لوازم خانگی و استابلایزر کمک بخواهید. از مزایای یو پی اس ها می توان قابلیت کاربرد در زمینه های مختلف خانگی، اداری و سازمانی نام برد. بسیاری از یو پی اس ها صرفا به منظور مصارف خانگی خریداری می شوند. نیمی از محصولات یو پی اس که سالانه خریداری می شوند اساسا به منظور مصارف خانگی و اداری تا توان 5000 ولت آمپر تولید می شوند و این به دلیل مزایای بالای این سیستم ها است.

یو پی اس این اطمینان را به افراد می دهد که مهمترین دستگاه های الکترونیکی حتی در غیاب افراد در منزل درامنیت کامل خواهند بود. چنانچه قصد خرید این محصولات را دارید، تولیدات برندهای مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و در نهایت بهترین را انتخاب کنید. هزینه تعمیر استابلایزر بر اساس این که خرابی مربوط به کدام بخش دستگاه باشد دارای میزان متفاوتی است. سرویسکاران گروه کیان صنعت اولویت خود را تعمیر قطعات دستگاه قرار داده اند تا به متقاضیان برای پرداخت هزینه تعمیر هیچ گونه فشاری وارد نشود و فقط در صوت از رده خارج شدن و خراب شدن کلی قطعه آن را تعویض می کنند.

استابلایزر چیست

سوالات متدوال در خصوص  استابلایزر: تثبیت کننده ولتاژ

  1. آیا استفاده از استابلایزرها می تواند برروی میزان مصرف برق تاثیر داشته باشد؟

افت و نوسان ولتاژ برق شهر می تواند موجب اختلال در عملکرد دستگاه‌های برقی مختلف شود و  راندمان دستگاه‌ها را تا حد زیادی پایین بیاورد که موجب افزایش تلفات انرژی و در نهایت افزایش میزان مصرف می‌شود. طبق نظر کارشناسان این حوزه، در بعضی از مواقع این میزان افزایش تا ۲۵٪ هم می‌رسد.

  1. برای اینکه افراد بدانند به چه دستگاهی نیاز دارند باید چه اطلاعاتی داشته باشند؟

برای اینکه  افراد متوجه شوند به چه دستگاهی نیاز دارند، اصلی ترین موردی که باید به آن توجه کنند میزان مصرف دستگاه بر حسب آمپر یا ولت آمپر یا وات می باشد که عموما برروی خود دستگاه یا جعبه آن نوشته می شود. در صورتی که دستگاه مورد نظر مانند یخچال فریزر خانگی، تلویزیون و ماشین لباسشویی و ظرفشویی روتین است، به ترتیب دستگاه‌‌های ۲۰۰۰، ۷۰۰ و ۳۵۰۰ ولت آمپر برای این دستگاه‌‌ها می تواند مناسب باشد. برای سایر دستگاه‌ها که که اطلاعاتی از حصوصیات آن در دسترس نیست، بهتر است با کارشناس تماس حاصل شود.

  1. چه استابلایزر یا ترانسی برای محافظت از برق کل منزل توصیه می شود؟

در صورتی که منزل مورد نظر فاقد کولرگازی و لوازم متعارف( از قبیل: ماشین لباسشویی، ظرفشویی، ماکروویو، یخچال فریزر، جاروبرقی، تلویزیون) باشد، دستگاه‌های ۲۵ آمپر یا ۶۰۰۰ ولت آمپر انتخاب خوبی است. اما در زمان استفاده از لوازم برقی پر مصرف همچون جاروبرقی، اتو، ماشین ظرفشویی و… باید به طور همزمان از آن ها استفاده نکرد (عدم همزمانی). درصورتی که منزل مورد نظر دارای کولرگازی تا ۲۴۰۰۰ بی‌تی‌یو باشد از دستگاه‌های ۳۲ آمپر یا ۸۰۰۰ ولت‌آمپر برای منزل بهره برد.

oretechescalator.com

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.