چگونه ایمیل های اثر بخشی بنویسیم که بیشتر باز شوند؟

0

اگر شما هم می خواهید به اعضای خبرنامه ایمیلی تان ایمیل تبلیغاتی ارسال کنید لازم است که چند نکته مهم برای اثر بخشی بیشتر ایمیل های ارسالی تان را بدانید.

ایمیل مارکتینگ اصول و قواعدی دارد که بهتر است با آن ها آشنا شوید. اگر می خواهید ایمیل های ارسالی تان بیشتر دیده شوند و بازخورد بهتری برای شما داشته باشد باید با این اصول و قواعد آشنا شوید.

در این مقاله از سایت مخاطب قصد داریم چند نکته مهم برای بهبود کیفیت ایمیل های ارسالی تان چه در خبرنامه ایمیلی و چه در ارسال ایمیل های تبلیغاتی به شما بگوییم. پس اگر می خواهید اعضای لیست ایمیلی تان تعامل بیشتری با شما داشته باشند و ایمیل های شما برای آن ها کسل کنند نباشد تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

قبل از هر چیز بهتر است این را بدانید:

افرادی که در لیست ایمیل شما هستند، برای دریافت ایمیلتان درخواست داده اند، دست کم امیدواریم داده باشند. البته شما از گزینه انتخابی در لیست خود استفاده می کنید، درسته؟ این یک مزیت است: شما امتیاز تعامل با فردی را دارید که شما را دعوت کرده است، آن هم در فضای نسبتا خصوصی اینباکس فرد پذیرنده.

با در نظر گرفتن حجم ایمیل های ارسالی بازاریابی، رشد برنامه ریزی شده آن و (اغلب) نرخ باز رقت انگیز آن، حدس می زنم بسیاری از ما داریم با آن اشتباه کار میکنیم. بسیاری هنوز با ایمیل به عنوان یک تاکتیک پخش برخورد می کنند، استفاده از واژه ای مانند «انفجار» برای توصیف یک کمپین ایمیلی یا بخش بندی نکردن لیستی برای رساندن پیغام مربوطه به افرادی که آن امر برای شان از بقیه مهم تر است، با تست نکردن رویکردهای متنوعی برای دیدن آنچه برای دیگر مخاطبان جواب می دهد.

در واقع زمان آن فرا رسیده تا بار دیگر به محتوای ایمیلی بيندیشید، آنچه می فرستید را دوباره مدنظر قرار دهید و ببینید چرا و چگونه دارید ارتباط برقرار می کنید.

پیشتر راجع به این صحبت کردیم که خود را جای خواننده تان بگذارید. حال به شما پیشنهاد میکنم خود را جای دریافت کننده تان بگذارید و ایمیلی بنویسید که بازش خواهید کرد.

بیشتر راهنمایی های متداول پیرامون نوشتن ایمیل بازاریابی، سرراست است:

 

1.موضوع (subject) را کوتاه بنویسید

احتمال باز شدن ایمیل هایی که تعداد کلمات موضوعش بین ۶ تا ۱۰ کلمه باشد، بالا است. با این حال موضوع ایمیل هایی که توسط بازاریابان ارسال می شود، بین ۱۱ تا ۱۵ کلمه دارد.

این آمار بنا به گزارش صورت گرفته توسط Retention Science در ماه مارچ ۲۰۱8 است که نگاهی به ۲۶۰ میلیون ایمیل دریافتی و ۵۴۰ کمپین دارد (همان طور که در قاعده ۵۸ گفتیم، MailChimp هم عددی مشابه این پیشنهاد می دهد که ۵۰ کاراکتر است).

 

2.پرچم تان را آزادانه بالا ببرید

بازاریابان سابق بر این حواسشان بود تا از به کار بردن کلماتی که آنها را هدف فیلتر اسپم قرار می دهد (از قبیل free lifetime یا fast Viagra)، اجتناب کنند. با استناد به کارولین نیه که در PracticalEcommerce می نویسد، با اتکا بر ISP برای فیلترینگ و احراز هویت پیشرفته نگرانی ها درباره به کار بردن کلمات خاص در موضوع ایمیل کم شده است. او می نویسد: «با وجود ISP هنوز استثنائاتی وجود دارد».

 

پس از به کار بردن موارد زیر اجتناب کنید:

استفاده مفرط از علامت های سجاوندی از قبیل ویرگول (،)، علامت تعجب (!) و علامت سوال (؟) در موضوع؛

موضوعات گمراه کننده با وعده های کاذب (البته).

 

3.از نام کوچک دریافت کننده استفاده کنید.

بنا به گزارش Retention Science، ایمیل هایی که نام کوچک دریافت کننده را در موضوع آورده اند شانس بیشتری برای باز شدن دارند (۱۸٫۳ درصد درمقایسه با ۱۵٫۷ درصد) تا آنهایی که بدون اسم ارسال می شوند.

 

4.ایمیل را مختصر بنویسید

در مورد هر محتوایی اختصار حرف اول و آخر را می زند. در بیشتر موارد باید همان اول سر اصل مطلب بروید، چون بیشتر خوانندگان شما احتمالا ایمیل های خود را با دستگاه تلفن همراه می بینند که صفحه نمایش کوچکی دارد (در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۳ چیزی حدود ۵۵ درصد از ایمیل های باز شده و ۳۷ درصد کلیک ها روی دستگاه تلفن همراه اتفاق افتاده است.

آنچه از راهنمایی های متداول در باب ایمیل جا مانده، تمرکزی بر خود محتوا است و نیاز به گرفتن رویکردی شخصی دارد.

 

5.یک شخص حقیقی باشید

با دیدگاه خود بنویسید ، از طرف شخص واقعی به مخاطب واقعی. منظورم را تحت اللفظی نگیرید. موضوع شاید به اسم برند شرکت باشد، اما محتوا باید حس این را بدهد که انگار از جانب شخصی واقعی می آید و با من به زبان اول شخص صحبت می کند راز ضمیر من، ما با شما استفاده کنید).

 

6.طبیعی سخن بگویید

در این مورد ایمیل زیر نمونه خوبی است که از طرف TaskRabbit به نام شرکت ونه شخص خاصی فرستاده شده است. این ایمیل همان رویکردی را دارد که طرفدارش هستم.

پیشنهاد می کنم مقاله چگونه ایمیل بسازیم و بفرستیم؟ را هم بخوانید.

 

چرا جواب می دهد؟

زمینه (Context). این ایمیل به موقع بود. روز سیزده فوريه به دستم رسید، بعد از طوفان برفی عظیم بوستون که بلایی شبیه آنچه در عکس می بینید، سر پارکینگم آورده بود.

همدلی عظیمی دارد. من بازش کردم چون ایول، خوب بود. این ایمیل به من حس خیلی خوبی داد. حالا که از خواب بیدار شدم و دیدم ماشینم زیر برف مدفون شده، باید بزنم زیرگریه؟ همین کار را هم کردم . TaskRabbits این حس را درک کرده بود که گفت: آرام باش، ما حلش میکنیم.

با لحنی انسانی ارتباط برقرار میکند. انتخاب شما برای لحن ایمیل به نکته قبلی درباره همدلی بستگی دارد. TaskRabbits رسمی صحبت نمیکند مثلا «طوفان زمستانی دیگری ۲۰ اینچ برف را پای خانه های بوستون نشاند. TaskRabbits برف را تمیز می کند تا صاحب خانه ها به دردسر نیفتند». مکرر از ضمیر شما استفاده میکند که نشان میدهد ایمیل نه در مورد TaskRabbits که من است، اینکه چطور می تواند به من کمک کند؛ تفاوتی ظریف اما قطعا مهم.

از تصاویر واقعی استفاده میکند. عکاسی آرشیوی مال قبل بود. TaskRabbits از عکس های واقعی استفاده میکند که به نظر می رسد با گوشی هوشمند گرفته شده باشد. در صورت امکان ایمیل ها را با عکس های خود از اینستاگرام یا فیدهای پینترست مزین کنید. همچنین می توانید از عکس هایی که کارکنان تان گرفته اند، استفاده کنید.

فراخوان مشخصی برای عمل دارد. جعبه نارنجی رنگ می گوید:

از برف پاک کن عظیم الجثه کمک بگیرید. کلی نمی گوید: با ما تماس بگیرید. من شیوه ای که جوانا ويبه در Copyhackers برای توصیف این رویکرد دارد را می پسندم.

او می گوید: «نه خود اقدام که ارزش آن را شدت بخشید. نگویید امتحان رایگان، بگویید پایان عذاب برنامه ریزی».

پیشتر در این قاعده نوشتاری گفتم ایمیل را مختصر بنویسید. اما آیا همیشه کوتاه تر، بهتر است؟ بله مگر اینکه خلافش ثابت شود. احتمالا ایمیل محبوب من در اینباکسم، هفتگی از طرف بلاگی می آید با نام Brian Pickings که متعلق به ماریا پوپوا؟ است.

موتور کشف انسانی و خود شرح برای چیزهای جالب. برخلاف بسیاری از ایمیل هایی که دریافت میکنم این یکی خیلی سریع خوانده نمی شود. طولانی است و لینکهای جورواجور به مقالات سایتش دارد. با این حال هرهفته زمانی کنار می گذارم تا با دقت آن را بخوانم زیرا بعد از خواندنش احساسی از الهام، سرگرمی و البته کمی باهوش تر شدن به من دست می دهد.

بسیار خب، مرز مشترک میان TaskRabbits و Brian Pickings برای همه ما در کجاست؟ آن تمرکز بی وقفه بر این است که چگونه می توانید به مخاطبان خود کمک کنید باحال دادن واقعی (TaskRabbits) یا معنوی ( Brian Pickings).

 

ایده ای برای یک لیست ایمیل غیر پاسخگو

چنانچه برای مدتی درگیر بازی ایمیل شده باشید با لیستی از افراد مواجه می شوید که به طور قاعده مندی پیام های شما را نادیده می گیرند. دیگر امیدی نیست؟

لزومانه. سعی کنید روابط خود را با انجام دادن کاری غیرمنتظره زنده کنید. این را دی. جی والدواء نویسنده کتاب راهنمای یک آدم یاغی برای بازاریابی ایمیل پیشنهاد می کند لیست خود را بخش بندی کنید تا پیغام خاصی برای افرادی که اخیرا ایمیلی را باز کرده اند بفرستید و کمی محتوا را شوک آور و خنده دار کنید یا هرچه که فکر میکنید از همه بهتر به برندتان می آید.

والدو به من گفت: «هرکاری تا الان میکردی برعکسش را انجام بده». ایده این است که واکنش ها را به این ترتیب برانگیزیم.

آدم وسوسه می شود سراغ ایمیل کسانی برود که پاسخش را نداده اند حتی فکر کردن به پاک کردن اسم ها هم دردناک است. اما به قول والدو: «پیغام های ایمیل وقتی بهتر از همیشه جواب می دهند که با کسانی صحبت کنید که می خواهند حرف شما را بشنوند». بنابراین اگر اقدامات دنباله دار شما شکست خورد پاک سازی کنید.

 

قوانین ایمیل مارکتینگ را جدی بگیرید!

هروقت صحبت از ایمیل می شود، نمی توانم جلوی خودم را بگیرم تا راجع به قوانین سفت و سختی که در ایالات متحده برای نظارت بر تجاوزهای ناخواسته پوروگرافی و بازاریابی در سال ۲۰۰۳ تصویب شد، صحبت نکنم (اگردقیق بگوییم این یک قانون و نه قاعده است). این لایحه پس از تصویب کنگره برای تنظیم ایمیل تجاری به اجرا درآمد.

به زبان خیلی ساده، اسپم همان ایمیلی است که درخواستش را نداده بودید و نمی خواهید، از شرکت هایی که ممکن است بشناسید یا نشناسید، برای فروش کالا یا خدماتی که ممکن است بخواهید یا نخواهید.

بنابراین در صورتی که دارید ایمیلی را برای افرادی در لیست خود می فرستید که مناسب دریافت آن نیستند و شما به خواسته های دریافت کنندگانی که نمی خواهند ایمیل شما را دریافت کنند، اهمیت نمی دهید (منظور کسانی است که مناسب دریافت آن نیستند)، علنا دارید قانون را زیر پا میگذارید.

بنابراین بهترین میان بر برای اجتناب از بروز مشکلات رفتار توأم با احترام با دریافت کنندگان ایمیل تان است. اینکه اطمینان یابید برای ایمیل زدن، از طرف دریافت کنندگان خود اجازه دارید (در هر صورت کسی که به شما کارت ویزیت می دهد، مجاز نیست شما را به لیست ایمیل خود اضافه کند).

پیشنهاد می کنم این مقاله را حتما بخوانید : ۱۰ سرویس ساخت ایمیل موقت و یکبار مصرف

 

جمع بندی و پایان مقاله

در این مقاله کوتاه سعی کردیم کمی از تجربیات خودمان در ارسال ایمیل های خبرنامه ای بگوییم. امیدواریم از نکاتی که در این مقاله به آن ها اشاره کردیم استفاده کرده باشید.

مطمئن باشید با رعایت همین چند نکته ساده باز شدن ایمیل های خود را تا 3 برابر افزایش خواهید داد و تعامل مخاطبان تان با شما هم بیشتر از پیش می شود.

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.