انتخاب آداپتور مناسب برای دوربین مدار بسته

1

انتخاب آداپتور مناسب برای دوربین های مدار بسته ، مساله ای  است که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. با توجه به پیشرفتی که در تکنولوژی ایجاد شده است راه های زیادی برای برقراری امنیت در مناطق و مراکز مختلف ایجاد شده است. یکی از محبوب ترین روش هایی که برای برقراری امنیت در مراکز بکار برده می شود استفاده از دوربین های مدار بسته است. با استفاده از این دوربین ها می توان به تمام قسمت های مرکزی که دوربین در آن بکار رفته است دید داشت. با توجه به این مساله و اهمیتی که دوربین ها در ایجاد امنیت پیدا کرده اند انواع مختلف دوربین مدار بسته با قابلیت های متفاوت طراحی شده اند و به بازار عرضه شده است.

انتخاب آداپتور مناسب برای دوربین های مدار بسته

اهمیت دوربین مدار بسته و نحوه کار کرد آن

از دوربین های مدار بسته با قابلیت های متفاوت برای ایجاد امنیت بیشتر در مکان های مختلف می توان استفاده کرد. این دوربین ها معمولا به این شکل عمل می کنند که تمامی حرکات محیط اطراف را به شکل فیلمی ضبط می کنند و در حافظه سیستمی که به آن متصل هستند ذخیره می کنند. دوربین های مدار بسته بر اساس مدلی که دارند می توانند کاربردهای متفاوتی داشته باشند. دوربین های مدار بسته را می توان به شکل با سیم و بدون سیم در بازار خرید و فروش کرد و بکار گرفت. نحوه کار کرد دوربین های مدار بسته بدون سیم به این صورت است که معمولا از طریق اینترنت و یا وای فای به سیستم ها متصل هستند و فیلم های ضبط شده را در سیستم ذخیره سازی می کنند و گاهی اوقات نیز ممکن است که دارای سیستم هشدار دهنده باشند و در صورت نیاز هشدار مورد نظر را به سیستم هایی که به آن متصل هستند ارسال می کند. برخی از دوربین های مدار بسته نیز هستند که از طریق کابل ها و سیم های مخصوص به سیستم های کنترل کننده متصل می شوند و فیلم های ضبط شده را به سیستم کنترل ارسال می کنند.

اهمیت دوربین مدار بسته و نحوه کار کرد آن

آداپتور مناسب دوربین مدار بسته

آداپتور به وسیله ای گفته می شور که به عنوان منبع تغذیه برای دستگاه عمل می کند و با توجه به ولتاژی که دستگاه بر اساس آن ساخته شده است منبع تغذیه را کنترل می کند. از آداپتور ها به این علت برای دوربین های مدار بسته استفاده می کنند که معمولا این دستگاه ها بر اساس ولتاژ ۱۲ ولت ساخته می شوند. آداپتور 12 ولت پر مصرف ترین آداپتور برای دوربین مدار بسته میباشد ، با توجه به اینکه برق شهری معمولا ۲۲۰ ولت است به همین دلیل وجود آداپتور برای کنترل ولتاژ ارسالی به دوربین لازم است.

نحوه انتخاب آداپتور مناسب برای دوربین مدار بسته

هنگام انتخاب آداپتور برای دوربین های مدار بسته می توان به برخی از ویژگی ها توجه داشت. هنگام انتخاب آداپتور مناسب برای دوربین مدار بسته باید توجه داشت که نویز های احتمالی دستگاه را بگیرد. به گونه ای با استفاده از منبع های تغذیه مناسب با نوع و تعداد دوربین هرگونه احتمال ایجاد نویز و قطعی دستگاه کاهش پیدا کند و به صفر برسد. برای دوربین های مدار بسته معمولا می توان به دو روش مختلف از منبع های تغذیه استفاده کرد. به این صورت که گاهی اوقات برای تمامی دوربین های مدار بسته می توان به صورت مشترک از یک منبع تغذیه استفاده کرد که بر اساس تعداد دوربین ها و همچنین تعداد چراغ ها و طول کابل هایی که برای دوربین ها بکار برده می شود این آداپتور ها می توانند متفاوت باشند و با ولتاژ متفاوتی انتخاب شوند. این نوع از منبع های تغذیه را معمولا به عنوان آداپتور مرکزی می شناسند. گاهی اوقات نیز ممکن است که هر دوربین مدار بسته ای که استفاده می شود به یک منبع تغذیه جداگانه متصل شود ، بهترین گزینه برای انتخاب آداپتور ، آداپتور 12 ولت 5 آمپر میباشد

عوامل تاثیر گذار بر انتخاب آداپتور

با توجه به ساختاری که دوربین مدار بسته دارد و همچنین نحوه عملکرد ان می توان از آداپتور مرکزی و یا آداپتور جداگانه استفاده کرد. به گونه ای که ای انتخاب می تواند بر اساس عوامل مختلفی باشد. اگر آداپتوری که برای مرکز استفاده شده است کوچک باشد و یا تعداد زیادی نداشته باشد و همچنین کابل کشی آن کم باشد می توان از آداپتور مرکزی استفاده کرد. اما گاهی اوقات ممکن است که تعداد دوربین های مدار بسته زیاد باشد و همچنین کابل زیادی را برای اتصال آن بکار گرفته باشند در این حالت بهتر است که برای هر دوربین از آداپتور جداگانه استفاده شود.

عوامل تاثیر گذار بر انتخاب آداپتور

قیمت آداپتور دوربین مدار بسته

یکی از عوامل تاثیر گذار بر انتخاب افراد هنگام خرید آداپتور دوربین مدار بسته قیمت این محصول است. به گونه ای که افراد معمولا ترجیح می دهند که محصولی با کیفیت و با قیمت مناسب را خریداری کنند. قیمت این محصولات بر اساس کیفیتی که دارند و همچنین بر اساس مدل و میزان ولتاژی که می توانند فراهم کنند متفاوت خواهد بود. از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت محصولات می توان به برند محصول اشاره کرد. به گونه ای که هرچقدر برند محصول شناخته شده تر باشد معمولا قیمت بالاتری خواهد داشت.

خرید آداپتور برای دوربین مدار بسته

برای خرید آداپتور دوربین مدار بسته می توان به مراکز مختلفی که فروش این محصولات را برعهده دارند مراجعه کرد. علاوه بر این امکان خرید و سفارش اینترنتی آداپتور مناسب برای دوربین مدار بسته نیز وجود دارد. فروشگاه اینترنتی بهزود ( (Behzood ) انواع مختلف آداپتور مناسب دوربین های مدار بسته را در سایت خود قرار داده است. از جمله مدل های آداپتوری که با مراجعه به فروشگاه اینترنتی Behzood امکان خرید ان وجود دارد می توان به آداپتور ۱۲ولتی ۱ آمپر DVE دیواری، آداپتور 12 ولت 5 آمپر ،  آداپتور ۱۲ ولت 10 آمپر فلزی، آداپتور ۱۲ ولت ۲ آمپر دیواری و غیره اشاره کرد. با مراجعه به لینک می توانید آداپتور مناسب برای دوربین مدار بسته با قیمت خوب را مشاهده کنید و در صورت نیاز خریداری نمایید. در فروشگاه اینترنتی Behzood تمام محصولات با ویژگی های مختلف و قیمت های متفاوت قرار داده شده است. امیدواریم که اطلاعات کافی در مورد نحوه انتخاب آداپتور مناسب برای دوربین مدار بسته را در اختیار شما قرار داده باشیم.

5/5 - (1 امتیاز)
1 نظر
  1. محمدرضا می گوید

    آداپتور ۱۲ ولت مناسب دوربین مدار بسته چند آمپر باید باشه ؟

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.