۶ شرط برای آرایشگر موفق شدن

امروزه آرایشگری یکی از مشاغل پول ساز و مهمی است که به صورت روزانه مشتری داشته و افراد زیادی خواهان استفاده از خدمات این مراکز هستند. از آنجایی که آرایشگری دنیایی پر از خلاقیت، تکنیک و خدمات مختلفی است که به مشتریان ارائه می شود، بنابراین یک آرایشگر باید علاوه بر علاقه مندی به این رشته از دانش و تخصص در مهارت های گوناگون بهره مند باشند.

اگر مصمم به گذراندن دوره آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی هستید اما نمی دانید از کجا شروع کنید نگران نباشید ما تمام جنبه هایی را که باید برای تبدیل شدن به یک آرایشگر حرفه ای در نظر بگیرید را در این مقاله بیان کرده ایم.
آموزشگاه آرایشگری ماهدیس یکی از آموزشگاه های معتبر کرج است که به لطف همکاری با مربیان حرفه ای و بین المللی و برخورداری از ۳۰ سال سابقه کاری در این زمینه ، آماده ثبت نام از هنرجویان گذراندن دوره های آموزش آرایشگری زنانه در کرج می باشد.

برای آرایشگر شدن از کجا باید شروع نمود؟

برای آرایشگری نیاز به مدرک تحصیلی بالایی نبوده و تنها با شرکت در کلاس های آموزش آرایشگری در آموزشگاه های آزاد می توان آموزش های لازم را کسب نمود . اما برای اینکه بتوانید سالن آرایشی خود را زده و به طور مستقل در آن فعالیت کنید باید پس از شرکت کردن در دوره های آموزش آرایشگری در آزمون های فنی و حرفه ای نیز شرکت کنید تا پس از کسب امتیاز و رتبه مورد نظر و دریافت مدرک از این سازمان بتوانید برای گرفتن جواز اقدام کنید.

ویژگی های یک آموزشگاه آرایشگری حرفه ای

کسانی که قصد شرکت در دوره آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی را دارند هنگام انتخاب یک آکادمی آرایشگری خوب باید جنبه های مختلفی را در نظر بگیرند که عبارت اند از:
– آموزشگاه باید آموزش های خود را تا حد امکان به صورت عملی برگزار کند.
اگر هنرجویان در آموزشگاه های آرایشگری ثبت نام کنند که در آن هیچ مورد عملی انجام نمی شود هنرجو نمی تواند در امور آموزش داده شده در زمینه آرایشگری تخصص و مهارت پیدا کند . تمرین عملی موارد آرایشگری یکی از موارد مهمی است که هنرجویان در حین روند آموزش به آن احتیاج دارند تا بتوانند ایرادات کار خود را برطرف نموده و در این امور مسلط شوند.
– برخورداری از مربیان با تجربه و ماهر
هنرجویان برای شرکت در دوره آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی باید زیر نظر مربیان حرفه ای آموزش آرایشگری را بگذراند که دلسوز و آگاه بوده و تمام موارد را از موارد جزئی و کوچک تا موارد مهم را بصورت دقیق و مرحله به مرحله به هنرجویان آموزش داده و با مهربانی و صبر زیاد هنرجویان را در دوره اموزشی همراهی کنند.
– برخورداری از فضای آموزشی مطلوب
هنگام گذراندن دوره آموزش آرایشگری هنرجو باید فضای کافی داشته باشد تا در حین آموزش بتواند به طور مستقل فعالیت نموده و کارهای عملی و تمرینات هر هنرجو با هنرجویان دیگر تداخل نداشته باشد. همچنین آموزشگاه باید میزان ابزار کافی را برای هر فرد داشته باشد تا هنرجو بتواند به تنهایی و به صورت مستقل موارد فرا گرفته شده را تمرین کنند.

برای آرایشگر شدن به چه شرایطی نیاز است؟

برای آرایشگر شدن و کار در بخش آرایشگری و زیبایی، علاوه بر شرکت در دوره آموزش آرایشگری و فرا گرفتن آموزش های کافی ، باید الزامات و مهارت های شخصی خاصی داشته باشید که عبارتند از:

  1. مهارت های ارتباطی

این مهارت ها شامل همدلی و توانایی برقراری ارتباط مناسب با مشتریان و درک آنها است.  یک آرایشگر خوب باید در حین تعامل با مشتریان، مهارت های ارتباطی داشته باشد. شما باید نگران یک بیان شفاهی خوب و تکنیک هایی باشید که امنیت، اطمینان و اعتماد را منتقل می کند تا مشتری در محیطی راحت و آرام قرار گیرد . از این نظر، وضعیت بدنی، حرکت دست ها، لبخند و تماس بصری برای دستیابی به رویکرد قاطعانه با مراجع مهم است.  بدیهی است که هنگام نزدیکی فیزیکی به مشتری، رعایت ظاهر شخصی و بهداشت ضروری است.

2 . توانایی کار تیمی

اگر شما به عنوان یک آرایشگر کار می کنید، بخشی از یک تیم کاری خواهید بود که باید دستورالعمل ها و شیوه کار یکنواخت و منسجمی داشته باشد. بنابراین، داشتن مهارت برای کار خوب در یک تیم مهم است

3 . برخوداری از حس زیبایی شناختی

یک آرایشگر حرفه ای باید مفاهیم و دانش زیبایی شناختی و همچنین سلیقه خوبی داشته باشد تا بتواند با توجه به رنگ چهره، فرم صورت، نوع مو، درمان مناسب با فیزیوگنومی، رنگ مو یا مدل موی مناسب و غیره را به مشتریان توصیه کند.
شما باید بدانید که چگونه با در نظر گرفتن چندین عامل به مشتری مشاوره دهید.

4  . برخورداری از ثبات و اخلاق حرفه ای

آرایشگری بخشی است که در آن باید ثابت قدم باشید و نگرش مثبتی داشته باشید تا رفاه مشتری را در اولویت قرار دهید. همچنین باید بتوانید  کار در ساعات یا روزهای آخر هفته را انجام دهید . اصول اخلاقی را فراموش نکنید تا به مشتریان خود آنچه را که واقعاً برای رفاه زیبایی شناختی نیاز دارند توصیه کنید. شما نباید خدماتی را ارائه دهید که برای آنها آموزش ندیده اید یا تکنیک هایی را که عمیقاً نمی دانید ارائه دهید.

5 . برخورداری از مهارت های کسب و کار

اگر در زمینه آرایشگری کار می کنید، می توانید این کار را در یک مرکز یا سالن زیبایی برای شخص دیگری انجام دهید یا کسب و کار خود را داشته باشید. در این صورت، شما باید یک سری الزامات قانونی را رعایت کنید و مهمتر از همه، مهارت ها و چشم اندازی برای کسب و کار و راه اندازی کسب و کار خود داشته باشید. مهم است که خود را متمایز کنید، بدانید چگونه کار خود را تبلیغ کنید و مشتری ایده آل خود را مورد خطاب قرار دهید.

6 . آموزش مداوم

در بخش آرایشگری باید در مورد اخبار، روندها و تکنیک های مو و زیبایی به روز باشید. برای این کار مهم این است که در هر زمان که می توانید تمرین را متوقف نکنید و در جریان نحوه کار و آموزش های جدید باشید . آموزش مداوم در بخشی که روندها، محصولات و تکنیک های زیبایی جدید به طور مداوم در حال ظهور هستند ضروری است. آموزش مداوم به شما این امکان را می دهد که در مورد تمام اخبار دنیای آرایشگری و لوازم آرایشی به روز باشید.

برای شرکت در دوره های آموزش آرایشگری در کرج ، با آموزشگاه ماهدیس تماس بگیرید. 09128632325

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.