۱۷ عادت میلیونر های خودساخته که باید بدانید!

0

در این مقاله می خواهیم  به عادات میلیونر های خودساخته بپردازیم.

عادت های روزمره چه خوب و چه بد، روی زندگی ما تاثیر می گذارند. پس چقدر خوب است که با ایجاد عادت های هر چند کوچک خودمان را در مسیر موفقیت قرار دهیم.

مواردی که در ادامه با آن ها آشنا می شوید، حاصل مطالعات توماس کورلی (نویسنده کتاب عادت های غنی) روی عادات ثروتمندان است که می تواند به ما برای شناختن عادت های ثروتمندان والگو گرفتن از آن ها کمک کند.

 

همه میلیونر های خودساخته از یک جایی شروع کرده اند.

توماس کورلی، درباره عادات ثروتمندان پنج سال تحقیق کرد. در تحقیقات او 233 نفر مورد مطالعه قرار گرفتند که 177 نفر آن ها میلیونر های خودساخته بودند.

او در کتاب “عادت هایتان را تغییر دهید، زندگی تان را تغییر دهید” گفته است: از تحقیقاتم دریافتم که چقدر عادت های روزمره در موفیقیت و شکست افراد، تاثیر گذار است.

عادت ها می توانند موجب ثروت، فقر، خوشبختی، ناراحتی، استرس، روابط خوب یا بد و سلامتی باشند.

خبر خوب این است که این عادات قابل تغییر هستند و می توانیم آن ها را بیاموزیم! در ادامه با 17 عادت میلیونر های خودساخته آشنا می شویم.

 

1. به طور منظم مطالعه می کنند.

 

آموزش مستمر حداقل نیاز برای موفقیت در هر رشته ای است.

“دنیس ویتلی”

 

ثرومندان یادگیری را به سرگرمی های روزمره ترجیح می دهند.

طبق مطالعات انجام شده، 88 درصد ثرومندان روزانه بیش از 30 دقیقه برای توسعه فردی زمان می گذارند. اکثر ثروتمندان فقط برای سرگرم شدن مطالعه نمی کنند. آن ها برای بدست آوردن و حفظ دانش مطالعه می کنند. ثروتمندان به خواندن 3 نوع کتاب علاقه مند هستند: شرح حال افراد موفق، توسعه فردی و کتاب های تاریخی.

 

2. ورزش می کنند.

 

کلید شادابی و فکر سالم در بدن سالم است

“تئودور روزولت”

 

76 درصد میلیونر های خودساخته روزانه 30 دقیقه ورزش های هوازی می کنند.

ورزش هوازی شامل فعالیت هایی که بر عملکرد قلب مربوط هستند مثل آهسته دویدن، پیاده روی و دوچرخه سواری.

ورزش های هوازی نه تنها برای بدن، بلکه برای مغز هم مفید اند. ورزش های هوازی، سلول های عصبی در مغز را رشد می دهند.

ورزش باعث تولید گلوکز می شود؛ گلوکز سوخت مغز است و مغزتان هرچه بیش تر از آن تغذیه کند، باهوش تر می شوید.

 

3. با موفق ها در ارتباط اند.

 

شخصیت و عملکرد شما بستگی به این دارد که در پنج سال گذشته با چه افرادی رفت و آمد کرده اید و چه کتاب هایی خوانده اید.

  “چارلی جونز”

 

میلیونر ها در جست و جوی افراد هدفمند، خوشبین، مشتقاق و با انگیزه مثبت هستند.

ضمن اینکه افکار منفی و انتقاد مخرب شما را از رسیدن به موفقیت دور می کند، نداشتن ارتباط با افراد منفی به دلیل حسی که به شما منتقل می کنند هم بسیار مهم است.

 

4. داوطلب می شوند.

میلیونر های خودساخته برای آن که اطراف خود را از افراد موفق پر کنند، به انجام امور خیریه می پردازند. به همین دلیل است که اکثر ثروتمندان در سازمان های خیریه و گروه های مدنی به صورت داوطلبانه عضو می شوند.

شرکت در این گروه ها، به ثروتمندان کمک می کند تا شبکه های اجتماعی خود را با افراد موفق بیش تری گسترش دهند.

 

5. رویا پردازی را تمرین می کنند

 

میلیونر های خودساخته رویا پردازی می کنند

 

خیال پردازی مهم تر از حقایق است

“آلبرت انیشتین”

 

رویا پردازی، ترسیم زندگی ایده آل شماست. در این فرایند شما زندگی آینده خود را تعریف می کنید تا با تصویرسازی به حقیقت بپیوندد؛ سپس آنچه را که در ذهن خود دارید در 500 تا 1000 کلمه روی کاغذ بیارید. 61 درصد ثروتمندان مورد مطالعه به این استراتژی اعتقاد دارند.

 

6. اهداف خود را دنبال می کنند.

 

فرد با هدف معین حتی روی ناهموارترین جاده پیش خواهد رفت ولی بدون هدف حتی روی هموار ترین جاده نیز پیشرفتی نخواهد داشت.

“توماس کارلایل”

 

یکی از عوامل مهم در خوشبختی و رسیدن به ثروت، دنبال کردن اهداف است. در حالی که بسیاری از مردم به دنبال اهداف دیگران می روند.

افراد موفق خودشان اهدافشان را تعیین می کنند و بی امان و با اشتیاق فراوان به دنبال آن ها می روند. اشتیاق، کار را به تفریح تبدیل می کند. اشتیاق به شما انرژی لازم برای پایدار بودن را می دهد و به شما کمک می کند تا به موانع سد راهتان (شکست ها، استباهات، طرد شدن و…) غلبه کنید.

 

7. شب ها حداقل 7 ساعت می خوابند.

مدت هاست که بحث مدیریت زمان داغ شده است. اما آنچه که اهمیت دارد کمبود زمان نیست. شاید مسئله مهم تر این است که هنگام بیداری چگونه از زمان استفاده می کنید؟

خواب برای موفقیت ضروری است. 89 درصد ثروتمندان حداقل 7 ساعت یا بیش تر خواب شبانه دارند. بسیاری از کار های پشت صحنه مثل شکل گیری حافظه، زمان خواب انجام می شود.

 

8. زود تر از خواب بیدار می شوند.

 

خود انضباطی یعنی اینکه قادر باشی خود را مجاب کنی که آنچه که باید انجام شود، انجام دهی. چه از انجام این کار خوشت بیاید چه خوشت نیاید.

“البرت هوبارد”

 

50 درصد از میلیونر های خودساخته که مورد مطالعه قرار گرفته اند، 3 ساعت قبل از شروع روز کاری، بیدار می شوند. این استراتژِی به آن ها کمک می کند تا در برابر اختلالات روزانه مثل ترافیک، جلسات زولانی و فرتادن کودک تان به مدرسه آماده باشید.

این اختلالات تاثیر زیادی روی فکر ما دارند. آن ها به صورت ناخوآگاه در ذهن ما خطور می کنند و باعث می شوند که احساس کنیم کنترلی روی زندگی نداریم. زمانی که شما 5 صبح بیدار می شوید می توانید کنترل روزتان را بدست بیارید و با اعتماد به نفس بالاتر، زندگی تان را هدایت کنید.

 

9. چندین منبع درآمد دارند.

میلیونر های خودساخته به یک منبع درآمد متکی نیستند. آن ها همیشه چندین جریان درآمدی برای خود ایجاد می کنند.

عدد 3 در مطالعات کورلی یک عدد جادویی بود. زیرا 65 درصد افراد مورد مطالعه، قبل از این که به ثروت میلیون دلاری دست پیدا کنند، حداقل 3 منبع درآمد داشته اند.

نمونه هایی از این منابع درآمدی اجاره املاک، سرمایه گذاری در بورس و شرکت در کسب و کار ها بوده است.

 

10. از مربیان کمک می گیرند.

پیدا کردن یک مربی شما را به ثروت نزدیک تر می کند.

مربیان موفقیت، بیش از یک تاثیر گذاری ساده در مسیر موفقیت شما اثر می گذارند. آن ها به طور منظم باید ها و نباید ها را به شما گوشزد می کنند. مربیان، درس های ارزشمندی که از گذشته آموخته اند را برای موفقیت شما به اشتراک می گذارند.

 

11. به موفقیت دیگران کمک می کنند.

 

ثروتمندان به موفقیت دیگران کمک می کنند

 

شما می توانید در زندگی هر چیزی را که بخواهید بدست آورید به شرط آن که به اندازه کافی به سایر افرادی که در رابطه با شما هستند کمک کرده باشید.

“زیگ زیگلار”

 

کمک به موفق شدن دیگران، باعث می شود که در مسیر موفقیت قرار بگیرید. بدون داشتن تیمی از افراد موفق، کسی معنای موفقیت را درک نمی کند. بهترین راه این است که تیم خود را تشکیل دهید تا به موفقیت دیگران هم کمک کنید.

شما نمی توانید به همه مردم برای موفق شدن کمک کنید. اما باید روی افرادی تمرکز کنید که موفقیت را دنبال می کنند، خوشبین اند، هدف گرا هستند و نگرش مثبت دارند.

 

12. مثبت هستند.

 

آرزو های بزرگ در سر بپرورانید. تنها آرزو های بزرگ هستند که قدرت بر انگیختن روان انسان ها را دارند.

“مارکوس آرلیوس”

 

زمانی می توانید به موفقیت ها طولانی مدت برسید که مثبت اندیش باشید. مثبت بودن ویژگی مشترک تمام میلیونر هاست.

بیش تر مردم از افکار مثبت و منفی خود آگاه نیستند. اگر جلوی گوش دادن به افکارتان را بگیرید و به آن ها توجه کنید، می بینید که اغلب آن ها افکار منفی هستند. زمانی متوجه این موضوع می شوید که ار افکارتان آگاهی داشته باشید.

 

13. عوام را دنبال نمی کنند.

 

من ناخدای روانم هستم

من حاکم سرنوشتم هستم 

“ویلیام هنلی”

 

ما می خواهیم که با عموم مردم ادغام شویم تا بخشی از آن ها باشیم. هر کاری می کنیم تا از این گروه جدا نشویم. عدم جدایی از مردم عادی، موجب می شود که هیچ وقت موفق نشویم.

افراد موفق گروه خودشان را ایجاد می کنند و دیگران را به سمت آن می کشانند. اگر شما هم می خواهید از مردم عادی جدا شوید، گروه خوتان را بسازید.

 

14. آداب و معاشرت خوب بودن را تمرین می کنند.

 

ثروتمندان خودساخته عادات معاشرت را می آموزند

 

میلیونر های خودساخته، به برخی از اصول معاشرتی تسلط دارند که اگر شما هم می خواهید موفق شوید باید آن ها را تمرین کنید.

مواردی همچون ارسال پیام های تشکر، توجه به وقایع مهم مثل جشن تولد، غذا خوردن مودبانه و پوشیدن لباس های متناسب با مهمانی ها.

15. روزانه 15 تا 30 دقیقه را به فکر کردن اختصاص می دهند.

تفکر کلید موفقیت است. ثروتمندان تمایل دارند هر روز صبح به تنهایی 15 دقیقه فکر کنند.

آن ها وقت زیادی را برای امور مالی و شغلی گرفته تا امور خیریه، صرف طوفان فکری می کنند.

ثروتمندان چنین سوالاتی از خود می پرسند: برای افزایش درآمد چه کاری می توانم انجام دهم؟ آیا شغل من، مرا خوش حال می کند؟ آیا به اندازه کافی ورزش می کنم؟ در چه کار های دیگری می توانم شرکت کنم؟

 

16. به دنبال بازخورد هستند.

به دلیل ترس از انتقاد بسیاری از ما به دنبال بازخورد دیگران نیستیم. اما بازخورد ها به شما می گویند که چه کار کنید یا نکنید.

بازخورد ها به شما کمک می کنند تا بفهمید که آیا در مسیر درستی هستید یا نه. بازخورد انتقادات (خوب یا منفی)، یک عنصر اساسی برای یادگیری و رشد است.

با توجه کردن به بازخورد ها می توانید زندگی خود را تغییر دهید و یک شغل یا حرفه جدید را تجربه کنید. همچنین بازخورد اطلاعات موجب می شود تا اطلاعات کافی برای سرمایه گذاری و ریسک کردن را بدست بیارید.

 

17. هیچ گاه تسلیم نمی شوند.

 

چیزی نمی تواند جای پشت کار را بگیرد. استعداد نیز جای آن را نمی تواند بگیرد. چه افراد با استعدادی که در زندگی ناموفق هستند. نبوغ ذاتی نیز جای آن را نخواهد گرفت. نبوغی که در عمل نباشد چندان ارزشی نخواهد داشت، آموزش نیز جای پشتکار را نخواهد گرفت زیرا جهان پر از تحصیل کرده های بیکار است. پشتکار و اراده به تنهایی ابر قدرت موفقیت بشر هستند.

“کالوین کولیج”

 

میلیونر های خودساخته ماندگار هستند. آن ها از رویا هایشان دست نمی کشند. غرق شدن در کشتی را به تسلیم شدن ترجیح می دهند.

طبق مطالعات روی ثروتمندان، بیش از یک چهارم آن ها حداقل یک بار در کسب و کارشان شکست خورده اند و دوباره برگشته اند.

برای موفقیت لازم است در مواجهه با سختی های ظاهرا بی پایان پایدار باشید.

آیا فکر می کنید که عادت های مهم دیگری از ثروتمندان است که به آن اشاره نکرده ایم؟ برای ما بنویسید.

 

منبع businessinsider

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.