بررسی عملکرد نسل جدید سیستم عامل هوش مصنوعی (AIOS)

0

سیستم عامل هوش مصنوعی (AIOS) (Artificial Intelligence Operation System) نسل جدیدی از سیستم عامل های هوشمند است که با استفاده از قابلیت های هوش مصنوعی، قادر به مدیریت و تخصیص دقیق تر منابع به سیستم عامل می باشد که امروزه شاهد استفاده از این تکنولوژی در سایر تولید بهترین گوشی های هوشمند و بهترین لپ تاپ ها هستیم. در سیستم عامل هوش مصنوعی با استفاده از به کارگیری تکنولوژی هوش مصنوعی در بخش های مختلف، بهره وری سیستم عامل به شدت بالا می رود، قدرت پردازش بیش تر می شود، منابع سخت افزاری به صورت بهینه به کار گرفته می شوند و …

سیستم عامل هوش مصنوعی (AIOS)-1

علت استفاده از هوش مصنوعی در سیستم عامل

واژه ی هوش مصنوعی این روزها بسیار شنیده می شود و تعاریف بسیار زیادی نیز برای آن مطرح است اما اگر به صورت خلاصه بخواهیم تعریف واضحی از آن داشته باشیم به این صورت است: “هوش مصنوعی یک ابزار حل مسئله بسیار قدرتمند است که پایه و اساس آن ریاضیات می باشد و هدف آن ایجاد سیستم هایی یادگیر با استفاده از ریاضیات و الگو برداری از رفتار بهینه موجودات و نوع تفکر انسانی است.” در نتیجه می توان از این ابزار قدرتمند جهت بهبود کارایی سیستم عامل و انجام هوشمند برخی از وظایف آن استفاده کرد.
مهم ترین مولفه هوش مصنوعی، قدرت یادگیری می باشد پس می توان برخی از وظایف داخل سیستم عامل را با استفاده از هوش مصنوعی مدل کرد تا این سیستم هوش مصنوعی آن ها را یاد بگیرد و به گونه ای هوشمند این وظایف را انجام دهد. مثلا با تخصیص بهینه منابع سخت افزاری به نرم افزارهای در حال اجرا، می تواند سرعت را بهبود دهد یا با شناسایی حملات مختلف، مانع از نفوذ هر فرد یا ویروس مخربی شود. امروزه معروف ترین استفاده از این تکنولوژی را می تواند در اسمارت فون ها مشاهده کرد، دستیار هوش مصنوعی آیفون نمونه ای بی نظیر و پر کاربرد از این فناوری است.

مزایای سیستم عامل هوش مصنوعی (AIOS)

سیستم عامل هوش مصنوعی به گونه ای هوشمند سیستم شما را مدیریت می کند و با استفاده از قدرت یادگیری که دارد، می تواند رفتار شما را یاد و تبدیل به یک سیستم عامل هوش مصنوعی متناسب با رفتار شما شود. اما کار به اینجا ختم نمی شود بلکه با استفاده از صحبت کردن با آن می توانید کارهای خود را انجام دهید و حتی مانند دو دوست خوب می توانید با هم باشید و کارهایئ مختلفی را به او بسپارید مانند:

 • خواندن ایمیل ها و جواب دادن به آن ها.
 • شناسایی نرم افزارهای مخرب و حذف آن ها.
 • قابلیت یادگیری رفتار شما و شخصی سازی سیستم عامل با رفتار شما.
 • پاسخ به هر نیازی که شما داشته باشید مانند انجام کارهای اینترنتی.
 • مدیریت مناسب سیستم عامل جهت کارایی بالای آن.
 • نصب هر گونه نرم افزار مورد نیاز شما بدون آن که خودتان آن را نصب کنید.
 • فراهم کردن مطالب و امکاناتی که شما در حوزه کاری خود نیاز دارید.
 • ارتباط سیستم عامل هوش مصنوعی با سایر سیستم عامل ها جهت افزایش دانش.
 • دادن پیشنهاد و راه حل های بهینه در برخی زمینه های کاری و تحصیلی به شما.
 • حل مسائل ریاضی و محاسباتی.
 • و …

سیستم عامل هوش مصنوعی (AIOS)

سیستم عامل هوش مصنوعی (AIOS) نسل بعدی سیستم عامل ها

قطعا با بکارگیری تکنولوژی هوش مصنوعی در سیستم عامل ها، می توان شاهد یک انقلاب بزرگ بود. در آینده ای نه چندان دور سیستم عامل هوش مصنوعی به یک سیستم عامل رایج در بین مردم تبدیل می شود و علاوه بر کنترل سیستم های ما، کنترل زندگی ما را نیز بر عهده خواهد گرفت و با شناخت رفتار ما، راه حل های بهینه ای در زمینه های مختلف به ما خواهد داد.

کلام آخر

سیستم عامل هوش مصنوعی (AIOS) قابلیت یادگیری دارد و با گذشت زمان، در زمینه های مختلف دانش خود را افزایش می دهد و رفتار ما را نیز یاد خواهد گرفت. در واقع باید به عنوان یک دوست خوب به سیستم عامل هوش مصنوعی نگاه کرد نه صرفا یک سیستم عامل معمولی.

امتیاز دهید

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.