مرکز خرید دوربین مداربسته در تهران

دوربین‌های مدار بسته یکی از کاربردی‌ترین وسیله‌ها و ابزارها در دنیای امروز هستند. در اصل دوربین‌های مداربسته امروزه یکی از وسیله‌هایی هستند که از آن‌ها برای محافظت از محیط‌های گوناگون استفاده می‌شود و برای فضاهایی مانند منازل مسکونی، محیط‌های تجاری و … استفاده می‌شوند. دوربین‌های مداربسته در مدل‌ها و انواع مختلفی دیده می‌شوند و هر یک ویژگی‌های گوناگونی دارند. در اصل هر یک از آن‌ها بر اساس ویژگی‌های خاص خود، در فضاهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر یک مزایا و معایب گوناگونی دارند. استفاده از دوربین‌های مداربسته تکنولوژی تقریبا جدیدی محسوب می‌شود که می‌توان از آن برای افزایش امنیت فضا استفاده کرد و علاوه بر این بهتر است در زمان خرید دوربین مداربسته، به ویژگی‌های آن دقت داشته باشید. اگر قصد دارید درباره خرید دوربین مداربسته اطلاعات بیشتری کسب کنید، در این مقاله با ما همراه باشید.

انواع مدل‌های دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته در انواع مختلفی در بازار وجود دارند که هر یک ویژگی‌های گوناگونی را به خود اختصاص داده‌اند. در حقیقت دوربین‌های مداربسته نه‌تنها محیط خانه ما را امن‌تر می‌سازند، بلکه می‌توانند فضای اداری و محل کار ما را نیز امن‌تر کنند و این به آسایش ذهنی بیشتر افراد کمک می‌کند. به دلیل تنوع انواع مدل‌ها برای خرید دوربین‌های مداربسته، بهتر است با افراد حرفه‌ای و آگاه درباره این وسایل اقدام به خرید آن‌ها کنید تا بهترین و مناسب‌ترین گزینه موجود را انتخاب کنید.

دوربین‌های مداربسته DOM

یکی از بهترین مدل‌های دوربین مداربسته که عموما برای فضاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، دوربین‌های مداربسته DOM است که با ظاهر زیبا و ابعاد کوچک نسبت به دیگر مدل‌ها، در اکثر فضاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. دوربین‌های مداربسته DOM به سادگی در مکان مورد نطر شما قابل نصب هستند و به وسیله ابزارهای ساده‌ای در محل مورد نظرشان قرار می‌گیرند. این سبک دوربین‌ها دارای یک لنز هستند که در قسمت داخلی این دوربین قرار گرفته است‌ و توسط قسمت خارجی دوربین پوشانده شده است. در دوربین‌های DOM جهتی وجود دارد که دوربین در آن جهت قابل فوکوس کردن است و می‌تواند قسمت خاصی را به صورت دقیق‌تر نمایش دهد. دوربین‌های DOM بر اساس جلوه ظاهری خود، تقریبا خاموش به نظر می‌رسند‌. یکی از ایراداتی که درباره این دوربین‌ها وجود دارد، درباره مناطق تحت پوشش آن‌ها است. این سبک دوربین‌ها عموما فضای کمی را پوشش می‌دهند و این نقطه ضعف اصلی آن‌ها به شمار می‌رود.

دوربین‌های مداربسته Bullet

دوربین‌های مداربسته Bullet یکی از پرطرفدارترین مدل‌های دوربین مداربسته در بازار محسوب می‌شوند که محبوبیت بسیار زیادی در میان افراد دارند. این مدل دوربین‌ها معمولا زیاد قابل رویت نیستند و افراد تنها با دقت و تمرکز بر ناحیه خاصی متوجه وجود این دوربین‌ها می‌شوند. دوربین‌های Bullet نسبت به سایر مدل‌های دوربین مداربسته برای محافظت از نواحی با مسافت‌های کوتاه مناسب هستند و معمولا برای محیط‌های با برد طولانی بکار برده نمی‌شوند. این نوع دوربین‌ها با وجود اینکه برای مسافت‌های کوتاه بکار برده می‌شوند، از خروجی باکیفیتی برخوردار نیستند و عمدتا تصویر ضعیفی ارائه می‌دهند. اما در هر صورت دوربین‌های Bullet به عنوان یک وسیله‌ای که تصاویر اطراف خود را ضبط کند و به عنوان یک وسیله محافظتی، وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهد. این دوربین‌ها معمولا در فضاهای باز قرار داده می‌شوند و به همین دلیل در برابر آب، گردوخاک، باران و نور مستقیم خورشید بسیار مقاوم هستند.

دوربین‌های مداربسته PTZ

دوربین‌های PTZ یکی از کاربردی‌ترین مدل‌های دوربین مداربسته هستند که به وسیله آن می‌توانید نظارت کاملی بر محیط مدنظرتان داشته باشید. این مدل دوربین‌ها دارای یک دکمه لمسی هستند که به وسیله آن می‌توانید این ابزار کاربردی را به سمت چپ و راست و یا بالا و پایین حرکت داد. این امکان دسترسی شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد و نقطه قوت این دوربین‌ها به شمار می‌رود. همچنین دوربین‌های PTZ دارای کلیدهای لمسی دیگری هستند که به کمک آن می‌توانید تصویر را به خوبی بزرگ یا کوچک کنید. به این ویژگی، زوم اپتیکال گفته می‌شود که بسیاری از دوربین‌ها از این امکان برخوردار نیستند و دوربین‌های PTZ با وسیله این امکان و ویژگی‌ چرخش ۳۶۰ درجه‌ای تصویر فوق‌العاده‌ای را به شما ارائه می‌دهند. همچنین این دوربین‌ها از وضوح تصویر فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند و به کمک این دوربین‌ها می‌توانید بر تصاویر موجود کنترل غیر مستقیم داشته باشید.

کاربردهای دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته یکی از مهم‌ترین ابزارهایی هستند که امروزه از آن‌ها برای حفظ امنیت یک فضا استفاده می‌شود. پیش از این دوربین‌های مداربسته تنها برای فضاهای امنیتی مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما به مرور زمان افراد دریافتند که وجود این وسیله کاربردی در فضاهای گوناگون می‌تواند احساس آرامش و آسودگی بیشتری را به افراد القا کند و همچنین از وقوع جرم‌های گوناگون تا حد زیادی جلوگیری کند. البته باید دقت داشته باشید که خرید دوربین مداربسته فعالیت بسیار مهمی است که معمولا برای انجام آن و داشتن یک خرید درست و اقتصادی از افراد حرفه‌ای کمک می‌گیرند. دوربین‌های مداربسته کاربردهای گوناگونی دارند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها برقراری امنیت و جلوگیری از سرقت در فضاهای مختلف است. علاوه بر این دوربین‌های مداربسته استفاده‌های دیگری نیز دارند که درباره آن‌ها بیشتر صحبت می‌کنیم.

بکار گرفتن دوربین‌های مداربسته در کنترل فضا

یکی از اساسی‌ترین استفاده‌هایی که از دوربین‌های مداربسته می‌شود، بکار گرفتن آن در فضاهای مختلف برای کنترل محیط است. می‌توان گفت مهم‌ترین کاربری این دوربین‌ها در حوزه حفاظتی است و به وسیله آن‌ها می‌توان کنترل بسیار خوبی بر محیط اطراف داشت. علاوه بر این وجود دوربین‌های مداربسته در فضاهایی مانند محیط‌های صنعتی که احتمال فعالیت‌های اشتباه و خطای زیادی وجود دارد، بسیار مفید است. پیش از این برای چنین محیط‌هایی از سیستم‌های کنترل انسانی کمک گرفته می‌شد که امروزه با پیشرفت تکنولوژی این روش به استفاده از دوربین‌های مداربسته حرفه‌ای منجر شده است. بر همین اساس انتخاب دوربین مداربسته صحیح برای فضاهای گوناگون می‌تواند نتایج خوبی را برای شما رقم بزند و بهتر است از ویژگی‌های این ابزار مفید غافل نشوید.

بکار گرفتن دوربین‌های مداربسته در کنترل فعالیت افراد

یکی دیگر از کاربردهای مفید دوربین‌های مداربسته، استفاده از آن‌ها در فضاهای مختلف با هدف کنترل عملکرد افراد و همچنین افزایش امنیت آن‌ها است. در حقیقت مدیران مشاغل و صاحبان کسب و کارها می‌توانند با کمک گرفتن از یک دوربین مداربسته کاربردی و باکیفیت، به نظارت کامل بر فعالیت کارکنان خود بپردازند و فعالیت‌های آن‌ها را تحت نظر بگیرند. یکی دیگر از محیط‌هایی که به وسیله دوربین‌های مداربسته کنترل می‌شوند و این ابزار در آن نقش مهمی ایفا می‌کند، محیط‌های آموزشی به ویژه مدارس است. در حال حاضر می‌توان گفت تمامی مدارس باکیفیت کشور به دوربین‌های مداربسته مجهز هستند تا در صورت بروز هرگونه مشکل و یا رخ دادن هرگونه اتفاقی، به کمک تصاویر موجود به رفع آن بپردازند. در بسیاری از موارد از تصاویر ضبط شده توسط این دوربین‌ها، خطای دانش آموزان تشخیص داده می‌شود و فرد خاطی به درستی مجازات می‌شود. انجام این اقدامات در روند تربیتی دانش آموزان تاثیر مثبتی دارند و نتایج خوبی را رقم می‌زند.

بکار گرفتن دوربین‌های مداربسته در مراکز درمانی

یکی دیگر از فضاهایی که در آن از دوربین‌های مداربسته استفاده می‌شود، مراکز درمانی و بیمارستان‌ها است. در این محیط‌ها معمولا اتفاقات ناگواری رخ می‌دهد که وجود دوربین‌های مداربسته می‌تواند در جلوگیری از این اتفاقات تاثیر داشته باشد. دوربین‌های مداربسته‌ای که در محیط‌های درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، عموما توسط افراد مخصوصی به صورت شبانه روز مشاهده و کنترل می‌شوند که این کار اقدام موثری در افزایش امنیت این فضا می‌باشد.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.