۴ علت گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی

شستشو با آب سرد یکی از حالت های ماشین لباسشویی است، اما در عین حال، هر دستگاه، حتی قدیمی ترین ماشین های لباسشویی نیز، می توانند آب را گرم کنند. اگر متوجه گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی خود شدید پس احتمالا دستگاه شما با مشکلات یا خرابی هایی روبرو بوده و نیاز به رسیدگی فوری دارد . بسته به پیچیدگی مشکلی که در ماشین لباسشویی شما ایجاد شده است، می توانید سعی کنید مشکل را خودتان برطرف کنید یا با یک تعمیر ماهر و  در این زمینه تماس بگیرید.

اما ابتدا باید مطمئن شوید که آیا واقعا مشکلی در دستگاه واقعا وجود دارد یا نه.  بدین منظور موارد زیر را بررسی کنید:

– بررسی کنید که آیا تنظیم دمای دستگاه صحیح است یا خیر. اگر این چرخه شستشو یک شستشوی ظریف است، گرمایش ارائه نمی شود و شستشو در آب خنک انجام می شود.

– مطمئن شوید که واقعاً هیچ گرمایشی وجود ندارد . گرمایش آب باید در ابتدای چرخه ایجد شود، زمانی که دستگاه کثیفی اصلی را شستشو می دهد. پس از 15-20 دقیقه از لحظه شروع شستشو، شیشه دریچه درام را لمس کنید ، باید گرم یا داغ باشد. در پایان شستشو، فقط از آب سرد استفاده می شود، بنابراین لباس های شسته شده را سرد از ماشین لباسشویی خارج می کنیم . در این حالت، نیازی به کمک گرفتن از تعمیرکار نیست.

 چه کد خطایی در صورت گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی نمایش داده می شود؟

دستگاه های مدرن، در صورت مشکل گرم نشدن آب ، شستشو را پس از 10-15 دقیقه متوقف می کنند و یک کد خطا را روی صفحه نمایش یا پانل نمایش می دهند تا کاربر از وجود مشکل آگاه شود .  برند و مدل های مختلف ماشین لباسشویی کدهای متفاوتی دارند.

ال جی: tE

سامسونگ :  H2/HE2

زیمنس : F15

ایندزیت : F08

بوش : F19, F22

الکترولوکس :  Е03, Е36.

 کدام دلایل و خرابی باعث گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی می شوند؟

مشکلات اصلی که به دلیل آن دمای آب در ماشین لباسشویی به سطح از پیش تعیین شده افزایش نمی یابد، با المنت گرمایش مرتبط است (عنصری که مستقیماً مسئول گرمایش آب در ماشین لباسشویی است). عمر مفید آن تحت تأثیر سختی آب و پایداری ولتاژ در شبکه است. در زیر دلایل احتمالی برای گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی آورده شده است.

1 . خرابی سنسور دما

مخزن هر ماشینی مجهز به ترموستات است. سنسور بر روی سطح دستگاه گرمایش قرار دارد. این یک استوانه کوچک است که سیم های الکتریکی آن به هم وصل شده است. ترموستات وظیفه گرم کردن آب تا دمای مورد نیاز را بر عهده دارد.
سنسور دما در ماشین لباسشویی باید سیگنالی به برد کنترل ارسال کند که دمای آب با حالت تنظیم شده مطابقت ندارد. اگر این سیگنال وجود نداشته باشد، دستگاه با آب سرد لباس ها شستشو داده یا با نمایش کد خطا، شستشو را قطع می کند.
در این صورت برای رفع مشکل سنسور باید تعویض شود.

 2 . خرابی برد کنترل

عناصر برد کنترل ممکن است در نتیجه افت ولتاژ، نفوذ آب و خاک در نتیجه آسیب مکانیکی از کار بیفتند. در نتیجه، المنت گرمایشی سیگنالی مبنی بر نیاز به گرم شدن آب دریافت نمی کند. برای رفع این مشکل باید برد کنترل را دوباره فلش کنید یا آن را تعویض  کنید.

 3 . ولتاژ شبکه کافی نیست

برای اینکه آب در بازه ای که ماشین لباسشویی آن را ارائه می کند گرم شود، لازم است ولتاژ شبکه حداقل 220 ولت باشد ، در غیر این صورت المنت گرمایش نمی تواند کار خود را به نحو احسن انجام دهد. در این صورت باید یک تثبیت کننده ولتاژ نصب کنید.

 4 . آسیب دیدن سیم کشی یا کنتاکت ها

سیم ها می توانند توسط جوندگان آسیب ببینند و به دلیل ارتعاشات فرسوده شوند. کنتاکت ها نیز اغلب به دلیل رطوبت اکسید می شوند. در نتیجه هیچ جریانی به المنت گرمایش یا سنسور گرمایش داده نمی شود و آب در ماشین لباسشویی گرم نمی شود.
برای رفع این مشکل  باید ابتدا یکپارچگی سیم کشی و کنتاکت ها را بررسی و بازیابی کنید. برای انجام این کار، باید محل مدار باز را با استفاده از تستر یا بازرسی بصری پیدا کنید، کنتاکت های سوخته را لحیم کنید یا کل کابل را تغییر دهید.
گاهی اوقات دلیل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی، اتصال اشتباه ماشین لباسشویی استز . در شرایطی که به طور مداوم دستگاه آبگیری نموده و تخلیه می کند، گرمایش به سادگی زمان رخ دادن ندارد. این به اصطلاح اثر سیفون است که با اتصال مجدد دستگاه از بین می رود.

 قدامات پیشگیرانه از مشکل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی

دلایل اصلی که منجر به گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی می شوند به کیفیت آب و پایداری ولتاژ در شبکه جریان الکتریکی بستگی دارد.
بنابراین، پیشگیری اصلی چنین مشکلی نصب فیلتری است که آب خیلی سخت را نرم می کند و استفاده از  تثبیت کننده ای که ولتاژ را در شبکه یکسان کند.
در صورت بروز خرابی و مشکل گرم نشدن آب در ماشین لباسشویی لازم است عیب یابی و تعمیر آن را به تعمیرکار باتجربه بسپارید .
رای سرویس و تعمیر لباسشویی بوش در کرج ، با پارما سرویس تماس بگیرید تا در کمترین زمان نسبت به تعمیر دستگاه در محل اقدام شود. 09127992368

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.