ساخت سوله نمایشگاهی در تهران

ساخت سوله نمایشگاهی سازه‌های فولادی یک نوع ساختمان متداول است که باز، شفاف و مناسب برای نمایشگاه‌ها و مکان‌های رویدادهای مختلف است.
سالن‌های نمایشگاهی سازه‌های فولادی به طور گسترده در مکان‌های نمایشگاهی در مقیاس بزرگ مانند ساخت سوله نمایشگاه خودرو سازه‌های فولادی ، فروشگاه‌های اسکلت فلزی 4S، سوله نمایشگاهی خدمات سازه‌های فولادی، سالن‌های نمایشگاه سازه‌های فولادی پلت فرم و سایر مکان‌ها و سالن‌های نمایشگاهی استفاده می‌شوند.

ساخت سوله نمایشگاهی

چیدمان سوله نمایشگاه اسکلت فلزی:

چیدمان سالن نمایشگاه باید با توجه به هدف و ویژگی های نمایشگاه به طور منطقی برنامه ریزی شود. به طور کلی، فضای نمایشگاه را می توان به بخش های عملکردی مختلف تقسیم کرد: نمایش، عمومی و اداری. منطقه نمایشگاه باید چیدمان محتوای نمایشگاه و روش نمایش نمایشگاه ها را در نظر بگیرد. فضای عمومی باید شامل فضای پذیرایی، استراحتگاه، کافه و غیره باشد، در حالی که محوطه اداری باید محل کار را برای کارکنان فراهم کند.

تقسیم فضا و انعطاف پذیری استفاده:

در طراحی سوله نمایشگاه اسکلت فلزی باید الزامات انعطاف و تغییر را به طور کامل در نظر گرفت. از دیوارها یا پارتیشن های متحرک می توان برای دستیابی به تقسیم فضا برای نیازهای نمایشگاهی مختلف برای رفع نیازهای مقیاس ها و انواع فعالیت های نمایشگاهی استفاده کرد. علاوه بر این، در طراحی سالن نمایشگاه سازه های فولادی باید نیازهای فضای عمومی و خصوصی را در نظر گرفت تا اطمینان حاصل شود که فعالیت های سالن نمایشگاه تداخل نداشته باشد.

طراحی نور:

نور بخش مهمی از طراحی سالن نمایشگاه است. این نه تنها بر جلوه نمایشی نمایشگاه ها تأثیر می گذارد بلکه مستقیماً بر جو و راحتی کل سوله نمایشگاه تأثیر می گذارد. طراحی نور سالن نمایشگاه سازه فولادی باید نیازهای نمایشگاه را در نظر گرفته و روش های نورپردازی معقول و چیدمان لامپ را اتخاذ کند تا جزئیات و ویژگی های نمایشگاه را نشان دهد و محیط تماشای مناسبی را فراهم کند.

راهنمایی و جریان ترافیک:

جریان و راهنمایی بازدیدکنندگان باید در طراحی سوله نمایشگاه در نظر گرفته شود. طراحی معقول راهنما می تواند به بازدیدکنندگان در درک بهتر محتوا و چیدمان نمایشگاه کمک کند و همچنین می تواند بازدیدکنندگان را به دنبال مسیر از پیش تعیین شده راهنمایی کند. برنامه‌ریزی خطوط جریان ترافیک باید اتصال و اتصال مناطق مختلف در منطقه نمایشگاه را در نظر بگیرد تا اطمینان حاصل شود که بازدیدکنندگان می‌توانند به راحتی جریان داشته باشند و در عین حال تجربه تماشای راحت را نیز فراهم کنند.

طراحی آکوستیک نقش اساسی در طراحی سالن های نمایشگاهی اسکلت فلزی دارد. ساختار ساختمان و چیدمان نمایشگاه ممکن است بر انعکاس، انتشار و جذب امواج صوتی تأثیر بگذارد، بنابراین ویژگی های صوتی باید در نظر گرفته شود. مواد مختلف تصفیه صدا باید در طول فرآیند طراحی به طور منطقی انتخاب شوند تا محیط صوتی عالی را فراهم کنند و اطمینان حاصل شود که مخاطب می تواند به طور معمول بشنود. توضیحات و اطلاعات مربوط به نمایشگاه.

ایمنی و توسعه پایدار:

ایمنی و توسعه پایدار از نکات کلیدی است که در طراحی سالن های نمایشگاهی اسکلت فلزی نمی توان آنها را نادیده گرفت. ایمنی سازه ساختمان، اقدامات پیشگیری از آتش سوزی، مسیرهای تخلیه و غیره، همه باید به دقت مورد توجه و برنامه ریزی قرار گیرند. علاوه بر این، مفاهیم طراحی پایدار باید اتخاذ شود، مانند استفاده از مصالح ساختمانی سبز کارآمد ، تجهیزات صرفه جویی در انرژی و غیره، برای کاهش مصرف منابع و اثرات منفی زیست محیطی.

ساخت سوله فولادی

مزایای سوله نمایشگاه با سازه های فولادی

استحکام و پایداری : فولاد دارای استحکام بالا و مدول الاستیک بالا است. در مقایسه با بتن، نسبت چگالی به تسلیم آن نسبتاً پایین است. بنابراین، در شرایط تنش یکسان، ساختار فولادی دارای بخش کوچکی از اجزاء است. سازه‌های فولادی می‌توانند بدون نیاز به ستون‌های زیاد، پشتیبانی کافی را فراهم کنند و برای سازه‌هایی با دهانه‌های بزرگ، ارتفاع بالا و باربری سنگین مناسب هستند.

دهانه بزرگ : سازه های فولادی برای طراحی های معماری با دهانه بزرگ مناسب هستند. سالن های نمایشگاه معمولاً به فضاهای باز نیاز دارند تا نمایشگاه ها و فعالیت های مختلف را در خود جای دهند. سازه فولادی می تواند سالن نمایشگاه را قادر سازد تا فضایی با دهانه بزرگ داشته باشد و پایداری و استحکام سازه ای ساختمان را برآورده کند.

انعطاف پذیری : انعطاف پذیری طراحی جایی است که سازه های فولادی می درخشند. اگرچه بتن را می توان به اشکال مختلف ریخت، اما عدم کشش اندازه و وزن اشکال مختلف را محدود می کند. انعطاف پذیری سازه های فولادی می تواند با سازه های مختلف سازگار شود و با اشکال و طرح های ساختمانی متعدد مقابله کند. این به طراحان این آزادی را می دهد تا سالن های نمایشگاهی متنوع و منحصر به فردی را برای برآورده کردن نیازهای نمایشگاه ها و رویدادهای دیگر ایجاد کنند.

نصب سریع و آسان : در مقایسه با سازه های بتنی سنتی، سازه های فولادی پیش ساخته هستند، می توانند در کارخانه ها تولید شوند و به سرعت در محل نصب شوند. می تواند دوره ساخت ساختمان سالن نمایشگاه را کوتاه کند.

شفافیت و باز بودن : ساختار فولادی را می توان با دیوار پرده شیشه ای هماهنگ کرد تا ساختمان شفاف شود، اجازه می دهد نور طبیعی بیشتری وارد سالن نمایشگاه شود و راحتی و باز بودن فضا را بهبود بخشد.

سبز و سازگار با محیط زیست : سازه های فولادی را می توان بازیافت و مجددا استفاده کرد و به کاهش اتلاف منابع کمک می کند.

در نتیجه گیری

طراحی و چیدمان سوله نمایشگاه اسکلت فلزی جنبه های زیادی را در بر می گیرد. با این وجود، اصل کلی این است که نیازهای نمایشگاه را برآورده کنیم و فضای نمایشگاهی راحت، امن، منعطف و خلاقانه ایجاد کنیم تا مخاطبان تجربه خوبی از نمایشگاه داشته باشند. طراحی و چیدمان نهایی باید با توجه به نیازهای خاص پروژه و شرایط فضایی به طور منطقی برنامه ریزی شود تا بهترین نتایج حاصل شود

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.