کسب و کار اینترنتی را با ۲۱ ایده پولساز شروع کنید!

0

 

چگونه یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

راه اندازی کسب و کار اینترنتی خصوصا در منزل بر خلاف تصور خیلی از دوستان چندان کار سختی هم نیست! راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز به تخصص یا تجربه خاصی ندارد! هر کسی با توجه به میزان سرمایه و ایده ای که در ذهن دارد می تواند کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کند و صرفا نیازی به شرکت در دوره آموزشی راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیست!

قبل از اینکه به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی باشید بهتر است مطالعه خود را درباره انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی بیشتر کنید. ابتدا باید مدل درآمدزایی خود را مشخص کنید تا بتوانید طرح کسب و کارتان را به خوبی بنویسید.

کسب و کار اینترنتی در ایران از چند سال پیش تا الان پیشرفت چشمگیری داشته است و علاقه مندان به راه اندازی کسب و کار آنلاین به ویژه کسب و کار اینترنتی در منزل زیاد شده اند.

به همین دلیل در این مقاله از سایت مخاطب قصد داریم ایده های کسب و کار اینترنتی پولساز را به شما معرفی کنیم که خیلی سریع بتوانید کسب و کارتان را شروع کنید و به درآمد میلیونی برسید.

کسب درآمد اینترنتی بسیار لذت بخش است. به همین دلیل علاقه مندان به آن روز به روز بیشتر می شود. در این مقاله سعی شده تا بیشتر ایده های کسب و کار اینترنتی اجرا نشده در ایران را معرفی کنیم.

 

کسب و کار اینترنتی چیست؟

هر فعالیت و اقدامی که با استفاده از اینترنت صورت گیرد و منجر به کسب درآمدزایی شود را کسب و کار اینترنتی گویند. به طور کلی کسب و کار اینترنتی به این معناست که از طریق اینترنت و فعالیت های اینترنتی بتوان بازخورد مناسبی دریافت کرد و در کنار آن درآمد مناسبی نیز داشت.

کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی مدل های گوناگونی همچون فروش کالا، ارائه خدمات و تولید محتوای آموزشی و فروش آن را شامل می شود.دقت کنید که معنای دقیق کسب و کار اینترنتی به این صورت است که، شما  صاحب اصلی کسب و کار خود باشید و بتوانید با استفاده از آن درآمد پایدار و ثابتی را برای خود ایجاد کنید.

البته اگر محصولات شرکت یا افراد دیگر را می فروشید، باید فعالیتتان به این صورت باشد که صاحب اصلی بستر کسب و کار خودتان باشید. به عنوان مثال می توانید وب سایتی ایجاد کنید و با استفاده هدفمند از آن، محصولات شرکت های دیگر را به صورت واسطه ای بفروشید.

 

مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی

این بخش مناسب کسانی است که می خواهند با هزینه کم و تکیه بر توانایی های خودشان، کسب و کار اینترنتی مختص خود را ایجاد کنند. قصد دارم به صورت دقیق از انتخاب حوزه کاری گرفته، تا طراحی و ایجاد یک وب سایت متناسب با حوزه کاری را در این بخش شرح دهم.

مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی

در واقع شما می توانید با استفاده از این اطلاعات منابع و هزینه های خود را به صورت درست مدیریت کرده و  با کمترین هزینه و انجام انتخاب های درست بتوانید بهترین بازخورد را دریافت کنید. پس از آن نیز به سراغ 21 ایده پولساز خواهیم رفت، تا بتوانید روند رشد و موفقیت خود را به صورت چشمگیری بهبود ببخشید.

 

اولین و شاید مهمترین مرحله : شناسایی توانایی ها

شناسایی توانایی های مختلف خود، اولین کاری است که باید انجام دهید. باید به صورت دقیق متوجه باشید که از چه توانایی هایی برخوردار هستید. این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، به این دلیل که اگر قصد دارید هزینه کمتری صرف کنید اما نتایج مناسبی دریافت کنید، باید بر توانایی های خود تکیه کنید و از آن ها استفاده حداکثری داشته باشید.

شناسایی توانایی ها

به عنوان مثال اگر شما دارای فن بیان مناسبی هستید، این مورد یک امتیاز ویژه برای شما محسوب می شود. چون می توانید با استفاده از آن به راحتی با افراد و شرکت های مورد نظرتان ارتباط برقرار کنید و در کنار آن، تمام نیاز های خود از اطلاعات گرفته تا خرید و فروش کالا را برآورده سازید.

پس در اولین اقدام سعی کنید توانایی های خود را شناسایی کنید. اگر توانایی های محدودی دارید، نگران نباشید بلکه شروع کنید و متناسب با نیاز خود توانایی های لازم را با صرف کمی وقت کسب کنید.

 

دومین مرحله : انتخاب زمینه و حوزه کاری مناسب

در این بخش باید توجه داشته باشید که منظور از انتخاب حوزه کاری، این نیست که به سراغ ایده هایی که قبلا توسط هیچکسی پیاده سازی نشده برویم. بلکه باید به سراغ ایده هایی برویم که کسب و کار در آن زمینه و حوزه، مخاطبان و طرفداران خاص خود را داشته باشد و علاوه بر آن بتواند نیاز های مردم را رفع کند.

انتخاب حوزه کاری مناسب

انتخاب درست حوزه کاری دغدغه ای است که برای به نتیجه رساندن آن، شما باید از توانایی ها و تخصص خودتان کمک بگیرد و بر مبنای آن ها زمینه کاری خود را مشخص کنید. به عنوان مثال اگر شما از توانایی برنامه نویسی و دولوپری برخوردار هستید، می توانید یک وب سایت یا حتی اپلیکیشن نیز طراحی کنید و در زمینه های آموزشی از آن استفاده کنید.

اگر تخصص خاصی ندارید می توانید به سراغ زمینه های پرطرفدار و مطرح که نیاز های اساسی مردم را رفع می کنند بروید، و در آن زمینه کسب تجربه داشته باشید. سپس اقدام به راه اندازی کسب و کار کنید. راه حل دیگر این است که به سراغ فروش محصولات و خدمات دیگر برند ها به صورت واسطه ای بروید و اینکار را انجام دهید.

 

سومین مرحله : بررسی و تجزیه و تحلیل رقبا  

یکی دیگر از مهمترین فعالیت هایی که باید با دقت بسیاری انجام شود، بررسی رقبا است. در واقع شما باید قوی ترین رقبای خود را شناسایی کنید، سپس تمامی اطلاعات آن ها را بررسی و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. تمامی اطلاعات رقبا که گفته شد می تواند شامل تولید محتوا، کیفیت محصولات، کیفیت خدمات و روابط عمومی، قدمت و ترافیک وبسایت و دیگر موارد مشابه این ها باشد.

بررسی رقبا

اهمیت این مسئله تجزیه و تحلیل در واقع به این صورت است که شما می توانید رقیبان خود را ارزیابی کنید و نقاط ضعف و قوت آنان را شناسایی کنید. با اینکار می دانید که در چه بخش هایی باید کیفیتی هم سطح یا بالاتر از رقیبان  ارائه دهید و در بخش هایی که رقیبان ضعیف هستند، شما کیفیت خوبی ارائه دهید و جایگاه خود را کسب کنید.

 

چهارمین مرحله : طراحی و راه اندازی وب سایت و بازاریابی محتوا

برای راه شروع نیاز نیست هزینه زیادی انجام دهید و وب سایتی با بهترین ویژگی ها و قابلیت ها ایجاد کنید. بلکه سعی کنید با کمترین هزینه مناسب ترین وب سایتی که به شما کمک می کند روند کسب و کار خود را پیاده سازی کنید، را ایجاد کنید. توصیه می کنم خودتان دست به کار شوید و وب سایت خود را ایجاد کنید.

طراحی سایت و بازاریابی محتوا

سعی کنید با انتخاب یک هاست و دامین مناسب کار خود را شروع کنید. انتخاب نام دامین بر عهده شمات و سعی کنید یک نام مرتبط به حوزه کاری خود را انتخاب کنید. برای انتخاب هاست نیز ویژگی های کلیدی از جمله پشتیبانی مناسب را باید مد نظر داشته باشید.

شرکت های هاستینگ زیادی در این زمینه خدمات ارائه می دهند و برای آشنایی دقیق و کامل با تمامی جزئیات این موضوع، توصیه می کنم مقاله “ 10 هاست برتر ایران از دید مخاطب ” را مطالعه کنید.

اگر خودتان دانش تخصصی طراحی سایت را ندارید، پیشنهاد می کنم از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کنید. با استفاده از وردپرس کافی است زمان و هزینه کمی صرف کنید و از یک وب سایت مناسب برخوردار شوید. البته سایت ساز ها و سیستم مدیریت محتوای دیگری نیز وجود دارد، که می توانید از آن ها نیز در این زمینه کمک بگیرید.

پس از ایجاد وب سایت خود باید به فکر تولید محتوا و بازاریابی محتوایی باشید. بازاریابی محتوا به این معناست که محتوایی تولید کنید که علاوه بر رفع نیاز مخاطب در زمینه های گوناگون، باعث آشنایی مخاطبان با کسب و کارتان شود.

در واقع باید با اضافه کردن چاشنی های خلاقیت و تبلیغ نویسی به فعالیت های تولید محتوا، بتوانید مخاطب بسیاری را جذب کسب و کار اینترنتی خود کنید و در گام بعدی آن ها را تبدیل به یک مشتری وفادار برای خود کنید. دقت داشته باشید که مجموعه این فعالیت ها باید با استراتژی بازاریابی محتوایی خاص و به شکل هدفمند صورت گیرد تا بازخورد مناسبی را دریافت کنید.

 

ایده های کسب و کار اینترنتی پولساز

ایده های کسب و کار اینترنتی پولساز

قبل از اینکه به سراغ معرفی ایده ها برویم باید این مسئله را بدانید که بعضی از ایده ها نیاز به سرمایه های بیشتری نسبت به ایده های دیگر دارند. بعضی از ایده ها نیازمند به ساخت اپلیکیشن موبایلی هستند.

ساخت اپلیکیشن موبایلی هم این روزها کار زیاد سختی نیست! بلکه راحت با بسته های آموزشی ساخت اپلیکیشن های موبایلی که قیمتی حدود 200 الی 300 هزار تومان دارند می توانید اپلیکیشن موبایلی خود را به صورت حرفه ای بسازید. پس زیاد نگران این موضوع نباشید.

بعضی از کسب و کارهای اینترنتی هستند که متاسفانه نمی توان اسم آن ها را گذاشت ایده کسب و کار اینترنتی و بسیاری از افراد ایده جدید کسب و کار اینترنتی را با این کسب و کارها اشتباه می گیرند.

مثلا راه اندازی یک سیستم وبلاگ دهی ایده ای نیست که الان بتوان ازش استفاده کرد. بعضی از افراد هم هستند که تخصص ها و مهارت هایی را می دانند که می توانند این تخصص خود را به کسب و کار اینترنتی تبدیل کنند.

مثلا شخصی نقاش است، می تواند سایتی راه اندازی کند و تابلوهای نقاشی اش را در آن به فروش برساند. یا شخصی نوازنده ساز خاصی است. می تواند سایتی راه اندازی کند که علاوه بر فروش آثارش، به علاقه مندان و مخاطبان به حوزه کاری اش تدریس هم کند.

یا شخصی کار های دستی مثل کیف های چرم تولید می کند می تواند وب سایت راه اندازی کند و علاوه بر آموزش دادن، محصولاتش را هم به فروش برساند. یا شخصی ممکن است در زمینه پرورش قارچ تخصص داشته باشد می تواند همین تخصص را در اینترنت به علاقه مندان به این حوزه کاری آموزش دهد و کسب درآمد اینترنتی داشته باشد.

البته باز هم تاکید داریم به این که این کسب و کار ها ایده نیستند. اشخاصی که این کارها را انجام می دهند کار آفرین اینترنتی نام دارند.

بعضی از ایده هایی که در این مقاله مطرح می شود ممکن است تخصص یا علاقه بعضی از افراد باشد که اشاره ما برای راه اندازی این ایده ها به این افراد است.

همانطور که می دانید ویژگی اصلی یک ایده استارتاپی و جدید برطرف کردن نیاز مردم است. پس سعی کنید ایده هایی را عملی کنید که به درد مردم بخورد و ایده هایی که فکر می کنید ممکن است به موفقیت بیانجامد را عملی کنید.

در این مقاله ایده هایی را مطرح می کنیم که اولا در ایران زیاد وجود نداشته باشند و یا توسط افراد محدودی راه اندازی شده باشند که زیاد هم موفق نبوده اند و شما می توانید خیلی راحت با آن ها رقابت کنید. دوما ممکن است در مدت زمان کوتاهی در ایران به واقعیت بپیوندند.

نکته ای هم که جا داره بهش اشاره کنم روش درآمد زایی بعضی از کسب و کارها است. مثلا هر کسی می داند سایتی که آمار بازدیدش بالاست از چه طریق هایی می تواند کسب درآمد از اینترنت داشته باشد.

مثلا سایتی که بر پایه تولید محتواش توانسته به جایگاه خوبی برسد و آمارش را از تولید محتوا بدست آورده بهترین گزینه برای رپورتاژ آگهی برای سایت های دیگه است. یا اینکه شخصی چنین سایتی را دارد می تواند از طریق درج بنر برای دیگر سایتها کسب درآمد کند.

نکته دیگر هم این است که یک سری از ایده هایی را که در این مقاله مطرح می کنیم همین حالا در ایران افرادی هستند که دارند از آن ها استفاده می کنند. مثلا ممکن است ایده ای را معرفی کنیم که هم اکنون سه سایت در آن حوزه فعال هستند.

شما هم می توانید از این ایده استفاده کنید به شرط اینکه از آن ها بهتر باشید یعنی حرف جدیدی برای گفتن داشته باشید. البته این را هم بگویم نگران نباشید رقبایی که در این کسب و کارها هستند خیلی هم قوی و به قول معروف قول نیستند و شما به راحتی می توانید با آن ها رقابت کنید.

 

ایده اول : تولید محصولات آموزشی

تولید محصولات آموزشی

راه اندازی این نوع کسب و کار در سال های اخیر تا الان رشد چشمگیری داشته است و کم کم فروش محصولات آموزشی فیزیکی و پستی از بین رفته اند. این ایده یکی از بهترین ایده های کسب و کار اینترنتی در ایران است.

شما با توجه به تخصص و مهارتی که دارید می توانید محصولات آموزشی را تولید کنید و به صورت دانلودی آن ها را به مخاطبان و علاقه مندان به دانش خود بفروشید. جالب این است که شما می توانید در خانه خود بنشینید و محصولات آموزشی خود را تولید کنید و با برندهای معروف دنیا نیز رقابت کنید.

به عنوان مثال شما مسلط به طراحی سایت یا برنامه نویسی تحت وب هستید. می توانید آموزش های تصویری خود را در همین موضوع تولید کنید و به مخاطبان خود بفروشید. برای این کار هم نیاز نیست خرج زیادی کنید. می توانید با یک هدست ارزان قیمت و نرم افزارهای موجود آموزش های تصویری خود را به کمک تصویر برداری از محیط دسکتاپ کامپیوتر خود درست کنید.

یکی از ویژگی های تولید محصولات آموزشی این است که شما یک بار برای همیشه وقت خود را روی آموزش دادن می گذارید و از آن به بعد درآمدی که از فروش محصولات تان بدست می آورید صود خالص است.

از این رو می توانید برای فروش بیشتر محصولات خود تخفیف های بالا قائل شوید تا افراد بیشتری حاضر به خریدن محصولات دانلودی شما شوند. در حالی که هیچ ضرری شما را تهدید نمی کند. چون چیزی را از دست نمی دهید.

اگر تخصص شما مرتبط با موضوع کامپیوتر نبود جای نگرانی نیست! فرض کنید خانمی تخصصی که دارد کاشت ناخن است. می تواند آموزش های خود را توسط فیلم برداری با گوشی موبایل خود درست کند. فقط باید به این نکته توجه کند که نور محیط فیلم برداری کافی باشد و از یک پایه برای نگه داشتن گوشی خود هنگام فیلم برداری استفاده کند.

یادتان باشد که برای تولید محصولات آموزشی نیاز نیست حتما متخصص باشید. کافی اطلاعات خود را در آن زمینه بالا ببرید. با مطالعه چندین کتاب و مقاله به راحتی می توانید اطلاعات خود را در زمینه ای که می خواهید محصولات آموزشی تولید کنید بالا ببرید. فقط یادتان نرود که حتما باید به آن موضوع علاقه داشته باشید. وگرنه نمی توانید موفق باشید.

شما می توانید برای شروع، محصولات آموزشی خود را در قالب ای بوک با فرمت پی دی اف تولید کنید. ای بوک ها میان افراد طرفدار زیادی دارند و در عین حال ارزان قیمت بوده و توسط افراد زیادی خریداری می شوند.

تولید کتاب های الکترونیکی خیلی ساده تر از تولید محصولات آموزشی در دیگر فرمت هاست. در گام های بعدی می توانید فایل های آموزشی صوتی و تصویری خود را عرضه کنید. فایل های آموزشی تصویری گران قیمت تر از دیگر فرمت های آموزشی هستند.

 

ایده دوم : ترجمه و فروش کتاب های الکترونیکی

ترجمه و فروش کتاب های الکترونیکی

شما با پیدا کردن کتاب های الکترونیکی پر فروش خارجی و ترجمه آن ها می توانید وب سایتی راه اندازی کنید و آن ها را بفروشید و از این طریق کسب درآمد اینترنتی داشته باشید.

برای پیدا کردن این گونه کتاب ها می توانید از سایت های آمازون و کلیک بانک کمک بگیرید. می توانید کار خود را تخصصی کنید کتاب هایی در موضوع خاصی را ترجمه کنید و بفروشید. مثلا تمام کتاب های برایان تریسی که در حوزه موفقیت و کسب و کار است.

برای خرید این کتاب ها از سایت آمازون هم می توانید از سایت های واسط کمک بگیرید. سایت هایی هستند که این کتاب ها را از قبل خریده اند و شما با هزینه کمتری می توانید این کتاب ها را خریداری کنید.

برای ترجمه کتاب ها می توانید از مترجمان زبان استفاده کنید که با پرداخت هزینه ای کتاب شما را به فارسی ترجمه می کنند و به شما تحویل می دهند.

البته هزینه دیگری برای ویراستاری کتاب هم باید پرداخت کنید. ولی اگر خودتان این کار را انجام دهید خیلی برای شما به صرفه تر است. ترجمه کردن کتاب کار بسیار سختی است ولی این طور نیست که نشدنی هم باشد. این هم ایده خوبی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی است.

 

ایده سوم : فروش کتاب ها و مقالات خارجی

فروش کتاب ها و مقالات خارجی

در این ایده کسب و کار اینترنتی شما باید وب سایتی راه اندازی کنید و کتاب های الکترونیکی و مقالات خارجی را در آن بفروش برسانید. شما می توانید با خرید کتاب های الکترونیکی موجود در سایت آمازون و قرار دادن آن در سایت خود کسب و کار خود را آغاز کنید.

شما می توانید از طریق سایت های واسطی که پرداخت ارزی انجام می دهند این کتاب ها را از سایت های خارجی یک بار برای همیشه خریداری کنید و در سایت خود قرار دهید.

مطمئن باشید افراد زیادی هستند که به دنبال خرید کتاب های موجود در سایت های خارجی هستند. شما با راه اندازی این کسب و کار می توانید این کتاب ها را با قیمت پایین تری به این افراد بفروشید.

فقط 3 سایت در ایران هستند که من می شناسم و در این زمینه فعالیت می کنند. شما می توانید علاوه بر راه اندازی سایت، برنامه اندرویدی هم مربوط به سایت خود بسازید و از این طریق کسب و کار خود را به کاربران موبایلی هم معرفی کنید.

 

ایده چهارم : فروش کتاب های صوتی

فروش کتاب های صوتی

چرا کتاب های صوتی از محبوبیت بیشتری نسبت به کتاب های الکترونیکی برخوردار هستند؟ یکی از دلایلی که دارد این است که بسیاری از افراد یا علاقه به خواندن کتاب های پی دی اف ندارند یا اینکه اصلا وقت این کار را ندارند.

اگر نسخه صوتی همین کتاب های پی دی اف به این افراد پیشنهاد شود مطمئنا مایل به گوش دادن آن هستند. چون دیگر نیازی نیست خودشان زحمت خواندن کتاب را بکشند و اینکه در هر زمان و مکان خاصی می توانند به این نوع کتاب ها گوش دهند.

شما با تبدیل کردن کتاب های پر فروش ایرانی (نه لزوما خارجی) به کتاب های صوتی می توانید کسب و کار اینترنتی پر سود خود را راه اندازی کنید.

برای پیدا کردن کتاب های پر فروش ایرانی از سایت گوگل و سایت کتاب سبز می توانید استفاده کنید. شاید پیش خودتان بگویید صدای من اصلا برای این کار خوب نیست و اصلا تخصص این کار را ندارم. مشکلی نیست شما می توانید از فریلنسر ها و کسانی که در این زمینه تخصص دارند استفاده کنید که البته هزینه های زیادی را باید پرداخت کنید.

من پیشنهاد می کنم خودتون این کار را انجام دهید. اگر هم احساس می کنید صدای خوب و تخصص این کار را ندارید با تمرین کردن حتما موفق خواهید شد.

 

ایده پنجم : فروشگاه فایل های صوتی

فروشگاه فایل های صوتی

شما می توانید وب سایتی راه اندازی کنید برای اشتراک انواع فایل های صوتی مثل پادکست ها و کتاب های صوتی. از این طریق یعنی اشتراک فایل های صوتی برای عموم می توانید ترافیک خوبی را برای سایت خود جذب کنید و علاقه مندان زیادی را با سایت خود آشنا کنید.

شما می توانید در سایت خود بخشی درست کنید برای افرادی که مایل به فروش کتاب های صوتی و پادکست هایشان هستند و درصدی مشخص از آن ها، در قبال فروش فایل هایشان دریافت کنید.

مطمئن باشید با راه اندازی چنین سایتی علاقه مندان زیادی به سایت شما می آیند تا پادکست ها و فایل های صوتی شان را در سایت شما آپلود کنند. امروزه فایل های صوتی خیلی طرفدار دارند.

بسیاری از سایت هایی که مقاله می نویسند فایل صوتی مقاله شان را هم تولید می کنند و علاوه بر گذاشتن آن در همان صفحه اصلی مقاله آن را در سایت های اشتراک صوت هم به اشتراک می گذارند تا از این طریق بتوانند ترافیک بیشتری را به سایت خود جذب کنند.

2 تا سایت به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت می کنند که یکی از آن ها سایت شنوتو و سایت دیگر تهران پادکست است. با توجه به اینکه حتما در آینده ای نه چندان دور همه چیز صوتی می شود به شما پیشنهاد می کنم از همین الان به فکر راه اندازی چنین سایتی باشید. این یک ایده فوق العاده و پولساز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی است.

 

ایده ششم : دایرکتوری ثبت لینک

دایرکتوری ثبت لینک

وب سایتی راه اندازی کنید که دایرکتوری برای سایت های ایرانی باشد و هر وب سایتی که علاقه داشت آدرس وب سایت خودش را درون سایت شما درج کند.

از این طریق شما می توانید بازدید بالایی دریافت کنید و از همین راه می توانید در آینده قسمتی در سایت خود ایجاد کنید و از سایت ها برای درج لینک شان هزینه ای را دریافت کنید. یا می توانید مثل سایت آی آر ایندکس از قرار دادن تبلیغات بنری سایت ها در سایت خودتان کسب در آمد کنید.

یادتان باشد در این زمینه تعدادی سایت هستند که همین الان دارند فعالیت می کنند البته فقط چندتاشون خیلی معروف هستند. شما باید سایتی متفاوت از آن ها راه اندازی کنید و مزیت رقابتی نسبت به آن ها داشته باشید.

ممکنه این ایده برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی یکم قدیمی باشد ولی اگر حرف جدید برای گفتن داشته باشید می توانید موفق باشید. برای شروع سعی کنید تمام سایت هایی که در این زمینه هستند را مورد بررسی خود قرار بدید و بعد شروع به راه اندازی چنین سایتی کنید.

 

ایده هفتم : سایت ارائه دهنده برگذاری وبینار

سایت ارائه دهنده برگذاری وبینار

اگر نمی دانید وبینار چی هست؟ وبینار در واقع همان سمینار مبتنی بر وب است که با استفاده از نرم افزارهای وب کنفرانس، بر بستر اینترنت برای گروه بزرگی از مخاطبین برگزار می شود.

شما می توانید سایتی راه اندازی کنید و این خدمات را ارائه کنید. امروزه وبینار خیلی همه گیر شده و شما می توانید از این فرصت برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خودتان استفاده کنید.

از طریق راه اندازی این سایت می توانید با برگذار کننده های وبینارها مشارکت کنید و در قبال معرفی و زمان برگذاری وبینارهای شان هزینه ای بابت تبلیغات از آن ها نیز دریافت کنید.

می توانید فیلم ضبط شده وبینار ها را هم به صورت جداگانه و با هزینه ای کمتر بفروشید البته برای این کار باید با برگذار کنندگان وبینارها قرارداد ببندید.

همین موضوع می تواند یک مزیت رقابتی برای شما باشد. خیلی از افراد هستند که وقت نمی کنند در وبینار مورد نظرشان شرکت کنند همین باعث می شود که تصمیم به تهیه فیلم وبینار کنند.

نمونه سایت هایی که در این زمینه در ایران فعالیت می کنند سایت اسکای روم و ای سمینار است که تنها این دو سایت ایرانی برگذار کننده وبینار در ایران هستند.

امروزه وبینار یکی از ابزارهایی است که صاحبان کسب و کارها از آن برای فروش محصولات گران قیمت شان استفاده می کنند. هزینه وبینارها خیلی کمتر از سمینارها است.

بسیاری از افرادی که سمینار می گذاشتند الان به سمت وبینار روی آورده اند. و خیلی از افراد هستند که دیگر علاقه ای به شرکت در سمینارها ندارند. وقتی می بینند وبینار خیلی هزینه کمتری دارد و نیاز به رفت و آمد ندارد وبینار را به سمینار ترجیح می دهند.

و همین باعث می شود در آینده ای نه چندان دور بسیاری از مدیران کسب و کارهای اینترنتی از این ابزار برای گسترش کسب و کار خودشان استفاده کنند.

 

ایده هشتم : سایت معرفی و ثبت رویدادها

سایت معرفی و ثبت رویدادها

سایتی راه اندازی کنید که به صورت آنلاین رویدادها را ثبت و معرفی کند. مثلا مشخصات وبینارها و سمینارها را ثبت کند و در قبال آن از برگذار کنندها هزینه ای را دریافت کنید. شما می توانید سایت خود را برای افرادی که می خواهند هرگونه رویداد مثل سمینار، وبینار، همایش، کنفرانس، سخنرانی، دورهمی و ورکشاپ خود را به مخاطبان خود معرفی کنند راه اندازی کنید.

با راه اندازی این سایت می توانید به دو شکل کسب درآمد اینترنتی داشته باشید. اول اینکه هزینه ای بابت ثبت رویداد از برگذار کننده آن رویداد دریافت می کنید. و دوم اینکه می توانید درصدی در قبال تهیه هر بلیط توسط شرکت کنندگان در آن رویداد دریافت کنید.

من دو سایت را می شناسم که به صورت جدی در این زمینه در ایران فعالیت می کنند، شما می توانید سومین سایت باشد. حتی شما می توانید رویدادهای شهر خود را فقط ثبت کنید. با نصب بیلبورد تبلیغاتی در داخل شهر خود می توانید سایت خود را به همشهری های خود معرفی کنید.

 

ایده نهم : فروش آنلاین بلیط

فروش آنلاین بلیط

می توانید سایتی راه اندازی کنید و انواع بلیط ها را به صورت آنلاین بفروشد. بلیط سینما، تئاتر، کنسرت، شهربازی، سیرک و …

توسط این سایت می توانید با قرار داد بستن با برگذار کننده های کنسرت ها یا با شهر بازی ها برای فروش بیشتر هر چند وقت یک بار بلیط های نیم بها بفروشید.

برای کسب درآمد از این سایت باید با مراکزی که قصد فروش بلیط های شان را دارید قرارداد ببندید و درصدی را برای فروش هر بلیط به صورت اینترنتی تعیین کنید.

 

ایده دهم : آنالیز کننده ی وب سایت ها

آنالیز کننده ی وب سایت ها

در این ایده کسب و کار اینترنتی باید وب سایتی راه اندازی کنید که آنالیز کننده سایت ها به صورت رایگان باشد. البته سایت هایی در این زمینه هستند که نقص هایی دارند. شما با برطرف کردن این نقایص سایتی بهتر از آن ها راه اندازی کنید. سایتی راه اندازی کنید که ابزاری کامل برای سئوی سایت باشد.

شما از طریق این سایت این گونه می توانید کسب درآمد کنید که ابتدا مشکلات یک سایت را نمایش می دهید و برای برطرف کردن مشکلات آن سایت هزینه ای را که از قبل تعیین کرده اید را دریافت کنید.

بسیاری از شرکت های سئو سایت در ایران هستند که فقط برای پیدا کردن نقص های یک سایت هزینه های زیادی را دریافت می کنند و برای برطرف کردن آنها هزینه ای دیگری را از مشتری می گیرند. شما می توانید با دریافت هزینه ای کمتر مشکلات سایت ها را برطرف کنید و از این طریق کسب درآمد اینترنتی کنید.

سایت هایی که در این زمینه به صورت جدی در ایران فعالیت می کنند زیاد نیستند. یکی از این سایت ها چکاپ سایت دات آی آر است که متاسفانه امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار نمی دهد.

 

ایده یازدهم : فروش قالب های وردپرس

فروش قالب های وردپرس

اگر به وردپرس مسلط هستید می توانید قالب های وردپرس را ترجمه کنید و بفروشید. این یک ایده بی نظیر برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی پولساز است.

اگر هم مسلط نیستید ولی به وردپرس علاقه دارید به راحتی می توانید با آموزش های رایگانی که در اینترنت موجود است یاد بگیرید. شاید پیش خودتان بگویید الان چندین سایت حرفه ای در زمینه فروش قالب وردپرس فعالیت می کنند و جایی برای شما وجود نخواهد داشت.

اولا اینکه وردپرس خیلی بین ما ایرانی ها محبوب است و روز به روز به افرادی که از وردپرس استفاده می کنند افزوده می شود و ثانیا شما می توانید با آموزش ها و پشتیبانی های بیشتر بهتر از آن ها باشید.

به عنوان مثال شما می توانید آموزش های تصویری از نصب قالب های وردپرس را در اختیار مشتریان تان قرار بدهید. همچنین در کنار فروش قالب می توانید افزونه های خارجی را هم ترجمه کنید و در وب سایت تان بفروش برسانید.

 

ایده دوازدهم : ایجاد فروم تخصصی

ایجاد فروم تخصصی

شاید پیش خودتان فکر کنید این ایده کسب و کار اینترنتی کمی قدیمی است ولی باید بگویم فروم های تخصصی کم توی ایران وجود دارند. شما می توانید فروم تخصصی در حوزه ی کاری خاصی راه اندازی کنید مثلا فروم تخصصی نقاشان

فرومی که من توی ایران ندیدم مربوط به حیطه آرامش و کسب ثروت است شما می توانید در این زمینه هم فرومی راه اندازی کنید و علاقه مندان به کسب ثروت و آرامش را به فروم خود بکشانید. که واقعا حوزه ی پر طرفدار و پولسازی هم است.

البته این فقط یک پیشنهاد بود. شما باید بیشتر تحقیق کنید ببینید چه حوزه ای پر طرفدار است که فروم تخصصی درباره آن وجود نداشته باشد.

برای راه اندازی فروم اینترنتی هم می توانید از سیستم های مدیریت محتوای انجمن ها استفاده کنید. خیلی راحت و با کمترین هزینه می توانید فروم خود را توسط این سیستم ها راه اندازی کنید.

 

ایده سیزدهم : شبکه اجتماعی

ایده راه اندازی شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی تخصصی راه اندازی کنید. شبکه ی اجتماعی مربوط به افراد خاصی راه اندازی کنید مثلا طراحان و گرافیست ها. برای راه اندازی شبکه اجتماعی فکر نکنید باید زیاد پول خرج کنید یا اینکه کار بسیار سختی پیش روی دارید.

همانطور که برای راه اندازی سایت و فروشگاه اینترنتی CMS های رایگان مثل وردپرس وجود دارد. برای راه اندازی شبکه های اجتماعی هم یک اسکریپت رایگان وجود دارد.

شما می توانید از اسکریپت PHPFox استفاده کنید و به راحتی شبکه اجتماعی خودتان را راه اندازی کنید. راجع به این اسکریپت بیشتر جست و جو کنید 100% آموزش های رایگانی درباره کار با این اسکریپت در اینترنت وجود دارد.

شبکه اجتماعی لینکدین را که خوب می شناسید. یک شبکه اجتماعی مخصوص افراد بیزینس من است. در واقع یک شبکه اجتماعی تجاری برای برند سازی است که افراد خاصی در آن فعالیت می کنند. شما می توانید نمونه ای شبیه لینکدین را در ایران راه اندازی کنید. شبکه اجتماعی تخصصی که برای مدیران و بیزینس من ها باشد در ایران وجود ندارد.

بهترین گزینه برای ایجاد شبکه اجتماعی همین مورد است. البته اگر می خواهید به صورت حرفه ای چنین شبکه اجتماعی را راه اندازی کنید بهتر است از طراحان سایت نیز کمک بگیرید تا بتوانید خیلی از جاهایش را به سلیقه خودتان و به صورت دستی درست کنید.

فکر می کنم برای عملی کردن این ایده در ابتدا نیاز به سرمایه زیادی داشته باشید. ولی واقعا یک ایده فوق العاده برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین پولساز است.

 

ایده چهاردهم : فریلنسرها را گردآوری کنید

ایده فریلنسرها را گردآوری کنید

سایتی راه اندازی کنید و فریلنسرها را در آن گردآوری کنید. اگر نمی دانید فریلنس یعنی چه فریلنس به افرادی که آزاد کار هستند و در زمینه های مختلف تخصص دارند گفته می شود.

روال کار به این صورت است که افرادی که به دنبال کار هستند در سایت شما ثبت نام می کنند و افرادی که پروژه ای در هر زمینه ای دارند وارد سایت شما می شوند و انجام پروژه خود را به یکی از فریلنسرهایی که در سایت شما وجود دارند می سپارند.

در این سایت ها پروژه ها به صورت مزایده ای انجام می شوند هر فریلنسری که کمتر پول برای آن پروژه دریافت کند می تواند آن را برای خود بگیرد.

سایت ponisha.ir یکی از سایت هایی است که در این زمینه کار می کند. شما می توانید سایتی با امکانات بیشتر در این زمینه راه اندازی کنید.

همچنین شما اگر تخصصی هم دارید می توانید در این سایت ها کار کنید که البته این ایده کسب و کار اینترنتی نیست و به عنوان شغل دوم می توانید ازش استفاده کنید.

الان خیلی از افرادی که آزاد کاری می کنند زیاد شده اند و همین طور که پیش می رویم افراد کار کردن برای خودشان را به کار کارمندی ترجیح می دهند.

مطمئن باشید در آینده ای نه چندان دور خیلی از افراد به سمت آزادکاری می آیند. اگر از همین حالا به فکر راه اندازی چنین سایتی باشید در آینده موفق خواهید بود.

 

ایده پانزدهم : سایت تخفیف محصولات آموزشی

ایده سایت تخفیف محصولات آموزشی

سایتی راه اندازی کنید به عنوان تخفیف در محصولات آموزشی دانلودی. همانند سایت های نت برگ و تخفیفان که در زمینه تخفیف گروهی خدمات و محصولات فیزیکی کار می کنند شما سایتی راه اندازی کنید که محصولات آموزشی دانلودی را تخفیف می دهد.

برای راه اندازی این ایده کسب و کار اینترنتی باید با مدرسان و افرادی که این آموزش ها را تولید می کنند ارتباط برقرار کنید و با آن ها قرار داد ببندید.

با درج محصولاتشان در سایت شما و تخفیفی که نسبت به آن ها قائل می شوند فرصت بهتری برای بیشتر دیده شدن پیدا می کنند و از این طریق محصولاتشان به صورت رایگان تبلیغ می شود.

برای پیدا کردن این افراد می توانید از سایت های فرانش و وب یاد کمک بگیرید که پاتوقی برای مدرسان است.

همانطور که می دانید الان محصولات آموزشی – دانلودی نسبت به قبل خیلی زیاد شده است و کم کم محصولات پستی از بین رفته است.

شما می توانید با راه اندازی چنین سایتی کسب و کار اینترنتی پر سودی داشته باشید. امروزه هر کسی را که می بینیم به فکر تولید محصولات آموزشی صوتی و تصویری است که بتواند آن ها را به شکل دانلودی و بدون دردسر به فروش برساند.

 

ایده شانزدهم : تولید و فروش محتوا

ایده تولید و فروش محتوا

همه ما می دانیم تولید محتوا نیاز اصلی هر کسب و کار اینترنتی می باشد. سایت هایی که بر پایه تولید محتوا کار می کنند خیلی زیاد هستند. یعنی به واسطه محتوایی که تولید می کنند کسب درآمد دارند.

تولید محتوای اختصاصی و مفید کار بسیار سختی است. اگر توانایی انجام چنین کاری را داشته باشید می توانید کسب درآمد اینترنتی خوبی را تجربه کنید. شما می توانید سایتی راه اندازی کنید و به عنوان مثال در آن مقالاتی را منتشر کنید و از این طریق کسب درآمد کنید.

از طریق این ایده می توانید به چند شکل کسب درآمد کنید.

اول اینکه می توانید برای سایتتان عضویت پولی درست کنید و کاربران سایت شما برای خواندن مقالات شما مجبور به عضویت باشند

دوم اینکه می توانید هر کدام از مقالات سایت را به صورت جداگانه بفروشید. مثلا هر مقاله 1000 تومان و کاربر با پرداخت هزینه بتواند به صورت آنی آن مقاله را بخواند.

شما می توانید در تولید محتوا تنوع فرمت نیز داشته باشید. مثلا کتاب های صوتی و یا آموزش های تصویری تولید کنید و به کاربران تان بفروشید.

همچنین شما می توانید از تولید کنندگان محتوای دیگر سایت ها بخواهید محتوایشان را در هر قالب که است در سایت شما قرار دهند و از این طریق برای فروش محتواها درصدی توافقی را تعیین کنید.

شما می توانید برای سایت های دیگر محتوا تولید کنید و هزینه ای را از آن ها دریافت کنید. سایت هایی هستند که کارشان تولید محتوا برای دیگران است. آن ها حتی به طور اختصاصی برای شبکه های اجتماعی کسب و کارها محتوا تولید می کنند و برایشان منتشر می کنند.

اگر استاد تولید محتوا نیستید برای راه اندازی چنین کسب و کاری باید تیم تشکیل دهید. حداقل 4 الی 6 نفر باشند که کارشان تولید محتوا باشد. این افراد را پیدا کنید و کسب و کار خود را در این زمینه آغاز کنید.

 

ایده هفدهم : فروشگاه ساز آنلاین

ایده فروشگاه ساز آنلاین

فروشگاه ساز آنلاین یکی از ایده های خیلی خوبی است که می توانید به عنوان یک کسب و کار اینترنتی موفق از آن استفاده کنید. برای نمونه سایت kamva.ir فروشگاه ساز آنلاینی است که در جشنواره وب و موبایل هم به عنوان سایت نمونه برگزیده شد.

شما با راه اندازی چنین سایتی می توانید با چند کلیک ساده فروشگاه سازی را برای مدت محدود به صورت رایگان در اختیار کاربرانتان قرار دهید و بعد از یک ماه هزینه ماهانه یا سالانه یا مادام العمر از آن ها دریافت کنید.

بر اساس امکانات فروشگاه سازتان پلان های مختلفی را در اختیارشان قرار دهید تا هر کاربری توانایی خرید فروشگاه ساز شما را داشته باشد.

شما باید بستری را ایجاد کنید که کاربران بدون هزینه اضافی هاست و پشتیبانی تنها با یک آدرس دامین بتوانند فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنند. و به صورت کاملا اختصاصی در اختیار خودشان باشد.

 

ایده هجدهم : اتصال دهنده شوید

ایده کسب و کار اینترنتی اتصال دهنده شوید

اگه بخواهم خیلی ساده این ایده کسب و کار اینترنتی را مطرح کنم باید بگویم که در این ایده باید برقرار کننده ارتباط بین متخصصین و نیازمندان به آن ها باشید.

باید افراد متخصص در یک زمینه و همچنین نیازمندان به آن تخصص را به کسب و کار خود بکشانید. این ایده همانند اسنپ مبتنی بر مکان افراد خدماتی را در اختیار آن ها قرار می دهد.

میرم سراغ مثالی از این ایده : به عنوان مثال تمام خانم های خانه داری که متخصص آشپزی هستند یا اینکه کیک خانگی درست کردن را حرفه ای بلد هستند را در نظر بگیرید. توسط این ایده که حتما باید روی اپلیکیشن موبایلی باشد این خانم های خانه دار داخل برنامه عضو می شوند و همانطور که گفتم مبتنی بر مکان،  محل زندگی آن ها نیز مشخص می شود.

هر شخصی که علاقه مند به کیک و غذای خانگی است وارد این برنامه می شود و درخواست خود را ثبت می کند. مثلا شخصی درخواست قرمه سبزی خانگی دارد و آن را ثبت می کند.

خانم های خانه داری که در نزدیکی آن فرد مورد نظر هستند اعلام حضور برای آن درخواست می کنند. فرد مورد نظر می تواند هر کدام از آن ها را که دوست دارد برای پخت قرمه سبزی خانگی انتخاب کند.

سوالی که اینجا مطرح است این است که این قرمه سبزی را چه کسی به دست فرد مورد نظر می رساند. اول اینکه فاصله نزدیک است و خود فرد یا خانم خانه داری که غذا را دست کرده است می تواند آن را به دست طرف برساند. دوم اینکه می توان پیک موتوری برای این کار استخدام کرد.

در این برنامه باید قسمتی را برای رای به متخصصین درست کرد که افرادی که شناخت کافی از آن ها ندارند از روی تعداد رای داده شده به آن ها بتوانند انتخاب شان کنند.

حالا این فقط یک مثال خیلی ساده بود شما می توانید فکر کنید که نیازهای مردم چه چیزهای دیگری می تواند باشد. و بتونید برنامه تان را بر پایه آن نیاز ها پیاده سازی کنید.

 

ایده نوزدهم : نمایش مکان های خاص

ایده نمایش مکان های خاص

توسط این ایده کسب و کار اینترنتی می توانید اپلیکیشنی را بسازید که مثلا تمام هتل ها یا تمام رستوران های یک منطقه یا یک شهر را به همراه کروکی نشان دهد.

فرض کنید شخصی به شهری سفر می کند و برای پیدا کردن هتل های شهر وارد برنامه شما می شود. مکان و مشخصات هتل برای او نمایش داده می شود و می تواند به صورت آنلاین چک کند که آیا اتاق خالی موجود است یا نه؟ در صورت موجود بودن می تواند آن را برای خود رزرو کند.

در این ایده، هم می توانید روی یک مکان خاص متمرکز شوید. مثلا فقط هتل ها را نمایش دهید. یا اینکه مثلا روی مکان های تفریحی کار کنید.

روش های کسب درآمد از طریق این ایده به این شکل است که شما می توانید اولا مبلغ کمی از کاربران برای استفاده از برنامه دریافت کنید.

روش دیگر کسب درآمد از این اپلیکیشن این است که با مکان های خاص قرار داد ببندید و برای ثبت مکانشان در برنامه مبلغی از آن ها دریافت کنید. می توانید برای تبلیغات هم هزینه دریافت کنید.

به این صورت که فردی که هتل های یک شهر را جست و جو می کند هتلی که هزینه ی جداگانه برای تبلیغات کرده است به او پیشنهاد داده شود.

در این ایده می توان روی مکان های خاص تری دست گذاشت. ولی اگر شما می خواهید مکان های تفریحی را برای کاربران نمایش دهید می توانید روی کافی شاپ ها، مراکز خرید، سینماها ، موزه ها و … کار کنید.

 

ایده بیستم : واسط خرید از سایت های خارجی

ایده واسط خرید از سایت های خارجی

شما می توانید سایتی واسط خرید از سایت های خارجی برای هموطنان ایرانی راه اندازی کنید تا هر شخصی امکان خرید هر محصول یا خدماتی را از سایت های خارجی داشته باشد. این یک ایده عالی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی پولساز است.

افراد از طریق سایت شما می توانند به عنوان مثال لایسنس نرم افزار ها، کتاب های الکترونیکی موجود در آمازون یا کلیک بانک، پرداخت هزینه دانشگاه ها ،عضویت پولی در سایت های خارجی و … را به راحتی انجام دهند.

برای انجام خدمات پرداخت ارزی هم می توانید پورسانت خود را دریافت کنید. برای راه اندازی چنین کسب و کاری باید تحقیق کنید که چه طور می توانید از سایت های خارجی خرید کنید. البته کار زیاد سختی هم نیست!

 

ایده بیست و یکم : لباس عروس فروشی آنلاین

ایده لباس عروس فروشی آنلاین

در این ایده شما می توانید به صورت آنلاین لباس عروس بفروشید. چطور ممکن است؟ تنها کافی است به سراغ طراحان لباس عروس بروید و پیشنهاد فروش یا اجاره لباس عروس به صورت آنلاین را به آن ها بدهید.

با راه اندازی چنین وب سایتی انتخاب های خیلی زیادی را می توانید در اختیار عروس خانم ها قرار دهید.

چون ممکن است در سایت شما مثلا 20 طراح لباس عروس، لباس های طراحی کرده خودشان را گذاشته باشند و این طوری انتخاب های خیلی بیشتری در اختیار مشتریان قرار داده می شود.

در این کسب و کار آنلاین هم شما درصدی از هر خرید دریافت خواهید کرد و هم اینکه طراحان، لباس عروس های خودشان را زودتر و راحت تر به فروش می رسانند.

نقطه قوت وب سایت شما باید نحوه نمایش لباس عروس ها باشد. اول اینکه باید از هر لباس عروس عکس هایی در زوایای مختلف داشته باشید و این را به طراحانی که قصد دارند با شما همکاری کنند تاکید کنید.

دوم اینکه باید اسلایدر برای نمایش عکس ها در سایت خود طراحی کنید که کاربران به راحتی بتوانند عکس های لباس عروس ها را در زوایای مختلف ببینند.

البته در این کسب و کار می توانید لباس عروس هم کرایه بدهید. خب خیلی ها هستند که لباس عروس را آن هم برای یک شب نمی خرند. پس خیلی بهتر است که به فکر این اشخاص هم باشید و به جای فروش، لباس عروس به آن ها کرایه بدهید.

این ایده را می توان طور دیگری هم اجرا کرد. مثلا لباس های گران قیمت را اجاره دهید. افرادی که لباس های زیادی دارند و دوست دارند لباس های خود را به دیگران اجاره دهند و از این طریق کسب درآمد کنند را به سایت خود بکشانید.

از طریق این افراد چنین کسب و کاری را راه اندازی کنید و به افرادی که نیازمند لباس های شیک برای یک شب هستند کمک کنید.

 

جمع بندی و پایان مقاله

در این مقاله سعی کردیم 21 ایده ناب برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی را به شما معرفی کنیم. همانطور که ابتدای مقاله عرض کردم راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی چندان کار سختی هم نیست! فقط باید مطالعه خود را بالا ببرید.

به عنوان مثال طراحی سایت اصلا کار سختی نیست و شما بدون هیچ تجربه قبلی و تخصص خاصی می توانید بهترین سایت را برای خود طراحی کنید. فقط کافی است کمی بیشتر روی کسب و کار اینترنتی و روش های کسب درآمد از اینترنت تحقیق کنید.

امیدواریم این مقاله باعث شود شما هرچه زودتر به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود باشید. اگر از این مقاله استفاده کردید آن را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و حتما امتیاز خود را به این مقاله بدهید.

 

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.