همه چیز درباره سافت باکس‌ها کروماکی لند در عکاسی P

سافت باکس کروماکی لند چیست؟

همان طور که عبارت این ابزار فوق العاده قدرتمند در نورپردازی و نوردهی مشخص است، ترجمه این ابزار در زبان فارسی می تواند کلمه جعبه نرم یا اصطلاحاً جعبه نرم کننده نور باشد. سافت در زبان انگلیسی به معنای نرم و باکس در زبان انگلیسی به معنای جعبه است. حال ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا به چرا این اسم را برای سافت باکس انتخاب کرده اند.

این موضوع به وظیفه اصلی و مسئولیت اساسی سافت باکس ها در هنگام عکاسی و فیلمبرداری منتهی می شود. حدس می زنید وظیفه اصلی سافت باکس ها چه باشد؟ در واقع سافت باکس ها وظیفه دارند بورس خط خارج شده است منابع نور را با استفاده از پنل فیوزر و فویل آلومینیومی داخلی شفاف خود به نور نرم و یکنواخت تبدیل کنند و آن را به صورت متمرکز به سمت سوژه مورد نظر یا هر چیزی که قصد عکاسی و فیلم برداری از آن را داریم بتابانند.

استفاده از سافت باکس چه کمکی به عکاسان می کند؟

ممکن است با خود بگویید که استفاده از سافت باکس کروماکی لند تنها یک عامل کمکی در در هنگام عکاسی و فیلمبرداری است است و عدم استفاده آن لطمه زیادی به کیفیت و شفافیت تصاویر نمیزند؛ اما متاسفانه باید بگویم که سخت در اشتباه هستید. سافت بازار دقیقاً می تواند مهمترین و اصلی ترین تاثیر را در عکاسی داشته باشند. یعنی ممکن است فرد متخصص و عکاس حرفه‌ای باشید و همچنین از گران قیمت ترین دوربین های عکاسی و خلاقانه ترین سبک های موجود در هنر عکاسی نیز استفاده کنید، اما در نبود نور کافی و استفاده کردن از سافت باکس ها به هیچ عنوان نمی توانید عکس‌های جذاب و شگفت انگیزی ثبت کنید.

نکته حائز اهمیت در عکاسی با استفاده از سافت باکس آن این است که که این ابزار فقط و فقط یک اصلاح کننده نور محسوب می شود؛ یعنی سافت باکس ها مسئولیت یکنواخت تر کردن و ملایم تر کردن نور سخت را برعهده می‌گیرند و این موضوع باعث می شود که سایه‌های تند و خشن بر روی لبه های سوژه یا چهره مدل ایجاد نشود و یا به صورت چشمگیری این سایه ها کاهش پیدا کند.

از همین رو هستید ویزا سافت باکس به سوژه یا چهره مدل کمتر باشد( نزدیکتر شود )، نور تابیده شده به سمت سوژه نیز نرم تر و ملایم تر است و شباهت زیادی به نور طبیعی خورشید دارد این موضوع می‌تواند کمک شایانی به افزایش شفافیت و کیفیت تصاویر کند. از همین رو عکاسان حرفه ای علاقه زیادی به استفاده از از سافت باکس ها در هنگام عکاسی و فیلمبرداری دارند پرداخت هزینه‌های آن هیچ باکی ندارند چرا که می دانند چه تاثیر ‌العاده‌ای بر روی عکس هایشان می گذارد.

چه کسانی از سافت باکس ها استفاده می کنند؟

در حال حاضر سافت باکس ها کاربردهای زیادی را در جامعه ایفا می کنند. سافت باکس ها در ابتدا تنها توسط عکاسان حرفه‌ای در آتلیه های عکاسی یا استودیو حرفه ای مورد استفاده قرار می گرفت؛ اما با توسعه فضای اینترنت و گسترش شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و به وجود آمدن سایت های اشتراک ویدیو خارجی و داخلی مانند یوتیوب آپارات و افزایش کسب و کارهای اینترنتی مبتنی بر محصول فیزیک یا الکترونیکی، روز به روز استفاده از سافت باکس ها صنایع دیگر نیز  افزایش پیدا کرد.

تا آنجا که امروزه اکثر تولیدکنندگان محتوا که به تازگی وارد این عرصه شده‌اند و یا بلاگر ها و گونه های اینستاگرامی که دنبال کنندگان کمی دارند نیز از سافت باکس ها برای افزایش کیفیت و شفافیت محتوای تصویری و ویدئویی خود استفاده می‌کند. زیرا آنها می‌دانند که افزایش کیفیت محتوای ویدئویی آنها می تواند رابطه مستقیمی با افزایش مخاطبان و دنبال کنندگان خود داشته باشد و به محبوبیت و معروفیت آنها نیز کمک شایانی کند. این دقیقا همان چیزی است که اغلب تولیدکنندگان و بلاگرهایدر شبکه های اجتماعی آن را می خواهند.

استفاده از سافت باکس ها چه مزیتی دارد؟

همانطور که گفته شد سافت باکس ها توانند کمک های زیادی عکاسان در هنگام عکاسی و فیلمبرداری بکند و از همین‌رو مزایای زیادی دارند که برخی از آنها عبارتند از:

چند منظوره و همه کاره

اولین و شاید مهمترین مزیتی که می‌توان در استفاده از ساختار احساس کرد ، همه کار بودن آن ها است. ناپل است این سوال برایتان پیش بیاید که منظور از هم منظور بودند چیست؟ در واقع سافت باکس ها در اکثر سبک های عکاسی مورد استفاده قرار می گیرند و شاید در یک یا دو سبک عکاسی از این نرم افزار فوق العاده قدرتمند نورپردازی و نوردهی استفاده نشود اما در دیگر سبک ها، جز مهمترین ابزارآلات عکاسی است.

به عنوان مثال سافت باکس ها قادر هستند در همچون عکاسی از چهره یا عکاسی پرتره، عکاسی تبلیغاتی، عکاسی مدلینگ، عکاسی در در آتلیه عروسی، عکاسی صنعتی در استودیوی حرفه ای، عکاسی از محصول و دیگر سبک های عکاسی مورد استفاده قرار بگیرند و نتایج خارق‌العاده را خلق کنند.

تغییر دادن نوع تابش نور

یکی دیگر از مزیت‌هایی که در استفاده از سافت باکس ها می توان یافت این است که شما ما قادر هستید به راحتی زاویه تابش و نوع دیفیوزر جلویی سافت باکس ها را تغییر دهید. این بدان معنا است که شما می توانید با افزودن پارچه زنبوری ، انواع و اقسام ماسک های ویژه و پنل های دیفیوزر دیگر، نوع  و میزان نرمی نور تابیده شده به سوژه را تنظیم کنید با افکت‌ سفارشی سازی شده خود را بسازید. این موضوع باعث می شود که شما عکس‌های مناسب به فرد خود را ثبت کنید که در دیگر آلبوم های عکاسی وجود نداشته باشد و اگر به خوبی این امر را انجام دهید می‌توانید نمونه کارهای چشم‌نوازی را  برای خود بسازید.

وزن کم و پایین

دومین مشخصه که سافت باکس را دارند وزن بسیار پایین و سبک بودن آن ها است؛ این موضوع کمک می‌کند که راحتی بتوان ساخت و سازها را جا به جا کرد؛ از همین‌رو سافت باکس ها علاوه بر کاربرد زیادشان، آن می توانند جزء تجهیزات نورپردازی و نوردهی قابل حمل نیز محسوب شود. پس شما می توانید انواع سافت باکس ها از استودیوی خود خارج کنید مکانی که دوست داشتید قرار دهید و شروع به عکاسی یا فیلم برداری کنید.

جمع بندی

از مطالعه مقاله لذت کافی برده باشید. ابداع و اختراع سافت باستان توانست انقلاب عظیمی در صنعت عکاسی و فیلمبرداری ایجاد کند و کیفیت تصاویر و محتوای ویدیویی را به صورت شگفت انگیزی افزایش دهد؛ این موضوع آنقدر مثمر ثمر است که حتی در صورت داشتن دوربین های گران قیمت و هنر عکاسی و خلاقانه عکس برداری کردن از سوژه، باید حتماً از سافت باکس ها یا یک منبع نور برای تامین نور ایده آل و رعایت اصول نورپردازی و نوردهی در هنگام عکاسی استفاده شود؛ در صورت عکس خروجی از کیفیت چندان خوبی برخوردار نخواهد شد و تمام زحمات انجام شده هدر خواهد رفت. رفت پس پیشنهاد می کنیم که از استفاده صحیح سافت باکس ها غافل نشوید.

منبع : www.chromakeyland.com

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.