ویژگی بهترین وکیل | چطور بهترین وکیل در نجف آباد را انتخاب کنیم؟

وکیل پایه یک در نجف آباد ، وکیل پایه 2، کارآموز وکالت، عضو کانون وکلا، عضو مرکز وکلای قوه قضائیه و وکیل رسمی دادگستری

ممکن است این سوالات برای شما هم پیش آمده باشد: چه تفاوتی بین وکیل پایه یک و پایه دو است؟ شغل وکالت چند درجه و پایه دارد؟ آیا وکلای پایه یک بهتر هستند یا پایه دو؟ کارآموز وکالت چه کسی است؟ آیا کارآموز وکالت می‌تواند وکالت کند؟ عضو کانون وکلای دادگستری یا عضو مرکز وکلای قوه قضائیه به چه معنی است؟ وکیل رسمی دادگستری چه تفاوتی با وکلای دیگر دارد.

اگر تا بحال  به تابلوها، کارت ویزیت ها نگاهی انداخته باشید احتمالا با عناوینی که در بالا به آن اشاره کردیم روبرو شده اید. ما در ادامه ، شما را با تمام این عناوین آشنا خواهیم کرد:

 

  وکیل پایه یک دادگستری در نجف آباد

وکلای پایه یک دادگستری بهترین و مجرب‌ترین نوع وکلا از حیث تجربه و سلسله مراتب در بین انواع وکلا هستند. بهترین وکیل پایه یک دادگستری برای اینکه بتواند به این درجه در حرفه خود برسد باید:

1- حداقل دارای مدرک لیسانس در رشته حقوق باشد.

2- در آزمون دشوار و طاقت فرسای «وکالت» شرکت کرده و از بین ده‌ها هزار نفر پذیرفته شده باشد.

3- صلاحیت عمومی، اخلاقی و مذهبی او بر اساس استعلامات مختلف تایید شده باشد.

4- دوره دشوار کارآموزی وکالت و تکالیف مختلف آن را که حدود دو سال است سپری کرده باشد.

5- دوره وکالت پایه دو دادگستری را تمام نموده باشد. (فقط وکلای ماده 187)

6- آزمون‌های متعدد تشریحی و مصاحبه‌های علمی (موسوم به اختبار) را با موفقیت پشت سر گذرانده باشد. افرادی که بتوانند این مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارند، در نهایت درجه «وکیل پایه یک دادگستری» را دریافت می‌نمایند. وکلای پایه یک می‌توانند در تمامی محاکم حقوقی و کیفری، در تمام دادگاه‌ها و در تمام مراحل مختلف رسیدگی قضایی شرکت کرده و هیچ محدودیتی برای پذیرش وکالت افراد یا شرکت‌ها ندارند.

دکتر کافی موسویان بهترین وکیل در نجف آباد که وکیل پایه یک و عضو رسمی کانون وکلای دادگستری در نجف آباد است.

وکیل پایه 2 دادگستری در نجف آباد

برخلاف آنچه در مورد وکیل پایه یک دادگستری گفته شد، وکلای پایه دو دارای اختیارات محدودتری هستند. وکیل پایه دو صرفا حق شرکت در محاکم کیفری را دارد که به جرم‌های تعزیری مستوجب حبس کمتر از ۱۰ سال و شلاق و جزای نقدی و اقدامات تامینی رسیدگی می‌کنند. همچنین، اختیارات وکیل پایه دو در محاکم حقوقی نیز محدودتر است. وکیل پایه دو صرفا می‌تواند در محاکم حقوقی با خواسته کمتر از ۵۰۰ میلیون ریال و یا در پرونده‌هایی با خواسته غیر مالی (به استثنای  دعاوی مربوط به اختلاف در اصل نکاح، اصل طلاق، اثبات و نفی نسب) پرونده قبول نموده و وکالت انجام دهد.

 

حال که با انواع وکلا آشنا شدید، لازم است خصوصیات بهترین وکیل در نجف آباد  را نیز بدانید تا با آگاهی لازم بتوانید بهترین وکیل را برای خود انتخاب کرده و در امور روزمره از او کمک بگیرید. در ادامه به ۷ ویژگی که هر وکیلی باید داشته باشد آشنا خواهید شد.

  1. وکلا باید مهارت ارتباطی خوبی داشته باشند. آن ها باید تمام قوانین را به طور شفاف بیان کنند. همچنین باید مستندات ارائه دهنده به دادگاه را به طور قانع کننده و مختصر بنویسند.
  2. توانایی نتیجه گیری و داوری با توجه به فرضیات موجود، از خصوصیات بهترین وکیل به شمار می رود.
  3. تسلط داشتن کافی بر قوانین و همچنین مطالعه همیشگی نیز از ویژگی های یک وکیل خوب است. گاهی اوقات بیش از یک راه قانونی برای حل یک مسئله وجود خواهد داشت. در این صورت وکیل باید با تکیه بر دانش خود بهترین راه را برگزیند.
  4. توانایی تحقیق سریع و موثر در ارتباط با مشکلات موکلین و نیازهای آنان از دیگر ویژگی های مهم یک وکیل کاربلد است.
  5. خصوصیات بهترین وکیل باید صرف نظر از تحصیلات و دانش لازم، مهارت های زندگی را نیز به خوبی بلد باشد چون تصمیماتی که می گیرد مستقیما بر زندگی افراد تاثیر می گذارد.
  6. داشتن استقامت و پشتکار برای هر وکیلی در رسیدن به نتیجه مطلوب الزامی است.
  7. وکلای برتر نه تنها منطقی و تحلیلی هستند، بلکه خلاقیت زیادی در حل مسائل از خود نشان می دهند. برای پیروزی بر رقیب باید به روش هایی غیر از روش های مرسوم فکر کنید.
  8. از دیگر خصوصیات یک وکیل درستکار، پایبندی به اصل رازداری است.
  9. و در آخر بهترین وکیل در نجف آباد باید از ظاهری مرتب و آراسته برخوردار باشند و همچنین در گفت و گو با افراد، کمال ادب و احترام را رعایت کنند.
ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.