۱۰ نکته مهم برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی موفق

0

فروشگاه های اینترنتی همواره با دغدغه بسیاری رو به رو هستند. اما فروشگاه اینترنتی باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا بتواند فروش بیشتر، مشتریان وفادار بسیار و نرخ بازگشت بالایی کسب کند و همچنین در کنار موارد گفته شده نیز بتواند اعتماد سازی مناسبی را برای کاربران ایجاد کند تا در نهایت بتواند به یک فروشگاه اینترنتی موفق تبدیل شود؟!

در واقع برای موفقیت باید شاخص ها و ویژگی هایی را برای فروشگاه اینترنتی خود در نظر بگیریم. بسیاری از فروشگاه های اینترنتی با اینکه عملکرد خوبی دارند، اما نمی توانند بازخورد مناسبی دریافت کنند. وقتی بازخورد خوبی دریافت نمی شود باید بررسی هایی صورت گیرد تا مشکل کار مشخص شود.

به عنوان مثال یک از مشکلاتی که برای بسیاری از فروشگاه های اینترنتی وجود دارد، این است که نتوانسته اند اعتماد سازی مناسبی برای مخاطبان خود داشته باشند، تا در مرحله بعد آن ها را به مشتری تبدیل کنند. که در ادامه این مقاله به طور مفصل راجع به ویژگی هایی که می تواند باعث موفقیت شود، صحبت خواهم کرد، پس تا انتهای این مقاله با من همراه باشید.

 

تحلیل و بررسی

دقت داشته باشید که اگر تازه در زمینه فروشگاه های اینترنتی مشغول به فعالیت شده اید، باید به صورت دقیق و ریزبینانه به بررسی جزئیات عملکرد خود و رقبا بپردازید. این بحث بسیار با اهمیت است. به صورتی که شما وقتی تحلیل درستی از رقبای خود داشته باشید، می توانید نقاط قوت و برتری آن ها را شناسایی کنید.

تحلیل و بررسی فروشگاه اینترنتی

وقتی نقاط قوت و برتری رقبای خود را شناسایی کردید، می توانید از آن روش ها برای رشد و پیشرفت خود استفاده کنید. در طرف مقابل وقتی از نقاط ضعف فروشگاه های اینترنتی دیگر باخبر باشید، می توانید آن بخش ها را در فروشگاه اینترنتی خود به صورت کارآمد و مناسب تدارک ببینید.

در کنار تحلیل رقبا، اگر بررسی و تحلیل مناسبی از خود داشته باشید، به راحتی می توانید از اطلاعات بدست آمده در مراحل قبل استفاده کنید. سپس در زمینه اعتماد سازی، رشد و پیشرفت فروشگاه اینترنتی خود، معیار ها و ویژگی های لازم را پیاده سازی کنید. برای آنالیز خود از ابزار هایی همچون گوگل آنالیتیکس نیز می توانید استفاده کنید.

به عنوان مثال رقبای شما برحسب تجربه ای که کسب کرده اند، علاوه بر قابلیت پرداخت اینترنتی، قابلیت پرداخت در محل را نیز برای مشتریان خود در نظر گرفته اند. وقتی این روش باعث دریافت بازخورد مناسب تر و بهتری می گردد، پس شما هم می توانید با تحلیل درست از آن بهره مند شوید و نرخ فروش خود را افزایش دهید.

 

چرا مشتریان باید از ما خرید کنند؟

یکی از سوالاتی که قطعا وقتی در زمینه فروشگاه های اینترنتی فعالیت می کنید با آن رو به رو می شوید، این است که چرا مشتریان باید برای خرید به سراغ ما بیایند؟ برتری و مزیت رقابتی ما چیست؟

مزیت رقابتی

باید سعی کنید با استفاده از اطلاعاتی که از تحلیل رقبا بدست آوردید، مزیت های رقابتی ایجاد کنید. یعنی بکوشید تا ویژگی هایی برای مخاطبان ارائه دهید که، وقتی میان شما و چند گزینه دیگر قرار می گیرند، شما را انتخاب کنند. به عنوان مثال یکی از ویژگی هایی که شما می توانید به عنوان یک مزیت رقابتی از آن استفاده کنید، قابلیت ارسال رایگان است.

به عنوان مثال شما خرید های بالاتر از 150 هزار تومان را به صورت رایگان ارسال می کنید. همین موضوع باعث ترغیب مشتری به استفاده از برند شما و خرید محصولات مورد نظرش می گردد. البته اگر سعی کنید مزیت رقابتی شما یونیک باشد، مشتریان دید متفاوت تری نسبت به شما پیدا خواهند کرد.

 

بازاریابی محتوا

سعی کنید محتوای باکیفیتی را ایجاد کنید که مشتریان را به استفاده از محصول شما ترغیب کند. در واقع می توانید با داشتن یک استراتژی محتوای مناسب و کاربردی، به صورت هدفمند به تولید محتوا بپردازید. باید سعی کنید محتوایی ایجاد کنید که نیاز های کاربر را رفع کند و به نوعی او را تشویق کند تا از محصولات و خدمات شما بهره مند شود.

بازاریابی محتوا

سعی کنید از اطلاعات بدست آمده از فروشگاه های اینترنتی داخلی و خارجی استفاده کنید. در کنار آن با چاشنی خلاقیت، نوآوری و تجربه، محتوایی را ایجاد کنید که علاوه بر یونیک بودن، بر روی مخاطب تاثیر گذار باشد. در واقع به این صورت می توانید تغییر چشمگیری در نرخ فروش فروشگاه اینترنتی خود ایجاد کنید.

در واقع با انجام فعالیت های تولید محتوا، شما می توانید ورودی مناسبی را از گوگل دریافت کنید. سعی کنید دسته بندی های قوی در سایت خود ایجاد کنید که مخاطب در زمان ورود با آن رو به رو شود. به این صورت مخاطب با محصولات شما آشنا می شود و اگر محتوای مناسبی در این بخش داشته باشید، بازخورد مناسبی را دریافت می کنید.

البته دقت داشته باشید که محتوای خوب تاثیر زیادی در فعالیت ها و همچنین سئو سایت شما دارد. اما نباید از فعالیت های دیگر چشم پوشی کنید، بلکه باید روی دیگر معیار های سئو نیز تاکید داشته باشید و همچنین بک لینک سازی مناسبی را انجام دهید.

 

تحلیل عملکردها پس از افزایش بازدید

تحلیل و بررسی همیشه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای اینکه شما بتوانید فعالیت های خود را به صورت هدفمند و هوشمندانه پیش ببرید، باید سعی کنید که در بازه های زمانی مشخص با صرف زمان و داشتن صبر و حوصله به تحلیل اقدامات خود، مخصوصا بخش فعالیت های دیجیتال مارکتینگ و نتایج حاصل شده بپردازید.

تجزیه و تحلیل فروشگاه اینترنتی

اقداماتی که تاکنون به آن ها اشاره شده است، قطعا در صورت استفاده تغییراتی را در روند افزایش بازخورد های فروشگاه اینترنتی شما، به همراه خواهد داشت. سعی کنید آن ها را با دقت آنالیز کرده و تحلیل کنید. سپس نقاط قوت خود را بهبود ببخشید و نتایج عالی دریافت کنید. یکی از ابزار های کاربردی در زمینه بررسی و آنالیز سایت گوگل آنالیتیکس است.

مقاله مرتبط: چگونه از گوگل آنالیتیکس بهترین استفاده را داشته باشیم؟

 

کد تخفیف

کد تخفیف در با این حال که بسیار در زمینه افزایش فروش کارآمد است، اما مشتریان را به خود وابسته می کند. در نتیجه مشتریان در ادامه نیز از شما انتظار خواهند داشت که این روند را تکرار کنید. کد تخفیف را به سه صورت کلی می توانید در اختیار مخاطبان قرار دهید.

کد تخفیف فروشگاه اینترنتی

نوع اول شامل حال تمامی مخاطبان می شود. نوع دوم برای افرادی است که تا به حال از ما خرید نکرده اند اما در وب سایت ما عضو شده اند و پتانسیل تبدیل شدن به مشتری را دارند. نوع سوم مختص مشتریانی است که قبلا از ما خرید کرده اند و اکنون ما برای انجام خرید دوباره کد تخفیفی در اختیار آن ها می گذاریم.

نوع سوم بسیار کاربردی تر است و همچنین وفاداری مشتری را نیز جذب خواهد کرد. به این دلیل که قبلا از محصولات شما استفاده کرده اند و با انجام اینکار، احساس می کنند که شما توجه خاصی به آن ها دارید. سعی کنید سابقه مشتریان را مورد بررسی قرار دهید و متناسب با آن کد تخفیف در اختیارشان بگذارید.

حتی می توانید برای کاربرانی که مشکلاتی در زمینه استفاده از محصولات و خدمات شما دارند، کد تخفیف در نظر بگیرید و با اینکار نظر و توجه آن ها را به خودتان جلب کنید. ایده دیگر در این زمینه این است که برای افرادی که اولین خریدشان است کد تخفیف خاصی در نظر بگیرید. نمونه اینکار را دیجی کالا اخیرا با ارائه کد تخفیف 25 هزارتومانی برای خرید بالای 100 هزار تومان انجام داده بود.

 

فیلترگذاری و مرتب سازی

فیلتر های مختلفی همچون قیمت، وزن، جنسیت و … وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. باید سعی کنید با تحلیل و بررسی دقیق نسبت به رفتار کاربر، سعی کنید برای صفحات دسته بندی خود فیلتر های مناسبی را قرار دهید.

مزیت فیلتر گذاری به این صورت است که دسترسی کاربر را بسیار راحت و آسان می کند. کاربر با استفاده از این قابلیت می تواند به سرعت به محصول مورد نظر خود دسترسی پیدا کند و فرآیند خرید را طی کند. در واقع شما با استفاده از فیلتر گذاری مناسب کاربر را از آشفتگی و خستگی نجات می دهید.

پس از فیلترگذاری باید قابلیت مرتب سازی را نیز در نظر بگیرید. تا بر اساس فیلتر مورد نظر کاربر، محصولات به صورت مرتب و دسته بندی شده برای کاربر به نمایش گذاشته شود. سعی کنید قسمت سرچ و جستجو سایت خود را تقویت کنید. به صورتی که کاربر با آسودگی به جستجوی محصول مورد نظر خود بپردازد.

 

چت آنلاین

سعی کنید از قابلیت چت آنلاین، به صورت ویژه برای فروشگاه های اینترنتی خود استفاده کنید. می توانید برای شروع در چند بخش گزینش شده از وبسایت خود، همچون صفحه پرداخت از چت آنلاین استفاده کنید. در واقع با انجام اینکار شما قادر خواهید بود، میزان زمان و هزینه ای را که باید صرف چت آنلاین کنید به صورت کلی تخمین بزنید.

چت آنلاین فروشگاه اینترنتی

قابلیت چت آنلاین باعث می شود که شما با بازخورد های متفاوتی که از مشتریان دریافت می کنید، مشکلات وب سایت و دیگر بخش ها را به خوبی درک کنید. در کنار این موارد با مشکلات مشتریان نیز آشنا می شود و وقتی که به صورت بی درنگ به آن ها پاسخ می دهید، نرخ فروش شما نیز بالا خواهد رفت.

سعی کنید مجموعه سوالات و مشکلاتی را که مطرح می شود، را در قالب یک صفحه با عنوان سوالات متداول در اختیار تمامی کاربران قرار دهید. با اینکار دیگر از شما سوالات تکراری پرسیده نمی شود و مشتریان می توانند پاسخ بسیاری از سوالات خود را پیدا کنند.

 

تاثیر محتوای ویدئویی

سعی کنید برای محصولات و خدمات خود تولید محتوای ویدئویی نیز داشته باشید. مطمئن باشید که ویدئو تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت و روند فعالیت های شما را متفاوت خواهد کرد. حتی می توانید ویدئو های موجود را ترجمه کرده و در سایت خود، منتشر کنید. در واقع ویدئو باعث جلب توجه کاربر می شود و زمان حضور کاربر در آن بخش را نیز افزایش می دهد.

ویدئو مارکتینگ

سعی کنید از ویدئو های تولید شده توسط کاربران نیز استفاده کنید. محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) تاثیر بسیاری در زمینه اعتماد سازی و افزایش نرخ فروش فروشگاه اینترنتی شما به همراه خواهد داشت. دقت داشته باشید که باید از ویدئو به صورت هوشمندانه استفاده کنید، چون بهترین نوع محتوا در بحث محصول است.

می توانید محتوای ویدئویی خود را در سایت هایی مثل آپارات، نماشا، تماشا و غیره به اشتراک بگذارید. با اینکار می توانید ورودی زیادی را به سایت خود جذب کنید. علاوه بر بحث تبلیغات و جذب ورودی، این فعالیت در سئوی سایت شما نیز تاثیر گذار خواهد بود.

سعی کنید نحوه استفاده از سایت و دیگر امکانات و محصولات خود، در قالب یک ویدئو جامع برای افراد توضیح دهید. در نهایت باید بگویم که ویدئو مارکتینگ فوق العاده است و تاثیر چشمگیری خواهد داشت. ممکن است هزینه زیادی را به همراه داشته باشد اما مزایای بسیاری را برای شما به همراه خواهد داشت.

 

چگونه برای کاربران اعتماد سازی کنیم؟

مشتریانی که از شما خرید می کنند ممکن است نظرات متفاوتی نسبت به محصولات شما داشته باشند. سعی کنید که از مشتریان بخواهید بازخورد و نظرات خود را برای شما عنوان کنند. روش های ارتباطی شما و مشتریان نیز از اطلاعاتی که برای ثبت نام و خرید محصول از آن ها دریافت کرده اید، کاملا مشخص است.

اعتماد سازی در فروشگاه اینترنتی

پس از برقراری ارتباط، از مشتریانی که محصولات شما رضایت آن ها را به صورت کامل جذب کرده، بخواهید که نظرات خود را درون سایت و صفحه محصول به اشتراک بگذارند. مشتریانی که از شما ناراضی هستند را نیز بررسی کنید و سعی کنید در راستای جلب رضایت آن ها بکوشید. می توانید برای انجام اینکار هدایایی را نیز در نظر بگیرید.

شما نیز باید به نظرات مثبت و منفی مطرح شده پاسخ فنی و مناسبی بدهید. در واقع یکی از نکات کلیدی در موفقیت فروشگاه اینترنتی شما، میزان تعامل و ارتباطی است که با مخاطبان دارید. تعامل شما و مشتری تاثیر فوق العاده ای در زمینه اعتماد سازی و شفاف سازی دارد.

دقت داشته باشید که خریداران محصول و افرادی که فقط قصد پرسیدن سوال درباره محصول را دارند باید تفکیک شوند. به این معنی که نظرات مشتریان با بازدید کنندگان متفاوت است و برای جداسازی این موارد از هم باید سازوکاری را در نظر بگیرید. تمامی نظرات تاثیر گذاری خاص خود را دارند، پس بر روی این موضوع دقت داشته باشید.

 

نماد اعتماد الکترونیک

درگاه های واسط برای محصولات دیجیتالی کاربرد بیشتری دارند، اما برای محصولات فیزیکی چندان مناسب نیستند. نماد اعتماد الکترونیک می تواند تغییرات چشمگیری در نرخ فروش، فروشگاه اینترنتی شما و همچنین اعتماد مردم نسبت به شما ایجاد کند. سعی کنید پس از گرفتن نماد اعتماد الکترونیک، در بخش های مختلف سایت به آن اشاره کنید.

در واقع با داشتن نماد اعتماد الکرونیک، مشتریان تمایل بیشتری به خرید و استفاده از محصولات و خدمات شما دارند. همچنین پرداخت آنلاین روشی است که نسبت به سایر روش ها آسان تر است. دقت داشته باشید که اگر سایت شما SSL داشته باشد، به این معناست که از نظر امنیتی از سطح خوبی برخوردار هستید و می توانید نماد الکترونیکی دو ستاره بگیرید!

در کنار نماد اعتماد الکترونیک، نماد اعتماد دیجیتال و اتحادیه کسب و کار اینترنتی نیز وجود دارد. می توانید مراحل استفاده از این نماد معتبر را نیز طی کرده و از آن برخوردار شوید. دقت داشته باشید که مجموعه این نماد ها تاثیر بسیاری در ذهنیت و تصمیمات مشتریان دارد.

در نهایت همه این موارد باعث فروش بیشتر و داشتن یک فروشگاه اینترنتی موفق برای شما خواهد شد!

 

استفاده از اپلیکیشن برای فروشگاه اینترنتی

در بخش اول باید دقت داشته باشید که راه اندازی و استفاده از اپلیکیشن بازه زمانی خاصی دارد. به این صورت نیست که شما با داشتن مخاطبان و مشتریان محدود و نرخ پایین فروش به سراغ اپلیکیشن بروید. اگر اینگونه عمل کنید، هزینه بسیاری برای راه اندازی و فعال سازی اپلیکیشن پرداخت کرده اید و نقطه مقابل بازخورد خوبی نیز دریافت نخواهید کرد.

اپلیکیشن فروشگاه اینترنتی

در واقع شما برای برخورداری از قابلیت اپلیکیشن باید ابتدا داده های خود را مورد بررسی قرار دهید. باید لز تجزیه و تحلیل های صورت گرفته، متوجه شوید که مشتریان شما چقدر است؟ آیا نرخ فروش شما مناسب و قابل قبول است؟ آیا وفاداری مشتریان را به قدری جذب کرده اید که در صورت وجود اپلیکیشن، به سراغ استفاده از آن بیایند؟ و….

وقتی که بتوانید پاسخ های مناسبی برای این سوالات پیدا کنید، می توانید به اپلیکیشن نیز فکر کنید. یعنی با داشتن برنامه و استراتژی مشخص به سراغ این کار بروید تا در ادامه هوشمندانه تر و هدفمند تر عمل کنید. وقتی که مطمئن شدید در زمینه استفاده از اپلیکیشن، باید هزینه ها، زمان و اقدامات لازم را نیز ارزیابی کنید.

در کنار همه این موارد، ایجاد و توسعه اپلیکیشن برای پلتفرم های ios و اندروید می توانید قابلیت بسیار کاربردی باشد. در واقع میزان هوشمندی شما در تجزیه و تحلیل هایی که صورت می گیرد می تواند در زمینه موفقیت فروشگاه اینترنتی شما بسیار تاثیر گذار باشد.

 

مزیت استفاده از اپلیکیشن

خیلی سریع و راحت قابل دسترسی است. در واقع کاربران به راحتی آن را روی تلفن های همراه خود نصب می کنند و همیشه همراه خود دارند. پس به راحتی می توانند با مراجعه به اپلیکیشن و طی کردن روند ساده ای محصولات را خریداری کنند.

حتی می توانید در اپلیکیشن نوتیفیکیشن برای بخش های مختلف در نظر بگیرید. با اینکار دائما خود را به کاربر یادآوری می کنید. علاوه بر آن به راحتی می توانید کاربران را دوباره به استفاده از اپلیکیشن و خدمات خود تشویق کنید.

 

جمع بندی و سخن پایانی

برای اینکه یک فروشگاه اینترنتی موفق داشته باشید باید تحلیل های دقیقی داشته باشید. در کنار تجزیه و تحلیل مناسب باید تجربه کاربری (UX) خوب و مناسب برای کاربران و مشتریان خود ایجاد کنید. تمامی نکات گفته شده می تواند در زمینه موفقیت فروشگاه اینترنتی شما بسیار تاثیر گذار باشد و نرخ فروش شما را به صورت چشمگیری ارتقا دهد.

امیدوارم مطالب عنوان شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد و بتوانید به بهترین شکل ممکن از آن در فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید. می توانید این مقاله را در شبکه های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.