۱۰ تکنیک حرفه ای در سئو کلاه خاکستری که کسی به شما نمیگوید!

0

 

در این مقاله می خواهم خدمتون درباره یکی از تکنیک های بسیار کاربردی سئو صحبت کنم، سئو کلاه خاکستری یا همون سئو خاکستری! قبل از این که ببینیم که سئو خاکستری اصلا چی هست لازمه که به صورت خلاصه اشاره ای به دو مفهوم دیگر یعنی سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه داشته باشیم.

سئو کلاه سفید یعنی ما برای بهتر کردن رتبه سایت میخواهیم از روش قانونی پیش بریم و تمام قوانین گوگل را رعایت کنیم. این روش از ما زمان می گیرد و همچنین نیازمند پرداخت پول برای استفاده از سرویس های گوگل می باشد.

نقطه مقابل سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه است! یعنی ما برای بدست آوردن جایگاه خوب در رنکینگ گوگل، از روش هایی استفاده کنیم که خلاف قوانین تعیین شده است. به این منظور، گوگل الگوریتم هایی دارد که از طریق آن ها می تواند تشخیص دهد و اگر سایتی از این تکنیک های ممنوعه استفاده کرده باشد با مجازات رو به رو خواهد شد. اگر سایت مان شامل مجازت گوگل شود می گوییم سایت ما پنالتی شده!

سئو کلاه خاستری

تا این جا باید مفهوم سئو خاکستری را حدس زده باشید.

بله، سئو خاکستری تکنیکی است بین سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید؛ خوبی این تکنیک نسبت به سئو کلاه سفید این است که از نظر هزینه و زمان صرفه جویی کرده ایم و از طرفی دیگر نگرانی ما بابت پنالتی شدن سایت نسبت به سئو کلاه سیاه کم تر می باشد. در واقع ما از روش هایی استفاده می کنیم که هنوز قوانینی برای مقابله با آن ها تعیین نشده است.

 

مراقب باشید!!

نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که وقتی صحبت از الگوریتم های گوگل می شود، دقیقا کسی نمی داند این الگوریتم ها چیست، یا به اشتباه برخی می گویند که گوگل با استفاده از الگوریتم پاندا روش های سئو خاکستری را تشخیص می دهد، اما طبق گفته خود گوگل الگوریتم های جداگانه ای به این منظور استفاده می شود و تنها راه تشخیص آن ها فقط آزمون و خطا است.

پس دقت کنید که تکنیک هایی که در ادامه برای به کاگیری سئو کلاه خاکستری معرفی می کنیم ممکن است که الان کاربردی باشند اما در الگوریتم های بعدی گوگل خلاف قوانین شناخته شوند!

با یاد گرفتن تکنیک های سئو خاکستری می توانید به صورت هوشمندانه و با هزینه کم تر رتبه سایت خود را بهتر کنید و خطر پنالتی شدن را از بین ببرید. در ادامه می خواهم به تکنیک هایی اشاره کنم که جهت استفاده از سئو کلاه خاکستری اهمیت دارند.

 

برخی از تکنیک های مهم در سئو خاکستری

محتوای سایت را بروز نگه دارید:

 

بروزرسانی محتوای سایت

 

برای گوگل رضایت مخاطبین بسیار مهم است پس می خواهد که که کاربر دقیقا به محتوایی که نیاز دارد دسترسی داشته باشد. به این منظور باید محتوای ما با گذشت زمان هم، برای کاربر قابل استفاده باشد. پس، در بازه های زمانی مختلف با توجه به حوزه فعالیت مان مطالب قدیمی را تغییر می دهیم و اگر امکان تغییر وجود نداشت کل مطلب را دوباره بازنویسی می کنیم.

 

سایت را مجددا طراحی کنید:

می توانید با ایجاد تغییرات جزئی در سایت آن را بروز رسانی کنید. گوگل این فرایند را به عنوان محتوای جدید در نظر می گیرد و این کار بر سئوی سایت تاثیر مثبت خواهد گذاشت. البته لحاظ کردن تغییرات کار ساده ای نیست و نیاز به مهارت کافی دارد.

 

دامنه های منقضی شده بخرید:

 

خرید دامنه های منقضی شده

 

یک روش خوب برای گرفتن بک لینک خریدن دامین های منقضی می باشد. شما می توانید با خرید این دامنه ها و برگرداندن محتوایی که در گذشته داشته اند (می توانید از سایت archive.org استفاده کنید) بک لینک های خوبی بگیرید.

برای انتخاب دامنه باید به تعداد بک لینک توجه داشته باشید، هر چه تعداد بک لینک ها بیش تر باشد بهتر است. همچنین به این نکته توجه کنید که این بک لینک ها از طرف تعداد محدودی از دامنه ها نباشند و از دامنه های متنوع و زیادی بک لینک گرفته باشیم.

نکته دیگر که باید به آن دقت کنیم عمر دامنه است. سعی کنیم دامنه ای بخریم که زمان طولانی تری از عمر آن می گذرد.

 

لینک سازی شبکه ای (PBN):

گوگل تاکنون قوانین زیادی برای جلوگیری از لینک سازی مثل گوگل پنگوئن وضع کرده است. یکی از این روش های لینک سازی که گوگل ممنوع کرده، روش PBN است که جزو روش های سئو کلاه سیاه می باشد و در صورتی که گوگل آن را تشخیص دهد، مجازات سنگینی برای سایت خواهد داشت.

حالا ما در سئو کلاه خاکستری می خواهیم  لینک سازی شبکه ای را طوری انجام دهیم که گوگل متوجه آن نشود. به این صورت که به جای این که از سایت های مختلف برای لینک سازی استفاده کنیم از طریق صفحات مختلف اجتماعی مانند فیسبوک، بک لینک های قدرتمندی برای سایت خود دریافت کنیم.

 

استفاده از اعتبار سایت های دیگر:

این روش به ما کمک می کند تا از اعتبار شرکت های بزرگ تر ، برای خودمان استفاده کنیم.

به عنوان مثال اگر سایت ضعیفی داریم، می توانیم در سایت های معروف ریپورتاژ منتشر کنیم؛ پس از قرار گرفتن ریپورتاژ ما در کنار شرکت های بزرگ دیگر، می توانیم بک لینک های خوبی بگیریم.

 

درست کردن اکانت جعلی در شبکه های اجتماعی:

چند اکانت مختلف در شبکه های اجتماعی مختلف مانند توییتر، فیسبوک،… درست می کنیم . سپس در صفحات مربوط به خود اقدام به ایجاد بک لینک به سایت اصلی کسب وکارمان می کنیم. البته می دانیم که این روش غیر اخلاقی می باشد.

 

کامنت گذاشتن:

 

کامنت گذاشتن

 

وجود کامنت برای ما اهمیت بسیاری دارد. حتی اگر کامنت آنچنانی ندارید باید کامنت های تقلبی ایجاد کنید. در کامنت گذاری به نکات زیر توجه کنید:

  • تمام کامنت ها را پاسخ دهید حتی آن هایی را که فقط ایموجی ارسال کرده اند.
  • وقتی کامنتی را جواب می دهید سعی کنید با پرسیدن سوال، کاری کنید که دوباره از کاربر کامنت بگیرید.
  • پس از ایجاد یک محتوا، با استفاده از کامنت های فیک از طرف خودتان کاربران را به بحث کردن درباره آن موضوع ترغیب کنید.
  • هنگام پاسخ دادن به کامنت ها می توانیم فرصت را غنیمت بشماریم و در کامنتی که می گذاریم به قسمت های مختلف سایت لینک بدهیم.

 

بک لینک بخرید:

درست است که خریدن بک لینک مدت ها است که توسط گوگل ممنوع شده، اما هنوز برخی افراد و صاحبان سایت ها این کار را می توانند به خوبی انجام دهند. دقت کنید که الگوریتم های گوگل خیلی هوشمند تر از گذشته شده اند و اگر خرید بک لینک به صورت آماتورگونه ای انجام شود،گوگل سریعا متوجه می شود.

 

گرفتن بازدیدکننده غیر واقعی:

یکی از عوامل مهم در بالا آمدن سایت ما در نتایج گوگل کلیک خوردن یا همان CTR می باشد.

در سئو خاکستری می توانیم که با گرفتن ورودی فیک، بازدید سایت را افزایش دهیم. به این منظور سرویس هایی وجود دارند که می توانند با استفاده از ربات ها در بالا بردن رتبه سایت به ما کمک کنند. این ربات ها با IP های مختلف عبارات مربوط به کسب و کار ما را سرچ می کنند و بر روی لینک سایت ما کلیک می کنند و از این طریق وارد سایت مان می شوند. همچنین می توانند مدت زمانی در یک صفحه بمانند (افزایش Time In Site) و یا به قسمت های دیگر سایت هم سر بزنند(پایین آمدن Bounce Rate).

توجه کنید که اگر از این طریق  می خواهید بازدید سایت را افزایش دهید، نباید بالا آمدن سایت تان در نتایج جست و جو غیر طبیعی باشد. برای اینکه گوگل به این قضیه پی نبرد بهتر است بازدید سایت نسبت به آمار واقعی مقدار کمی افزایش پیدا کند نه اینکه به طور ناگهانی!

 

 

خرید Social Signal:

 

سوشیال سیگنال

 

اگر صفحه ی ما سوشیال سیگنال بالایی داشته باشد به این معناست که مطلبی را که منتشر کرده ایم توسط افراد زیادی به اشتراک گذاشته می شود. پس این موضوع می تواند مورد توجه گوگل قرار بگیرد و سئو سایت را بهبود ببخشد.

 

و نکته آخر:

در این مقاله سعی کردم که به مهم ترین تکنیک هایی که برای سئو کلاه خاکستری مطرح می شود اشاره مختصری داشته باشم.

مسئله مهمی که نباید فراموش کنید این است که برخی از این تکنیک ها غیر اخلاقی می باشد و صرفا جهت آشنایی شما عزیزان با سئو خاکستری بیان کردم و همان طور که قبلا هم اشاره داشتم ممکن است این روش ها در آینده توسط الگوریتم های گوگل شناسایی شوند و در صورت استفاده از آن ها، مورد جریمه ی گوگل قرار بگیریم.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.