۳ روش درمان افتادگی پلک

افتادگی پلک که به نام پتوز نیز شناخته می شود، ممکن است یک مشکل زیبایی باشد یا حتی بینایی شما را مختل کند. اگر دچار افتادگی پلک هستید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید. درمان پتوز به تشخیص شما و همچنین به شدت بیماری شما بستگی دارد.

1) تشخیص بدهید قبل از اینکه بتوانید افتادگی چشم را درمان کنید، باید از یک متخصص پزشکی تشخیص دهید.

از آنجایی که افتادگی پلک می تواند نشانه ای از بیماری های جدی باشد، باید فورا به پزشک مراجعه کنید. پزشک شما باید یک تاریخچه پزشکی کامل بگیرد و یک معاینه فیزیکی برای رد مشکلات جدی عصبی، عفونت ها، اختلالات خود ایمنی و سایر بیماری ها انجام دهد. برخی از کارهای دیگری که پزشک ممکن است برای تشخیص افتادگی پلک شما انجام دهد عبارتند از:

  • معاینه چشم برای آزمایش حدت بینایی

  • آزمایش لامپ شکاف برای بررسی خراش یا خراش قرنیه

  • تست تنش برای بررسی میاستنی گراویس، یک بیماری خودایمنی مزمن که باعث ضعف عضلانی می شود.

2) اگر افتادگی پلک شما به دلیل یک بیماری زمینه ای ایجاد شده است، قبل از انجام هر کاری در مورد افتادگی پلک خود باید آن عارضه را درمان کنید. درمان یک بیماری زمینه ای نیز ممکن است به بهبود افتادگی پلک شما کمک کند.

به عنوان مثال، اگر میاستنی گراویس برای شما تشخیص داده شده است، پزشک ممکن است داروهای مختلفی را برای درمان این بیماری تجویز کند، از جمله فیزوستیگمین، نئوستیگمین، پردنیزون و تعدیل کننده های ایمنی.

سایر بیماری هایی که ممکن است باعث افتادگی پلک شوند عبارتند از فلج عصب سوم و سندرم هورنر. هیچ درمانی برای این اختلالات وجود ندارد، اگرچه جراحی ممکن است به تسکین علائم فلج عصب سوم کمک کند.

بیشتر بخوانید :  چگونه از پف زیر چشم جلوگیری کنیم؟

3) از پزشک خود در مورد جراحی برای اصلاح افتادگی چشم سوال کنید.

در حال حاضر، هیچ درمان خانگی ثابت شده ای برای درمان افتادگی چشم وجود ندارد. جراحی تنها راه حل مطمئن است. عمل جراحی که برای اصلاح افتادگی چشم استفاده می شود، بلفاروپلاستی نامیده می شود. در طی این روش، جراح پوست اضافی را برمی دارد، پدهای چربی اضافی را برمی دارد و پوست پلک های شما را سفت می کند. روش شامل:

قبل از شروع جراحی، جراح شما یک بیهوشی عمومی برای بی حس کردن ناحیه پلک بالا و پایین تجویز می کند. هنگامی که ناحیه بی حس شد، جراح شما برشی در چین پلک شما ایجاد می کند. در مرحله بعد، جراح شما از مکش ملایم برای برداشتن چربی اضافی استفاده می کند. جراح شما هر گونه پوست اضافی را برمی دارد و سپس پوست پلک شما را با بخیه های قابل حل دوباره وصل می کند.کل جراحی حدود 2 ساعت طول می کشد و بیماران اغلب ممکن است در همان روز به خانه بروند.

پس از جراحی، جراح پلک های شما را پانسمان می کند تا از بهبود و محافظت مناسب اطمینان حاصل کند. شما باید دستورالعمل های پزشک خود را برای تمیز کردن و مراقبت از زخم های خود پس از جراحی دنبال کنید. حدود یک هفته طول می کشد تا بتوانید بانداژها را بردارید.

همچنین ممکن است پزشک مقداری قطره چشمی و داروهای ضد درد تجویز کند تا هنگام بهبودی احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.