خرید ویلای ارزان در گیلان: آیا به دنبال ویلای ارزان در شمال ایران هستید؟

در هنگام خرید ویلا در شمال ایران، “قیمت” یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روی تصمیم خریدار نسبت به خرید ویلا است. حتما، تا به حال در وبسایت های آنلاین فروش ویلا و یا آگهی های مربوط به ملک در گیلان، تبلیغاتی را با عنوان “خرید ویلای ارزان در گیلان” مشاهده کرده اید؛ حالا سوال این است که: “آیا شما به دنبال ویلای ارزان در شمال ایران هستید؟”. همانطور که می دانید، قیمت ویلاها در شمال نسبتا بالاست و منظور از ویلای ارزان در گیلان این نیست که قیمت ویلا ناچیز است، بلکه در بعضی از شهرهای گیلان می توانید ویلاهایی را با قیمت به صرفه تری خریداری کنید. در مقاله امروز در مورد عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت ویلا صحبت می کنیم و یکی از بهترین شهرهای گیلان برای خرید ویلای ارزان را هم به شما معرفی می کنیم. مطالب مفید این مقاله را از دست ندهید.

چه چیزهایی بر روی قیمت ویلا در شمال ایران تاثیر می گذارد؟

اگر به دنبال خرید ویلای ارزان در گیلان هستید، باید عوامل مختلفی را در نظر داشته باشید. عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت ویلاها در شمال ایران عبارتند از:

. متراژ زمین و ساختمان 

اولین عامل تاثیرگذار بر روی قیمت ویلا در گیلان، متراژ زمین یا همان زیر بنا و ساختمان ویلا است. هر چه ویلا بزرگ تر باشد و از متراژ بالاتری برخوردار باشد، قطعا تاثیر مستقفیمی بر ارزش و قیمت نهایی آن می گذارد. هر چه ویلا تعداد اتاق خواب، سرویس بهداشتی و حمام بیشتری داشته باشد، قیمت آن بیشتر است. برای اطلاع دقیق از متراژ زمین و ساختمان ویلای مورد نظر خود در گیلان، حتما از یک کارشناس حرفه ای در زمینه مشاور املاک کمک بگیرید.

. محل قراگیری

ممکن است فکر کنید که به دلیل نزدیکی محل قرارگیری ویلا به محل کار شما، حتما از نظر موقعیت و لوکیشن در وضعیت ایده آلی قرار دارد، ولی کارشناسان املاک و ویلا در هنگام بررسی محل قرارگیری ویلا به موارد مختلفی توجه می کنند که عبارتند از: نزدیکی ویلا به مراکز خرید، مکان های تفریحی، رستوران، مراکز درمانی، بزرگراه ها، مراکز حمل و نقل عمومی و سایر مراکز  مهم. نزدیک بودن ویلا به این مراکز بر روی قیمت کلی ویلا بسیار تاثیرگذار هستند. جالب است بدانید، وقتی نوبت محاسبه ارزش ویلا می رسد، محل قرارگیری ویلا می تواند مهم تر از ابعاد و امکانات ویلا باشد.

. زمان ساخت

ویلاهای تازه ساخت در گیلان از قیمت بالاتری برخوردار هستند. در واقع، ویلاهای تازه ساخت از امکانات سالم تری در زمینه لوله کشی، تجهیزات الکتریکی، سقف و غیره برخوردار هستند. از طرف دیگر، نیازی به تعمیر ندارند، ولی ویلاهایی که از مدت زمان ساخت آنها گذشته باشد و یا قبل از شما چندین خانواده در آن زندگی کرده باشند، قطعا نیاز به یک سری تعمیرات دارد. همه اینها باعث می شود به یک نتیجه گیری کلی برسیم و با خرید ویلایی نو و تازه ساخت، هزینه ای بابت تعمیرات پرداخت نکنیم.

. نوع و کیفیت مصالح

نوع و کیفیت مصالح ساخت ویلا به قدری مهم است که بر روی مسائل امنیت ساختمان در هنگام زمین لرزه هم تاثیرگذار است. در شهرهای شمالی که از آب و هوای مرطوبی برخوردار هستند، عدمتا از مصالح و ابزارهای بادوام و ضدزنگ استفاده می شود.

. امکانات

امکانات ویلا و بهبود آنها می تواند بر روی ارزش ویلا تاثیر مستقیم بگذارد. امکانات ویلاها را می توان به دسته های مختلفی تقسیم بندی کرد؛ از جمله وجود تراس، استخر، جکوزی، سالن ورزشی، روف گاردن، باغ، تعداد اتاق خواب ها و غیره. هر چه امکانات یک ویلا بیشتر باشد، ویلایی لوکس و مدرن در نظر گرفته می شود و قیمت نهایی آن هم بالاتر است.

. قیمت فروش ویلاهای همجوار

شاید با خواندن این عامل تاثیرگذار مقداری تعجب کنید، ولی قیمت فروش ویلاهای همجوار که به تازگی به فروش رفته اند، گاها میتواند تاثیر زیادی بر روی قیمت ویلا داشته باشد. معمولا اکثر کارشناسان و مشاوران املاک در هنگام ارزیابی ارزش ویلا، قیمت فروش ویلاهای همجوار را در نظر می گیرند. مسئله مهم این است که هیچ یک از ویلاهای همجوار که در نزدیکی ویلای مورد نظر شما قرار دارند، دقیقا عین ویلایی که قصد خرید آن را دارید، نیستند؛ بنابراین، باید به تفاوت های کلیدی ویلاها هم توجه داشته باشید.

. بازار محلی

حتی اگر ویلای شما در موقفعیت بسیار خوبی قرار داشته باشد و از بهترین امکانات هم برخوردار باشد، باز هم تعداد خریدارانی که در بازار محلی وجود دارند و حتی وضعیت کلی بازار، بر روی قیمت ویلا تاثیرگذار هستند. حتی وضعیت بازار محلی بر روی مدت زمان فروش ویلا هم تاثیر می گذارد.

. کجا دنبال ویلای ارزان در شمال باشیم؟

اگر به دنبال خرید ویلای ارزان و خوش قیمت در گیلان هستید، شهر سیاهکل را به شما معرفی می کنیم که در استان سرسبز گیلان قرار دارد. حالا بیایید ببینیم چه عواملی باعث شده است سیاهکل، بهترین گزینه برای خرید ویلای ارزان در گیلان باشد:

. محل قرارگیری

از نظر محل قرارگیری، سیاهکل به شهرهای مهم گیلان بسیار نزدیک است. ویلاهای سیاهکل از نظر موقعیت ساخت در بکرترین منطقه ساخته شده اند و امکان دسترسی به مراکز مهم خدماتی، نانوایی، سوپر مارکت و غیره هم فراهم شده است. با توجه به بافت شهر سیاهکل، اکثر ویلاهای این شهر در محیط خوش آب و هوای روستا قرار دارند.

. جاهای دیدنی نزدیک به ویلا

سیاهکل با دارا بودن بازارهای محلی، انواع آبشار و جاده های جنگلی،و آب و هوای بسیار عالی ، دیگر نیازی به تعریف ندارد. با خرید ویلای ارزان در سیاهکل می توانید در هنگام اوقات فراغت، از تمامی جاهای دیدنی سیاهکل دیدن نمایید.

. امکانات

 

تعداد زیادی از ویلاهای ارزان سیاهکل به صورت فلت و دو خوابه هستند؛ همین امر باعث شده است که قیمت ویلاهای سیاهکل مناسب تر باشد. سایر امکانات ویلاهای سیاهکل هم شامل انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی، کفپوش سرامیک و غیره می شود. اکثر ویلاهای سیاهکل از معماری زیبا و حیاطی دنج و درختکاری شده برخوردار هستند. دسترسی به اینترنت با سرعت بالا هم یکی دیگر از امکانات ویلاهای سیاهکل به شمار می آید.

البته، ویلاهای سیاهکل از نظر ساخت و امکانات، بسیار متنوع هستند و می توانید با توجه به بودجه خود، بهترین ویلای ارزان را خریداری کنید.

نتیجه 

با آگاهی از عوامل تاثبر گذار بر روی قیمت ویلا، می توانید خرید آگاهانه تری داشته باشید. متراژ زمین و ساختمان، محل قرارگیری، مصالح ساخت، امکانات، قیمت فروش ویلاهای همجوار و وضعیت بازار، از جمله عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت های ویلا در شمال ایران هستند. هر چه ویلاهای گیلان از سبکی قدیمی تر و سنتی تری برخوردار باشند، از نظر قیمت هم ارزان تر هستند، ولی ویلاهای تازه ساختی که با امکانات کامل تحویل داده می شوند، از قیمت بالاتری برخوردار هستند. اگر به دنبال خرید ویلای ارزان در گیلان هستید، شهر سیاهکل را به شما پیشنهاد می دهیم که با برخورداری از مناظر طبیعی و ویلاهای دنج،  یکی از انتخاب های خوب در بین سایر شهرهای شمالی است. اگر به دنبال ساخت ویلا هستید، باید به دنبال افرادی باشد که قصد فروش زمین مسکونی در سیاهکل را دارند؛ از این رو،میتوانید در وب سایت سبز ویلا آگهی های ویلا و زمین را مشاهده بفرمایید و از قیمت زمین و ویلا در گیلان مطلع شوید . آیا شما هم به دنبال خرید ویلای ارزان در گیلان هستید؟ نظر شما در مورد خرید ویلا در شهر سیاهکل چیست؟

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.