فروش استثنایی نهال های گردو را از دست ندهید!

در وضعیت اقتصادی امروزه که پول پشیزی ارزش ندارد، بهتر نیست که پول خود را که روز به روز کم ارزش تر می شود در زمینه ای ایمن سرمایه گذارکنید! بهترین زمینه برای سرمایه گذاری و حفظ ارزش پول شما، احداث یک باغستان گردوی پربار است. مغز گردو علاوه بر اینکه در آجیل ایرانی همواره وجود دارد، بلکه برای پخت غذاهای اصیل ایرانی مانند فسنجان هم مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این مغز به عنوان یک میان وعده خوش طعم هم خورده می شود؛ از همین رو می توان گفت که میزان تقاضای بالایی داشته و اگر در این زمینه سرمایه گذاری نمایید، بدون شک هیچ گاه پیشمان نخواهید شد.

با این حال نباید بی گدار به آب بزنید و بدون آنکه کوچکترین پیش زمینه ای از خرید نهال های گردو و نحوه احداث باغ داشته باشید در این زمینه سرمایه گذاری نمایید. بهتر است ابتدا این مطلب را تا انتها مطالعه کرده و پس از کسب اطلاعات مورد نیاز خود، دست به تاسیس باغستان خود بزنید!

خرید نهال گردو سردسیری

نهال های سالم گردو مساوی اند با بارآوری بالا

بله تنها نهال های سالم می توانند بارآوری بالایی داشته باشند و شما را به سود بسیار زیادی برسانند. به نقل از منابعی مانند نهالستان نهالوند، ویکی پدیا، ویکی هو و ویکی کشاورز نهال ها گردوی سالم بارآوری بالایی داشته و در آینده ای نزدیک پول زیادی به حساب شما وارد می کنند.

خیلی ها زخم خورده هستند و از ریسمان سیاه و سفید می ترسند و همواره به نزدیکان خود می گویند که هیچ سودی در این کار نخواهد بود، اما آن ها تنها انتخاب اشتباهی داشته اند و این بدان معنا نیست که شما هم حتما در کار خود شکست می خورید.

شما فقط باید درست انتخاب کرده و بهترین ها را دست چین کنید. برای آنکه مطمئن شوید بهترین نهال ها کدام ها هستند، باید ویژگی های زیر را هنگام انتخاب و خرید آن ها مد نظر قرار دهید.

  • هر نهال سالمی ریشه سالمی هم دارد
  • تنه نهال های سالم چند شاخه نیستند و به صورت یکپارچه رشد می کنند
  • نهال های سالم باید حتما جوانه هایی سالم و سرحال داشته باشند
  • هر نهال سالم دارای شناسنامه است
  • زخم قسمت پایه و پیوند نهال ها بهبود یافته و این قسمت تقریبا 15 سانتی متر بالاتر از سطح زمین قرار دارد
  • نهال های سالم هیچگونه آفت یا بیماری نداشته و می توانند مقاومت بالایی از خود در برابر بیماری های منطقه ای و آفات نشان دهند.

اگر می خواهید باغدار نمونه باشید، نهال های گردوی خوب را بشناسید!

برای آنکه باغدار نمونه ای باشید، باید نهال های گردوی پربار را بشناسید، در غیر این صورت ممکن است به زمین گرم بخورید و ورشکسته شوید. بهترین نهال های گردو را می توانید از نهالوند بخواهید و برخی از آن ها شامل موارد زیر هستند:

بهترین نژآد نهال گردو

نهال گردوی ژنوتیپ برتر

نهال های ژنوتیپ کانادایی هستند، این نهال ها جزو نهال های اصلاح شده بوده و می توانید آن ها را در مناطق سردسیری بکارید؛ چرا که در آب و هوای سرد هم دوام می آورند. نهال های ژنوتیپ واقعا انتخاب خوبی برای باغداران هستند؛ چرا که علی رغم دیرگل بودن طی مدت زمان کوتاهی به بازدهی می رسند. میوه این نهال ها هم کاغذی است و لازم نیست زمانی که می خواهید مغز گردو را از پوسته آن جدا کنید با آن کشتی بگیرید و به راحتی یک فشار کوچک پوسته ترک برمی دارد و می توانید مغز را جدا نمایید.

نهال های ژنوتیپ نسبت به دیگر نهال های گردو 60 درصد باردهی بالاتری دارند و اگر هوای آن ها را داشته باشید و هر 15 روز یکبار آن ها را آبیاری کنید هر نهال تقریبا 20 کیلوگرم ثمر می دهد.

نهال گردوی اسرائیلی

نهال های اسرائیلی هم در دسته نهال های دیرگل قرار می گیرند و امکان کاشت این نهال ها در شرایط اقلیمی سردسیر وجود خواهد داشت. این نهال ها جزو نهال های پاکوتاه قرار گرفته و میوه آن ها پوسته ای کاغذی دارد. با توجه به کوتاه بودن درخت های گردوی اسرائیلی شما به عنوان یک باغدار دچار مشکل نخواهید شد؛ چرا که به راحتی به میوه درخت دسترسی داشته و می توانید میوه آن را بچینید.

نهال های اسرائیلی از سومین سال کاشت ثمر می دهند البته اگر به خوبی آن ها را تحویل گرفته و به آن ها رسیدگی نمایید. برای مثال نهال های اسرائیلی هر 20 روز یکبار باید آبیاری شوند و فاصله هر نهال تا نهال دیگر باید تقریبا 8 متر در 8 متر باشد. ضمنا بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت این نهال ها ارتفاع بین 100 تا 1800 متر است.

نهال گردوی فرنور پیوندی

نهال های فرنور اصالتا فرانسوی هستند، میوه این نهال ها پوست سنگی داشته و طعم لذیذ و دلچسبی دارند. نهال های فرنور پاکوتاه هستند و شما می توانید آن ها را در شرایط اقلیمی سردسیری بکارید. مانند دو نوع نهال دیگر، نهال های فرنور هم دیرگل بوده و زود به بازدهی می رسند، نهال های فرنور حساس هستند و شما نباید آن ها را به حال خود رها کنید. برای مثال اگر می خواهید نهال های شما به باردهی برسند باید 15 روز یکبار آن را آبیاری نمایید.

نکته دیگری که باید در مورد این نهال های فرانسوی به شما بگوییم این است که نهال های فرنور تومنی صدنار با دیگر نهال ها متفاوت اند؛ چرا که هر در همان سال اول تقریبا 25 کیلو باردهی داشته و بدون شک زمانی که این نهال ها به بلوغ برسند می توانند به شما سود زیادی برسانند.

سلامت و شادابی باغتان را نهالوند تضمین می کند

خرید بهترین نهال گردو از نهالوند بدون شک می تواند سلامت و شادابی باغ شما را تضمین نماید؛ چرا که نهالوند تمامی محصولات خود را به صورت شناسنامه دار به مشتریان خود ارائه می کند. علاوه بر این ها تمامی نهال های موجود در نهالوند کارت سلامت دارند؛ از همین رو دیگر نیازی نیست شما بابت سلامت نهال ها نگران باشید و می توانید با خیالی راحت و آسوده نهال های گردوی مورد نظر خود را خریداری نمایید. کارت قرنطینه هم به همراه نهال ها برای اطمینان بیشتری به مشتریان اعطا می شود، این کارت ها تنها از سوی سازمان جهاد کشاورزی صادر می شوند و هر نهالستانی از آن برخوردار نیست!

نهالوند شما را به سوی باغداری نمونه سوق می دهد

نهالوند یار و غار همیشگی شما است، این نهالستان را می توان بهترین نهالستان خاورمیانه دانست، البته که آن را نگین خاورمیانه می گویند و واقعا هم این لقب برازنده آن ها است. یکی از اقداماتی که نهالوند برای سوق دادن شما به سوی یک باغدار نمونه انجام داده امکان دریافت مشاوره رایگان را برای باغداران است. باغداران عزیز می توانند با برقراری ارتباط با کارشناسان خبره این نهالستان مشکلات و مسائل خود را برطرف نمایند. برای این منظور هم تنها کافی است که به وب سایت نهالوند با نشانی اینترنتی nahalvand.com مراجعه کرده و برای دریافت مشاوره اقدام کنند.

شماره تماس : 09144801930 – 09144801940

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.