بهترین پلتفرم های درخواست تاکسی اینترنتی (آپدیت ۹۸)

4

شاید یکی از بهترین ایده های استارت آپی که تا الان عملی شده است همین درخواست تاکسی اینترنتی در محل باشد. کمتر کسی فکرش را می کرد که روزی بتواند با گوشی موبایلش درخواست تاکسی در محل به صورت اینترنتی داشته باشد. تاکسی اینترنتی را می توان به عنوان بزرگترین دستاوردهای کسب و کارهای اینترنتی در ایران دانست.

اسنپ اولین تاکسی اینترنتی بود که خیلی زود توجه همگان را به خود جلب کرد. شهرام شاهکار و تیمش قبل از اینکه اسنپ را راه اندازی کنند روی یک اپلیکیشن موبایلی خیلی ساده به عنوان تاکسی اینترنتی کار می کردند که هنوز به نتیجه نرسیده بودند. تا اینکه در سال 95 از اسنپ رونمایی شد.

البته همانطور که می دانید اینطور استارت آپ ها در کشور ما، ایده هایی هستند که قبلا در کشورهای دیگر عملی شده اند و به موفقیت رسیده اند و سپس در کشور ما با توجه به فرهنگ ما راه اندازی شده اند. در حقیقت اینطور استارت آپ ها کپی شده از ایده هایی هستند که قبلا به موفقیت رسیده اند.

تاکسی های اینترنتی، سایت های سفارش آنلاین غذا، پلتفرم های خدمات در محل و … از جمله استارت آپ هایی هستند که قبلا در کشور های دیگر لانچ شده اند و توسط سرمایه گذاران فعال در این حوزه در کشور ما نیز راه اندازی شده اند.

در این مقاله سعی داریم تا شما را با بهترین پلتفرم های درخواست تاکسی در محل اینترنتی آشنا کنیم. به غیر از اسنپ و تپسی اپلیکیشن های دیگری هم به عنوان تاکسی اینترنتی فعال هستند که هرکدام از آن ها مزیت های رقابتی دارند و در این مقاله قصد داریم به بررسی این پلتفرم ها بپردازیم. پس از شما می خواهیم که در این مقاله که به صورت اختصاصی از سایت مخاطب منتشر شده است همراه ما باشید.

 

کار با اپلیکیشن های درخواست تاکسی در محل اینترنتی چگونه است؟

راحت تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. ابتدا باید اپلیکیشن درخواست تاکسی اینترنتی خود را روی گوشی تان نصب کنید. سپس با شماره موبایل خودتان ثبت نام می کنید و وارد حساب کاربری تان می شوید. بهتر است اطلاعات واقعی خود را بدهید.

برای درخواست تاکسی، ابتدا مبدا را مشخص می کنید. البته این کار به صورت اتوماتیک توسط اپلیکیشن درخواست خودرو شما انجام می شود. سپس باید مقصد خود را مشخص کنید. با لمس “مقصد” از کادر بالایی باید آدرس مقصد را روی نقشه جست و جو کنید.

بعد از مشخص کردن مقصد خود درخواست خودرو خود را ثبت می کنید. نزدیک ترین راننده ها به شما نمایش داده می شوند و منتظر می مانید تا به درخواست شما جواب دهند.

معمولا در کمتر چند دقیقه خودرو مورد نظر به سمت شما می آید. سپس در حین مسیر می توانید کرایه خود را هم به صورت اینترنتی در داخل اپلیکیشن و هم به صورت نقدی زمانی که به مقصد رسیدید پرداخت کنید.

 

استفاده از تاکسی اینترنتی چه مزایایی دارد؟

قبل از هر چیز بهتر است کمی در مورد مزایای تاکسی های اینترنتی صحبت کنیم. مزایای تاکسی های اینترنتی باعث شده که روز به روز مردم از آن ها استفاده کنند و دیگر پول اضافی برای گرفتن دربست یا آژانس ندهند!

واقعا این یک معضل بود که با روی کار آمدن تاکسی های اینترنتی از بین رفت. با مخاطب همراه باشید تا با مزایای پلتفرم های تاکسی اینترنتی بیشتر آشنا شوید.

 

دسترسی آسان و سریع به تاکسی

هرکجای شهر که باشید فقط کافی است گوشی موبایل تان را از جیب تان در بیارید و به راحتی نزدیک ترین تاکسی به خود را پیدا کنید و صدایش بزنید تا بیاید به سمت شما. راحتی کار با اپلیکیشن های تاکسی اینترنتی به قدری ساده است که در هر زمان و مکان می توانید از طریق آن ها درخواست خودرو بدهید.

دیگر خبری از جمله “فعلا ماشین نداریم!” که آژانس ها می گفتند نیست. همیشه ماشین در دسترس شماست و می توانید به راحتی و خیلی سریع درخواست خودرو در محلی که هم اکنون هستید بدهید.

 

صرفه جویی در هزینه ها

یکی از بهترین مزیت هایی که پلتفرم های تاکسی اینترنتی برای شهروندان دارند این است که هزینه کمتری برای حمل و نقل شهری نسبت به آژانس ها می گیرند. اگر یادتان باشد آژانس ها و دربستی ها برای یک مسیر کوتاه داخل شهر هزینه زیادی دریافت می کردند و اصلا هیچ حساب و کتابی نداشتند و هر کسی قیمت خودش را می داد و این برای هر کسی قابل قبول نبود!

اما با وجود تاکسی های اینترنتی هزینه ها بسیار کمتر شده است. هزینه دقیقا بر اساس مسیر و ترافیکی که وجود دارد محاسبه می شود. و راننده ها به هیچ وجه نمی توانند از خودشان قیمت را محاسبه کنند! این بهترین مزیتی است که پلتفرم های تاکسی اینترنتی را مورد توجه همگان قرار داده است.

 

صرفه جویی در زمان

یکی از مزیت های استفاده از پلتفرم های تاکسی اینترنتی صرفه جویی در زمان تان است. اگر یادتان باشد قبلا که از آژانس درخواست خودرو می دادیم بعضی وقت ها خیلی طول می کشید تا در محل شما حاضر شود. ولی با اپلیکیشن های تاکسی اینترنتی به راحتی می توانید نزدیک ترین خودرو به خود که در بسیاری از مواقع کمتر از 3 دقیقه زمان می برد تا به شما برسد را صدا بزنید.

 

امنیت بالا نسبت به دربستی ها

امنیت بالا در تاکسی های اینترنتی باعث شده هر ساعت از شبانه روز با خیال راحت بتوان از آن ها استفاده کرد. درست است که پلتفرم های تاکسی اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال مشکلات بوجود آمده قبول نمی کنند و فقط واسطه ای میان مسافر و راننده هستند ولی با این حال باز هم رانندگان خود را موظف می دانند که هیچ تخلفی نکنند تا بتوانند از طریق این پلتفرم ها به کار خود را ادامه دهند.

قبل از تاکسی های اینترنتی خیلی وقت ها پیش آمده بود رانندگان دربستی تخلف هایی انجام می دادند و در بسیاری از مواقع خصوصا برای خانم ها امنیت نداشتند. ولی با وجود تاکسی های اینترنتی امنیت برای هر کسی تامین شده است خصوصا اگر نصف شب هم قصد سفر داشته باشید.

از طرفی تمام سوابق رانندگان در اپلیکیشن تاکسی اینترنتی شما ثبت می شود و بعدا می توانید پیگیری کنید. از آنجایی که اطلاعات هر راننده واقعی است و برای ثبت نام باید احراز هویت شوند می توانید در آینده پیگیری کنید.

 

پرداخت آنلاین کرایه مسیر

یکی از مزیت های دیگر در پلتفرم های تاکسی اینترنتی این است که می توانید کرایه مسیر را به صورت اینترنتی پرداخت کنید. این یعنی اینکه دیگر نیازی به پول نقد نخواهید داشت.

البته اگر از تاکسی های اینترنتی زیاد استفاده می کنید می توانید کیف پول خود را در اپلیکیشن تاکسی اینترنتی خود شارژ کنید و از این به بعد دیگر نیازی به طی کردن مراحل پرداخت اینترنتی وجه نیز نخواهید داشت. خیلی سریع در کمتر از 2 ثانیه می توانید کرایه خود را حساب کنید.

 

مدیریت هزینه ها

قسمتی در اپلیکیشن های تاکسی اینترنتی وجود دارد که از طریق آن می توانید سفرهایی که تاکنون رفتید را مشاهده کنید. در این قسمت می توانید از هزینه هایی که تاکنون برای سفرهای داخل شهری تون کردید باخبر شوید. همینطور می توانید به صورت ماهانه خروجی از سفرها و هزینه هایی که انجام داده اید را ملاحظه کنید.

 

انتخاب خودرو دلخواه

یکی از مزیت هایی که اپلیکیشن های تاکسی اینترنتی دارند این است که حق انتخاب خودرو درخواست داده شده با مسافر است. یعنی اینکه شما می توانید خودرو مورد نظرتان را خودتان درخواست دهید. شاید دوست نداشته باشید پراید سوار شوید! مشکلی ندارد می توانید خودرو سمند درخواست بدهید. البته این را هم بدانید اکثر ماشین هایی که در تاکسی اینترنتی ها هستند مدل بالا، سالم و ترو تمیز هستند چون این یک قانونی است که برای ثبت نام رانندگان در تاکسی های اینترنتی گذاشته اند.

 

درخواست خودرو با شرایط دلخواه شما

امکانات و مزیت های پلتفرم های تاکسی اینترنتی زیاد هستند که با معرفی هر کدام از آن ها مزیت های دیگرشان را هم عنوان می کنم. اما به عنوان آخرین مزیتی که در این قسمت قصد دارم به آن اشاره کنم این است که با تاکسی های اینترنتی می توانید درخواست خودرو با شرایط دلخواهتان را بدهید.

به عنوان مثال می توانید خودرویی با کولر روشن درخواست بدهید. یا اگر خانم هستید خودرویی با راننده خانم درخواست بدهید. یا اگر قصد دارید به دو مسیر سفر کنید یا رفت و برگشت قبل از درخواست آن دو مسیر را مشخص کنید. می توانید مدت زمانی که قصد دارید در بین مسیر متوقف شوید را نیز مشخص کنید.

 

بهترین اپلیکیشن های تاکسی اینترنتی ایرانی در سال 98

اپلیکیشن های تاکسی اینترنتی در کشور ما روز به روز در حال زیاد شدن هستند. از سال 93 که اسنپ شروع به فعالیت کرد تا به امروز حدود 10 اپلیکیشن تاکسی اینترنتی دیگر در شهرهای مختلف کشور شروع به فعالیت کردند که هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند.

در این قسمت قصد داریم بهترین پلتفرم های تاکسی اینترنتی در ایران را معرفی کنیم و به بررسی مزایا و معایبی که دارند بپردازیم. پس از شما می خواهیم که همراه ما باشید.

 

اسنپ

اسنپ

همه ما اسنپ را به خوبی می شناسیم. اسنپ اولین سامانه درخواست تاکسی آنلاین در ایران است که در سال 93 فعالیت خود را آغاز کرد. اسنپ با هدف صرفه جویی در هزینه ها و زمان شهروندان برای عبور و مرور داخل شهر راه اندازی شد. اسنپ با 4 سال سابقه فعالیت در 80 شهر کوچک و بزرگ به عنوان یکی از قدیمی ترین و بهترین سامانه های درخواست تاکسی اینترنتی در ایران محسوب می شود.

تبلیغات هوشمندانه و خلاقانه اسنپ در سطح شهر باعث شد که مردم کم کم با تاکسی اینترنتی و روش کار با آن آشنا شوند. ارائه اپلیکیشن موبایلی بدون نقص با امکانات ویژه اولین بار توسط اسنپ بود که توجه خیلی از شهروندان را به خود جلب کرد.

با درخواست تاکسی اینترنتی اسنپ به راحت ترین شکل ممکن می توانید درخواست تاکسی در محل بدهید. فقط کافی است ابتدا مبدا و مسیر مقصد خود را انتخاب کنید و سپس نزدیک ترین خودرو به خودتان را صدا بزنید. از مزیت های درخواست تاکسی اینترنتی اسنپ می توان به اسنپ اکو اشاره کرد که مقرون به صرفه ترین سفر را می توانید با آن داشته باشید.

همینطور سرویس اسنپ رز هم یکی از سرویس های خوب اسنپ است که از طریق آن می توانید تاکسی با راننده خانم برای سفرهای خانوادگی یا اگر همراهان شما خانم هستند درخواست دهید.

از دیگر سرویس هایی که به تازگی به اسنپ افزوده شده است می توان به اسنپ باکس و اسنپ بایک اشاره کرد به هر کدام به ترتیب برای حمل محصولات و حمل مسافر با موتور سیکلت است.

ارائه تخفیف های ویژه، انتخاب سفر دو مقصدی یا رفت و برگشت، امکان پرداخت نقدی و آنلاین، امکان مشخص کردن توقف در بین راه، درخواست ماشین با کولر روشن، امتیاز دادن به راننده ها، داشتن کیف پول مجازی، امکان ذخیره مسیرهای منتخب به علاقه مندی ها و پشتیبانی آنلاین 24 ساعته از دیگر مزیت های اسنپ است.

مهمترین مزیت اسنپ داشتن رانندگان بیشتر از بقیه پلتفرم ها است. با تبلیغات گسترده ای که اسنپ در شهرهای مختلف انجام داده است و همچنین قدیمی تر بودن آن باعث شده رانندگان بیشتری اسنپ را برای کسب درآمد خود انتخاب کنند.

از نکات قابل توجه در اسنپ دادن امتیاز به راننده بعد از رسیدن به مقصد است. با این کار رانندگان اسنپ تشویق به خوش برخوردی با مسافران می شوند تا امتیازشان بیشتر شود.

رانندگانی هم که امتیازشان بیشتر باشد مسافران بیشتری نصیب شان می شود. به همین دلیل رقابت برای خوب بودن میان رانندگان اسنپ همیشه وجود دارد. این هم به نفع پلتفرم اسنپ است و هم به نفع مسافران است.

خبر خوب این است که شما توسط اسنپ می توانید بی نهایت سفر رایگان را تجربه کنید اگر اسنپ را به دوستان تان معرفی کنید. بعد از عضویت در اسنپ کدی به عنوان معرف به شما داده می شود که اگر آن را در اختیار دوستان و آشنایان تان قرار دهید و اگر آن ها با کد شما عضو اسنپ شوند به کیف پول شما در اسنپ مبلغ 5000 تومان به عنوان هدیه معرفی اضافه می شود.

 

مزایای اسنپ:

 • دارای بیش از 500 هزار راننده فعال
 • ارائه کد تخفیف برای اولین سفر
 • موجود بودن کدهای تخفیف ویژه در اکثر اپلیکیشن ها
 • حق انتخاب به مسافر در نحوه پرداخت هزینه سفر
 • امکان مشخص کردن مسیر رفت و برگشت توسط مسافر
 • امکان مشخص کردن مدت زمان توقف در مسیر توسط مسافر
 • امکان درخواست خودرو متوسط و مقرون به صرفه با اسنپ اکو
 • امکان درخواست خودرو با راننده خانم
 • امکان درخواست خودروهای لوکس
 • امکان ذخیره مسیر های مورد علاقه مسافر
 • حمل و نقل مرسولات پستی توسط سرویس اسنپ باکس
 • جابه جایی مسافر با موتور سیکلت توسط سرویس اسنپ بایک
 • پشتیبانی 24 ساعته واقعی در هر ساعت از شبانه روز
 • برخورد خوب راننده ها با مسافران

 

معایب اسنپ:

 • ضعف زیاد در پیدا نکردن آدرس مقصد روی نقشه

 

تپسی

تپسی

بعد از اینکه اسنپ بین مردم همه گیر شد سر و کله تپسی پیدا شد. تپسی هم یکی از قدیمی ترین پلتفرم های درخواست تاکسی اینترنتی است که با اسنپ رقابت شدیدی دارد. تقریبا می توان گفت اکثر کسانی که در این شغل هستند هم در اسنپ عضو هستند و هم در تپسی!

تپسی که کارش را شروع کرد با شایعه ای جالب بین مردم تبلیغ شد. و آن هم این بود که خودروهای تپسی باکلاس تر و در واقع مدل بالاتر هستند. در صورتی که اصلا اینطور نبود! البته تعداد زیادی خودروهای مدل بالا در ابتدا در تپسی مشغول به کار شدند ولی الان هیچ تفاوتی با خودروهای متوسط اسنپ ندارد. همانطور که اشاره شده اکثر رانندگانی که در اسنپ مشغول به کار هستند در تپسی هم حضور دارند.

رابط کاربری تپسی شباهت زیادی به اسنپ دارد ولی کمی در امکانات متفاوت تر است. البته نقطه قوت تپسی در برابر اسنپ ارزان تر بودن بسیاری از سفر ها در برابر با اسنپ است. طی بررسی ها و مقایسه های انجام شده توسط کاربران مشخص شد در بسیاری از مواقع قیمت های تپسی ارزان تر از اسنپ است. البته این قضیه بستگی به تایم های کاری در طول شبانه روز نیز دارد.

تپسی که از سال 95 فعالیت خود را آغاز کرده است تاکنون توانسته شهرهای تهران، کرج، اصفهان و مشهد را پوشش دهد. البته که این یکی نقص های تپسی محسوب می شود. پشتیبانی تپسی هم یکی از مزیت های خوبش است. در هر ساعت از شبانه روز مشکلی در سفر شما پیش آمده می توانید با پشتیبانی تپسی تماس بگیرید.

سرویس های ارائه شده در تپسی به سه بخش تقسیم می شوند. سرویس تپسی کلاسیک که برای درخواست خودروی معمولی و مقرون به صرفه است. با استفاده از سرویس تپسی پرو می توانید خودروهای با کیفیت تری را درخواست دهید که هم مدل بالا و هم لوکس هستند. و سرویس تپسی پرایم است که مخصوص خانم ها است. با استفاده از این سرویس می توان درخواست خودرو با راننده خانم داد.

جالب است بدانید تپسی هم از روش بازاریابی انگیزشی اسنپ استفاده کرده است. شما توسط تپسی هم می توانید با ارائه کد اختصاصی خود به دوستان تان هدیه 5000 تومانی دریافت کنید. شما با ارائه کد تخفیف به دوستان تان هم به آن ها 5000 تومان اعتیار هدیه می دهید و هم اینکه به حساب کاربری شما در تپسی 5000 اضافه خواهد شد.

نکته منفی در این روش این است که هرچقدر اعتبار شما توسط این روش افزایش پیدا کند در هر سفر فقط از 5000 تومان می توانید استفاده کنید. یعنی اگر مثلا کرایه سفر شما 10000 تومان شده باشد فقط 5000 تومان از آن کم می شود و بقیه اش را باید به راننده بپردازید. حتی اگر 5000 تومان های زیادی در حساب شما وجود داشته باشد.

یکی از نکات مثبت تپسی در برابر اسنپ دقیق تر بودن آدرس ها روی نقشه است. در تپسی پیدا کردن آدرس مقصد راحت تر از اسنپ است. تقریبا می توان گفت اکثرا مکان های شناخته شده توی تپسی به راحتی پیدا می شوند ولی در اسنپ اینطور نیست!

از دیگر نکات مثبت تپسی برای رانندگانش این است که بابت عضویت مبلغی دریافت نکرده و پیشینه‌ی راننده را خود از طریق مرکز استعلام می‌گیرد.

 

مزایای تپسی:

 • رابط کاربری و تجربه کاربری خوب
 • مکان یابی دقیق تر و بهتر روی نقشه
 • تخفیف 5000 تومانی در اولین سفر
 • حق کمیسیون بیشتر برای راننده ها
 • درخواست خودرو با راننده خانم
 • درخواست خودرو لوکس و با کیفیت تر
 • رانندگان خوش برخورد تر
 • سفرهای ارزان تر نسبت به اسنپ
 • ثبت مسیرهای پرتردد مسافر در بخش محل های منتخب
 • امکان تعیین چند مقصد برای مسافر
 • امکان مشخص کردن زمان توقف در طول مسیر
 • امکان پرداخت نقدی و آنلاین هزینه سفر

 

معایب تپسی:

 • سرویس دهی محدود فقط در 4 استان

 

در کل امکانات تپسی شباهت بسیار زیادی به اسنپ دارد. ولی قیمت پایین تر سفرها و کمیسیون بیشتر برای راننده ها ممکن است دو مزیت خوب تپسی به حساب بیاید. و شاید در آینده برای اسنپ تهدید جدی باشد.

 

دینگ

دینگ

دینگ جدیدترین اپلیکیشن درخواست تاکسی در محل به صورت آنلاین است که حتما تبلیغات گسترده آن با حضور علی دایی را در سطح شهر دیده اید. بعد از معرفی اسنپ و تپسی که تقریبا امکاناتی مشابه به هم داشتند حال نوبت به معرفی دینگ رسیده است که کمی متفاوت تر از اسنپ و تپسی است.

امکانات و مزیت هایی که دینگ دارد تهدید جدی برای اسنپ و تپسی است. با توجه به اینکه به تازگی کار خود را شروع کرده رانندگان بیشتری را توانسته جذب کند. دینگ در نگاه اول از دید مسافر اپلیکیشن لوکس با امکانات منحصر به فرد است.

این قضیه را می توان از مزیت هایی که نسبت به دیگر رقبایش دارد فهمید. رابط کاربری در دینگ کمی زیباتر از دو اپلیکیشن قبلی است. یکی از مزیت های منحصر به فرد دینگ داشتن سرویس گلد است که توسط این سرویس می توان خودروهای لوکس بالای 50 میلیون تومان را درخواست کرد که مسلما سفر با کیفیت تری را می توان تجربه کرد. البته دینگ هم سرویس مخصوص برای خانم ها را دارد.

از دیگر مزیت های دینگ امکان رزرو خودرو در زمان های معین است. به عنوان مثال اگر قصد دارید هفته آینده به فرودگاه بروید از همین حالا می توانید خودروی مورد نظرتان را رزرو کنید و دیگر نگران درخواست خودرو در همان روز نباشید. در این صورت کاربر به راحتی می تواند برای خود برنامه ریزی کند.

از دیگر مزیت های دینگ درخواست خودرو در اختیار است. این یک مزیت بی نظیر و فوق العاده برای اپلیکیشن دینگ است که اسنپ و تپسی هنوز چنین امکانی را ندارند. با توجه به بررسی های انجام شده هزینه راننده در اختیار توسط دینگ کمتر از آژانس های مسافر بری است.

و اما مزیت دیگری که دینگ دارد و این مزیت هم به نفع مسافران است هزینه کمتر سفرها نسب به اسنپ است. حتی سفر با دینگ از تپسی هم ارزان تر است. در بسیاری از مقایسه های انجام شده در مسیرهای مشابه متوجه این شدیم که درخواست خودرو توسط دینگ ارزان تر از بقیه پلتفرم های تاکسی آنلاین است.

یکی از مزیت های دیگر دینگ پشتیبانی اش است. در هر ساعت از شبانه روز که به مشکلی برخورد کردید می توانید مشکل تان را با تماس با پشتیبانی دینگ حل کنید.

از معایب دینگ این است که فعلا فقط در شهر تهران سرویس دهی دارد. اما مدیران دینگ گفته اند که به زودی شهرهای دیگر را نیز تحت پوشش قرار می دهند.

از دیگر مزایای فوق العاده در اپلیکیشن دینگ داشتن گزینه دنگی است که با این امکان شما قادر هستید ماشین و سفر را به اشتراک بگذارید و بدین خاطر هزینه کمتری را پرداخت کرده و همچنین به کاهش آلودگی و ترافیک کمک کنید. بدین ترتیب که چند نفر که مقصد مشابهی دارند، از یک خودرو استفاده کرده و بدین خاطر هم هزینه برای هر مسافر کمتر شده و هم از آن خودرو بهترین استفاده در حمل و نقل شهری صورت می‌گیرد.

تخفیف ها و هدایا در دینگ هم متفاوت از دو پلتفرم اسنپ و تپسی است. به این صورت که شما با معرفی دوستان تان به دینگ اعتبار هدیه دریافت نمی کنید. آن ها هم از اعتبار هدیه بهرمند نمی شوند! اما نکته جالب توجه این است که آن ها زیر مجموعه شما می شوند و با هر سفری که توسط دینگ انجام می دهند مبلغی به عنوان پورسانت به حساب شما واریز می شود که می توانید در سفرهای خود از آن استفاده کنید. به نظر می رسد این روش بسیار جالب و هوشمندانه ای از بازاریابی انگیزشی برای مشترکان دینگ محسوب می شود.

همینطور با عضویت در دینگ برای اولین بار مبلغ 50 هزار تومان اعتبار هدیه به کیف پول شما واریز می شود. اما در هر سفر می توانید از درصدی از آن استفاده کنید. مثلا اگر کرایه سفر شما 10 هزار تومان شود می توانید از 3 هزار تومان آن استفاده کنید و 7 هزار تومان را باید خودتان پرداخت کنید.

 

مزایای دینگ:

 • رابط کاربری منحصر به فرد
 • راحتی در سفر به معنای واقعی
 • کیفیت بالاتر به دلیل کمتر بودن استفاده کنندگان از دینگ
 • مسیریابی خودکار و دقیق
 • اشتراک سفر با استفاده از گزینه دنگی
 • ارزان تر بودن سفر ها نسب به اسنپ و تپسی
 • دارای خودروهای لوکس و مدل بالا
 • امکان روزر خودرو در زمان های خاص
 • امکان درخواست خودروی در اختیار
 • پشتیبانی عالی و همیشه در دسترس
 • امنیت بسیار بالا

 

معایب دینگ:

 • سرویس دهی فقط در شهر تهران
 • عضویت سخت در اپلیکیشن دینگ

 

ماکسیم

ماکسیم

ماکسیم هم یکی از پلتفرم های درخواست تاکسی اینترنتی در محل است که متعلق به یک شرکت تاکسیرانی روسی است. ماکسیم به خاطر مزیت هایی که دارد را می توان به عنوان تهدید جدی برای دیگر پلتفرم های تاکسی اینترنتی به ویژه اسنپ و تپسی دانست.

در بین پلتفرم های تاکسی اینترنتی زیادی که در ایران فعالیت می کنند وجود ماکسیم که متعلق به یک شرکت تاکسی رانی روسی با سابقه زیاد است کمی نگران کننده است. این شرکت در کشورهای مجاور هم فعالیت دارد و حالا هم در ایران فعالیت خود را آغاز کرده است.

ماکسیم هم اکنون در کشور های ایران، آذربایجان، اندونزی، ایتالیا، اوکراین، بلاروس، بلغارستان، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان، گرجستان، روسیه و شیلی و در شهر های اصفهان، اهواز، بندرعباس، تهران، تبریز، رشت، زاهدان، شیراز، قم، کرمان، مشهد، یزد و … فعال است

به گفته مدیر عامل ماکسیم به زودی ماکسیم رتبه یک را در پلتفرم های تاکسی اینترنتی در ایران می گیرد و به گفته روس ها این را زمان ثابت خواهد کرد.

گفتنی است ماکسیم با سرمایه بالایی حدود چند ده میلیارد تومان فعالیت خود را در ایران آغاز کرده است. و مسلما این مقدار سرمایه کمک زیادی در بیشتر دیده شدن ماکسیم می کند.

ماکسیم هم مانند دیگر اپلیکیشن های تاکسی اینترنتی امکانات مشابه آن ها را دارد و به راحتی با چند مرحله ساده می توان درخواست تاکسی در محل کرد. البته ناگفته نماند که تعداد خودروهای ماکسیم در بعضی از محدوده های شهری کمتر از اسنپ و تپسی و دینگ است.

از دیگر امکانات ماکسیم می توان به دربست گرفتن خودرو اشاره کرد. یعنی شما با استفاده از ماکسیم می توانید برای چند مسیر نامشخص درخواست خودرو دهید که هزینه کمتری نسبت به درخواست خودرو برای هر مسیر به صورت جداگانه دارد.

از دیگر امکانات ماکسیم مشخص کردن چمدان یا بار، به همراه داشتن کودک و پول درشت به همراه داشتن است. به عنوان مثال اگر پول درشت همراه شماست ماکسیم راننده ای را در اختیار شما قرار می دهد که پول نقد بیشتری همراهش است و بتواند مشکل شما را حل کند.

یکی از امکاناتی که در ماکسیم وجود دارد و تاکنون در هیچ یک از پلتفرم های تاکسی اینترنتی ندیده ایم افزایش مبلغ کرایه ماشین توسط مسافر است. توسط گزینه افزایش قیمت هنگام درخواست خودرو می توان راننده های بیشتری را وسوسه کنید تا زودتر به سمت شما بیایند.

در این صورت ممکن است سرویس دهی بهتری به شما بدهند. البته خیلی از کارشناسان می گویند این گزینه باعث هرج و مرج بین رانندگان می شود!

ماکسیم هم مانند دیگر تاکسی های اینترنتی هدیه ای برای دعوت کننده ها و دعوت شونده ها دارد. دقیقا مثل هدیه ای که به عنوان دعوت از دوستان دریافت می کنید ماکسیم هم به همین ترتیب عمل می کند و به ازای هر کسی که با کد اختصاصی شما به ماکسیم ملحق شود 10 هزار تومان اعتبار هدیه به شما و هم به دعوت شونده می دهد.

البته ماکسیم برای ترغیب بیشتر مشتری قسمتی برای کسب درآمد هم دارد. یعنی هر کسی می تواند از ماکسیم کسب درآمد مادام العمر با استفاده از جذب زیرمجموعه داشته باشد. اگر زیر مجموعه های جذب شده شما هر سفری را با ماکسیم انجام دهند درصدی از کرایه آن ها به شما، به عنوان پورسانت تعلق خواهد کرد.

 

مزایای ماکسیم:

 • درخواست سریع و راحت خودرو در محل
 • دارای خودروهای لوکس
 • امکان درخواست خودرو با راننده خانم
 • 10 هزار تومان هدیه معرفی به دوستان
 • امکان مدیریت سفرها
 • درخواست خودروی در اختیار
 • امکان مشخص کردن بار اضافی
 • امکان کسب درآمد از ماکسیم برای همه
 • پشتیبانی عالی و همیشه در دسترس

 

معایب ماکسیم:

 • کم بودن خودروهای داخل شهر
 • عدم سرویس دهی در شهر های بزرگ

 

 

کارپینو

کارپینو

کارپینو هم یکی دیگر از اپلیکیشن های تاکسی اینترنتی در ایران است که فعلا در تهران و مشهد سرویس دهی دارد. کارپینو هم درست مثل دیگر تاکسی های اینترنتی امکانات مشابهی مثل درخواست خودرو معمولی، تشریفاتی، ون و همینطور درخواست خودرو با راننده خانم را دارد.

تجربه کاربری در اپلیکیشن کارپینو چندان دلچسب نیست و به گفته کاربران ایرادات و باگ های زیادی را دارد. اما تنها مزیتی که نسب به دیگر پلتفرم های تاکسی یاب اینترنتی دارد هزینه کمتر کرایه در بعضی از مسیر ها در زمان های مختلف است.

از دیگر مزیت های کارپینو اهدای هدیه 10 هزار تومانی در قبال معرفی دوستان تان به کارپینو است. هم شما و هم دوست تان می توانید از هدیه اعتبار 10 هزار تومانی بهرمند شوید.

از بزرگترین معایب کارپینو نداشتن خودرو به تعداد لازم در هر ساعت از شبانه روز در بسیاری از مناطق تهران است! کارپینو تاکنون تبلیغات محیطی زیادی انجام داده است و هزینه های زیادی را برای این کار داده است. اما به نظر می رسد هیچ تلاشی در جذب راننده نکرده است! بهتر است مزیت های بیشتری را برای رانندگان در نظر بگیرد تا بتواند رانندگان بیشتری را جذب کند.

 

مزایای کارپینو:

 • درخواست راحت تاکسی در محل
 • دارای خودروهای اختصاصی
 • راننده های خوش برخورد و محترم
 • امکان انتخاب چند مسیر متوالی
 • امکان درخواست خودروی در اختیار
 • امکان درخواست خودرو با راننده خانم
 • دارای پشتیبانی آنلاین و 24 ساعته
 • پرداخت آنلاین و نقدی کرایه سفر
 • قیمت پایین تر نسب به بقیه پلتفرم ها
 • هدیه 10 هزار تومانی در ازای معرفی به دیگران

 

معایب کارپینو:

 • محدودیت تعداد خودروهای در دسترس
 • عدم سرویس دهی در شهرهای مختلف

 

تاچسی

تاچسی

تاچسی اولین تاکسی آنلاین در مشهد است که علاوه بر این در یزد و اهواز هم سرویس دهی دارد. تاچسی از سال 94 با تیم خبره 24 نفره از اساتید دانشگاه و مهندسین برنامه نویسی و طراحی UX راه اندازی شد. به دلیل اینکه در شهر مشهد هر ساله زائران زیادی رفت و آمد می کنند بهترین فرصت برای تاچسی بود که سرویس دهی خود را در مشهد شروع کند.

هرچند که این بهترین استراتژی برای تاچسی بود چون با وجود غول هایی مثل اسنپ و تپسی و دینگ در تهران شانسی برای رقابت نداشت!

تاچسی هم تقریبا تمام امکانات مشابه دیگر پلتفرم های تاکسی اینترنتی را داراست ولی از مزیت های ویژه آن داشتن سرویسی به نام کامفورت است. خودروهای سرویس کامفورت کمی شیک تر و جادارتر نسب به بقیه خودروها هستند. معمولا از خودروهای کامفورت برای رفتن به فرودگاه استفاده می شود.

رانندگان سرویس کامفورت از بین رانندگانی که از امتیاز بیشتری برخوردار هستند و همچنین آموزش های ویژه دیده اند انتخاب شده اند. این سرویس فعلا در شهر های مشهد، چناران ،گلبهار،طرقبه و شاندیز ،گرگان ،یزد ،تفت ،اردکان ،میبد ،اشکذر و بیرجند قابل استفاده است. همچنین اولین سرویس کامفورت خود را می توانید با 50 درصد تخفیف درخواست دهید.

تاچسی هم اکنون با بیش از 100 هزار نصب فعال اپلیکیشن به نظر می رسد جای رشد داشته باشد و نسبت به دیگر رقبایش مزیت های رقابتی برای خود ساخته است.

 

مزایای تاچسی:

 • رابط کاربری زیبا و منحصر به فرد
 • امکان درخواست خودرو سواری ،وانت ،ون و پیک موتوری
 • ارائه سرویس کامفورت و تشریفات
 • دارای خودروی های مدل بالا و لوکس
 • امکان دیدن مسیر سفر روی نقشه
 • امکان پیگیری سفرها
 • ارائه سرویس ویژه برای بانوان
 • ارائه سرویس ویژه برای سفر اعضای خانواده
 • درخواست سفر با چند مقصد
 • دریافت سفر رایگان با معرفی تاچسی به دیگران

 

معایب تاچسی:

 • سرویس دهی فقط در شهرهای مشهد، یزد، اهواز، بیرجند

 

هیترو

هیترو

به نظر می رسد هیترو اولین تاکسی اینترنتی VIP است. مزیت جالبی که هیترو نسبت به بقیه تاکسی یاب های اینترنتی دارد همین VIP بودنش است. گویا هیترو تمرکز خود را بر قشر پولدار جامعه گذاشته است و با این کار میخواهد خاص تر از بقیه پلتفرم های تاکسی اینترنتی باشد. البته که استراتژی خوبی است.

اما هیترو به صورت آزمایشی فقط در منطقه یک تهران قابل استفاده است و به زودی در مناطق دیگر هم سرویس دهی خود را آغاز می کند.

تنها مزیت هیترو ارائه خودروهایی مخصوص سفر به فرودگاه، اماکن مهم، انجام مراسم های خاص و ویژه است. البته سرویس ویژه ای  هم برای معرفی بهترین مکانهای اقامتی و گردشگری برای مسافرین دارد که سرویس جالب توجه ای است.

هدف هیترو ارائه سرویس ویژه برای افراد ویژه است. به گفته خود نسل جدیدی از سرویس های تاکسی اینترنتی را قصد دارد ارائه دهد. البته این هم راه کار خوبی برای رقابت با این همه پلتفرم تاکسی اینترنتی که هر روز مثل قارچ سبز می شوند است.

 

از کدام تاکسی یاب اینترنتی استفاده کنیم؟

خب بعد از معرفی چند اپلیکیشن مهم و پرطرفدار درخواست تاکسی اینترنتی که البته چندتا دیگه هم هست که به طور رسمی کار خود را شروع نکرده اند و از هر جهت ضعیف هستند بهتر است به بررسی اینکه کدام اپلیکیشن بهتر است و مقرون به صرفه تر است بپردازیم.

اگر از لحاظ مقرون به صرفه تر بودن بخواهیم انتخاب خود را انجام دهیم در بسیاری از مواقع دینگ ارزان تر از اسنپ و تپسی است. خصوصا اگر در تهران هستید سرویس دهی دینگ بهتر است و خودروهای فعال بیشتری دارد. البته این بررسی ها قبلا توسط کاربران انجام شده است و در بیشتر مواقع هزینه سفر دینگ کمتر از بقیه بوده است. این بررسی قیمت را شما هم به سادگی می توانید با اپلیکیشن های بررسی قیمت تاکسی یاب های آنلاین مثل تاکسی 360 و تاکسی چی انجام دهید.

اما اسنپ به دلیل داشتن رانندگان بیشتر نسبت به سایر اپلیکیشن های تاکسی اینترنتی در دسترس تر است. تپسی هم خودروهای در دسترس زیادی دارد و می توان روش حساب کرد. همینطور در بیشتر مواقع ارزان تر از اسنپ است. پس در شهرهای بزرگ هم استفاده از تپسی پیشنهاد می شود.

اما تجربه نشان داده است هم اسنپ و هم تپسی و هم دینگ، هم امنیت بالایی دارند، هم رانندگان خوش برخوردی دارند و هم خودروهای سالم و بدون نقصی را در اختیار مسافران قرار می دهند.

بستگی به خودتان دارد که کدام را انتخاب کنید. بهتر است خودتان دست به کار شوید و هر کدام را تست کنید. خصوصا حتما اپلیکیشن دینگ را دانلود و نصب کنید و از مزیت های آن بهره مند شوید.

 

جمع بندی و سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم بهترین سرویس های تاکسی اینترنتی را به شما معرفی کنیم. هرچند که تعداد آن ها روز به روز در حال افزایش است.

مزایا و معایب هر کدام را را عنوان کردیم تا بهتر بتوانید تصمیم خود را برای استفاده از هرکدام بگیرید. همچنین تجربیات شخصی بسیاری از کاربران را نیز در این مقاله با شما به اشتراک گذاشتیم. این مقاله در آینده باز هم آپدیت می شود.

اگر شما هم تجربه ای از سفر با هر کدام از پلتفرم های تاکسی اینترنتی دارید حتما با ما و دیگر دوستان در میان بگذارید. اگر این مقاله به دردتون خورد امتیاز خود را ثبت کنید.

بهترین پلتفرم های درخواست تاکسی اینترنتی (آپدیت ۹۸)
5 از 5 رای
4 نظرات
 1. محمد می گوید

  ضمن تشکر از گردآوری این متن بسیار جامع. در مورد ثبت نام رانندگان فرمودین اسنپ مبلغی (به گفته ی شما ۱۰هزارتومان) از رانندگان دریافت میکنه.
  ممنون میشم بفرمایین منبع این ادعاتون از کجا بوده؟!

  1. نگار حکیمی می گوید

   سلام
   قبلا اینطور بود شاید الان این مبلغ را دریافت نمی کند و رایگان شده است. اگر شما مطمئن هستید منبع برای بروزرسانی این مقاله معرفی کنید.
   ممنون از شما

   1. محمد می گوید

    بیشتر از ۳ سال هست که هیچ مبلغی دریافت نمیشه و چه بسا بابت معرفی همکار جدید به راننده پاداش هم داده مبشه. مطمئن باشین این صحبت رو از منبع براتون نقل قول می کنم.
    ممنون میشم اون قسمت از مقاله رو اصلاح بفرمایین.

    1. نگار حکیمی می گوید

     ممنون از شما
     اصلاح شد

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.