نقد و بررسی اندروید ۱۲ و قابلیت های آن | [ کاربرد متفاوت ]

0

امروز با نقد و بررسی اندروید 12 و قابلیت های آن در خدمت شما هستیم، این محبث یکی از جدید ترین مباحث در دنیای فناوری بهترین گوشی های هوشمند می باشد، برای کسب اطلاعات جامع تری در قسمت اخبار و تکنولوژی با ما همراه باشد.
حالی که هنوز مدت زیادی از انتشار اندروید 11 نگذشته، به تازگی شرکت گوگل پیش نمایشی از اندروید 12 را منتشر کرده است. این پیش نمایش کاربران اندروید را قادر می سازد که آپدیت نسخه ی جدید را بررسی کنند و نظرات خود را با سازندگان به اشتراک بگذارند.
کاربرانی که از این نسخه ی آزمایشی استفاده کرده اند عقیده دارند که این نسخه با اینکه تغییرات اساسی به همراه ندارد، بزرگ ترین بروز رسانی اندروید می باشد. دوازدهمین نسخه از اندروید قرار است که در اواخر سال 2021 منتشر شود. به نظر می رسد که گوگل قصد دارد بزرگ ترین تغییرات ظاهری را در اندروید انجام دهد تا امکان تجربه ی یک رابط کاربری لذت بخش را برای کاربران خود فراهم نماید.
به محض اینکه پیش نمایش اندروید 12 را نصب کنید تغییرات را به وضوح متوجه خواهید شد. در ادامه شما را با قابلیت های اساسی اندروید 12 آشنا خواهیم کرد.

بررسی اندروید 12 و قابلیت های آنویژگی ها و قابلیت های اندروید 12

• ابزار جدید ساخت تم یکی از ویژگی های اندروید 12 که هنوز برای کاربران نهایی فعال نشده، سیستم تصویر زمینه است. پس از فعال شدن این ویژگی، رنگ اصلی کاغذ دیواری مورد استفاده شما را انتخاب کرده و سپس همان رنگ را در سرتاسر رابط اعمال می کند.

• دکمه تعویق اعلان ها با اندروید 11، گوگل یک روش تأخیر اعلان را ارائه داد که چندین مرحله داشت. شما باید انگشتتان را به بالا بکشید، سپس روی نماد تعویق ضربه بزنید و مدت زمان آن را انتخاب کنید. اما مشکل این است که شما می توانید به طور تصادفی خیلی سریع این کار را انجام دهید و به طور کلی از اعلان صرف نظر کنید. اندروید 12 یک دکمه تعویق جدید اضافه می کند تا به تعویق انداختن اعلان ها بدون از دست دادن تصادفی آنها راحت تر شود.

• امکان تغییر سایز اعلان ها علاوه بر دکمه تعویق جدید، روش دیگری برای گسترش یا کاهش اندازه اعلان های شما وجود دارد. به جای ضربه زدن روی پیکان کوچک در سمت راست اعلان خود، اکنون می توانید روی نماد برنامه ضربه بزنید تا اطلاعات بیشتر را بخوانید یا برای بزرگنمایی مجدداً روی آن ضربه بزنید

• ویژگی Silky Home Silky Home یکی از ویژگی های اندروید 12 است که نمای کلی از طراحی رابط کاربری و از همه مهمتر – برنامه تنظیمات – را ارائه می دهد. این تابعی است که باید از طریق دستور ADB فعال شود.

• حالت تک دستی با توجه به اینکه اندازه صفحه نمایش گوشی های مدرن بزرگتر است، نگه داشتن آن کمی دشوار به نظر می رسد. Google اکنون در حالت اختصاصی یک دست کار می کند، با این حال این حالت مانند حالت یک دست سامسونگ نیست که کل صفحه را به یکی از گوشه های پایین منتقل می کند. در عوض ، اندروید 12 قصد دارد چیزی مشابه iOS اپل معرفی کند. وقتی این حالت فعال می شود، محتوا به صورت عمودی به پایین منتقل می شود و یک فضای خالی در بالا باقی می ماند.

• ویرایش اسکرین شات اندروید 12 شما را با چندین روش جدید برای ویرایش تصاویر صفحه و تصاویر آشنا می کند. اولین مورد به شما امکان می دهد شکلک ها را به همراه هر چیز دیگری به تصویر اضافه کنید. گوگل همچنین به شما امکان می دهد هر تصویری را که از طریق صفحه اشتراک ارسال می کنید حاشیه نویسی نمایید. پیشتر شما باید قبل از ارسال تصویر آن را ویرایش می کردید، اما به نظر می رسد در نسخه بعدی Android تغییر کند.

• پنهان کردن هول پانچ از زمان معرفی تلفن های دارای طراحی دوربین سلفی، سازندگان گوشی های هوشمند گزینه هایی را برای “پنهان کردن” دوربین با پس زمینه سیاه یا نوار پیمایش ارائه داده اند. گوگل
زینه دیگری را برای Pixel 5 اضافه کرده است که نوار وضعیت را به طور کامل پر می کند، بنابراین اگر این مسئله شما را آزار می دهد می توانید دوربین سلفی را مخفی کنید.

• دسته بندی ویجت ها اندروید همیشه یک گجت داشته و وقتی سال گذشته اپل این گجت را برای iOS معرفی کرد، واقعاً حرفی برای گفتن نداشت. با این حال، به نظر می رسد گوگل ایده چگونگی تنظیم چندین ابزارک توسط iOS را دوست دارد. توسعه دهندگان XDA فضاهای هوشمند “بهبود یافته” و “گسترش یافته” را کشف کرده اند. البته این ایده کاملاً در مراحل اولیه است، بنابراین به احتمال زیاد دسته ابزارها در سال آینده در اندروید 12 قابل مشاهده است.

نصب پیش نمایش اندروید 12

بخاطر داشته باشید که باید از بارگیری Developer Preview خودداری کنید مگر اینکه برنامه نویس باشید. استفاده از جدیدترین و عالی ترین نرم افزار قبل از نسخه نهایی می تواند وسوسه انگیز باشد، اما اشتباهاتی که رخ می دهد آزار دهنده است و حتی ممکن است اطلاعات مهم تلفن خود را از دست بدهید. اگر واقعاً می خواهید اندروید 12 را قبل از انتشار نصب کنید، توصیه می کنیم تا زمان انتشار نسخه بتا صبر کنید. زیرا در این نسخه اوضاع تثبیت تر شده و سرانجام تا پایان امسال شاهد انتشار نهایی آن خواهیم بود.

امتیاز دهید

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.