بهترین برند سیر سیاه کدام است؟ + راهنمای خرید سیر سیاه

0

بهترین برند و مارک سیر سیاه در ایران کدام است؟ سیر سیاه دکتر بیز، سیر سیاه بایادی یا سیر سیاه OAB (اُ آ ب)؟ برای انتخاب بهترین برند سیر سیاه 4 نکته را باید در نظر بگیریم: مواد اولیه برای تولید سیر سیاه، قیمت سیر سیاه،کیفیت فرآیند تخمیر سیر سیاه، و نگهداری و تاریخ تولید سیر سیاه. در نهایت و با بررسی این نکات، ما سیر سیاه بایادی را به عنوان بهترین مارک سیر سیاه پیشنهاد می کنیم. برای توضیح بیشتر با ما همراه باشید.

سیر سیاه

سیر سیاه چیست؟

سیر سیاه همان سیر است که تخمیر شده و بو ندارد و با طعم شیرینی که دارد، خوردنش خیلی راحت تر از سیر معمولی است. به علاوه خواص سیر سیاه از سیر معمولی بیشتر است، مثلا آنتی اکسیدان های سیر سیاه 4 برابر سیر تازه است!

 

راهنمای خرید سیر سیاه، کدام برند سیر سیاه بهتر است؟

برای خرید سیر سیاه چند نکته را مد نظر قرار دهید:

1- سیر سیاهی بخرید که از سیر تازه و سالم تولید شده باشد. اگر سیر ارگانیک باشد که عالی می شود! سیر سیاه را از برندی بخرید که به شما اطمینان می دهد سیر خام استفاده شده برای تولید سیر سیاه را از کجا تهیه می کند و چه کیفیتی دارد.

2- سیر سیاهی مناسب است که دوره تخمیر را به خوبی طی کرده باشد. اگر سیر سیاه کمتر از 30 روز تخمیر شود به طور کامل بوی بد خود را از دست نمی دهد، مزه نسبتا شیرین ندارد و خواص آن هم کمتر است. بنابراین مطمئن شوید دوره تخمیر سیر حداقل 30 تا 40 روز بوده است. اگر سیر سیاه در دمای بالاتر از 75 درجه تخمیر شود، کم آب و سفت می شود و حالت نرم و ژله ای خود را از دست می دهد. پس باید سیر سیاه را از برندی تهیه کنید که می دانید فرآیند تخمیر  سیر را به خوبی انجام داده است و دانش کافی در این زمینه دارد.

3- مطمئن شوید سیر سیاه قبل از اینکه فروخته شود، در جای خنک نگهداری می شده است. از برندهایی مانند سیر سیاه دکتر بیز که به روش فروش شبکه ای به فروش می رسد و از چندین واسطه می گذرد تا به دست شما برسد دوری کنید. وجود چندین واسطه در فروش دو ایراد دارد: اول اینکه باعث افزایش قیمت زیاد محصول می شود، چون هر واسطه سود خود را به قیمت اضافه می کند. دوم اینکه طولانی شدن زمان نگهداری سیر سیاه در دمای اتاق باعث می شود تاریخ انقضای آن زودتر فرا برسد و ممکن است قبل از مصرف یا حتی موقع باز کردن کپک زده باشد. پس از برندی خرید کنید که می دانید سیر سیاه را از سردخانه یا یخچال برای شما می فرستد و زمان زیادی از تولید آن نگذشته است.

حالا که با نکات خرید آشنا شدیم، بهتر است برندها و مارک های معروف سیر سیاه در ایران را بررسی کنیم.

بهترین برند سیر سیاه در ایران

بهترین مارک سیر سیاه چیست؟

سیر سیاه در ایران هنوز جا نیفتاده و افراد نسبت به خواص شگفت انگیز سیر سیاه برای سلامتی آگاهی کافی ندارند. بنابراین بیشتر مواقع نمی توانید سیر سیاه را در سوپر مارکت محله تان پیدا کنید. معمولا باید این خوراکی بی بو و مقوی را اینترنتی بخرید.

معرفی برندهای مشهور سیر سیاه در ایران

چون سیر سیاه مدت زیادی نیست که به بازار ایران راه پیدا کرده و مصرف آن بیشتر شده، تولید کنندگان آن هم محدود هستند. سه تولید کننده و برند معروف سیر سیاه در ایران وجود دارد: سیر سیاه دکتر بیز، سیر سیاه بایادی و سیر سیاه OAB (اُ آ ب)

سیر سیاه دکتر بیز

یکی از اولین فروشندگان سیر سیاه در ایران، برند دکتر بیز بوده است. دکتر بیز برندی است متعلق به شرکت بازاریابان ایرانیان زمین، که با روش بازاریابی هرمی یا شبکه ای محصولات خود را به فروش می رساند. دکتر بیز یک برند همه چیز فروش است، از قرص کود دکتر بیز گرفته تا محصولات بهداشتی و آرایشی، بوگیر سیگار، شامپوهای مختلف، چای لاغری، پاک کننده سطوح، محافظ تشک و دستمال آشپزخانه دکتر بیز و البته سیر سیاه دکتر بیز. این شرکت تولید کننده نیست و مانند بقیه شرکت های بازاریابی هرمی، با خرید محصول از دیگران و توزیع و فروش آن ها، درآمد کسب می کنند.

شما ترجیح می دهید شامپو را از برندهای معتبری مانند کلیر، نیوآ، گلرنگ یا بقیه برندهایی که تخصصی در زمینه مواد بهداشتی و شوینده فعالیت می کنند خرید کنید، یا از برندی که هم شامپو تولید می کند و هم محافظ تشک و بوگیر سیگار؟ قطعا برندهای بزرگی که در یک زمینه تخصص دارند، محصولات با کیفیت تری هم دارند و برای تحقیق و بالا بردن کیفیت محصول هزینه می کنند.

نکته مهم در مورد خرید سیر سیاه دکتر بیز قیمت گران آن است. قیمت سیر سیاه دکتر بیز تقریبا 2 تا 3 برابر قیمت سیر سیاه بایادی و سیر سیاه اُ آ ب است. علت این گرانی، احتمالا روش فروش هرمی و واسطه هایی است که محصول را دست به دست می کنند تا به دست مصرف کننده نهایی برسد. برای مقایسه قیمت سیر سیاه در ایران اینجا را ببینید: قیمت سیر سیاه در ایران.

به علاوه دست به دست شدن محصول تا رسیدن به دست مصرف کننده باعث می شود سیر سیاه دکتر بیز تازگی خود را از دست داده و مدت بیشتری در دمای اتاق نگهداری شود. اگر بخواهید سیر سیاه دکتر بیز را بخرید، باید آن را از واسطه ها و از طریق فروشنده های هرمی بخرید و این شرکت، فروشگاه اینترنتی برای فروش به مشتری ندارد؛ اما برندهایی مثل اُ آ ب و بایادی، خود تولید کننده بوده و خودشان هم فروشگاه اینترنتی دارند که می توانید سیر سیاه را از سایت تولید کننده خرید کنید. خرید مستقیم از تولید کننده باعث کاهش قیمت می شود.

سیر سیاه بایادی

سیر سیاه بایادی از کیفیت قابل قبولی برخوردار است. طبق ادعای تولید کننده، سیر سیاه بایادی از سیر تازه و مرغوب همدان تهیه می شود، در محیط استریلیزه و با روش های علمی و به روز دنیا در تونل های مدرن و هوشمند تخمیر می شود تا کیفیت آن تضمین شود.

آن طور که نظرات کاربران نشان می دهد کیفیت سیر سیاه بایادی قابل قبول است. به علاوه مقایسه قیمت سیر سیاه بایادی با بقیه برندها نشان می دهد فروشگاه بایادی قیمت بهتری را برای سیر سیاه نسبت به رقبا پیشنهاد می دهد. البته سیر سیاه اُ آ ب هم قیمتی در همین حدود دارد و می توانید آن را از سایت خود اُ آ ب خریداری کنید. سیر سیاه بایادی در سردخانه نگهداری می شود تا هم خواص آن حفظ شود و هم تاریخ انقضای بیشتری داشته باشد. فروش این فروشگاه تنها از طریق اینترنت است و معمولا در فروشگاه های محلی پیدا نمی شود.

بهترین مارک سیر سایه

سیر سیاه اُ آ ب

سیر سیاه اُ آ ب یکی دیگر از برندهای سیر سیاه است که هم فروشگاه اینترنتی دارد و هم در دیجی کالا به فروش می رسد. نظرات کاربران در فروشگاه دیجی کالا نشان می دهد در موارد معدودی محصول فاسد شده و کپک زده به دستشان رسیده است؛ البته تنها گاهی اوقات این اتفاق افتاده و اکثرا مشتری ها از کیفیت و قیمت محصول راضی بوده اند. به نظر می رسد نگهداری سیر سیاه در انبارهای دیجی کالا می تواند منجر به فاسد شدن آن یا کم شدن فرصت مشتری برای مصرف سیر سیاه اُ آ ب شود. گزارش فاسد شدن سیر سیاه اُ آ ب هر چند یک نقطه ضعف برای این برند است اما نشان می دهد که مانند سیر سیاه بایادی، این محصول فاقد مواد نگهدارنده است.

سیر سیاه اُ آ ب علاوه بر فروش اینترنتی، به طور محدود در بعضی فروشگاه های محلی هم فروخته می شود؛ اما توصیه می کنیم برای اینکه محصول تازه به دستتان برسد مستقیما از سایت فروشنده خرید کنید.

جمع بندی: بهترین برند سیر سیاه کدام است؟

در مجموع می توان گفت از بین برندهای موجود سیر سیاه در ایران، سیر سیاه بایادی از قیمت بهتر و کیفیت قابل قبولی برخوردار است و چون مشتری می تواند مستقیما از فروشگاه اینترنتی تولید کننده خرید کند، محصول تازه با قیمت مناسب به دستش می رسد. برای خرید سیر سیاه بایادی، عبارت “سیر سیاه بایادی” را در گوگل سرچ کنید. سیر سیاه اُ آ ب در جایگاه دوم است و کیفیت و قیمت مناسبی دارد. خرید سیر سیاه دکتر بیز به خاطر قیمت 2 تا 3 برابری آن به صرفه نیست؛ علاوه بر این برند دکتر بیز یک برند همه چیز فروش و هرمی است و تولید کننده نبوده و تخصصی در زمینه محصولات سلامت محور کار نمی کند.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.