دستگاه لیزر کندلا یا تیتانیوم؟ کدام بهتر است؟

امروزه روش های قدیم که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شد، مانند تیغ، وکس، موبر و… دیگر در بین افراد طرفدار ندارد؛ زیرا این روش ها باعث ایجاد جوش و موهای زیرپوستی می شود. به همین خاطر با گذر زمان به تعداد طرفداران لیزر موهای زائد افزوده می شود و یک بازار رقابتی شدیدی را ایجاد کرده است و از طرفی هر روزه تعداد زیادی از دستگاه های لیزر را وارد بازار جهانی می کند.

از این بین می خواهیم به دوتا از بهترین دستگاه ها در این راستا اشاره کنیم. میتوانیم بگوییم لیزر تیتانیوم و کندلا که دو مورد از پرطرفدارترین دستگاه های لیزر در بهترین مرکز لیزر در تهران است، هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند که بر اساس آن خرید می شود.

لیزر تیتانیوم و کاربرد آن:

دستگاه لیزر تیتانیوم، یکی از پیشرفته ترین دستگاه لیزر موهای زائد است که امروزه در بهترین کلینیک زیبایی در تهران ، این دستگاه را مشاهده میکنید. این دستگاه با داشتن سه طول موج می تواند ریشه موهای زائد را از بین ببرد و تاثیر لیزر را به صورت دائمی احساس کیند.

این دستگاه همانطور که قبلا گفتیم، دارای سه طول موج الکس، اندیاگ و دایود است. هر کدام از این امواج برای پوست های مختلفی مناسب است. از جمله الکساندرایت برای از بین بردن موهای نازک پشت لب بسیار مناسب است.

این دستگاه با بهره گرفتن از سه طول موج قدرتمند، ملانین پوست را تحت تاثیر قرار داده و به همین خاطر برای انواع رنگ های پوست (پوست های تیره و روشن) مناسب است. رفع موهای زائد بدن با به کارگیری لیزر تیتانیوم یک روش بی خطر است و عوارض بدی به همراه ندارد. پس تمامی افراد می توانند بدون هیچ نگرانی از اثرات مثبت آن استفاده نمایید.

ویژگی های دستگاه لیزر تيتانيوم

از جمله ویژگی های دستگاه لیزر تیتانیوم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای سیستم خنک کننده

 • بهره گیری از سه طول موج مختلف: الکساندرایت ۷۵۰ نانومتر، دایود ۸۱۰ نانومتر، اندیاگ ۱۰۶۴ نانومتر

 • مناسب تمام طیف های رنگی پوست

 • از بین بردن تمام فولیکول های مو

 • سریع بودن طول درمان

 • به کارگیری برای تمام نقاط بدن

 • از بین بردن موهای زائد بدن بدون درد در حین یا بعد از درمان

لیزر الکساندرایت کندلا چیست؟

لیزر الکساندرایت کندلا طول موج خاصی از نور را توسط فلش لامپ های پالسی، لامپ های قوس پیوسته یا دیودهای لیزری در طیف فروسرخ (۷۵۵ نانومتر) ساطع می کند که به آن لیزر نور قرمز می گویند. دستگاه های الکس کندلا با مدل های مختلف تنها یک طول موج دارند.

لیزر کندلا اشعه هایی در طیف الکترومغناطیسی قرمز تا فروسرخ تولید می کند که میزان تشعشع با افزایش دما افزایش پیدا می کند. لیزر کندلا از جدیدترین دستگاه های حذف موهای زائد می باشد که دارای تکنولوژی پیشرفته است و سریع عمل می کند. این لیزر به روی افرادی که پوست روشن و موهای تیره ای دارند، نتیجه عالی را به همراه دارد. این دستگاه برای از بین بردن موهای زائد وسیع بدن کاربرد دارد و نواحی مانند زیربغل و بیکینی را پوشش خوبی نمی دهد.

ویژگی های دستگاه لیزر کندلا

لیزر الکس کندلا دارای ویژگی هایی است که آن را نسبت به دیگر دستگاه ها متمایز می کند. برخی از این خصوصیات فقط برای این دستگاه قابل مشاهده است. این ویژگی عبارت است از:

 • دقت بالا و ضریب خطای کم

 • دارای خنک کننده پیشرفته

 • مناسب برای پوست های روشن

 • بازدهی بالا

 • دارای تاییده FDA

تفاوت دستگاه لیزر تيتانيوم و کندلا

تا به اینجا شما با تفاوت لیزر تیتانیوم و کندلا آشنا شدید اما در این مطلب قصد داریم که طور دقیق تری به این تفاوت اشاره کنیم:

 

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا

دستگاه لیزر تیتانیوم

تک فام و یکی از طول موج ها را شامل میشود.

دارای سه طول موج اندیاگ، الکس و دایود

 …

عروق موهای زائد را نیز به راحتی از بین ببرد. (بدون بازگشت موی زائد)

نمی تواند به راحتی نواحی کوچک را لیزر نماید و بیشتر برای نواحی وسیع بدن استفاده می شود.

به دلیل قرارگیری دایود بار روی هندپیس قدرت بیشتری دارد و نواحی کوچک به راحتی لیزر می شود.

هزینه تعمیر بالای دستگاه

مناسب برای پوست روشن با موهای تیره

مناسب برای هر نوع طیف رنگی پوست

دستگاه لیزر در بهترین کلینیک زیبایی در تهران

تا به اینجا با تفاوت های اصلی این دو دستگاه آشنا شده اید. البته تمام تفاوت های این دو دستگاه محدود به موارد فوق نیست و از نظر قیمتی با همدیگر متفاوت هستند. به طوری که هزینه اولیه برای خرید دستگاه تیتانیوم را می توان از لحاظ منطقی پایین تر از دستگاه الکساندرایت کندلا دانست. زیرا با خرید یک دستگاه دارای سه طول موج خواهید شد.

توجه کنید که تمام هزینه مربوط به قیمت خرید نیست و هزینه نگهداری نیز با اهمیت است. به طور معمول دستگاه های دایود نیازی به صرف هزینه بالا برای تعمیر و نگهداری ندارند. اما هزینه تعویض و نگهداری دستگاه الکساندرایت کمی بالاست. به همین خاطر برای کسی که به دنبال دستگاه لیزر کم هزینه برای حذف موی زائد خود هستند، دستگاه لیزر تیتانیوم گزینه بسیار خوبی است.

بهترین کلینیک زیبایی در تهران باید پارامترهای دیگری جز هزینه برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد در نظر داشته باشند، زیرا خریداران مبلغ زیادی را صرف خرید این دستگاه کرده اند و انتظار دارند محصولی با کیفیت و کاربردی در طولانی مدت داشته باشند. خرید هر دو دستگاه گزینه بسیار عالی برای کلینیک های زیبایی است.

اگر بعد از فهم تفاوت های دستگاه های کندلا و تیتانیوم نیاز دارید تا متوجه شوید کدام یک از مراکز زیبایی دستگاه های مربوطه را داراست، می توانید وارد سایت پزشکبان شوید و لیست بهترین مرکز لیزر در تهران را دریابید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.