تاثیر هوش مصنوعی در افزایش فروش کنسول های بازی +[روش های موثر]

تاثیر تکنولوژی هوش مصنوعی در افزایش فروش یکی از مهم ترین مباحث خبرهای روز دنیا است که سبب شده افراد زیادی برای کسب سود بیشتر از این روش، به اصطلاح مو به موی اخبار تکنولوژی را دنبال نمایند.
در این مقاله تاثیر هوش مصنوعی در افزایش فروش کنسول بازی را بررسی می کنیم و با برخی از نکات مهم نیز در این زمینه آشنا خواهیم شد.

هوش مصنوعی در افزایش فروش کنسول های بازی-1

تاثیر هوش مصنوعی در افزایش فروش

هوش مصنوعی همواره راهکارهای جدیدی را جهت افزایش فروش ارائه می دهد که کنسول بازی نیز از این قاعده مستثنی نیست.
هنگامی که شرکت های بزرگ بهترین کنسول بازی را وارد بازار می کنند، با استفاده از روش های هوش مصنوعی و تحلیل نظرات کاربران در سطح اینترنت متوجه می شوند که مشتری ها تا چه اندازه از محصولات آن ها رضایت داشته اند.
البته روش های زیادی برا درک اهمیت هوش مصنوعی در سایر تجهیزات و تولیدات وجود دارد و می توان از روش مقایسه بهترین کنسول بازی که بسار رایج و عامه پسند است، استفاده کرد.

نقش هوش مصنوعی در تحلیل نظرات کاربران درباره کنسول بازی

هنگامی که یک شرکت مثلا مانند سونی کنسول بازی جدید خود را وارد بازار می کند، در شبکه های اجتماعی، وب سایت خود، وب سایت های فروش کنسول بازی و … نظراتی که کاربران درباره این محصول جدید داده اند را جمع آوری می کند.
جمع آوری این نظرات با استفاده از ربات های خزنده یا (Web Crawling) انجام می شود. هنگامی که نظرات جمع آوری شدند، یک سیستم هوش مصنوعی بر پایه پردازش زبان طبیعی (Natural Language Processing) و شبکه های عصبی عمیق (Deep Neural Networks) توسعه داده می شود تا  تحلیل نظرات کاربران را انجام دهند.
در واقع مسئله اصلی، آنالیز احساسات در نظرات کاربران می باشد (Sentiment Analysis). یعنی الگوریتم هوش مصنوعی باید بتواند هر متن نظری که کاربر درباره کنسول بازی در اینترنت منتشر کرده است را در دسته های 3 تایی (مثبت، خنثی، منفی) دسته بندی کند.
در نتیجه اگر مثلا 10 میلیون نظر درباره این محصول جدید وجود داشته باشد، سیستم هوش مصنوعی می تواند مشخص کند که چه تعداد از این نظرات مثبت، چه تعداد خنثی و چه تعداد منفی بوده است.
با این کار می تواند بفهمد که چند درصد از مشتری ها یا  کاربران از محصول جدید راضی و چه تعداد ناراضی هستند.

هوش مصنوعی در افزایش فروش کنسول های بازی-2

افزایش فروش کنسول بازی به کمک هوش مصنوعی

بعد از آن که هوش مصنوعی با تحلیل نظرات کاربران، میزان رضایت آن ها را بدست آورد، حال باید راهکاری ارائه شود تا نقطه ضعف هایی که در نظرات منفی کاربران وجود داشت مرتفع شود و در نسخه های بعدی اصلاح شود.
در این بخش نیز یک سیستم هوش مصنوعی بر اساس آنالیز احساسات کاربران طراحی می شود اما این بار نوع این مدل، آنالیز احساسات مبتنی بر ویژگی یا جنبه می باشد (aspect-level analysis).
به عنوان مثال به این نظر کاربر توجه کنید: “سرعت کنسول بازی بسیار بالا است اما ظاهر آن مناسب نیست” در این جا سیستم هوش مصنوعی تعدادی ویژگی را به صورت خودکار از متن استخراج می کند و نظر کاربر را از منظر مثبت یا منفی بودن آن نیز مشخص می کند.
مثلا در نظر قبلی دو ویژگی موجود شامل “سرعت” و “ظاهر” می باشد که نظر کاربر در مورد سرعت کنسول بازی یک نظر مثبت است اما نظرش درباره ظاهر آن، یک نظر منفی است.
در نتیجه با بررسی تعداد نظرات و مشخص کردن هر کدام از ویژگی ها می توان متوجه شد که کاربران از چه بخش هایی از کنسول بازی راضی و چه بخش های آن را نقد می کنند.
در نتیجه با بهبود بخش های مورد نظر مشتری یا کاربر، می توان نظر آن ها را جلب کرد و مطمئن شد که کاربران بیش تری کنسول را خریداری می کنند.

کلام آخر

در این مقاله با یکدیگر تاثیر هوش مصنوعی در افزایش فروش کنسول بازی را بررسی کردیم و متوجه شدیم که این کار با استفاده از هوش مصنوعی و تحلیل نظرات کاربران امکان پذیر است.
تمامی کمپانی های سازنده کنسول بازی از این روش جهت افزایش فروش محصولات خود استفاده می کنند.

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.