تغییر رمز وای فای انواع مودم ها به ساده ترین شکل ممکن + [آموزش تصویری]

0

تغییر رمز وای فای در انواع مودم ها متفاوت است که برای هر یک توضیحات خاصی ارائه شده و زمان اتصالات به اینترنت باید حتماً به آن توجه کنید. در حال حاضر اینتر نت یکی از بخش های جدانشدنی در زندگی افراد تبدیل شده و افراد به روش های مختلف می توانند به اینترنت متصل شود که برای اتصال قوی می بایست نکات امنیتی رای رعایت کنند.  خیلی از کاربرانی که از مودم ها و وای فای برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنند، معمولاً سعی دارند با قرار دادن پسورد سخت از اتصالات و ورودی های غیر مجاز جلوگیری کنند.

هکرهای زیادی هم وجود دارند که می توانند با استفاده از روش های ساده این رمزها را دور بزنند. برای اینکه بتوان از این ترافیک های غیرقانونی جلوگیری کرد لازم است که حتماً هر چند وقت یک بار رمز وای فای خود را تغییر دهید. البته هر مودم روش خاصی برای تغییر رمز دارد که در ادامه جدیدترین اخبار و ترفند های تکنولوژی سعی داریم به بررسی نحوه تغییر رمز وای فای انواع مودم های مختلف اشاره کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

تغییر رمز وای فای به چه صورت است؟

با توجه به اینکه اتصالات به اینترنت و ورود به دنیای مجازی در سال های اخیر از اهمیت زیادی برخوردار شده، کمپانی های زیادی برای تولید مودم و تجهیزات شبکه اقدامات زیادی را انجام داده اند و هر یک به نحوی قصد دارند که با ارائه بهترین محصولات نبض بازار را به دست بگیرند. برای اعمال تغییرات در رمز وای فای های متفاوت در ابتدا لازم است که یک کابل LAN تهیه کنید تا به واسطه آن بتوان میان مودم و شبکه اتصال برقرار کرد. اگر این کابل در دسترس شما نیست می توانید از طریق شبکه وای فای اتصالات را ایجاد نمایید.

تغییر رمز وای فای انواع مودم

تغییر رمز وای فای انواع مودم ها چگونه انجام می شود؟

با توجه به اینکه عملکرد مودم های وای فای تقریباً شبیه به هم هستند، اعمال تغییر رمز در انواع مختلف تفاوت چندانی با هم ندارد. در ادامه مراحل تغییر رمز وای فای در تمامی برندها در اختیار شما قرار خواهد گرفت و تغییرات موجود در هر یک از مودم ها را نیز به تفکیک، عنوان خواهیم کرد.

مودم سیسکو

سیسکو به عنوان یکی از کمپانی های بزرگ در طراحی و تولید مودم و تجهیزات شبکه فعالیت‌های گسترده‌ای دارد؛ از مهم ترین ویژگی های این محصول می توان به قدرت و عملکرد بسیار قوی در ارائه خدمات به کاربران اشاره کرد.

در گام اول برای تغییر رمز وای فای مودم سیسکو ابتدا لازم است که به تنظیمات مودم وارد شوید. برای این کار باید آدرس آی پی 192.168.1.1 را در مرورگر خود تایپ کنید تا به صفحه تنظیمات مودم بروید.

تغییر رمز وای فای انواع مودم

در گام دوم با ورود به صفحه تنظیمات، برای امنیت بیشتر از شما یوزر و پسورد را هم می‌خواهد. به روش های مختلف می توانید به یوزر و پسورد دسترسی پیدا کنید، شرکت‌های ارائه دهنده خدمات وای فای به صورت پیش فرض کلمه ادمین را برای ورود یوز و پسورد انتخاب می‌کنند، شما نیز می توانید برای ورود به سایت از این کلمه استفاده نمایید. البته می‌توانید در بخش‌های مختلف، تنظیمات یوزر و پسورد خود را تغییر داده تا از ورودهای غیرمجاز جلوگیری کنید.

تغییر رمز وای فای انواع مودم

گام سوم با پیدا کردن کلمه وایرلس آغاز می شود، البته بسته به نوع مودم این کلمه در بخش‌های مختلف نتورک وجود دارد. شما کلمه وایرلس را پیدا کنید تا بتوانید تغیرات لازم روی رمز وای فای را اعمال نمایید.

تغییر رمز وای فای انواع مودم

گام چهارم پیدا کردن کلمه وایرلس در نتورک است. با پیدا کردن این صفحه، با کادر پسورد مواجه خواهید شد. در این قسمت می توانید رمز قبلی را پاک و رمز جدید را وارد کنید. لازم به ذکر است بدانید که رمز شما برای داشتن امنیت بالا باید شامل حروف، علائم، اعداد و غیره باشد تا افراد سودجو و هکرها نتوانند به سادگی به وای فای شما وصل شوند.

تغییر رمز وای فای انواع مودماز دیگر مواردی که در این صفحه مشاهده خواهید کرد یک کادر با عنوان میزان قدرت و امنیت وای فای است؛ توجه کنید که در این بخش با کلیک کردن بر روی فلش کوچک سمت پایین سه گزینه برای شما فعال می شود که در آن نوع امنیت مودم مشخص خواهد شد. با انتخاب هر کدام از این موارد اطلاعات شما با درجه قوی‌تری سیو و ذخیره می‌شود.

این سه مورد شامل موارد زیر هستند:
WEP: این گزینه ضعیف ترین نوع امنیت است که می توانید برای وای فای خود انتخاب کنید. پس به هیچ عنوان این گزینه را انتخاب نکنید.
WPA: از دیگر گزینه‌هایی که می توانید برای امنیت مودم از آن استفاده کنید، WPA است که معمولاً بسیاری از دستگاه های متصل به وای فای از این گزینه برای امنیت شبکه خود استفاده می‌کنند.
WPA2: اگر به دنبال امنیت بیشتر برای رمز وای فای خود هستید پیشنهاد می‌کنیم که این گزینه را انتخاب کنید. چرا که ورژن های قدیمی برخی دستگاه‌ها امکان اتصال به آن را ندارند، پس می‌توان از این جهت خیالتان راحت باشد چرا که همه دستگاه ها نمی توانند به آن متصل شوند.

تغییر رمز وای فای انواع مودم

گام ششم با تغییر نام وای فای همراه است. در این مورد می توانید نام های دلخواه با اطلاعات مختلف استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم که هیچ گاه از اطلاعات شخصی در این زمینه استفاده نکنید؛ چرا که یوزرهای متفاوت می توانند نوعی رد گم کنی باشد و افراد سودجو نمی توانند با شناخت نام شما به صورت غیرمجاز وارد شوند.

تغییر رمز وای فای انواع مودم

گام هفتم به مرحله ذخیره شهرت دارد و شما باید تمامی تغییرات اعمال شده را سیو کنید. چنانچه این مرحله را فراموش کنید، کلیه تغییرات از بین خواهند رفت. افرادی که پیش از تغییرات شما به وای فای متصل می شدند، مجددا نیز می‌توانند ورودی های غیر مجاز داشته باشند. پس برای این کار بر روی کلمه Save settings یا save کلیک کنید تا تغییرات ایجاد شده به طور کلی اعمال شوند.

تغییر رمز وای فای انواع مودم

مودم D- LINK

همانطور که عنوان شد عملکرد مودم های کمپانی های مختلف تقریباً یکسان هستند و تغییرات بسیار جزئی در عملکرد و نوع تنظیمات آنها وجود دارد. به همین دلیل برای تغییر رمز وای فای مودم دی لینک نیز تمامی مراحل عنوان شده قابل اجرا است و تنها در برخی موارد جزئیات آنها با هم تفاوت دارند. بدین معنی که در مرحله سوم به جای پیدا کردن کلمه وایرلس، مراحل تصویر زیر را دنبال کنید تا بتوانید رمز وای فای را تغییر دهید و کلیه مراحل پس از آن نیز همانند مودم سیسکو قابل اعمال هستند.

تغییر رمز وای فای انواع مودم

مودم TP- LINK

مودم و تجهیزات شبکه ای که نمونه آن را در بسیاری از فروشگاه های بزرگ می بینید، از برند TP- LINK است که با داشتن تجهیزات و تنظیمات خاص توانسته در میان کاربران محبوبیت داشته باشد. تغییر رمز وای فای در مودم تی پی لینک نیز بر اساس تمامی موارد عنوان شده قابل اعمال است. البته در این مودم نیز همانند متن مودم دی لینک در مرحله سوم تغییراتی اعمال شده و شما به جای پیدا کردن کلمه وایرلس باید به دنبال عبارت وایرلس سکوریتی باشید که در تصویر زیر می توانید مکان آن را به خوبی بیابید.

تغییر رمز وای فای انواع مودم

مودم Zyxel

با وجود شباهت بین تنظیمات و عملکرد مودم های مختلف تولید شده، کمپانی زایکسل تغییراتی را در عبارات موجود در تنظیمات خود اعمال نموده که برای تغییر رمز وای فای لازم است این تغیرات را بدانید. همانند سایر مودم ها برای تغییر رمز وای فای ابتدا از آدرس آی‌ پی عنوان شده یعنی 192.168.1.1 استفاده کنید. پس از ورود به این آدرس آی‌ پی می بایست وارد سربرگ ادمین پسورد شوید تا بتوانید یوزر پسورد قبلی خود را تغییر دهید. همانطور که می دانید یکی از مهم ترین روش های افزایش امنیت وای فای اعمال تغییرات مرتب در رمز آن است. در این قسمت با کلیک کردن بر روی کادر Old Password رمز قبلی خود را وارد نموده و در قسمت نیو پسورد، پسورد جدید را وارد کنید. همچنین برای تایید New Password لازم است که در کادر Retype to confirm پسورد جدید را مجدد وارد و بر روی گزینه Apply کلیک کنید تا تمامی تغییرات به خوبی اعمال شوند۔

تغییر رمز وای فای انواع مودم

مودم Huawei

این کمپانی علاوه بر ساخت بهترین گوشی‌های هوشمند هواوی و انواع لپ تاپ و لوازم جانبی در سال‌های اخیر با تولید مودم های با کیفیت توانسته سهم عمده‌ای از فروش بازار را به خود اختصاص دهد. این مودم ها به دو صورت جیبی و رومیزی به بازار ارائه می‌شوند و برای تغییر رمز هر دوی آن ها می توانید از یک مرحله استفاده کنید. البته لازم به ذکر است بدانید که مراحل تغییر رمز وای فای مودم هواوی همانند سایر موارد عنوان شده بوده و تنها با چند تغییر جزئی همراه می باشد۔
در ابتدا باید آدرس آی پی مشترک تمامی مودم ها را وارد کنید تا به صفحه تنظیمات مودم وارد شوید، پس از ورود به این صفحه لازم است که یوزر پسورد خود را وارد نمایید که به صورت پیش فرض ادمین است.

تغییر رمز وای فای انواع مودم

در گام بعدی از منوی سمت چپ صفحه گزینه های BASIC و WLAN را انتخاب کرده تا وارد بخش تنظیمات شوید، پس از ورود به این بخش از قسمت SSID می توانید نام مودم را تغییر دهید. لازم به ذکر است نام مودم در تمامی مودم ها به دلخواه صورت می‌گیرد. برای اینکه بتوانید رمز مودم را تغییر دهید از گزینه Pre-shared key استفاده کنید. در پایان برای ایجاد و اعمال کلیه تغییرات پیشنهاد می کنیم که بر روی گزینه submit کلیک کنید تا تمامی تغییرات اعمال شوند.

تغییر رمز وای فای انواع مودم

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.