۱۰ راز افراد خوش حال که باید بدانید!

0

 

آیا تا کنون فکر کرده اید که چرا بعضی از مردم با وجود چالش ها و مشکلاتی که دارند همیشه خوش حال به نظر می رسند؟ آیا تا به حال خواسته اید که احساس بهتری به زندگی داشته باشید؟

باید بدانید که خوش حال بودن در زندگی کاملا ممکن و شدنی است. در این مقاله می خواهیم شما را با 10 راز افراد خوش حال آشنا کنیم.

 

هر موفقیتی را جشن می گیرند

جشن گرفتن موفقیت هیچ اشکالی ندارد. وقتی وزن کم کرده اید، خانه جدیدی خریده اید، بدهی هایتان را پرداخت کرده اید و… همه این ها می تواند دلیل مناسبی برای جشن گرفتن باشد.

همچنین به موفقیت دیگران تبریک بگویید. به این ترتیب موفق شدن را تبدیل به یک عادت در زندگی خود کنید.

 

منتظر تایید دیگران نیستند

افراد خوش حال به این جمله قدیمی اعتقاد دارند که “شما نمی توانید همه را خوش حال کنید.”

اگر همیشه در تلاش هستید که اطرافیانتان مثل شریک زندگی، رئیس شرکت تان، همکاران و… شما را تایید کنند، در حال تلف کردن وقتتان هستید.

زمانی که در راه رسیدن به هدفتان گام برمی دارید به درست بودن آن اعتماد کنید. اگر بخواهید از مسیر منحرف شوید ندای درونی شما را باز می دارد؛ درست مانند یک قطب نما! این همان چیزی است که اهمیت دارد.

 

زندگی  در گذشته یعنی اتلاف وقت!

افرادی هستند که فقط در گذشته زندگی می کنند؛ حال این گذشته خوب باشد یا بد فرقی ندارد آن ها نمی خواهند به آینده فکر کنند. پیشرفت کردن با این طرز فکر خیلی سخت است.

افراد خوش حال از گذشته خود درس می گیرند، در لحظه زندگی می کنند و به آینده بهتر فکر می کنند. اگر لازم باشید به کار های مهم خود پایان می دهند و فقط به آن چیزی تمرکز می کنند که به پیشرفتشان کمک می کند.

 

پشت سر دیگران حرف نمی زنند

 

عدم صحبت کردن درباره دیگران

 

غیبت کردن و قضاوت دیگران به همه آسیب می زند؛ چه کسانی که هدف بحث هستند و چه کسانی که  در حال صحبت درباره آن ها می باشند. بهتر است همیشه درباره اتفاقاتی صحبت کنید که پیرامون تان رخ می دهد و در آینده تان تاثیر گذار است.

به این جمله توجه کنید که “اگر چیزی برای صحبت نداری پس ساکت باش!”

 

به سلامت خود اهمیت می دهند

اینکه چقدر به سلامتی اهمیت می دهیم بازتابی از احساسات ما درباره خودمان است. کسانی که سلامتی را اولویت قرار می دهند بیش تر عمر می کنند و در طول زندگی رضایت بیش تری خواهند داشت.

طبق مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفته، اهمیت دادن به تغذیه و ورزش کردن (هر چند کم) به افزایش شادی ما کمک می کند. این یعنی چقدر خودمان را دوست داریم و برای خود ارزش قائل می شویم.

 

مودب بودن هزینه ای ندارد!

همه ما ممکن است لحظاتی را داشته باشیم که به خاطر ناامیدی بخواهیم تسلیم شویم. اما افراد شاد در این زمان ها هم از چارچوب ادب خارج نمی شوند. از هر فرصتی برای نشان دادن ادب بالای خود استفاده می کنند؛ مثلا وقتی وارد فروشگاه می شوند زودتر سلام می کنند، با دیگران به خوبی ارتباط چشمی دارند و… خلاصه با همه طوری رفتار می کنند که انتظار دارند آن ها هم همین رفتار را داشته باشند.

بی اعتنایی در هر جمعی موجب بی احترامی به خودمان می شود. پس هر برخوردی که با ما می شود احتمالا نتیجه رفتار خودمان است. چه رفتار مثبتی داشته باشیم و چه منفی، می تواند تاثیر زیادی در محیط اطرافمان داشته باشد.

 

در هر شرایطی جنبه مثبت را می بینند

 

جنبه های مثبت را می بینند

 

زندگی پر از شگفتی ها و چیزهای خوب است، اما گاهی اوقات اوضاع بر وقف مراد ما پیش نمی رود؛ در آن لحظات فکر می کنیم که بدترین اتفاقات به سراغ ما آمده است. اما افراد خوش حال در تاریک ترین نقاط زندگی خود به دنبال پیدا کردن نقطه امید هستند. تلاش سختی است اما قطعا نتیجه خواهد داشت.

وقتی احساس می کنیم که هیچ چیز آنطور که می خواهیم پیش نمی رود، لازم است نفس عمیق بکشیم و یک گام عقب نشینی کنیم. تا زمانی که شرایط را بازنگری کنیم و احساس کنیم که قوی تر و آماده تر شده ایم. در این زمان به خاطر داشته هایمان سپاس گذاری می کنیم تا اینکه یک نقطه امید پیدا کنیم. به این ترتیب طرز فکر خود را نسبت به شرایط بهتر کرده ایم.

 

بخشنده اند اما مرز دارند!

وقتی می توانیم در زندگی دیگران تاثیر مثبتی ایجاد کنیم احساس خوبی سراغمان می آید. اما برای سخاوتمندی باید مرز مشخصی داشته باشیم. یک سطح از خودگذشتگی می  تواند ما را فروتن نگه دارد و غرور را از ما دور می کند.

اما زمانی که بیش از اندازه سخاوتمند می شویم هم خوب نیست. تعیین محدودیت ها و قدرت نه گفتن در صورت لزوم به ما کمک می کند تا انرژی خود را بیهوده از دست ندهیم. برای اینکه بتوانیم همیشه بخشنده باشیم و این روند ادامه دار باشد می بایست که مرزی میان بخشش و قناعت تعیین کنیم.

 

همه چیز پول نیست

یک سوال قدیمی که سال هاست پرسیده می شود این است که آیا پول می تواند شادی بخرد؟

واقعیت این است که با وجود اینکه ثبات مالی می تواند زندگی راحتی برای ما فراهم کند، اما همچنان ثروت نمی تواند همه مشکلات را برطرف کند. بسیاری از ثروتمندان و چهره های مشهور دارای مشکلات زیادی هستند. ثروت آن ها نمیتواند در نبرد با سرطان و اعتیاد به آن ها پایان دهد. اگرچه ممکن است کمک کند، اما پول به تنهایی کافی نیست.

افراد خوش حال تحقق اهدافشان را در گرو ارتباطات صحیح و بدست آوردن تجربیات منحصر به فرد می دانند و کسی نمی تواند برای اهداف آن ها قیمت تعیین کند.

 

خوش حال بودن یک انتخاب است

 

خوش حالی یک انتخاب است

 

این خودتان هستید که مشخص می کنید که آیا دوست دارید خوش حال باشید یا نه؟

زمانی که یک روز سخت را شروع می کنید و به محل کارتان می رسید و اوضاع را برای خود نابسامان می بینید، می توانید به دیگران اجازه دهید که کنترل روز شما را بدست بگیرند یا اینکه دست به کار شوید و خودتان کنترل اوضاع را بدست بگیرید.

یکی از راه هایی که برای غلبه بر سختی ها می تواند به شما کمک کند قدردانی از نعمت هایی است که دارید. این نعمت ها را خودتان به خوبی می شناسید و لازم است که برای داشتن آن ها سپاس گذار باشید.

این موضوع به شما نگرشی می دهد که زندگی سالم تر و شاد تری برای خود بسازید.

در پایان پیشنهاد می کنم که در صورت تمایل مقاله 11 عادت افراد موفق را مطالعه بفرمایید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.