افزایش فالوور اینستاگرام با ۱۲ روش رایگان و تضمینی

0

اینستاگرام طی چند سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است و اکنون بیش از یک میلیارد کاربر از سراسر جهان دارد. از آن جا که کسب وکار های مختلف همیشه به دنبال دیده شدن می باشند، اینستاگرام تبدیل به بستری مناسب برای معرفی محصولات، به تعداد نامحدودی از مشتریان احتمالی شده است.

مزیت اینستاگرام در این است که برای برند خاصی طراحی نشده و در آن، هر کسب و کاری می تواند به بازاریابی محصول خود بپردازد. شاید فکر کنید با وجود این همه کسب و کار و سیل عظیمی از پست ها و عکس ها که در اینستاگرام وجود دارد، آیا می توان در این رقابت دوام آورد؟ جواب ساده است، شما در ابتدا نیاز به میلیون ها دنبال کننده ندارید بلکه در مقیاس کوچک پیج بیزینسی خود را تقویت می کنید و به تدریج با گذشت زمان آن را توسعه می دهید.

در این مقاله می خواهیم برخی از مهم ترین روش های افزایش دنبال کنندگان در اینستاگرام را بررسی کنیم. ما فقط روش های واقعی افزایش فالوور را بررسی می کنیم و در ادامه توضیح خواهیم داد که چرا نباید از فالوور فیک استفاده کرد! حالا راه های افزایش دنبال کنندگان در اینستاگرام را به شما معرفی می کنیم.

 

روش های تضمینی برای افزایش فالوور های اینستاگرام

 

صفحه خود را به طور منظم بروز رسانی کنید:

اینستاگرام یک برنامه اجتماعی است، پس کاربران از ما انتظار دارند که با آن ها تعامل داشته باشیم. باید به صورت روزانه و منظم، تعداد مشخصی پست به اشتراک بگذاریم. برای این کار می توانیم از یک تقویم محتوا استفاده کنیم.

تقویم محتوا، یک تقویم ساده شامل طبقه بندی محتوا است که زمان بندی انتشار مطالب در آن مشخص می شود. به این ترتیب مسیر رسیدن به اهداف خود در کسب و کار را مشخص می کنیم و به بازاریابی محتوای خود نظم می بخشیم.

 

محتوای ارزشمند تولید کنید:

محتوای ارزشمند

کیفیت محتوا را فدای کمیت نکنید حتی اگر قرار باشد پست های کم تری به اشتراک بگذارید. بهتر است از انتشار پست بی کیفیت خود داری کنید. در بلند مدت همین محتوا های خوب هستند که به ماندگاری کسب و کارتان کمک می کنند.

سعی کنید پستی در صفحه خود قرار دهید که خاصیت ویروسی داشته باشد و برای کاربران جذاب باشد. به این ترتیب با به اشتراک گذاشتن آن توسط کاربران، افراد بیش تری با کسب کارمان آشنا می شوند و می تواند منجر به افزایش تعداد فالوور هایمان گردد.

اگر پستی که می خواهید به اشتراک بگذارید خاصیت تبدیل شدن به استوری را  داشته باشید، آن را به شکل استوری منتشر کنید زیرا تجربه نشان داده که کاربران استوری ها را بیش تر از پست های معمولی مورد توجه قرار می دهند.

در رابطه با محتوای ارزشمند پیشنهاد می کنیم به مقاله چگونه محتوای با کیفیت و عالی تولید کنیم مراجعه کنید.

 

صفحه جذابی داشته باشید:

کابران بعد از وارد شدن به صفحه ما اولین چیزی که می بینند تصاویر است. نباید انتظار داشته باشیم با انتشار تصاویر بی کیفیت، فالوور های مان افزایش پیدا کنند. پس قبل از به اشتراک گذاشتن تصاویر، آن ها را ویرایش کنید.

عکسی که برای پروفایل انتخاب می کنیم یک شمای کلی از برند ما است. این عکس می تواند لوگو یا نماد شرکت باشد. کاربران باید از طریق عکس پروفایل، بتوانند به هویت ما پی ببرند تا ما را دنبال کنند.

به بیوگرافی هم توجه کنید؛ در این قسمت حداکثر با 150 کاراکتر درباره فعالیت و اهدافمان می نویسیم. سعی کنید یک بیوگرافی مختصر و خواندنی داشته باشید تا کاربران با خواندن آن، ترغیب به دنبال کردن ما شوند. صرفا نوشتن یک بیوگرافی انگلیسی، کلاس ما را بالا نمی برد!

 

به نیاز مخاطبین خود توجه کنید:

فالورر های ما دوست دارند پستی را منتشر کنیم که مورد علاقه آن ها باشد. پس اگر می خواهیم که آن ها دنبال کننده ما باقی بمانند و همچنین لایک و کامنت مناسبی از آن ها بگیریم باید علاقه مندی های مخاطبین را بشناسیم. برای این کار، راه های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال:

  • با استفاده از ابزار instagram insight می توانیم به ریز آمار کاربران خود دسترسی داشته باشیم و ببینیم چه موضوعاتی برای آن ها جذابیت دارد.
  • راه دیگر بررسی رقبا است، به محتوا هایی که آنان منتشر می کنند توجه می کنیم و موضوعاتی که بیش تر مورد مشارکت قرار گرفته را در پیج خود به کار می گیریم.

 

پست هایتان را در زمان مناسب منتشر کنید:

زمانبندی برای انتشار پست

این که چه زمانی از روز پستی را منتشر می کنیم در دیده شدن پست ما بسیار موثر است دارد. این موضوع به مخاطبین، نوع محتوا و هدف مان بستگی دارد. به عنوان مثال دانشجویان که تا دیر وقت بیدار می باشند، آخر شب ها اینستاگرام را چک می کنند؛ و یا اگر مخاطبین ما خانم های خانه دار هستند، قبل از ظهر، زمان مناسبی است که برای آن ها پست به اشتراک بگذاریم.

نکته دیگر اینکه اگر می خواهید ویدیو هایتان به خوبی دیده شود، در ساعات بعد از کار و مدسه آن ها را آپلود کنید. دلیلش هم مشخص است، زیرا تماشای ویدیو با پخش صدا، نیاز به محیطی آرام تر دارد.

وقتی که اینستاگرام را به حالت بیزینسی می بریم در رابطه با زمان فعالیت کاربران، اطلاعات دقیقی در اختیار مان قرار می گیرد که در زمان بندی انتشار به ما کمک می کند.

 

از کاربران کامنت بگیرید:

قبل از هر چیزی می دانیم که شبکه های اجتماعی برای تعامل بیش تر به وجود آمده اند. پس باید با مخاطبین خود بحث و مشارکت داشته باشیم.

سعی کنید به تمام کامنت ها پاسخ دهید حتی با فرستان یک ایموجی ساده؛ اما تا جایی که می توانید به کامنت ها به طور کامل پاسخ دهید. می توانید با پرسیدن سوال و مشارکت در نظرات کاربران، کامنت های بیش تری دریافت کنید.

همچنین می توانید با انتشار یک عکس از کاربران بخواهید که درباره آن نظر بدهند؛ و یا اینکه یک مشکل را مطرح کنید و بگویید که راه حل هایی را که به نظرشان می رسد، بیان کنند.

 

هشتگ های مناسب انتخاب کنید:

هشتگ مناسب انتخاب کنید

هشتگ ها ستون فقرات اینستاگرام هستند؛ با کمک هشتگ ها می توانیم کلمات کلیدی را دسته بندی کنیم تا وقتی کاربران این هشتگ ها را جست و جو می کنند به محتوای مورد نظرشان می رسند.

استفاده درست از انواع هشتگ موجب می شود که پست ما در میان پست های پربازدید قرار بگیرد که همین امر، سبب افزایش فالوور ها را می شود.

برای انتخاب هشتگ مناسب الگوی خاصی نداریم. پس باید رقبا را به درستی بررسی کنیم و از موضوعات ترند و مورد علاقه کاربران به خوبی آگاه باشیم؛ که کار ساده ای نیست!

این را هم بدانید که تا 30 هشتگ مجاز به انتخاب هستیم اما استفاده از هشتگ زیاد باعث کاهش ارزش آن ها می شود. بهتر است حداکثر از 10 هشتگ استفاده کنیم و در صورتی که خواستیم هشتگ های بیش تری برای پست قرار دهیم، باید از کلمات نزدیک به هم استفاده کنیم.

 

یک مسابقه اینستاگرامی برگزار کنید:

یکی از راه های جالب برای تعامل بیش تر با دنبال کنندگان ایجاد مسابقه و رقابت است. برای برگزاری مسابقه می توانیم اهداف مختلفی داشته باشیم مانند افزایش تعداد فالوور، فروش بیش تر، معرفی برند و…

حالا روش های برگزاری یک مسابقه را به شما معرفی می کنیم:

  • تشویق به لایک کردن: یک روش ساده است به این صورت که می گوییم با لایک کردن پست مورد نظرمان، شانس شرکت در قرعه کشی را خواهید داشت. خوبی این روش آسان بودن آن است اما به دلیل ساده بودن، تعامل کم تری با کاربران خواهیم داشت.
  • افراد دیگر را معرفی کنند: کاربران با معرفی کردن دوستان خود و تشویق بیش تر برای دنبال کردن پیج می توانند در قرعه کشی شرکت کنند. مثلا می گوییم هر کس ما را به 5 نفر معرفی کند و باید از آن ها حداقل 2 نفر ما را دنبال کند.
  • به اشتراک گذاشتن پست با یک هشتگ خاص: یک پست را با یک هشتگ خاص منتشر می کنیم که این هشتگ در رابطه با کسب و کار ما می باشد. برای معرفی برند خود به دیگران، مسابقه ای راه اندازی می کنیم که کاربران عکس یا فیلم مربوط به پست ما را، با همان هشتگ خاص منتشر کنند. به این ترتیب با شناخته شدن هشتگ مربوط به پیج ما، شانس بالا رفتن دنبال کنندگان افزایش می یابد.

در نهایت می توانید برای ایجاد هیجان بیش تر، هنگام  اعلام اسامی برندگان قرعه کشی، از قابلیت لایو اینستاگرام استفاده کنید.

 

از اینفلوئنسر ها کمک بگیرید:

اگر از همان ابتدا بخواهیم دنبال کننده های زیادی داشته باشیم کارمان سخت است. زیرا بدست آوردن اعتماد مشتریان در میان انبوه کسب وکار ها در اینستاگرام فرایندی است که نیاز به زمان طولانی دارد.

یک راه حل میانبر برای افزایش دنبال کننده، کمک گرفتن از اینفلوئنسر ها می باشد. این افراد با توجه به محبوبیتی که دارند، رفتارشان بر مخاطبین اثر می گذارد. با پیدا کردن اینفلوئنسر ها در حوزه کاری مان، می توانیم روند افزایش فالوور را سریع تر کنیم و از اعتبار آنان جهت جلب اعتماد مشتریان استفاده کنیم.

 

موقعیت جغرافیایی خود را بسازید:

تگ لوکیشن ایجاد کنید

در اینستاگرام کاربران از سراسر دنیا می توانند با پیج ما آشنا شوند و هیچ حد و مرزی از این بابت وجود ندارد. اما برخی کسب و کار ها مثل رستوران، کافی شاپ، فروشگاه ها و… نیاز دارند که دنبال کنندگان شان تبدیل به مشتری شوند.

اینستاگرام قابلیتی دارد که می تواند در این باره به ما کمک کند. با فعال کردن تگ لوکیشن، کاربرانی که در نزدیکی کسب و کار مان هستند به احتمال بیش تری با پیج ما آشنا می شوند و می توانند مشتری آینده ما باشند. این کار در افزایش دنبال کنندگان ما تاثیر زیادی دارد.

 

از طریق تمام کانال های ارتباطی، خود را معرفی کنید:

اگر وب سایتی دارید، ممکن است بسیاری از کاربران سایت شما، از وجود پیج اینستاگرامی تان مطلع نباشند! می توانید به صورت تبلیغ بنری پیج خود را معرفی کنید.

همچنین در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر،… می توانید دیگران را از وجود پیج اینستاگرامی تان باخبر کنید. با کامنت گذاشتن برای پست ها و بلاگ سایت های دیگر نیز می توانید با کاربران گفت و گو کنید و لینک پیج خود را قرار دهید.

از راه های سنتی هم غافل نشوید! به عنوان مثال آدرس پیج خود را در تراکت های تبلیغاتی و یا کارت ویزیت خودتان قرار دهید تا از این طریق، در فضای آفلاین هم فعالیت داشته باشید.

 

تاثیر ربات ها بر افزایش فالوور را جدی بگیرید:

ما به صورت معمول افرادی که ممکن است به پیج ما علاقه داشته باشند را پیدا می کنیم و با آن ها تعامل برقرار می کنیم. مثلا آن ها را لایک می کنیم و یا برایشان کامنت می گذاریم… و متقابلا از آن ها انتظار داریم که ما را دنبال کنند.

اما راه دیگر استفاده از ربات ها می باشد؛ این ربات ها از جانب ما پیج های مختلف را جست و جو می کنند و طبق برنامه ای که به آن ها داده ایم با آن ها تعامل برقرار می کند؛ به عنوان مثل افراد و یا هشتگ خاصی را دنبال می کنند با این تفاوت که دیگر این فرایند به صورت اتوماتیک انجام می شود.

 

 

و در آخر؛ چرا از فالوور های فیک استفاده نکنیم؟

همان طور که ابتدای مقاله اشاره کردیم، روش های مطرح شده برای افزایش دنبال کنندگان واقعی می باشد. بهتر است سراغ فالوور های غیر واقعی نروید زیرا تنها به صورت نمایشی تعداد فالوور ها افزایش می یابد و همچنین این افزایش دروغین باعث کاهش نرخ تبدیل مشتریان می گردد.

این را هم بدانید که، در بسیاری از موارد هنوز کسی الگوریتم های اینستاگرام را نمی داند و روش هایی که گفتیم بر اساس تجربه و کاملا تضمینی می باشد و با انجام درست آن ها می توانید دنبال کنندگان خود را به صورت واقعی چند برابر کنید.

در صورتی که به بازاریابی در اینستاگرام علاقه مند هستید، می توانید مقاله صفر تا صد بازاریابی با اینستاگرام را مطالعه بفرمایید.

ارسال نظر ارزشمندتان

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.