کار در منزل را با ۱۰ ایده پرسود همین حالا شروع کنید!

0

شاید بارها به فکرتان زده تا در منزل خود کسب درآمد داشته باشید. کار در منزل و کسب درآمد از آن یکی از بهترین و لذت بخش ترین کارهایی است که هر فردی با توجه به توانایی هایی که دارد می تواند انجام دهد.

با گذشت زمان و گسترش تکنولوژی های مبتنی بر اینترنت روز به روز به کاربران اینترنتی به ویژه کاربران موبایلی افزوده می شود. همین باعث شده تا کسب و کارهای اینترنتی پیشرفت چشمگیری داشته باشند.

اگر شما هم دوست دارید در خانه خود از اینترنت کسب درآمد داشته باشید و به قول معروف از غافله عقب نمانید بهتر است در این مقاله همراه ما باشید. چون در این مقاله از سایت مخاطب قرار است شما را با اصول کار در خانه، مزایای کار در خانه و ایده هایی آشنا کنیم تا همین حالا کار را در منزل خودتان شروع کنید.

 

مزایای کار در منزل

قبل از هر چیز بهتر است از مزایای کار در منزل صحبت کنیم. هر کاری مزایا و معایبی دارد که البته کارهای خانگی مزایای فوق العاده ای نسبت به معایب شان دارند. مزیت های کسب و کارهای اینترنتی خانگی به چند دسته تقسیم می شوند که در ادامه هر کدام را عنوان می کنیم.

 

1.رئیس خودتان هستید

اولین مزیت کار در منزل این است که خودتان رئیس هستید. نیازی نیست به کسی جواب پس بدهید. همه چیز تحت کنترل شما خواهد بود. البته این دلیل نمی شود که در کارتان برنامه ریزی را رعایت نکنید!

یکی از بزرگترین مزایای کارهای خانگی همین است که نیازی نیست از کسی حرف شنوی داشته باشید. کار در منزل برای کسانی که دوست ندارند برای کسی کار کنند بهترین گزینه است.

 

2.راه اندازی با هزینه کم

کسب و کارهای خانگی را به راحتی با کمترین هزینه می توان راه اندازی کرد. در ادامه که در مورد ایده های کار در منزل صحبت می کنیم این مورد را به خوبی درک خواهید کرد. حتی بدون داشتن یک وب سایت می توانید از طریق سایت های واسط سفارش کار دریافت کنید. یعنی دقیقا با دست خالی و فقط از توانایی هایی که دارید درآمد کسب کنید.

 

3.نیاز به مجوز ندارند

اکثر کسب و کارهای خانگی نیاز به مجوز خاصی ندارند. در بعضی از مواقع مثل راه اندازی آشپزخانه های خانگی و یا ارائه دادن غذاهای خانگی شاید نیاز به مجوز داشته باشید. ولی در حالت عادی کسب و کارهایی که در منزل راه اندازی شده اند نیازی به داشتن مجوز برای کسب و کار ندارند.

البته این به این معنی نیست که هیچ گونه نظارتی روی کسب و کارهای خانگی نیست! بلکه شرایط افرادی که به کار در منزل مشغول هستند طوری است که نیازی به مجوز نمی خواهند.

 

4.استقلال مالی و زمانی

کسانی که در منزل کار می کنند استقلال زمانی و مالی دارند. چون برنامه ریزی شان دست خودشان است که کی کار بکنند و کی کار نکنند! کسانی که به برنامه ریزی روزانه علاقه مند هستند به راحتی می توانند برنامه زمانی منظمی برای خود داشته باشند.

از طرفی داشتن استقلال مالی این روزها برای خیلی ها مهم شده است.

این در صورتی است که با کارهای دیگر مثل کار کارمندی به هیچ وجه با داشتن یک حقوق ثابت نمی توانید به استقلال مالی برسید. اما کار در منزل به شما کمک می کند تا روز به روز در کارتان پیشرفت کنید و به درآمدهای بالاتری برسید. البته این دقیقا به خودتان و حوزه کاری تان مربوط می شود. ولی به طور کلی اکثر کسب و کارهای خانگی درآمد قابل توجهی دارند.

 

5.صرفه جویی در هزینه ها

در مشاغل خانگی هزینه های رفت و آمد از بین می رود. همین باعث می شود درگیر ترافیک شهری نشوید و انرژی بیشتری را ذخیره کنید.

اگر در خانه کار کنید می توانید وقت بیشتری را با خانواده خود سپری کنید. کار در منزل پیشنهاد بسیار خوبی برای خانم های خانه دار خواهد بود.

 

6.کسب درآمد بالا

همانطور که در بخش استقلال مالی گفته شد توسط کار در منزل می توانید به استقلال مالی برسید. کسب درآمد دلخواه توسط کسب و کارهای خانگی امکان پذیر خواهد بود. چرا که در کار در خانه می توانید سفارش کارهای بیشتری بگیرید و بیشتر کار کنید و همین باعث می شود مستقیما روی افزایش درآمد شما تاثیر گذار باشد.

 

معایب کار در منزل

همانطور که گفته شد هر کاری معایبی هم به همراه خواهد داشت. کار در منزل هم معایبی دارد که در ادامه آن ها را عنوان می کنیم. اما همانطور که گفته شد مزایای کار در منزل خیلی بیشتر از معایب آن است.

 

خبری از بیمه نیست

در کسب و کارهای خانگی شما مثل یک کارمند بیمه نمی شوید. خودتان مسئول بیمه خود خواهید بود. باید به صورت آزاد خودتان را بیمه کنید. هر ماه مبلغی را باید برای بیمه خود به شرکت بیمه واریز کنید.

 

احتمال وجود تنبلی

همانطور که گفته شد چون در کسب و کارهای خانگی خودتان رئیس خودتان هستید احتمال دارد که در بعضی از مواقع تنبلی کنید و کار خود را به درستی انجام ندهید.

این مستقیما به کسب درآمدتان در ارتباط است. اگر تنبلی کنید و کار خود را به خوبی انجام ندهید احتمال کاهش انگیزه و در نهایت کاهش درآمد وجود خواهد داشت.

 

نداشتن درآمد ثابت

در کار در منزل خبری از درآمد ثابت نیست. هرچقدر که تلاش کنید و کار کنید همان مقدار درآمد خواهید داشت. شاید این مسئله کمی نگران کننده باشد ولی باید به این هم توجه داشته باشید که در کسب و کارهای خانگی امکان افزایش درآمد به صورت تصاعدی وجود دارد.

 

کمی پیچیده و سخت

این که رئیس شما هستید و همه کارها و برنامه ریزی ها بر عهده خودتان است باعث می شود یکم کارتان سخت شود.

برنامه ریزی های دقیق برای افزایش سودآوری در کسب و کارهای خانگی کمی سخت و دشوار خواهد بود. پس به این فکر کنید که چطور باید در منزل تان کار کنید که به همه کارها به موقع برسید.

 

شروع کار در منزل؛ قدم صفر

کار در منزل هم مثل شروع هر کاری اصول و قداعد خودش را دارد. فکر نکنید چون رئیس خودتان هستید و نیازی به مجوز و سرمایه آن چنانی ندارید بهتر است زودتر کارتان را شروع کنید. به هیچ وجه با این طرز فکر به فکر کار در منزل نباشید. چون به شما قول می دهم هرگز موفق نخواهید شد.

قدم صفر در کار در منزل این است که ابتدا بازار هدف مخاطبان تان را مشخص کنید. در حوزه ای مشغول به کار شوید که مخاطب زیاد داشته باشد. خیلی ساده است بازار کاری که طرفدار کمی داشته باشد شما را به درآمد بالا نمی رساند. پس بهتر است روی موضوعی کارتان را شروع کنید که پولساز تر است.

بعد از شناسایی حوزه پر مخاطب و پر طرفدار خود قدم اول در شروع کار در منزل این است که علاقه و توانایی های خود را شناسایی کنید. آیا به تایپ یا ترجمه علاقه دارید؟ یا به درست کردن کاردستی (ساک دستی، جعبه کادویی) علاقه دارید؟ آیا علاقه به طراحی سایت و اپلیکیشن موبایلی دارید؟ دقیقا به چه چیزی علاقه دارید؟

در مرحله دوم در کار در منزل باید توانایی های خود را شناسایی کنید. آیا به چیزهایی که علاقه دارید می توانید از پس انجامشان بر بیایید؟ آیا به راحتی می توانید بنویسید؟ آیا طراحی سایت را واقعا بلد هستید؟

اگر بلد نیستید اصلا نگران نباشید. شما هم می توانید مثل متخصصین در این حوزه باشید. به راحتی می توانید در هر حوزه ای که به آن علاقه دارید حرفه ای شوید. با دوره های آموزشی که در اینترنت وجود دارد به راحتی می توانید در علاقه خود توانایی تان را افزایش دهید و مشغول به کار شوید.

 

ایده های فوق العاده برای شروع کار در منزل

در این قسمت قصد داریم ایده هایی را به شما معرفی کنیم تا هرچه زودتر بتوانید در منزل کارتان را شروع کنید و به کسب درآمد برسید. اما قبلش باید بدانید که این ایده ها با توجه به توانایی های شما می تواند قابل اجرا باشند.

همانطور که در قسمت قبل توضیح دادیم ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید و سپس کار مورد علاقه و پرسود خود را انتخاب کنید و شروع به درآمدزایی در منزل کنید.

 

1.آزادکاری یا فریلنسری

فریلنسری در خانه

یکی از زیر مجموعه های کار در منزل آزادکاری یا فریلنسری است. فریلنسر به کسانی گفته می شود که بدون وابستگی به جایی انجام پروژه هایی را در موضوعات مختلف قبول می کنند.

فریلنسری یک کار اینترنتی محسوب می شود که در خانه نیز قابل اجراست. شما هم اگر به کار تایپ، طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن موبایلی، نویسندگی برای سایت ها، وبمستری و … علاقه دارید و توانایی های انجام این ها را دارید می توانید درآمد بسیار خوبی را از این راه بدست آورید.

برای اینکه از توانایی های خود در این زمینه ها کسب درآمد کنید می توانید به سایت های پارس فریلنسر، پونیشا یا انجام میدم سری بزنید و از طریق این سایت ها مشتری برای خود پیدا کنید. این سایت ها واسطه ای میان متخصصین و کارفرمایان هستند.

در این سایت ها عضو شوید و نمونه کارهای خود را در معرض دید قرار دهید. سعی کنید پروفایل خود را کامل کنید تا اعتماد کارفرمایان به شما جلب شود. در ادامه نمونه هایی از این نوع فعالیت را با جزئیات بیشتر شرح خواهم داد:

 

مدیریت شبکه های اجتماعی

یکی از بهترین و مناسب ترین کار هایی که می توانید به آسانی آن را در منزل انجام دهید، به این صورت است که ادمین شبکه های اجتماعی شوید. شما مدیریت شبکه های اجتماعی مختلف از اینستاگرام و فیسبوک گرفته تا موارد دیگر را قبول می کنید و با برنامه زمانی مشخصی به فعالیت در آن ها می پردازید.

این کار نیاز به مهارت های خاصی دارد اما آنچنان هم سخت و دشوار نیست. شما می توانید با صرف کمی وقت جزئیات مربوطه را یاد بگیرید و به فعالیت در این زمینه بپردازید. می توانید برای شبکه های اجتماعی مختلف تولید محتوا داشته باشید و در زمانبندی از پیش تعیین شده اقدام به انتشار آن ها کنید. و مواردی از این قبیل که شامل فعالیت در شبکه ها و رسانه های اجتماعی می شود.

 

تایپ و ترجمه

از دیگر خدماتی که می توانید به صورت فریلنسری در منزل به راحتی انجام دهید، خدمات تایپ و ترجمه است. تایپ نسبتا آسان تر است و نیاز به تخصص خاصی ندارد. می توان گفت زیر مجموعه کار در منزل راحت و آسان قرار می گیرد. تایپ کردن شاید کار پر درآمدی نباشد ولی متناسب با آن نیاز به مهارت خاصی هم ندارد.

حتی سایت های فریلنسری خاصی نیز برای انجام اینکار با نام تایپایران ایجاد شده است. این سایت مخصوص کار های تایپی است و به راحتی می توانید با عضو شدن در این سایت، خدمات تایپ را ارائه دهید.

ترجمه نسبت به تایپ کمی پیچیده تر است، به این صورت که شما باید به زبان خارجی خاصی مسلط باشید. تا بتوانید مقالات و دیگر موارد مشابه آن را دریافت کرده و ترجمه کنید. البته بازار ترجمه زبان انگلیسی، نیروی کار و درآمد نسبتا خوبی دارد، اما اگر بر زبان های دیگر نیز تسلط داشته باشید، می توانید درآمد بالایی از خدمات ترجمه کسب کنید.

 

 

2.کسب درآمد از تولید محتوا

کسب درآمد از تولید محتوا

اگر به تولید محتوا علاقه مند هستید و به تولید محتوا در موضوعات خاص مسلط هستید می توانید از این طریق کسب درآمد خوبی داشته باشید. تولید محتوا یکی از بهترین روش ها برای کار در منزل بدون هیچ دردسری است. شما بدون داشتن یک سایت هم می توانید از طریق تولید محتوا کسب درآمد کنید.

برای این کار کافی است به سایت های بزرگی مثل زومیت یا دیجیاتو پیشنهاد همکاری بدهید. این سایت ها به شدت به دنبال امثال مثل شما هستند. این سایت ها در روز به محتوای تولیدی زیادی احتیاج دارند و نویسندگی برای این سایت ها شما را به درآمد خوبی می رساند.

نویسندگی و تولید محتوا برای دیگر سایت ها یک کار در خانه پر سود برای شماست.

همینطور می توانید به سایت rayamarketing.com مراجعه کنید و به جمع نویسندگان این سایت بپیوندید. این سایت مشتریان زیادی در زمینه تولید محتوا دارد.

 

3.همکاری در فروش در خانه

همکاری در فروش

اگر علاقه مند به کسب درآمد از اینترنت در خانه هستید یکی از بهترین و بی دردسرترین روش ها برای شما همکاری در فروش محصولات و خدمات دیگر سایت ها است.

در این روش به شما لینک همکاری در فروش مخصوص شما داده می شود که اگر هر کسی از طریق لینک شما اقدام به خرید محصولات سایت مورد نظر کند به نام شما ثبت می شود و پورسانت مشخصی برای شما قرار داده می شود.

یکی از بهترین همکاری در فروش هایی که می تواند شما را میلیونر کند همکاری در فروش دیجی کالا است. همکاری در فروش دیجی کالا مطمئن ترین روش درآمدی برای شما خواهد بود.

شما به راحتی در خانه هم می توانید از این روش کسب درآمد کنید به شرط اینکه تولید کننده محتوای خوبی باشید. اگر یک وب سایت برای خود را اندازی کنید و از این طریق مخاطبان هدف را به آن جذب کنید و سپس آن ها را ترغیب به خرید محصولات دیجی کالا کنید می توانید درآمد قابل توجهی را بدست آورید.

اما نگران نباشید شما اگر وب سایت هم نداشته باشید با تبلیغات دستی در گروه ها و کانال های تلگرامی و یا در پیج های اینستاگرامی می توانید از همکاری در فروش درآمد کسب کنید.

این روش کسب درآمد در منزل به درد افرادی می خورد که محصولی برای فروش ندارند و سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کار را نیز ندارند.

 

4.تولید محتوای آموزشی

اگر در هر کاری فقط کمی تخصص داشته باشید می توانید از طریق آموزش دادن آن به دیگران کسب درآمد کنید. کافی است در زمینه ای که تخصص دارید تولید محتوای آموزشی کنید. یعنی مقاله بنویسید، پادکست ضبط کنید یا حتی ویدیوهای آموزشی به مخاطبان تان ارائه دهید.

به عنوان مثال اگر به پرورش گل و گیاه خانگی وارد هستید می توانید از طریق آموزش دادن آن به علاقه مندان در این زمینه درآمد بالایی کسب کنید. یا اگر به کارهای کامپیوتری مثل طراحی سایت یا اپلیکیشن موبایلی وارد هستید می توانید در این زمینه ها نیز تولید محتوای آموزشی کنید.

فرقی نمی کند چه تخصصی یا توانایی داشته باشید در هر صورت می توانید از طریق آموزش دادن آن به دیگران کسب درآمد کنید.

آموزش دادن یکی از شغل های پر درآمد دنیاست که در منزل هم به راحتی بدون هزینه های اضافی می توانید از آن درآمدزایی داشته باشید. آموزش به دیگران یک کار در خانه پولساز است.

 

5.کسب درآمد از تلگرام و اینستاگرام

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی

اگر به شبکه های اجتماعی علاقه مند هستید و بیشتر وقت خود را در اینستاگرام و تلگرام می گذرانید خبر خوبی برای شما داریم. شما با فعالیت و تولید محتوا در شبکه های اجتماعی محبوب می توانید کسب درآمد قابل توجهی را در خانه تان داشته باشید.

یکی از بهترین روش ها برای کسب درآمد به کمک شبکه های اجتماعی در منزل تان این است که کانال یا پیجی در اینستاگرام راه اندازی کنید و محصولات خود را در آن برای فروش قرار دهید. اگر محصولات دست سازی دارید مثل عروسک، کیف، لیف حمام، تی شرت با طرح های خاص و … می توانید از طریق اینستاگرام و تلگرام فروشگاهی راه اندازی کنید و آن ها را بفروشید.

با آموزش های موجود در سطح اینترنت هم می توانید دنبال کنندگان خود را افزایش دهید و با تکنیک های وفادار سازی مشتری فروش خود را بیشتر و بیشتر کنید.

اگر محصولی هم در کار نباشد جای نگرانی نیست! شما به راحتی می توانید با پیج ها و کانال های مرتبط با حوزه کاری تان در ارتباط باشید و برای آن ها تولید محتوا کنید. در این صورت می توانید کسب درآمد ماهیانه خوبی داشته باشید.

 

6.از سئو پول در آورید

سئو

از درآمد سئوکارها با خبر هستید؟ سئوکارها درآمد بسیار بالایی را در ماه و سال دارند. سئو و بهینه سازی سایت اصلا کار سختی نیست! شما هم به راحتی می توانید یاد بگیرید. فقط کافی است در دوره های آموزش سئو موجود در اینترنت شرکت کنید.

به راحتی در منزل خود می توانید بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو را یاد بگیرید و از این طریق در منزل خود کسب درآمد داشته باشید. با سئو کردن سایت دیگران می توانید درآمد ثابتی به صورت ماهانه کسب کنید.

 

7.فروش محصولات دست دوم

یکی از بهترین کار در منزل های دنیا که طرفدارهای زیادی هم دارد فروش محصولات دست دوم به دیگران است. شما به راحتی از این طریق می توانید درآمد قابل توجهی را داشته باشید. برای پیدا کردن این محصولات کافی است به سایت های دیوار و شیپور سری بزنید و محصولات دست دوم دیگران را بخرید.

سپس با تر و تمیز کردن آن ها دوباره آن ها را در معرض فروش قرار دهید. یک جور سمساری آنلاین است که در این روش شما بیشتر روی لباس های مجلسی باید مانور بدهید.

 

8.بازاریابی شبکه ای در منزل

بازاریابی شبکه ای در منزل

درست است که بازاریابی شبکه ای نیاز به تعامل با دیگران دارد ولی شما در منزل هم می توانید افرادی را زیر مجموعه خود کنید. کافی است آموزش هایی در مورد بازاریابی شبکه ای تولید کنید و در وبلاگ خود قرار دهید. هر آن چیزی که یک بازاریاب شبکه ای باید بداند را در وبلاگ خود بنویسید.

از این طریق می توانید علاقه مندان به بازاریابی شبکه ای را به خود جذب کنید. در واقع شما یک کوچ برای آن ها هستید.

شما می توانید مثل یک مربی همیشه در کنار آن ها باشید و به سوالات آن ها پاسخ دهید. آن ها نیز در قبال این خدمات زیر مجموعه شما می شوند. به همین سادگی. این یک کار در منزل فوق العاده سودآور برای شما خواهد بود.

 

کار در منزل برای خانمها

کار در منزل برای خانمها

در این قسمت قصد داریم چند کار در منزل مناسب خانم را به شما معرفی کنیم. اگر شمایی که در حال خواندن این مقاله هستید یک خانم خانه دارید بهتر است از این ایده ها برای راه اندازی یک کسب و کار خانگی استفاده کنید.

 

درست کردن کیک خانگی یا انواع غذاهای خوشمزه

اگر به آشپزی علاقه دارید و می توانید غذاهای خوشمزه درست کنید یک پیشنهاد عالی برای شما این است که از این راه کسب درآمد کنید. بسیاری از خانم های خانه دار این شغل را به عنوان کار در منزل خود انتخاب کرده اند.

برای اینکه بتوانید بدون دردسر و به راحتی از این طریق درآمد کسب کنید فقط کافی است به سایت مامان پز مراجعه کنید. در این سایت عضو شوید و از نمونه کارهای خود عکس بگیرید و در پروفایل کاربری خود قرار دهید.

سپس منتظر باشید تا مشتریان با شما برای سفارش دادن غذا تماس بگیرند. کار با سایت مامان پز برای خانم های خانه داری که می خواهند از فروش غذا در خانه کسب درآمد کنند بسیار ساده است.

توجه داشته باشید که مزیت سایت مامان پز این است که اولا مشتری شما را تامین می کند و دوما نیازی به مجوز کار نخواهید داشت! چون سایت مامان پز در قبال این کار مسئول است و مجوزهای لازم را این سایت از قبل گرفته است.

 

درست کردن صنایع دستی

یکی از بهترین کار در منزل ها برای خانم های خانه دار ساخت صنایع دستی از قبیل کیف چرمی، لیف، جعبه کادویی، مینا کاری، گلدوزی و … است.

به راحتی می توانید روش ساخت این صنایع دستی را یاد بگیرید. تا دلتان بخواهد کلاس های آموزشی به صورت آنلاین و حضوری وجود دارد که با شرکت در آن ها سریع یاد می گیرید.

از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی نیز می توانید به راحتی آن ها را به فروش برسانید. حتی می توانید با افرادی که به صورت عمده کار می کنند محصولات خود را یکجایی بفروشید. برای پیدا کردن این افراد بهتر است یک جست و جویی در اینترنت داشته باشید.

 

بسته بندی حبوبات

یک راه ساده کار در منزل هم بسته بندی حبوبات است. این هم یک کار در خانه خوب برای خانم های خانه دار است. اما برای این کار نیاز به مجوز از وزارت بهداشت خواهید داشت. بهتر است مجوز خود را بگیرید و شروع به کار کنید.

البته این کار را آقایان هم می توانند انجام دهند. در واقع اکثر کار در منزل هایی که مربوط به خانم ها می شود می توان به صورت خانوادگی هم انجامش داد.

 

چند نکته در راستای موفقیت در کسب و کار های خانگی

  • زمانبندی مشخص و مناسبی برای کارتان داشته باشید
  • محل کار خود را مشخص کنید ( محل کار می تواند متفاوت با اتاق خواب باشد)
  • برنامه ریزی دقیق و منظم برای کار های اصلی و فرعی
  • برای اطرافیان توضیح دهید که شما در محل کار هستید نه خانه!
  • سعی کنید گوشی موبایل را در حالتی قرار دهید که ذهن شما را درگیر نکند.
  • برای زمان استراحت خود برنامه ریزی کنید
  • خواب کافی داشته باشید
  • سعی کنید لباس متناسب با محیط کار داشته باشید
  • ورزش کردن را نیز فراموش نکنید

 

برای شما کار در منزل چی خوبه؟

اگر در شیراز، اصفهان، تهران، کرج یا هر نقطه دیگری از ایران به دنبال کار در منزل آسان و راحت هستید، می توانید با مراجعه به سایت شیپور و دیوار و بررسی آگهی هایی که در دسته بندی کار در منزل موجود است، شغلی که در آن مهارت دارید و یا به آن علاقه دارید را پیدا کنید.

 

جمع بندی و پایان مقاله

در این مقاله سعی کردیم راه و روش ها و ایده هایی برای کار در منزل به شما معرفی کنیم. اگر فکر می کنید به هر کدام علاقه ای دارید ولی تخصصی در آن زمینه ندارید تنها راه شما این است که به فکر یاد گرفتن آن باشید. برای یادگیری هم منابع آموزشی زیاد پیدا می شود.

امیدوارم از این مقاله هم استفاده کافی را برده باشید. اگر شما هم تجربه ای در کار در منزل دارید خوشحال می شویم با ما و دیگر دوستان در میان بگذارید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.