هزینه جراحی بینی

جراحی بینی با هدف های مختلفی انجام می شود. هر فردی که تصمیم به عمل بینی می گیرد در قدم اول هزینه جراحی بینی برای او در اولویت قرار دارد. عوامل مختلفی در تعیین هزینه نهایی جراحی نقش دارد. جراحی بینی هر ساله با توجه به نوسانات مالی کشور دچار تغییرات می شود که هزینه های مربوط به آن ممکن است با سال قبل کاملا متفاوت باشد. به همین علت قصد داریم در این مقاله به صورت مفصل عواملی که در هزینه جراحی بینی توسط دکتر شیرزادگان نقش دارد را مورد بررسی قرار دهیم.

عوامل موثر در هزینه جراحی بینی

نوع بینی بیمار

یکی از عوامل مهمی که در میزان هزینه جراحی نقش دارد ، نوع بینی فرد است. بینی هیچ فردی با دیگری یکسان نیست و مشکلات آن ها نیز با یکدیگر متفاوت می باشد. فرم بینی افرادی که داوطلب جراحی بینی هستند به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می شوند. هر کدام از این بینی ها ویژگی های خاص خود را دارد و لازم است به شکلی متفاوت جراحی شود. به صورت کلی هرچه بینی بزرگتر و پوستی ضخیم تری داشته باشد و به بینی گوشتی نزدیک باشد ، حجم کاری که باید روی بینی در حین جراحی انجام شود ، بیشتر است به همین علت می توان گفت حساسیت این نوع بینی ها بیشتر می باشد. بنابراین در بیشتر مواقع هزینه جراحی بینی گوشتی از بینی استخوانی بیشتر می باشد.

عوامل موثر در هزینه جراحی بینی

مشکلات بینی و سطح آن ها

برخی افراد به مشکلاتی مانند انحراف بینی ، شکستگی ، بیماری پولیپ دچار هستند به همین علت در عمل بینی برطرف کردن این مشکلات در اولویت قرار می گیرد. در مواردی که افراد به این مشکلات دچار هستند ، توصیه می شود ابتدا این مشکلات را برطرف نمایند سپس اقدام به جراحی زیبایی کنند. البته در برخی موارد امکان همزمانی عمل زیبایی بینی با برطرف کردن این مشکلات وجود دارد و در برخی موارد ممکن است با اصلاح این مشکلات و ناهنجاری ها ، فرم بینی نیز بهبود پیدا کند. اما در شرایطی ممکن است عمل زیبایی برای فرد مناسب نباشد.در هر صورت وجود این مشکلات در بینی و برطرف کردن آن در حین جراحی زیبایی مشمول هزینه بیشتر می باشد.

هزینه تجهیزات و محل شهر شما

قیمت جراحی بینی مانند هر عمل دیگری در ایران در شهرهای مختلف ، متفاوت می باشد. میزان هزینه مرکز جراحی ، تجهیزات به کار رفته ، میزان دقت پرسنل و تجربه آن ها از عواملی است که در هزینه جراحی بینی تاثیر گذار است. جراحی بینی ، عملی تخصصی بوده و نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد. جراحان با تجربه و متخصص معمولا در مرکز استان ها و یا شهر تهران حضور دارند به همین علت هزینه جراحی بینی در تهران بیشتر از سایر استان ها است.

تجربه و تخصص جراح زیبایی بینی

در عمل بینی ، تخصص و تجربه جراح حرف اول را می زند. جراحی بینی روی عضوی انجام می شود که بیشترین تاثیر را در چهره و زیبایی افراد دارد. به همین علت درست انجام دادن این عمل جراحی از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین بینی از ترکیب استخوان ، پوست ، غضروف و غدد چربی تشکیل شده است و می توان آن را عضو پیچیده ای دانست از این رو انجام جراحی بینی از حساسیت بالایی برخوردار می باشد. در مواردی که بینی توسط فرد کم تجربه یا نابلد جراحی شود ، ممکن است باعث بروز مشکلات تنفسی در بیمار شود و یا بینی فرم خوبی پیدا نکند. معمولا این جراحان هزینه پایینی را برای عمل بینی پیشنهاد می دهند اما خطرات و عوارضی که ممکن است بر اثر عمل بینی توسط این افراد ایجاد شود بسیار بیشتر از آن است که ارزشی قیمت دریافتی پایین را بخواهد داشته باشد. دکتر اسماعیل شیرزادگان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با  سال ها تجربه و انجام عمل های موفق در لیست بهترین جراحان تهران قرار دارد.

تجربه و تخصص جراح زیبایی بینی

عمل ترمیمی بینی

اگر فردی برای بار دوم و با هدف اصلاح نواقص بینی از جراحی اولیه اقدام به جراحی نماید در این شرایط هزینه جراحی ترمیمی از هزینه جراحی اولیه بیشتر خواهد بود. زیرا ترمیم بینی با پیچیدگی های بسیاری همراه است و همچنین در بیشتر موارد نیاز به پیوند غضروف می باشد و بینی که یکبار تحت جراحی قرار گرفته است ، بیشتر در معرض آسیب قرار دارد به همین علت میزان تغییراتی که جراح در بینی می تواند ایجاد کند ، محدود است.

هزینه کلینیک یا بیمارستان

معمولا هزینه جراحی بینی در کلینیک ارزان تر از بیمارستان می باشد ؛ زیرا بیمار بعد از 4 الی 5 ساعت از جراحی بینی ترخیص می شود. معمولا جراحی بینی افرادی که دارای بیماری زمینه ای خاصی هستند در بیمارستان انجام می شود تا تجهیزات بیشتری در اختیار جراح وبیمار قرار داشته  باشد. همچنین در بیشتر مواقع این بیماران نیاز به بستری شدن حداقل به مدت یک شب در بیمارستان دارند.

هزینه متخصص بیهوشی

بیهوشی فرآیندی تخصصی است که توسط متخصص مربوط به این زمینه انجام می شود. در شرایطی که روش بیهوشی عمومی برای عمل بینی انتخاب شود هزینه های مربوط به آن دریافت خواهد شد. لوازم بیهوشی و متخصص بیهوشی از جمله مواردی است که در تعیین هزینه جراحی بینی نقش دارد. تیم بیهوشی دکتر شیرزادگان از بهترین متخصصین بیهوشی تشکیل شده است.

آیا بیمه هزینه جراحی بینی را می دهد ؟

اگر بینی با هدف درمانی مانند اصلاح انحراف بینی ، برداشتن پولیپ یا شکستگی انجام شود بیمه هزینه های مربوط به درمان را پرداخت خواهد کرد. اما در شرایطی که جراحی بینی با هدف زیبایی انجام شود ، بیمه هزینه های مربوط به آن را تقبل نمی کند. زیرا عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه نمی باشد.

جراحی بینی ارزان در تهران

بیشتر افراد به دنبال انجام جراحی بینی ارزان هستند. هرچند که گران بودن قیمت جراحی بینی تضمینی بر موفقیت و زیبایی بینی نیست . اما معمولا جراحانی که هزینه های بسیار پایینی را برای عمل جراحی دریافت می کنند تجربه و مهارت کافی را ندارند. به همین علت توصیه می شود در قدم اول برای عمل بینی تحقیقات لازم را انجام دهید تا جراحی متخصص ، با تجربه و متبحر در این زمینه پیدا کنید. با دیدن نمونه کارها ، فیلم های جراحی بینی ، رضایت بیماران قبلی می توانید به درک و شناخت درستی از تجربه و مهارت پزشک مورد نظر برسید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.