فهرست کامل جنگل‌های مازندران برای تفریح و ماجراجویی

مازندران را اغلب با جنگل‌های شگفت‌انگیز و زیبای آن به‌خاطر می‌آورید. جنگل‌هایی که در فصول مختلف خیال‌انگیزترین و مسحورکننده‌ترین تصاویر را پیش چشم تماشاگران به ‌نمایش می‌گذارند. هر کسی باید حداقل یک‌بار به مازندران سفر کند و به تماشای این جنگل‌های زیبا برود. حالا اگر شما هم برای یک گشت‌و‌گذار تمام‌ و ‌کمال در جنگل‌های مازندران آماده‌اید؟ بلیط هواپیما گرگان تهران را خریداری کنید و لیست جنگل‌های مازندران که در ادامه مشاهده می‌کنید را به‌خاطر بسپارید.

تنکابن و جنگل‌های دوهزار

اگر فقط یک شانس برای تماشای جنگل‌های مازندران داشتید، جنگل دو هزار را انتخاب کنید. بهترین زمان سفر به تنکابن و رفتن به جنگل بکر و زیبای دو هزار از اواخر شهریور که هوا خنک می‌شود تا آذرماه است. برای کسانی‌ که به کوه‌نوردی علاقه دارند، مسیر جنگل دوهزار به کوه سیلان یک مسیر بسیار پرطرفدار و البته حرفه‌ای است. مسیری که حدود 5 ساعت طول می‌کشد و از زیباترین بخش‌های این جنگل عبور می‌کند. جاده معروف دوهزار که شما را به ارتفاعات مه آلود این جنگل می‌رساند و رودخانه زیبای داخل جنگل از زیبایی‌های فراموش‌نشدنی جنگل دو هزار هستند.

تنکابن و جنگل زیبای سه هزار

از تنکابن به خرم‌آباد و جنگل سه‌هزار می‌رسید. این‌جا جنگل‌های مرتفع، مناظر بدیع، رودخانه خروشان و صدای پرندگان و آب در انتظار شما هستند تا لذت ببرید. کمی آن‌طرف‌تر آب‌معدنی شلف با خواص دارویی و منظره زیبا در انتظار شماست. اگر به جنگل سه‌هزار سفر می‌کنید؛ بازدید از پارک جنگلی چالدره، آبشار فرهاد، غار دانیال و آب گرم فلک ده را هم در برنامه داشته باشید.

سلمان شهر و جنگل تیله کنار

سرتاسر مازندران پوشیده از جنگل‌های زیبا و مناظر بکر و خیره‌کننده است. حالا این‌بار سلمان شهر شما را به جنگل زیبای تیله کنار می‌رساند. این‌جا در این جنگل زیبا مسحور تماشای مه غلیظ، رودخانه زیبای جنگل با صدای آب و پرندگان و مناظر تکرارنشدنی این تکه از مازندران می‌شوید. اگر به این جنگل سفر می‌کنید، تماشای دریاچه زیبای داریوک در نزدیکی این جنگل را فراموش نکنید.

رامسر و جنگل دالخانی – دالان بهشت

در 7 کیلومتری جاده رامسر تنکابن، جاده هریس شما را به جنگل زیبای دالخانی می‌برد. جایی‌که از فرط زیبایی و خیال‌انگیزی به دالان بهشت معروف است. بهترین زمان رفتن به دالخانی و تماشای مناظر بکر و اعجاب‌انگیز آن صبح خیلی زود است. این جنگل 800 متر بالاتر از سطح دریاست و حتی در تابستان آب‌و‌هوایی خنک و مطبوع دارد. اگر به دالخانی سفر می‌کنید توجه داشته باشید که برای این جنگل باید ورودی بپردازید.

نکا و جنگل اومال

برای رسیدن به جنگل اومال باید به شهرستان نکا و روستای پی رجه بروید. یاومال یکی از زیباترین جنگل‌های ایران با مناظر هزار رنگ و خیره‌کننده است که هر بیننده‌ای را غرق در لذت می‌کند. شما هم اگر به مازندران سفر می‌کنید خصوصا در پاییز تماشای جنگل حیرت‌انگیز اومال را فراموش نکنید.

جاده سواد کوه به فیروز کوه و جنگل راش

برای رفتن به جنگل زیبای راش باید از جاده فیروزکوه به روستای سنگده برسید. در این روستا به یکی از زیباترین جنگل‌های مازندران با درختان مرتفع راش و مناظری کم نظیر می‌رسید. رودخانه‌ای که از این جنگل نادر عبور می‌کند، آبشار زیبای اوبن و صدای پرندگان و بادی که از لابه‌لای درختان راش عبور می‌کند خیال‌انگیزترین تصاویر را برای شما خواهند ساخت. برای سفر به جنگل راش اواسط اردیبهشت تا دی ماه را انتخاب کرده تا اوج زیبایی جنگل راش را تماشا کنید.

سوادکوه و جنگل ارفع ده

برای رسیدن به این جنگل حیرت‌انگیز باید از سوادکوه به پل سفید بروید. حتی اگر تنها برای تماشای این جنگل همیشه مه‌آلود و بکر قرار باشد به مازندران سفر کنید شک نکنید که ارزشش را دارد. طبیعت وحشی این جنگل که پوشیده از گیاهان و میوه‌های وحشی و نایاب است، چیزی نیست که به همین راحتی‌ها از خاطرتان برود. بهترین زمان سفر به این جنگل تماشایی تابستان بهار و پاییز است و باید توجه داشته باشید که جنگل‌نوردی در زمستان این منطقه توصیه نمی‌شود. حواستان باشد که برای ثبت تصاویر تکرارنشدنی این جنگل دوربین عکاسی به‌همراه داشته باشید. شاید خوش شانس بودید و حیوانات در حال بازیگوشی و جست‌و‌جوی غذا را نیز با دوربینتان ثبت کردید.

سوادکوه و جنگل لاجیم

برای رسیدن به جنگل زیبای لاجیم و مناظر خیره‌کننده آن باید از ساری به سوادکوه بروید. در 30 کیلومتری شمال پل سفید به لاجیم شگفت‌انگیز می‌رسید. اینجا می‌توانید کهن‌سال‌ترین درختان مازندران و یکی از متنوع‌ترین پوشش‌های گیاهی را مشاهده کنید. اگر به این جنگل زیبا سفر می‌کنید باید به‌خاطر داشته باشید که در ارتفاعات لاجیم امکان حضور حیوانات وحشی وجود دارد.

نوشهر و جنگل تنگ‌دار – آمازون ایران

برای رسیدن به جنگل تنگ‌دار مازندران که به آمازون ایران معروف است باید به روستای کشک سرا بروید. مسیر رودخانه شما را به تنگه بکر و زیبایی می‌رساند که از تماشای آن سیرنخواهید شد. برای رسیدن به تنگه 400 متر پیاده‌روی از رودخانه دارید؛ بنابراین کفش مناسب، طناب و جلیقه نجات به‌همراه داشته باشید. جنگل تنگ‌دار فرصت بسیار خوبی برای طبیعت‌گردی، جنگل‌نوردی و رودخانه‌نوردی است. بنابراین اگر عاشق طبیعت و هیجان هستید حتما از این جنگل زیبا بازدید کنید.

آمل و جنگل الیمستان

در 52 کیلومتری روستای آمل به روستای الیمستان و جنگل زیبای آن می‌رسید. الیمستان یکی از مشهورترین جنگل‌های مازندران با طبیعتی بکر و شگفت‌انگیز است. مراتع سرسبز، دشت‌های پوشیده از گل‌های وحشی، پوشش گیاهی خاص و قله‌ی زیبای دماوند گوشه‌ای از مناظر دلفریب این جنگل منحصربه‌فرد است. الیمستان به معنی محل رویش الیما گیاهی است که در اواسط بهار در این جنگل می‌روید. این جنگل و دیدنی‌های آن به‌قدری زیبا هستند که هر کسی باید حداقل یک‌بار آن را از نزدیک ببیند.

شیرگاه و جنگل پلنگ دره

برای رسیدن به جنگل زیبا و باشکوه پلنگ دره باید به توابع سوادکوه و شهرستان شیرگاه برسید. پیاده‌روی در این جنگل زیبا و تماشای درختان توسکا و پرسیاوشون، رودخانه زیبا و آبشار بلند این منطقه آنقدر لذت‌بخش است که بارها‌وبارها آرزو می‌کنید به پلنگ‌دره بازگردید. اگر در فصل تابستان و بهار به این جنگل سفر می‌کنید امکان چادرزدن و کمپ در مسیر آن را خواهید داشت پس فراموش نکنید که مجهز سفر کنید.

سوادکوه و روستای لفور

برای تماشای جنگل زیبای لفور باید از سوادکوه به سمت روستای لفور و جنگل‌های هیرکانی بروید. در این جنگل خیال‌انگیز تا چشم کار می‌کند مناظر خیره‌کننده، چشمه‌ها و آبشارهای زیبا و طبیعت بکر و تماشایی خواهید دید. این‌جا می‌توانید به تماشای سد لفور، آبشار معدنی اسکلیم بروید یا ماهیگیری کنید. همچنین می‌توانید به تماشای روستای تاریخی و دیدنی حوالی لفور بروید. جایی‌که بی‌شک لذت شما را از این سفر چندین برابر خواهد کرد. اگر به لفور سفر می‌کنید دوربین عکاسی برای ثبت لحظات و مناظر زیبا و جادویی این جنگل را فراموش نکنید.

ارزان‌ترین بلیط تهران گرگان را با بهترین پرواز از فلای تودی بخرید

اگر قصد سفر به گرگان را دارید بد نیست بدانید که فلای تودی ارزان‌ترین بلیط، بهترین پرواز، بهترین هتل و خدمات سفر را با قیمت‌های باورنکردنی برای شما فراهم می‌کند. در فلای تودی این امکان را دارید که بگردید، مقایسه کنید و با کمترین هزینه و بهترین امکانات سفر کنید. برای شروع یک سفر بی‌نظیر و تماشای جنگل‌های بکر و منحصر‌به‌فرد مازندران همین حالا وارد سایت فلای تودی شوید، ثبت نام و خدمات مورد نیازتان را جست‌و‌جو کنید. همچنین می‌توانید منتظر بلیط هواپیما و پروازهای چارتری باشید. علاوه‌بر این‌ها در فلای تودی امکان استرداد بلیط را دارید پس نیازی نیست نگران تغییر برنامه‌های سفر باشید. فلای تودی اینجاست تا آسان و ارزان سفر کنید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.