قبل از خرید آسانسور حتما این نکات رو مد نظر قرار بدید!

امروزه آسانسور به عنوان بخشی اساسی و ضروری از سازه های غول پیکر امروزی محسوب می شود. این وسیله هر روز در ساختمان، بارها و بارها مورد استفاده قرار می ‌گیرد و خرابی یا توقف آن، می‌ تواند کار را برای ساکنین و مراجعان بسیار سخت کند. بنابراین، در فرایند انتخاب و خرید آسانسور، نکات بسیار حائز اهمیت وجود دارد که بایستی به آن ها توجه داشت.

مهم ترین نکات قبل از خرید آسانسور

مهم است که قبل از خرید انواع آسانسور، تمامی جوانب را سنجیده و بهترین انتخاب را از آن خود کنید. حال چه چیزی را بایستی به هنگام خرید مد نظر خود قرار دهیم و چگونه یک آسانسور ایمن و با کیفیت را انتخاب کنیم؟ همراه ما در ادامه باشید تا 5 مورد از مهم ترین نکات قبل از خرید آسانسور را با یکدیگر بررسی کنیم.

نوع سیستم آسانسور را به درستی انتخاب کنید

اولین و مهمترین گام در خرید آسانسور، تعیین نوع سیستم محرکه و ساختار آن است. هر نوع سیستم محرکه ویژگی‌ های منحصر به فردی دارد که باید با شرایط کاربری و مشخصات اولیه آسانسور مطابقت داشته باشد. برای مثال، در صورتی که یک ساختمان اداری با هفت ایستگاه وجود داشته باشد، سیستم های کششی می توانند پاسخگوی مناسبی باشند، اما در صورتی که به یک آسانسور خودروبر برای جابجایی بین دو طبقه پارکینگ احتیاج داشته باشید، آسانسور هیدرولیک می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

لازم است در هنگام تعیین نوع سیستم آسانسور، به عوامل دیگری همچون:

  • ظرفیت
  • سرعت
  • ترافیک
  • تعداد توقف نیز توجه شود.

همچنین، مشورت با کارشناسان  فروش آسانسور و انجام بررسی‌ های لازم در این زمینه می‌ تواند به انتخاب بهترین نوع آسانسور برای شما کمک کننده باشد.

ظرفیت و تعداد

در خرید آسانسور، نکته مهمی که باید در ارتباط با ظرفیت و تعداد دستگاه ها در نظر گرفته شود، پیش بینی ترافیک ساختمان است. به علاوه، باید برای تردد افراد مسن و معلول نیز پیش بینی ‌های لازم انجام شود. در صورتی که تردد زیادی در ساختمان وجود داشته باشد، بهتر است از دو دستگاه آسانسور استفاده کنید تا در صورت خرابی هر یک، دستگاه دیگر در دسترس باشد.

مقررات ملی ساختمان الزاماتی در ارتباط با حداقل ظرفیت، نوع و تعداد آسانسور تدوین کرده است، اما بهتر است با توجه به حساسیت بالای آسانسور در ساختمان، آینده نگری بیشتری داشته باشیم و بیش از حداقل ظرفیت مورد نیاز رعایت کنیم.

سرعت، از مهم ترین نکات خرید آسانسور

در خرید و نصب آسانسور، سرعت دستگاه یکی از مهم ‌ترین عواملی است که باید در نظر گرفته شود. سرعت آسانسور باید با توجه به شرایط کاربری ساختمان، طول مسیر حرکت آسانسور و ترافیک کاری آن مشخص شود. همچنین، در محاسبات ترافیک، سرعت آسانسور نیز باید در نظر گرفته شود.

به عنوان مثال، ساختمانی با 12 طبقه و سرعت 1 متر بر ثانیه، بنظر سرعت پایینی است، اما همین میزان برای یک ساختمان با 4 طبقه مناسب است. لذا با توجه به شرایط کاربری و مشخصات ساختمان، سرعت مناسب برای آسانسور باید مشخص شود. در نظر داشته باشید که انتخاب سرعت مناسب آسانسور می‌ تواند به بهبود ترافیک داخلی ساختمان و رضایت کاربران کمک کند.

ایمنی

از جمله نکات مهم قبل از خرید بالابر می‌ توان به موضوع ایمنی اشاره کرد. در حین خرید آسانسور، باید از فروشندگان لیستی از عملکردها و قطعات ایمنی پیشنهادی را بخواهید و در صورت پیشنهاد مواردی به جز تمهیدات استاندارد، آن‌ ها را مورد بررسی قرار دهید. همچنین، باید مشخصات فنی، برند و گواهینامه‌ های استاندارد تجهیزات ایمنی را در نیز نظر گرفته و هنگام نصب بالابر، آن ‌ها را تطبیق دهید.

بعلاوه، برای اطمینان از عملکرد ایمن آسانسور، باید آن‌ ها را هنگام راه‌ اندازی به ‌طور کامل کنترل و آزمایش کرد. در صورتی که آسانسور شما جزو دسته مدل هایی است که اجبارا مورد بازرسی استاندارد قرار نمی ‌گیرد، برای احتیاط بیشتر می ‌توانید از شرکت‌ های بازرسی آسانسور بخواهید که دستگاه شما را بدون تشریفات قانونی، مورد بررسی قرار دهند. به این ترتیب، می‌ توانید از عملکردی ایمن و قابل اعتماد برای آسانسور خود اطمینان حاصل کنید.

به توانایی و ظرفیت خدمت دهی فروشنده توجه کنید

قبل از خرید آسانسور، باید مطمئن شوید که فروشنده خدمات پشتیبانی 24 ساعته را ارائه می دهد. برای این منظور، می توانید با برخی مشتریان قبلی فروشنده تماس بگیرید و اطمینان حاصل کنید که از نحوه پشتیبانی و خدمات ارائه شده رضایت داشته اند یا خیر که البته این روش کمی زمان بر و در برخی مواقع غیر قابل انجام است. بهترین روش جایگزین، استفاده از اطلاعاتی است که شرکت در اختیار شما قرار می دهد. می‌توانید با توجه به اطلاعاتی که در سایت یا صفحات مجازی شرکت قرار دارند، بررسی های لازم را انجام داده و سپس ثبت پروژه خود را انجام دهید.

فرا بالابر: کیفیت ممتاز، پشتیبانی 24 ساعته، قیمت مناسب

فرا بالابر، یکی از معتبرترین مجموعه های فروش آسانسور است که در حوزه نصب و نگهداری نیز فعالیت داشته و تا به امروز در بیش از 70 استان در کشور، پروژه های موفقی را به پایان رسانده است. با انتخاب فرا بالابر می توانید با خیالی آسوده، آسانسور سازه خود را سفارش داده و 0 تا 100 مراحل نصب را نیز به کارشناسان مطرح این مجموعه بسپارید.

نکته حائز اهمیت در رابطه با این مجموعه این است که فرا بالابر خود به عرضه بهترین بالابرها می پردازد و همین موضوع، تضمین ضمانت عملکرد و خدمات این مجموعه است. از جمله محصولاتی که توسط مجموعه فرا بالابر ارائه می شوند عبارت اند از:

  • بالابرهای هیدرولیکی
  • بالابر های خانگی
  • بالابرهای وینچی
  • بالابرهای فروشگاهی
  • بالابرهای صنعتی
  • بالابرهای ساختمانی

با انتخاب فرا بالابر، ایمنی، امنیت، مقرون به صرفه بودن و از همه مهم تر، کیفیت عالی را از آن خود می کنید.

کلام آخر

در این مطلب ما سعی کردیم 5 مورد از مهم ترین نکاتی که بایستی قبل از خرید آسانسور مد نظر خود قرار دهید را به شما معرفی کنیم. با توجه به این موارد و انتخاب یک مجموعه معتبر برای خرید مانند فرا بالابر، بهترین ها را از آن خود کنید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.